Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
3. dec 2008

http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=34... pozrite co som nasla nahodou....
je to lekarska sprava...

denduska
3. dec 2008

kosicanka (inak aj som z KE 😉 ), priznam sa ti ze este neviem...lebo len teraz som sa zacala v tom vrtat..ale tak skoro sa nevzdam. Dufam ze je to tak ako vravi jarka 😉
osobne si myslim, ze nas nikto za to nemoze zavriet do basy ani nic...neviem ci sa to da posudzovat ako zanedbanie starostlivosti o maloletu osobu ci ako sa to vravi..to by mozno nejaka pravnicka skor nam vedela povedat.
a tiez si myslim ze ak chce niekto dat vakciny samostatne, tak by mu to malo byt umoznene, ved dieta bude ockovane proti chorobam tak ci tak...

musim s muzom porozpravat, lebo on je taky koumak ze sa z toho urcite nejak vysomari. Este je mozne dat dietatu otestovat imunitu, znama co robi na imunolke raz vravela, ze sa s laborantmi nudili tak si vsetci urobili testy...a kazdemu vysla nejaka porucha 😅

urcite existuju vakciny samostatne na kazdu chorobu..musia existovat....lenze najvacsi problem vidim v tom ze ako to tu dostat, jednak ci sa to da len tak preniest cez hranice, predsa len to nie su banany, a aku sumu si naparia (napr americania, ak by to bolo z USA).

jarka007
3. dec 2008

SSPE. Nastat moze po cca 3-10 rokoch. Jedna sa o taky urcity druh encefalitidy. Objavi sa len mozno v 0.1 % (to len strielam, ale tusim som taky udaj niekde videla) a len pri detoch, ktore prekonali osypky v skorom veku, do 2 rokoch. Nie je vobec preskumana. Poznam pripad, ked sa objavila po preockovani, aj ked dievcatko uz prekonalo osypky, ockovali ho. Takze dalsia nepreskumana oblast.

denduska
3. dec 2008

inak zaujimave.....pozeram si prave svoj vlastny ockovaci preukaz...a mam tu udaj mumps-osypky...v 12. mesiacoch, druha davka v 18. mes.....a rubeola samostatne v 3 rokoch len jedna davka.....ta to co je....tak preco sa teraz uz neockuje napriklad takto..aspon takto..oddelene. a na rubeolu mam dost protilatok, sak viem ked mi brali krv v tehu. a ked predtym bola samostatna vakcina, tak preco nie je aj teraz...?

erikasadek
3. dec 2008

http://www.doctissimo.fr/html/sante/encyclopedi...
jarka tu je to napisane, ak mozes prelozit tak sa pozri ako tu, pretoze na kazdej stranke to je skoro to iste ja napisane, oproti kratkym slovenskym vysvetleniam...
povedz mi co na to povies..

kristulatko
3. dec 2008

ahoj holky, pozvolna vas docitam, diky vsem za okazy.psala jsem tu tak pred mesicem, mozna dyl, erika si jiste vzpomene... 😉 resila jsem oddaleni ockovani u mladsi dcerky (nema ani TBC) a ted mame na 6.mesicni prohlidku vystarano, je uz druhy tyden jakasi zahlenena, trochu sopliky a ryma, nasteseti to ustupuje, ale tento mesic to vazne resit nebudu. a dam si cas na procitani 😉 navic ja prodelala zanet rohovky a stale dobiram kortikoidy, mala ma neco v melku, tak si myslim, ze ma jeji telicko co delat. dobraly jste se nejakeho konce, co a kdy naockovat misto hexy? mate na SK dostu¨pne vakciny na jednu nemoc? nevite, jak je to v CR?
jeste chci napsat, ze starsi MMR nema, v 18mesicich jsme jeste byli v USA a tam to neni povinne, po druhem roce uz doma. nase mudra rikala, ze mame cas do skoly? nebo tak neco...a nikam nas nehonila¨. u nas je to povinne, ale nemyslim, ze je tam presne stanovena doba, kdy se musi...na Slovensku to muzete mit podobne, ne? aspon myslim.

denduska ci jine zasvecne, byl tu odkaz na nejaky slovensky letak (?) nebo studii, kde se popisuje nekolik chorob, prubeh, ockovani a jeho ucinky, nevite, jestli je neco v cestine? takhle shrnuto? na rozaliu uz jsem nebyla dlouho. na tech vasich slovenskych strankach se mi libi prave ten prehled o nemocech a prubezich.
jinak ja umim po slovensky, ale v tech nemocech se trochu ztracim, tak bych si rada procetla i v cestine, at nedojde k nejake mylce.

erikasadek
3. dec 2008

kristulatko , jasne ze si na teba spominam... 😉

lubii
3. dec 2008

Lenki,tento článok píše o tom, že kombinácia vakcín je nebezpečnejšia ako samostatné vakcíny :http://www.ockovanie.org/mmr-vakcina-autizmus.html

vanish1
3. dec 2008

ahojte, chcem reagovať na MMR vakcínu, ak mám správne info, tak problém je v tom, že je to kombinácia viacerých chorôb, ale určite ide aj o zložky vakcíny,

erika, práve pre mňa tie homeopatiká nie sú, pretože som kresťan a toto nepoužívam (teraz ma začnete kameňovať), samozrejme nepochybujem o ich účinnosti, ale ja ich určite používať nebudem

ahoj lucinkaaa, ja som tiež odmietla očkovanie, ale ja som zatiaľ len pri Inf. hexa, doktorka bola prekvapená, snažila sa ma všelijako presvedčiť, nakoniec povedala, že je to môj názor a hotovo. Na MMR mi povedala, že je to vakcína pre komfort (už som to niekde vyššie písala).
Sama lekárka mi povedala, že očkovanie nie je povinné, lebo teraz naozaj neexistuje žiadny právny predpis, ktorý by určoval, kedy má byť dieťa očkované dôkaz tu http://iuro.awardspace.com/sved/aw.html

To, či to lekárka nahlási na hygienu, je na nej, pretože pokiaľ viem, zo zákona jej to nevyplýva, ale ani hygiena teraz nič nezmôže, keďže nie je právny predpis, ale určite ťa bude strašiť a vyhrážať sa, že musíš...

Ak ti môžem poradiť z vlastnej skúsenosti, povedz prečo ale nerozvádzaj to veľmi a stoj si za svojím

vanish1
3. dec 2008

ahoj erika, ja som mumps mala a nemyslím, že je to až taká hrozná choroba, u chlapcov tam síce je riziko, ale neviem na koľko %, myslím, že riziko je až v puberte, ale to si nie som istá

košicanka, u BCG je preukázané, že je nanič, SR ju má na odporúčanie WHO stiahnuť, tak uvidíme, kedy sa k tomu kompetentní dopracujú

zuzana.k, máš pravdu s tým blá blá, doktorka asi ešte nepočula o vedľ. účinkoch, je to fakt štand. reakcia lekárov, moja lekárka mi nakoniec povedala, že osýpky dokážu vyliečiť niektoré poruchy imunity

lucinkaa, kde berieš to, že sa budeš ťahať po hygiene a sociálke, počula som o takej mamičke, ale už som dala vyššie link, že jej aj bola udelená pokuta, ale hl. hygienik to zrušil

jarka, vtedy keď na nich vyrobili vakcínu

lucinkaaa
3. dec 2008

vanish, ja som len reagovala na diskusiu s kosicankou, kde mi povedala, ze mi pride domov hygiena. idem si pozriet ten tvoj link. ja som nasla zatial iba nieco na nete, kde bolo napisane ze to je povinne ockovanie dietata v 15. mesiaci.

moj muz si prave mysli, ze velmi spekulujem a nemala by som to riesit. no ked mne to vrta v hlave, ze co ak..?

erikasadek
3. dec 2008

ahoj vanish, teda presne neviem, co ma spolocne krestnstvo s homeo, ale urcite ta nikto kvoli tomu neukamenuje, teda ja som posledna, co by som len dvihala kamen..... 😉

je to kazdeho osobna vec... 😉

toto co si teraz pîsala, ze moze napravit autoimunitu, som citala dnes aj ja, a ktomu tam boli napisane aj ekzemy a niektore alergie, teraz neviem kde ale citala...bolo to na fr strankach..

ten mumps

http://www.inrs.fr/eficatt/eficatt.nsf/(allDocP...

nasla som tu percentaz.... teda 50% hlavne v puberte napadne pohlavne udy, ale vraj sterilita je zriedkava, potom je riziko, meningitidy, a aj hluchota, pokial postihne nervove centrum...

takze rizika su , ako pisu skor, ked su dospeli...

kosicanka1
3. dec 2008

baby, viete co, my dnes s mangelom o nicom inom sme nerozpravali len o ockovani za a proti. sme rozhodnuti neockovat MMR a BCG na TBC uz vobec nie. riesime, ci je treba vobec ockovat samostatne osypky. ale najviac riesime, ze aku obrovsku zodpovednost mame na plecia. baby, uvedomujete si to, uvedomujete si nasledky vaseho rozhodnutia ci uz za alebo proti. ak nezaockujeme a dostaneme osypky a budu problemy, ved ja z okna vyskocim zo zufalstva. a na druhej strane ak zaockujeme a bude z toho autizmus, tak z okna vyskocim zo zufalstva. ☹
ted babo rad.
idem pohladat priebeh ochoreni osypky, mumps, rubeola. co najhorsie sa moze stat... ake komplikacie... ☹
na druhej strane, sebecke hladisko, ved ak je cela populacia zaockovana MMR, tak sa simonka nema od koho nakazit...

erikasadek
3. dec 2008

kosicanka, chapem , ta presne to iste prebieha i mojou hlavou,
tu sa m aod koho nakazit, tu je rocne aspon 18000 pripadov rocne a kedze som v hlavnom meste, tak ani neriskujem...

nasla som toto nahodou, je to stranka lekarov ktory davaju informacie, studie, a su proti urcitym vakcinam teda pripustaju ze to existuje, dokonca su aj knihy...
skoda je to vo franine, mozno ak prelozite, tak sa nieco doeviete,.. aspon viete ,z e nie ste same a su lekary ktory to pripustaju...

http://www.infovaccins.ch/

lucinkaaa
3. dec 2008

boze sladka to nevedomost... je to presne tak ako hovoris kosicanka... babo rad...

kristulatko
3. dec 2008

kosicanka chapu,takhle zoufala jsem od porodu druhe dcery. jedine, co jsem jiste nechtela byla TBC a tu nemame, kdyz uz bylo po, tak mi i mudra potvrdila, ze je zmutovana a tudiz nase x let pouzivana vakcina neucinna..hm.
prvni dcera ma vse krome MMR, i TBC, a s jakym klidem jsem litala pres kontinenty. no kdyby na ni sedla tbc z Asie, byla by ji i vakcina na prd. ach jo....

ktera je ta nebezpecna nemoc pro tehotne? prosim, pokud to vite i cesky, napiste, prekvapive jsem tu v mensine (jazykove) 😎

lenki33
3. dec 2008

ved praveze kosicanka, toho sa bojim najviac ze su vsetci zaockovani MMR
nasa generacia, kedze nebola zaockovana, tak sme tieto choroby dostali ako deti aspon ja si to tak pamatam, a teraz kedze generacia nasich deti bude zaockovana tak tie choroby "nebudu" takze neochoreju a neprekonaju ich ako deti, a mozu to dostat ako dospeli, ako nahoda je svina, a tie choroby su nebezpecne prave ked su dospeli
napisala som to ako tatar, neviem ci mi rozumiete 😅

kosicanka1
3. dec 2008

lenki, fajn, este viac som z toho jelen a dnes uz nebudem asi spat vobec. to akoze osypky su v dospelosti nebezpecne? a co potom radsej ockovat deti ked budu starsie, v puberte?

lenki33
3. dec 2008

nie, nebezpecna je rubeola pre tehu a mumps pre chalanov (moze sposobit neplodnost)
a presne tuto otazku som aj ja riesila s mojim pediatrom, ze preco sa teda MMR nedava 12rocnym detom?? uz neviem co mi na to povedal ale len nejaky blabol 😒

lenki33
3. dec 2008

kristul rubeola je po slovensky ruzienka, neviem ako je to po cesky ale myslim ze nejako podobne

kosicanka1
3. dec 2008

prave som dovolala s mojou mamkou, booze som ju asi vystrasila o 10tej vecer. tak ja som ako mala prekonala osypky, kiahne urcite, mums asi, rubeolu nevie co to je. a vraj vsetko v pohode, vylezali sme, teplotkovali, nic moc, ale prezili. tak ja neviem.

kosicanka1
3. dec 2008

takze mi vychadza ze ak simi neprekona v detstve nic z MMR, tak po puberte zaockujeme len rubeolu... ?

lenki33
3. dec 2008

aj ja som vsetko prekonala 😉
ja dokonca nie som ani ockovana proti TBC, pricom by som mala byt, ale v r 1998 sa celoplosne vobec neockovalo a ked som bola babatko tak ma nezaockovali neviem preco

kosicanka1
3. dec 2008

lenki a tvoj danielko je na co ockovany?

lenki33
3. dec 2008

kosi, presne tak by som to najradsej aj ja spravila ale s mumpsom 😉

kosicanka1
3. dec 2008

no jasne, takze pre chalanov mumps, pre baby rubeola, ved nech sme babicky 😉

lenki33
3. dec 2008

my mame tbc 😒 nikto sa ma nepytal a ja som o tom vobec nevedela ze sa hned ockuje
a buduci tyzden nas caka 3.hexa
priznam sa ze hexu az tak neriesim lebo neviem, tam su fakt smrtelne choroby
tbc na 4. den po narodeni sa mi zda na hlavu, ked uz tak by som to dala neskor, aj ked najradsej vobec
ale MMR?? to mi fakt pride len ako biznis

erikasadek
3. dec 2008

lenky tu sa preockovava v 11 rokoch .... 😉

lubii
3. dec 2008

No ja som tiež osýpky mala,rubeolu a mumps sinepamätám. Ja by som tiež najradšej dala zaočkovať malého na mumps v takých 12-13 rokoch, ak to dovtedy nedostane. A dievčatá na rubeolu. Bolo by to logické.

lenki33
3. dec 2008

erika, co sa preockovava??
aj tu sa MMR preockovava nejako tak, myslim ze aj zakladatelka tejto diskusie, odmietla ocko MMR u svojej 12-13rocnej dcery