Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
5. mar 2010

denduska nevim , mozno niekto treti.. 😀 😀 😀 😀

martinba no comennt.............

babulka
5. mar 2010

Dakujem za informaciu.
kedysi davno si spominal, ze pocet pripadov diagnostikovaneho autizmu neustale rastie, a vyznamnym tempom. Je to tusim, aj na stranke iniciativy. teraz nechcem rypat, len som zvedava.
Ak sa od roku 1958 pouziva thiomersal vo vakcinach, to znamena, ze uz 50 rokov su "nim" ockovane cele genaracie. ked si zoberieme demograficke statistiky len od roku 1990, tak vtedy sa narodilo cca 80 tisic deti. V minulom roku to bolo nieco cez 50 tisic. A to uz neporovnavam porodnost predtym, to bolo na uzemi Slovenska cca 90 a viac tisic deti.
Predpokladame, ze vsetky deti boli ockovane. Vakcinami s thiomersalom, ockovaci kalendar sa nejako dramaticky pri dotknutych vakcinach nemani (od 80. rokov) je teda ockovanych o cca 30 tisic deti menej. Z cisto statistickeho hladiska - ak by za autizmus skutocne mohol thiomersal vo vakcinach (a rizikaockovania.sk to tvrdia ultimativne) - nemalo by to mat byt opacnu tendenciu? Menej deti, menej ockovani, menej autistov... Mne z toho vychadza iba to, ze tvrdit, ze za autizmus je zodpovedna vakcina, pride ako prehnane.
Netvrdim, ze to nemoze mat vplyv, ale tak to moze byt aj cokolvek ine...a pravdepodobne aj je.

denduska
5. mar 2010

petot: ale ved presne to robis - pises ze riesenie bezneho lekara je zle, lebo jednak je skorumpovany, masirovany firmami, nema vlastny nazor, nejde mu vobec o to aby sa ten clovek vyzdravel a jednak ten a ten to robil lepsie a lacnejsie. Preco potom dobri homeopati beru aj 100 eur za sedenie? co tam preboha robia? to aj ja chcem taku robotu 😝

pises ze nie si lekar ale sudis ich pracu bravurnym sposobom. a nielen ich ale aj pracu ludi vo farmaceutickych firmach atd atd. Preto som sa pytala prakticky - ci vies z coho sa vobec ucia, cital si aspon jednu taku ucebnicu aby si mal pohlad aj z druhej strany? to sa minimalne patri ak chces tak ostro vystupovat. Alebo robil si na nejakej studii, videl si co ta praca obnasa prakticky? ked su uz vsetky nanic. Ved vies co sa vravi..nesud, lebo budes sam sudeny..

petot
5. mar 2010

babulka: To by bolo fajn. Lenže liečebný postup musí byť najprv zaradený medzi štandardné postupy, aby sa mohol vykonávať. Na experimentálnu liečbu platia prísne pravidlá.

Postup sa môže stať štandardným len vtedy, ak niekto zaplatí klinické štúdie. Tie stoja $200-800mil. Keď ide o nový syntetický liek, náklady platí farmaceutická firma, lebo sa jej to za 25 rokov trvania patentu vráti. Ale v prípade vitamínov firmy nemajú žiadnu motiváciu platiť štúdie. Je to čistá strata.

Potom ešte existujú verejné zdroje, ale tie slovenské sú na to slabé. Existujú krajiny s väčšími zdrojmi, napr. USA, ale na tých sedí lobby a žiadne peniaze na skutočne efektívny výskum nepustí. Za desaťročia sa podarilo presadiť len zopár štúdií (napríklad ohľadom rakoviny), ktoré pokiaľ viem sú stále v pilotnej fáze. Ak by mal niekto povzbudivejšie informácie, budem rád.

babulka
5. mar 2010

Ved ale ty pises, ze tie informacie o vysokych davkach vitaminu C su overene, vyskusane, uznavane.... tak ak existuje o tych davkach nejaka uznavana studia, nemusel by byt az taky "dramaticky" ten vstup na zdravotnicky trh...staci sa opriet o svetovo vyskusane a overene studie. Alebo tie studie nebudu tak celkom vyskusane, overene, uznavane? Lebo v takom pripade je velmi nezodpovedne, co tu predvadzas...

erikasadek
5. mar 2010

dendusk amoja lekarka je lekarka, a studovala aj homeo..takze je uznavana aj komorou , lekarskou aa aj druhou.. berie 35 € tu v parizi.. 😉
ale tu je to preplatene...
petot neviem preco mas fixnu ideu ze ziadne studie sa nerobia robia, dam ti tisic prikaldov, ked ockovali tu fr na prasaciu, tak na vzorke 2000 deti kedze rodiacia prisli s detmi tak hned dali aj formlar ci suhlasi aby , sa zaradili do studie.. sup ahned mali vzorku deti do 2 rokov a od 5 rokov ockovane aj tak by boli.
a taktioez tehotne zeny, prisli s vlastnej vole, sup hned formular...
a ine priklady ti dam?? tak to tu chodi.. 😉
taze nehovor ze sa nerobia robia..a vela, a niektore aj zarobis vo velko 3000e na ruku, len nevies co ti picahaju. 😀 😀 😀 😀

erikasadek
5. mar 2010

babulka ja som jednu aj hodila v angline kd eje presne opisane v akych davkach je skodlivy a co moze sposobit. ale bolo povedane ze je to skorumpovane;.. 🙄 😀

erikasadek
5. mar 2010

Minor Symptoms of Vitamin C Overdose

Vitamin C Overdose can take form in a number of ways. If you are currently taking Vitamin C, and notice any of the following symptoms, decrease your dosage immediately, as these are all minor signs of a small Vitamin C Overdose:

Nausea
Strong smelling Urine
Mouth ulcers
Gas
Bloating
Upset stomach

slaby efekt predavkovania sa C....
nevonost
silne smrdiaci moc
plyn....

Diarrhea is also a sign that you are taking too much Vitamin C; however, doctors suggest using this sign to gauge your absolute maximum Vitamin C intake. Diarrhea resulting from excessive amounts of Vitamin C is considered just below potentially dangerous levels, and can actually result in certain health benefits such as a lowered risk of colon cancer.

hnacka je znak ze mate vela C...
lekari ukazuju ze prave toto je znak vasho limitu tela na C
len pod znak , vyssiehho a velmi nebezpecneho levelu ktory moze doviest ku , niektorym priznakom , ako rakovina........

nemam cas prelozte si to podrobne do slova..

Recent studies have suggested that there are a number of health related problems that can occur as the result of too much Vitamin C consumption, contrary to popular belief. This is especially true for people who take more than 6000mg a day, or those who take additional supplements along with high doses of Vitamin C. Major Symptoms of a dangerous Vitamin C Overdose include:

Kidney stones
Vitamin B-12 deficiencies
Copper deficiencies
Increased need for oxygen

najnovsie studie ukazuju ze su , mnozstva zdravotnych problemov ktore su, na rozdiel , co sme si do teraz mysleli..

hlavne to plati , pre tych co beru viac ako 6000mg denne a tych co este beru navic dalise pridavky
hlavne priznaky
ladvinove klamene
B12 chyba
med chyba
a pocit ze vam chyba kyslik

toje s floridskej univerzity zeby ani tam nic nevedeli??

petot
5. mar 2010

denduska: Tak potom sme v nedorozumení.

Ja som v podstate reagoval len na en masse argumenty - neznalí tu do mňa búšili v štýle že to čo tvrdí skupina lekárov musí byť pravda. Moja odpoveď je, že ak sa tí lekári nezaoberajú vitamínmi, tak ich nemožno považovať za odborníkov v tejto oblasti.

Tak dúfam, že už je to jasné. Ja nepovažujem lekárov ani za neschopných, ani nič podobné, ale za jednostranne, a ohľadom vitamínov aj slabo informovaných.

Pokiaľ viem, v pokročilejších krajinách sa výživa študuje ako špecializácia, a možno nejako podobne sa dá získať aj základný prehľad o ortomolekulárnej medicíne. Ak je to teda špecializácia, zaslúži si rešpekt a nie každý MUDr je na to automaticky odborník. Ako anesteziologička by si tiež asi neliezla do kapusty ortopédovi, a obvoďákovi by si uspávanie tiež nezverila 😉

Ad farmaceutické firmy. Bezpochyby objavili aj niekoľko účinných liekov. Smutné je, že často iba ako nutnú syntetickú napodobeninu prírodných liekov (kvôli získaniu patentu).

Ešte smutnejšie je, že aby neboli ohrozené zisky za syntetické lieky, zamlčujú a potláčajú sa informácie o prírodných, ktoré majú často lepšiu účinnosť a menšie nežiadúce účinky. Toto som si nevymyslel ja, to je už verejne známa vec: PMID: 18400092.

Počula si niekedy o účinku niacínu na krvné tuky? Klinické štúdie to preukázali už v 50. rokoch. Žiadny syntetický liek sa naň šírkou účinku nechytá. Napriek tomu sa radšej publikujú (a aj používajú) syntetické lieky. PMID: 11447097.

Ad homeopatia, ja osobne jej neverím, ale samotní homeopati rozlišujú medzi "skutočnými" homeopatmi, a "komerčnými" absolventami rýchlokurzov.

erikasadek
5. mar 2010

petot nemam slov ved ty zatlcies a chces nam nahovorit vsetkym ze to co mi vidime a vieme nie je pravda/
nemam slov aj lekari vyskumnici , nevedia o com trepu , ano ako inac boze aj vy sa tu dobre bavite ako ja??? 😀

petot
5. mar 2010

babulka: Liečba vitC bola overená v lekárskej praxi u množstva (desaťtisícov) pacientov, viacerými lekármi, u viacerých chorôb. Svoje poznatky publikovali, svoje postupy doviedli "do dokonalosti".

Ale toto nie je rovnocenné s klinickými štúdiami, ktoré sú potrebné pre uznanie liečebného postupu. Bez týchto oficiálnych štúdií je liečba vždy oficiálne len experimentálna a nemôže sa rutinne používať.

petot
5. mar 2010

erikasadek: Aký zmysel má, že sem znovu copy-paste vkladáš tie isté neoverené mýty?

roasha
5. mar 2010

erika,veď ho nechaj chudáka,to len my idioti zabíjame roky štúdiom...blbej chémie,zdravovedy,práva....keď dnes to už každý k...zvládne za 5minút na nete... 😀

erikasadek
5. mar 2010

janse , myty , vsetko to su myty, ved ty chudaci, na floridskej univerzite nemaju chudaci do coho , pichnut a tak rypu do vitaminu C; ved vlastne , vsetci by mali odovdzdat svoj tytul a zmenit povolanie

zmysel to ma pre teba urcite nie...
vies ty si uz taky fanatik co sa tyk a, svojho myslenia a veci ktore chces silou mocou doslova vnutit okoliu , ze nevidis ani nebezpecensvo toho co pises
a co je horsie , ze nevidis ze vsetci sme nespadli s hrusky ani s jablone , ako chcete, ze su tu aj lekari medzi nami, ze maju svoje studium za sebou a ze od teba je to doslova ohrdanie... 😠
poviem to rovno.. neviem aky komplex si riesis,
co s atyka, toho co som len dala, je toho vela, j evela , vedcov lekarov co sa zaoberali tymto v mnochych krajinach nebudem tu vsetko davat nie???

ale co uz ber is pre mna za mna aj 15 kil denne C ak myslis ze ti to dobre roby, ale nenut tu ludom ze su vsetci na hlavu padnuti ale lne ty mas patent na rozum... 😀

erikasadek
5. mar 2010

roasha moja ved my mame vsetci len zakladne skoly za sebou .. 😀 😀 😀 😀 nemame ziadne vzdelanie.. 😀 😀 😀

erikasadek
5. mar 2010

ja uz vazne musim ist zabavajte s abez o mna.. 😀

petot
5. mar 2010

erikasadek: Dobre, keď univerzita, tak univerzita, ideme ťahať žolíkov?

The preponderance of scientific evidence, which has been thoroughly reviewed by several authors, shows consistently that vitamin C is safe at intakes of ≤2000 mg/d (1, 9, 46, 47). Several hypothesized adverse effects—including the hypotheses of adverse effects of increased oxalate and kidney stone formation, increased uric acid concentrations, excess iron absorption, reduced vitamin B-12 concentrations, systemic conditioning (induced scurvy), and prooxidant effects—were examined in detail and were found to have no substantive basis (12).

Po slovensky: Prevažná časť vedeckých dôkazov, ktoré boli podrobne preskúmané viacerými autormi, konzistentne ukazuje, že vitamín C je bezpečný pri dávkach ≤2000 mg/d. Niektoré vyslovené hypotézy o nežiadúcich účinkoch - vrátane hypotézy o zvýšených oxalátoch a tvorbe obličkových kameňov, zvýšení koncentrácie kyseliny močovej, nadmerného vstrebávania železa, znížení koncentrácie vitamínu B12, systémových zmien (vyvolaného skorbutu), a prooxidačných efektoch - boli detailne preskúmané a ukázalo sa, že nemajú reálny základ.

Autori sú z nasledovných inštitúcií: Council for Responsible Nutrition, Washington, DC; the University of Bern, Switzerland; Tufts University, Boston; Oregon State University, Corvallis, OR; the University of California, Davis, Davis, CA; Arizona State University, Mesa, AZ; King's College, London, United Kingdom; BASF, Ludwigshafen, Germany; the University of Southern California, Los Angeles, CA; Louisiana State University, Baton Rouge, LA; Heinrich Heine University, Dusseldorf, Germany.

erikasadek
5. mar 2010

petot jasne ved ja som len bluznilake dmi bolo zle, a vsetci s amylia urcite , boze moj, nechaj si svoje C a ber si ho..
naozaj daj uz svaty pokoj................ bude lepsie vazne sranda je s teb alen ty est eo tom nevies////////////// 😀

erikasadek
5. mar 2010

If a pregnant mother takes 6,000 mg of Vitamin C, the baby may develop rebound scurvy due to a sudden drop in daily intake. Hemochromatosis patients should not take Vitamin C due to enhanced accumulation of non-heme iron in the presence of this vitamin.
pre tehotne..... nahodou ak by nieco.. prelozte si.. 😉
jasne petot vam preukaz eze to nie je pravda.. 😀

petot
5. mar 2010

Ďalej uvádzajú ďalšie dôkazy o dobrej tolerancii u dávok 4g denne, dokonca 10g denne, a jedinými nežiadúcimi účinkami je mierna hnačka, výnimočne kožná vyrážka. PMID: 15817846

Toto sa týka bežnej dospelej populácie, samozrejme existujú precitlivelí ľudia, najmä tí (zopakujme si), ktorí trpia ochorením obličiek, metabolizmu železa/medi a deficienciou G6PD.

roasha
5. mar 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

erikasadek
5. mar 2010

toto je tvoj ucitel, petot..
zacal s 12 000 na nadchu a skoncil az 40 000 mg denne!!!
Catching a cold? Load up on your Vitamin C. This has been a common public prescription and an accepted staple in fighting sickness for several decades, as the vitamin is readily available in grocery and drug stores as a dietary supplement. The main reason for this now widespread belief can be traced to a book titled, Vitamin C and the Common Cold, which was published by Nobel Peace Prize winner Linus Pauling in 1970. He prescribed that the intake of 1,000 mg of the vitamin daily would eliminate the occurrence of the common cold by 45% and even help to delay the onset of most cancers. Dr. Stephen Barrett, vice-president of the National Council Against Health Fraud, reported in his article, The Dark Side of Linus Pauling's Legacy, that "Pauling himself reportedly took at least 12,000 mg daily and raised the amount to 40,000 mg if symptoms of a cold appear." The Recommended Dietary Allowances (RDAs) only advise 75 - 90 mg daily for adults, and a bit higher for adult smokers (110-125 mg). Certain Vitamin C supplements on the store shelf contain 1,000 mg of the vitamin in each dosage, and permit four doses per day. An overdose of Vitamin C does occur and is now being critically investigated by medical scientists.

petot
5. mar 2010

erikasadek: Do tabliet sa bežne pridávajú konzervačné látky, farbivá, príchute, sladidlá, stabilizátory, tabletkové tmeliace prísady. Mohli tam byť zvyškové pesticídy z pestovania aceroly. Neviem, odkiaľ berieš istotu, že akurát vitamín C Ti uškodil. V takých dávkach to mohlo byť už čokoľvek.

teodorka
5. mar 2010

ja nemam pocit zeby petot niekomu nieco vnucoval hovori svoj nazor a svoj pohlad na veci .Hovori to slusne a bez toho zeby nas urazal...Je na kazdom z nas ako sa rozhodne ci brat vit.C alebo nie a aj v akych davkach .Tak ako mi zdravy rozum hovori ze opit sa pod obraz bozi je nezdrave a nici mi to telo, tak aj moje telo vie kolko znesie ci uz jedla ,pitia ,alebo aj vitaminov .Niekto sa prejeda[obezita}a tiez si skodi ...iny fajci a tiez si skodi ...dalsi je v neustalom strese a tiez si skodi ....takze riesit tu petota ci ma alebo nema zdravy rozum je bezpredmetne ...

petot
5. mar 2010

erikasadek: Ja sa nehanbím, že čerpám aj z poznatkov Linusa Paulinga. Neviem, prečo by som sa mal. Bol to dvojnásobný nositeľ Nobelovej ceny, možno najvýznamnejší vedec minulého storočia. Žiadny z jeho posmievačov nedokázal ani zlomok z toho, čo dokázal on.

sammy19
5. mar 2010

no vidim, ze diskusia sa zacala uberat celkom novym smerom 😒

erikasadek
5. mar 2010

Vitamin C overdoses were examined. 6 grams were provided to 29 babies, 93 preschool aged children, and 20 adults for more than 1400 days. At the higher doses, signs of overdose included nausea, vomiting, face flushing, headaches, sleep disturbances, and fatigue. These additional symptoms were seen in adults only, and in the children, the most common overdose signs were skin rash.

stale neexistuje????

erikasadek
5. mar 2010

lebo to bol sirup bio.. 😀

moni
5. mar 2010

petot, zaverom clanku ktory uvadzas (15817846) je, ze bezpecna vrchna tolerovatelna davka vitC su 2g/denne.

petot
5. mar 2010

erikasadek: Poprosím presnú citáciu (PMID). Zaujíma ma, v akej forme a v akých dávkach to podávali.

Podľa skúseností ortomolekulárnych lekárov väčšina nežiadúcich účinkov zmizla, keď použili prípravky bez prídavných látok.

Pokiaľ ide o samotný vitC, nevoľnosť môže nastať pri užití veľkej dávky nalačno, preto sa odporúča užívať s jedlom. Vyrážky bývajú spôsobené prísadami, ale u percenta ľudí sa môžu objaviť aj pri samotnom vitamíne C. Sú dočasné a v porovnaní s liečeným ochorením nestoja za pozornosť.