Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pifina
26. mar 2010

som citala niekde na nete, ze v anglicku po takomto ockovani vela zien potratilo ☹ ale lekari odmietali suvislost medzi potratom a ockovanim☹

cora73
26. mar 2010

jasne ze odmietaju,kto by to priznal? ved by ich zabili !!! ved to je taka ista vrazda ako ked zabijes dieta autom,len istym ludom to furt nedochadza,schovavaju sa za vedecke vyskumy,lekarske fakty a podobne dristy...je malo chorob,treba pridavat dalsie?
to si fakt ani jeden jediny lekar neuvedomuje obrovsky narast vsetkych moznych alergii a podobnych veci?
Ked ti niekto zabije dieta-ides a zabijes ho (teda maximalne).... ☹ ☹
a co povies lekarovi? este pomaly sa aj bojis ozvat,ci to nie je z ockovania... 😠
pekne to je vymyslene,vsetci su cisti,vyrobca preto,ze to uviedol v neziaducich ucinkoch-tym padom je kryty a aj dokazat to je nemozne-aspon u nas,stat je cisty,lebo sice ti to nakazal,ale SUHLAS si dal ty-rodic a hlavne ze NEinformovany=cize mozes si za to sam,tak sa staraj o chore dieta..
fuu,zase som sa rozculila... 😠

blovitc120
27. mar 2010

Caute sekta 🙂. Nejako nestiham prispievat, ked uz nam prisla jar, ale citam asi vsetko. Robila som poriadok v liekoch, triedila stare a toto ste si niekto vsimli? Kto ma doma Panadol Baby suspenziu, je na nom napisane: "Panadol Baby znizuje horucku a bolest sprevadzajucu chripku, prechladnutie, infekcne ochorenia detskeho veku (osypky, rubeola, ovcie kiahne, sarlach, mumps) a ockovanie. Tlmi bolesti sprevadzajuce prerezavanie zubkov a bolesti zubov." To som si nikdy nevsimla, ze niekto priznal, ze MMR existuju... Anginu ani nespomenu a toto daju rovno na obal ako rovnocenne info s beznym prerezavanim zubkov 😀.

vodicka75
27. mar 2010

V medicinskom zurnale Lancet spochybnili vyskumnu studiu z r. 1998, ktora prinasala hypotezu medzi MMR vakcinou a autizmom,...ako je uvedene, vyskum dalej pokracuje, ale studia je uz spochybnena a Lancet sa od nej distancuje...samozrejme, vakciny su bezpecne a ucinne, pretoze to "dokazuje kvantita" studii, ale mozno nie "kvalita".
http://www.cnn.com/2010/HEALTH/02/02/lancet.ret...

Vsimla som si, ze zanietenci za ockovanie pouzivaju take praktiky, ktore opozicia /proti ockovaniu/ adresuje prave im /farma. lobby, zaujatost vyskumu,.../, toto vsetko /v opacnom garde/ pekne s velkou publicitou pouzivaju na spochybnovanie hlasov proti.

martina46
27. mar 2010

ahojte. nas drobec uz ma 2 tyzdne, teraz ani vobec nemam cas tu nakukat. v porodnici sme odlozili bcg, kym bude mat mala mesiac, slo to v pohode. dalej uvidime.

denisocka
27. mar 2010

maťa čauko , a ako si žiadala odložiť BCG?

vodicka75
27. mar 2010

A kto je ten Dr. Andrew Wakefield, ktoreho kolegovia najskor chvalili a potom sa stal vydedencom lekarskych kruhov:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/3513365.stm
...spinava hra ☹

martina46
27. mar 2010

deni, prisla sestricka, ze ockovat, tak som povedala, ze chcem odlozit, ona ze preco, ze sa mi to zda prilis skoro take mlada pichat a ze ved mame cas 6 tyzdnov, tak mi dala termin o mesiac. na kramaroch to ide, tak chodia maminky s babatkami ockovat.

denisocka
27. mar 2010

aha . no ja som zvedava ako to poriešime u nás . a planuješ po 6týždnoch isť?

zaneta222222
27. mar 2010

ESTE OHLADOM OCKOVANIA PROTI PRASACEJ CHRIPKE,MOJA NAJLEPSIA KAMARATKA SA TAKISTO NECHALA ZAOCKOVAT,VED DENNO DENNE V SPRAVACH NAS BOMBARDOVALI A ZLAKLA SA, BOLA V 4 MESIACI TEHOTNA A POTRATILA PO 3 TYZNOCH,SAMOZREJME ZE NIKTO NEPRIZNA ZE OCKOVANIE JEJ ZABILO DIETA

denisocka
27. mar 2010

ach bože 😔

vodicka75
27. mar 2010

Zaneta: Mala by to hlasit http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/hlaseni...
ked zostanu pacienti ticho, lekarom hlasenie pravdepodobne velmi nevyhovuje, niekto pisal v jednej diskusii, ze v Nemecku tvori vakcinacia 1/3 prijmu lekara,...a ti nasi, vecne nespokojni si budu "od huby odtrhat kvoli nejakym idealom"? Velmi rada by som tomu verila, ale realita ma presviedca o opaku ☹

vodicka75
27. mar 2010

Súdny dvor: Thimerosal v očkovacej látke nespôsobil autizmus
WASHINGTON (AP), 12.3. 2010 - očkovacia látka thimerosal /pozn. u nás názov tiomersal/ nenesie žiadnu vinu za autizmus, rozhodol v piatok špeciálny federálny súd,...rodičia detí sa na súde opierali aj o štúdiu Dr. Andrew Wakefield, ktorá bola zdiskreditovaná.
Viac: http://www.usatoday.com/news/health/2010-03-12-...
k článku je aj zaujímavá diskusia verejnosti

susisus
27. mar 2010

žasnem, že v BA informujú mamičky že idú očkovať dieťa... mňa nikto o ničom neinformoval, zobrali mi malú a doniesli mi ju s tým že : utíšte si dieťa, bolo očkované 😠 skoro som pukla od jedu... ale moja chyba, mala som to nejak ustrážiť... aspoň že v ba je nejaká tá etika...

vodicka75
27. mar 2010

Nahodou som nasla povzbudivy clanok k autizmu, ze cca 10% dg. deti sa z toho dostane, ako som citala tu diskusiu, je to niekolkorocna liecba, vitaminy, chelacia...cize detoxikacia od tazkych kovov, povzbudive aj pre nas ostatnych, s inymi dg. po ockovani, ze sa to da zlepsit 🙂
http://www.usatoday.com/news/health/2009-05-08-...

erikasadek
27. mar 2010

vodicka problem je len v tom ze tam je aj ina toxicka havad vo vakcinach. hlink a podobne tiez poriadne svinstvo.. 😉

potvory jedne nic nenesie vinu. 😠

vodicka75
27. mar 2010

Prosim vas, neviete, kde sa na Slovensku da dostat na geneticke vysetrenie /aj ako samoplatca/, ci dieta ma gen, ktory zapricinuje zadrziavanie tiomersalu /a kovov ako takych/ v tele, to su tie deti, ktorym tusim ta chelacia apod. nepomoze, u autistov - nevyliecitelni autisti,...dakujem.

martina46
27. mar 2010

zaneta, strasne ☹

susisus, neviem, ci informuju vo vsetkych BA porodniciach...

petot
27. mar 2010

Štúdiu Wakefielda nikto nespochybnil. Lekárska komisia, ignorujúc všetky dôkazy, ktoré sa im nehodili do krámu, rozhodla že Wakefield "eticky pochybil". Samozrejme, jeho štúdia bola tŕňom v zadku tak farmakofirmám, ako aj úradom, a nepekne si na ňom zgustli.

Faktom je, že po odbornej stránke jeho štúdia stále platí, hoci ju z politických dôvodov Lancet formálne "odvolal".

Viac informácií je napríklad na stránke http://cryshame.com/

vodicka75
28. mar 2010

petot: ale ked bola studia Wakefielda v medicinskom zurnale Lancet "odvolana", zn.to, ze ju povazuju za nedoveryhodnu a nie je mozne sa na nu odvolavat ako na serioznu studiu. Myslim si, ze sa im to hodilo /statnym instituciam/, aby nemuseli odskodnovat rodicov deti, ktore mali nasledky ockovania. 😠 Niekde som citala, zevraj autistom robili geneticke testy a zistili, ze len cca 1% autistickych deti ma gen, ktory moze za autizmus /dost nevyznamne %, neviem teraz presne najst zdroj, ale bolo to velmi nizke %/...

vanish1
28. mar 2010

vodička, táto prednáška je ako stvorená pre teba, ak máš záujem o info ohľadom autizmu a očkovania (hl. druhá a tretia časť - pod článkom)
http://www.auria.sk/blog/nie-sme-chori-sme-traveni

vanish1
28. mar 2010

ináč čo sa týka tých amalgámov a ich škodlivosti, tento článok je priam komický (alebo na zaplakanie), jednak preto, lebo štúdiu o škodlivosto amalgámu robil jeho výrobca (typické) 😠 a samozrejme amalgám podľa neho nie je škodlivý a na druhej strane píše výrobca
/ Výskumníci nezabudli ani na tých, ktorí koncern žalovali. Tí totiž tvrdili, že sa ich stav v priemere zlepšil a zdravotné ťažkosti poľavili alebo zmizli, keď sa amalgámu z ústnej dutiny zbavili. Výskumníci však upozorňujú, že tento fakt treba interpretovať opatrne - a nezabúdať, že pacienti, ktorí proti Degusse vzniesli žaloby, boli o tom, že im amalgám uškodil, presvedčení. „Niektorí ľudia už dva dni po tom, čo im amalgám zo zubov odstránili, tvrdili, že im je podstatne lepšie," zdôraznil pre noviny profesor Reinhard Hickel z mníchovskej univerzity. „To nemôže byť pravda, lebo zaťaženie organizmu ortuťou je zvlášť vysoké práve niekoľko dní po vyvŕtaní amalgámovej plomby," vysvetlil. „Amalgám síce vylučuje ortuť, ale jej koncentrácia ani zďaleka nedosahuje úroveň škodlivú zdraviu," povedal Melchart. A to ani vtedy, ak má niekto „plné ústa" takých plomb, dodal. Zároveň upozornil, že „typické pre amalgám je to, že nespôsobuje nijaké typické ťažkosti". Pacienti sa sťažujú na bolesť hlavy, únavu, tráviace problémy; celkovo vymenovali až 300 príznakov."

🙄 😠 😒

sisi08
28. mar 2010

martina 46, srdečne gratulujem k narodeniu dcérky, želám veľa zdravia a čo najmenej očkovaní 🙂 ,
žaneta, naozaj veľmi smutné 🙄 , predtým nemala tá tvoja kamoška žiadne problémy? Veľmi sa jej ale divím, že sa tak splašila, veď priebežne všade v médiách sa hovorilo o rizikách, za všetko hovorí to, ako málo zdravotníkov sa dalo zaočkovať.

alenk
29. mar 2010

dnes v telerane na markize bol nejaky lekar a zodpoved vsetky otazky o ockovani, ludia mu mohli priamo zavolat a predtym poprosil slovakov, citujem: nebudte mudri ako maria terezia, netreba sa ockovani bat, vedlajsie ucinky su naozaj zriedkave.

tak ahojte marie terezie 😉

denisocka
29. mar 2010

a to bol čo za dilino?

sorciera24
29. mar 2010

som aj ja videla to telerano....to mi je za doktora, a tou Mariou Tereziou sa ohanal aspon 3krat.....to su argumenty....si to pozrite, tam kvitla blbost teda 🤐

nellina
29. mar 2010

mudr.Hruskovic tusim, ale nie som si ista..no coment 🙄 ze ockovanie je vitaztvom mediciny 😀 😀 a ze ockovat sa bude pomaly proti vsetkemu atd.atd. 😒

daducha
29. mar 2010

ahojte,

tak som dnes pozerala Telerano a tak som sa rozculila, ze tusim dnes z toho adrenalinu nezaspim ani do polnoci ...Mudr. Hruskovic tak perlil, ze mineralka je k nemu šuvix. Nemala som cas zavolat mu, tak som aspon napisala mail a tajne dufala, ze mi na kameru zodpovie par otazok, no nedockala som sa.A ako som ten mail pisala, maly mi stihol vyliat ocot, tak je u nas fajn aroma 😀
Ale aspon som sa trosku odventilovala a mam energiu na cele dopoludnie aj bez Bebe Dobre rano 🙂
Hlasky typu ockovanie je vitazstvo mediciny,rizika a vedlajsie ucinky su tak minimalne,malinke asi 1 na 1000 pripadov aj to malinke a pod. ma dvihali zo stolicky.
Tak tieto vyroky ma nastartovali k tomu aby som uz konecne zacala pocas prechadzok s malym hadzat do schranky odkaz na str. rizikaockovania.

erikasadek
29. mar 2010

ahpojt ekde mozem pozriet znoav telerano??