Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vodicka75
25. apr 2010

jaaaj, ta stranka Sprievodca ockovanim je cela kontrolovana adminom, komentar sa nezobrazi hned, ale musi ho najskor schvalit administrator, dufam, ze nejaky typek z Pfizer-u 😀 😀

teodorka
25. apr 2010

ha 😎 mne sa najviac pacilo pri kazdej opozicii vety typu :Je to ciastocna pravda 😎 alebo:Ide o casovu zhodu 😀
teda tieto odpovede fakt nemali chybu 😝

teodorka
25. apr 2010

to je tak ako keby sme sem nepustili oponentov len po preskumani ich prispevku 😀

cora73
25. apr 2010

vodicka,dik,tieto uz isli v pohode,neviem,preco mi ten prvy nesiel,zobrazila sa len prva strana a dalej nic.. 😒

martinka1981
25. apr 2010

Tean moja mala bude mať čoskoro rok 🙂
Zatial žiadne tlaky ani veci podobne 😉 netreba sa bať ked si presvedčeny že je to pre tvoje dieťa to najlepšie. A stoji pri mne aj muž takže o to lepšie,vlastne na jeho podnet som si začala o tom čitať a myslim že to bolo sparavne rozhodnutie,aj ked samozrejme som sa na začiatku tvarila ako väčšina že je to povinne a čo zase vymyšla 😀 ...............

denisocka
25. apr 2010

Pozeram,ze iniciativa ziada o clenske 12e, hm.

sisi08
25. apr 2010

Ja ich rada podporím, servis, ktorý robia na stránke je na nezaplatenie

teodorka
26. apr 2010

no tak dnes sme boli s Tomim na tej 11-rocnej prehliadke ,brali mu krv +mal dostat MMr-ku.V piato sa este mm zastavil u nasej dr a dal jej zopar vytlacenych clankov o ockovani.Tak dnes sa mi nato vyjadrila ze su to len vytrhnute vynatky z anglickych clankov a tym ze su uplne pozmenene.Ze sa ratalo s tym ze to budu citat len laici tj.my...ked som oponovala ze aj mnodi dr maju ten nazor tak to zmenila ze to urcite nie su pediatrici ale dospelaci a ti o ockovani nemaju ani sancu . 😕 taktiez ma upozornila ze v Grecku je momentalne epidemia osypok ...a ze keby som si chcela dieta poslat na studijny pobyt napr.do USA tak musi mat vsetky ockovania a ked ich nema tak ho musi dodatocne zaockovat ....Ze teraz je moderne zvalovat vsetko na ockovanie a ze to co sa opisovalo v tych clankoch ze co obsahuju vakciny tak to ze uz davno neobsahuju ze tymi vakcinami som nebola ockovana uz ani ja ....
zaver :musime sa ist s mm hlasit na hygienu ze odmietame ockovanie...no tak daqlsi kolobeh ma caka

denisocka
26. apr 2010

Ta to je doktorka!to s nou mas dobry vztah?teda si mala asi

teodorka
26. apr 2010

ona sa so mnou rozpravala slusne vzdy aj teraz ...nakoniec aj tak povedala ze nutit nas nemoze a rozhodnut sa musime sami...ja som to nechcela natahovat s kadejakymi odkladmi lebo zbytocne by som si riesenie posuvala na pozdejsie a s nim spojene aj nervy ...takze som sa vyjadrila jasne ze ockovat nechcem a nebudem a nie ze mozno pozdejsie a tak ....

pavlina33
26. apr 2010

neviete, kolkokrat mozem dostat pokutu za neockovanie? Ak teraz odmietnem MMR, bolo mi povedane, ze dostanem len symbolicku pokutu, kedze ostatne vakciny neodmietam. Ale co ak sa neskor stane, ze odmietnem aj ine vakciny? Mozu ma pokutovat znova nejakou symbolickou sumou? Je na to nejaky sadzobnik alebo podla coho sa urcuje vyska pokuty?

teodorka
26. apr 2010

pavlina mmr si omietla u 10 rocneho?

sisi08
26. apr 2010

Pavlina, max.možná pokuta je vo výške 10 000 korún za všetky očkovania. Pokutovať ale môžu každého rodiča osobitne. 😠 . Výšku pokuty určuje (ne)kompetntná osoba, asi nejaký hygienik. Ako je to s udeľovaním pokuty u jednotlivých očkovaní neviem, ale asi je na to nejaké rozpätie a výška pokuty závisí od persóny, ktorá prípad posudzuje. Myslím, že nie je žiaden sadzobník, len rozmedzie do toho maxima 10 0000. Vie niekto k tomu viac??

nellina
26. apr 2010

teodorka, ta tvoja mudr.je este asi nejaka stara skola.. 😒 to su teda argumenty..ved keby sa pozrela na vec objektivnejsie a zacala sa tomu trosku venovat, asi by sa jej nepracovalo tak lahko..takze mnohi mudr.si to radsej ulahcia a pozeraju sa na vec len z jednej strany, no ani sa necudujem kedze system akym su vzdelavany a skoleny je aky je 😒

vendulka
26. apr 2010

Ahojky holky, muzu se vas zeptat na nejake pro a proti dat priorix tetra?Ze zacatku jsem byla pro dat priorix tetra,ale ted zvazuji jen priorix...
nemate o tom nektera vice informaci?
Diky.

vendulka
26. apr 2010

totiz mi prijde, ze se ted ockuje na kde co, za nas to nebylo a taky jsme to prezili ve zdravi...a zase ockovat na vsechno nechci, dala jsem zatim z tech nadstandartnich Synflorix (mame ho uz doockovany)

pavlina33
26. apr 2010

teodorka, nie u toho mladšieho. Už sa to ťahá pol roka, lebo to stále naťahujeme. Teraz máme ísť na RÚVZ, kde nám majú dať pokutu, ale dávame si načas. Nemáme žiadny konkrétny termín, dokedy sa máme dostaviť, tak sa príliš neponáhľame.

teodorka
26. apr 2010

pavlina Tebe tiez povedala dr ze sa mate ist hlasit sami ?alebo Ti prislo predvolanie?

pavlina33
26. apr 2010

nam predvolanie neprislo, len sme podpisali u pediatricky papier, ze odmietame priorix a teraz vraj mame ist na ruvz, kde nam daju pokutu. Ale kedze sme odmietli len jednu vakcinu, tak pokuta nebude vysoka. Mne to pripada strasne zvlastne, ja v tom nevidim ziadnu logiku, akoze preco mam byt pokutovana, ked chcem pre moje dieta len to najlepsie. A zaujimave je, ze ked odmietne ockovanie dospely clovek, tak mu pokuty nehrozia.
Este sa chcem spytat na hygiene, ze ako udelenie pokuty pomoze dietatu. Ved je to take priehladne, maju plne usta reci o tom, ako im vsetkym ide len o zdravie deti, pritom ide len o peniaze. Zaplatte a dame vam pokoj.

vanish1
26. apr 2010

dievčatá, a z akého dôvodu chcete ísť na ten úrad? veď vás nikto nepredvolal, to ich idete sami upozorniť na to, že neočkujete? ja by som určtie nešla, keby ma nepozvali.

vendulka, my nedávame ani priorix. Skús si niečo prečítať na stránke rizikaockovania.sk v sekcii dokumenty.

petot
26. apr 2010

pavlina33: Kým RÚVZ nepošle predvolanie s termínom prejednávania, nemá zmysel chodiť tam. Druhá vec je, že treba úradný postup naťahovať. 3 roky od priestupku (čiže teoreticky od dátumu odmietnutia) sa záležitosť premlčí.

Takže čím neskôr Ťa predvolajú, tým lepšie.

tean
26. apr 2010

teodorka, pavlina33,
Pravne rady je mozne najst tu:
http://www.ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-...
osobne by som tiez nechal konat urad, v ziadnom pripade by som sa nedozadoval zacatia konania o priestupku.
Premlcacia doba je podla tohto clanku 2 roky. Pokuta max 331,-EUR. Mozu vsak pokutovat oboch rodicov, cize potom je to dvojnasobok.

denisocka
27. apr 2010

Oboch?ty koky

vanish1
27. apr 2010

viem, že je to mimo témy, ale neviete mi poradiť? Dcérka vybrala min. týždeň atb fromilid (vraj ich lekárka musela dať, lebo ona môže mať aj čierny kašeľ, keď som jej argumentovala štatistikami, tak povedala, že sa nechce hádať....), ide o to, že dcérka hrozne kašľala a až vracala, lenže atb sme vybrali a nič, to isté, v piatok začala kašľať, kýchať, akoby jej stekali hlieny, celý víkend teploty, až včera nemala prvýkrát.... ráno sa pravidelne z kašľa povracia, vyzerá to na hlieny.... mám pocit, že jej to začalo presne vtedy, ako mne alergia - pred týždňom, neviem, či to nie je alergia, ale tak to vyzerá.... má presne rovnaké príznaky ako ja, tak som jej včera dala aerius (mali sme ho kvôli ekzému a dlhšie sme ho nebrali) a prvýkrát nemala teplotu, dnes som jej ho dala zas...... je mi to ľúto, lebo dodržiavame dosť prísne diétne opatrenia a teraz mám pocit, že to je úplne zbytočné... neviete mi poradiť niečo prírodné? či už na kašeľ alebo alergiu (dcérka nebýva chorá, tak preto som taká prekvapená)
čo sa týka céčka, to jej dávam podľa možností (málo pije)... 😒

vanish1
27. apr 2010

myslela som niečo prírodné mimo homeopatík....

teodorka
27. apr 2010

tak tymto ma chcela moja dr.vystrasit????????/Grecko ma viac ako 10 mil.obyvatelov a mali 27 pripadov osypok 😕 😕 😕 😨

http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

Epidémia osýpok v Grécku
Lokálne epidémie osýpok v juhozápadnej časti Grécka a na ostrove Kréta
V priebehu mesiacov január až marec 2010 sa v dvoch okresoch Grécka vyskytlo 27 prípadov osýpok. Ochorenia boli hlásené v rámci systému povinného hlásenia chorôb nasledovne:
- 22 prípadov v okrese llia (juhovýchodné Grécko) s lokálnymi epidémiami v 3 dedinách
- 5 prípadov v okrese Chania na ostrove Kréta
13 ochorení bolo u neočkovaných Rómov z Bulharska vo veku 11 mesiacov až 40 rokov, ktorí navštívili Grécko z dôvodu sezónnych prác (11 v okrese llia and dvaja v okrese Chania).
14 ochorení bolo u gréckych občanov - deviati boli neočkovaní členovia jednej gréckej rodiny z okresu llia a dve ochorenia boli u lekárov, ktorí vyšetrovali chorého na osýpky v okrese Chania.
Laboratórne sa vyšetrili vzorky biologického materiálu odobratého od sedemnástich osôb (vyšetrenie IgM protilátok a/alebo PCR vyšetrenie). Šesť prípadov bolo klasifikovaných ako pravdepodobné a štyri ako možné prípady. V jednom prípade bol vírus identifikovaný ako genotyp D4. Genotypizácia vírusov ďalších prípadov pokračuje v Národnom referenčnom centre pre osýpky.
V Grécku je detská zaočkovanosť proti osýpkam, mumpsu a rubeole (MMR) pomerne vysoká. Zaočkovanosť u adolescentov a mladých ľudí je však nižšia ako by mala byť optimálna úroveň. U niektorých skupín populácie (napr. Grécki Rómovia) je zaočkovanosť nízka.
Vykonané boli nasledovné opatrenia:
vyšetrenie a manažment prípadov (izolácia prípadov, vyhľadávanie a očkovanie kontaktov); očkovanie skupiny Bulharských Rómov a ďalších skupín s nízkou zaočkovanosťou (Grécki
Rómovia) so zameraním sa na skupiny z okresu llia (zaočkovaných bolo okolo 55 osôb z Bulharska v tých dedinách, kde sa vyskytli prvé prípady);
všetky regionálne aj miestne zdravotné úrady, lekári, iní zdravotnícki pracovníci a súkromný sektor v Grécku boli oficiálne informovaní o týchto lokálnych a ďalších prebiehajúcich epidémiách v Bulharsku a o vykonaných opatreniach. Zároveň boli požiadaní, aby prípadom osýpok venovali zvýšenú pozornosť a posilnili imunizáciu detí, adolescentov a mladých ľudí.

bambusko
27. apr 2010

vanish, na hlieny je dobry sinupret, akurat je to s alkoholom, tak ze dost hnusne 😖 ale zabera, na kasel solmucol. skusala si aromaterapiu? zacala som prd 1,5r, odvtedy uz nepouzivame ani homeo, najmensi 2r nebral vobec atb a pri poslednych virozach ani lieky na teplotu 🙂 vyuzivam inhalovanie a masaze s eo

http://www.aromaterapie.cz/index.php?/archives/...

http://www.aromaterapie.cz/index.php?/archives/...

erikasadek
27. apr 2010

ahojte , vanish , je mnoho veci bylinky na odhlienenie, alebo aromaticke oleje, super vec tiez pouzivam+ hoemo co ty nechgces.. 😉

teo , a opytaj s alekarky na buduce ci vie ze MMR ockovanie funguje na 95% na osypky takze tych 5% ich moze dostat aj napriek ockovaniu to su oficialne statistyky.. a na rubeolu je 85% 😉 takze nie je to 100% a s tym greckom to naozaj pohnojila;. 😉 😉

tu je rocne 800 pripadov v fr a vidis zijeme uz roky s ato nezvatsilo na miliony ... 😀 stal ehodnoty i ked ich stvu, ale nic nemozu robit.. 😉 opkolo 1000 rocne ma osypky .. aj ockovany sa dostanu doi tohto sita;. 😉

nellina
27. apr 2010

vanish a preco homeo nie..