Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
6. jún 2010

@lin18
"Jak jsem už psala víckrát....většina národa nemá medicínské vzdělání (včetně zde přítomných pánů) a proto jim prostě nepřísluší o takovýchto věcech rozhodovat."

Ty normálne perlíš jeden skvost za druhým. 🙂
Takže, ak tomu dobre rozumiem, tak by si
1. sa nemala maľovať, líčiť, dávať si make-up..., ale každé ráno sa zveriť do starostlivosti študovanej kozmetičky
2. nemala jesť nič, čo Ti predtým neschváli odborník na dietetiku
3. si nemala vymieňať sama žiarovky, lebo nie si študovaná elektrotechnička
4. si nemala dávať rýchloobväz na odreniny a predtým dezinfikovať ranu peroxidom vodíka, lebo nie si lekárkou - odborníčkou na úrazy
5. si nemala sama vyberať, čo si ráno oblečieš, ale mala by si to nechať na módneho designera
6. nemala nikdy vyjadrovať svoj názor, lebo nemáš za sebou vysokoškolský kurz rétoriky
7. nemala vychovávať svoje deti, lebo nemáš diplom z pedagogickej fakulty
atď. atď.

Jedna vec je mať na niečo diplom, druhá vec je niečo vedieť.
To prvé nie je nutným predpokladom druhého, ani druhé prvého.

Kto chce, pochopí, kto nechce, niet mu pomoci. 🙂

petot
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
7. jún 2010

CHlapi krotte sa kvoli vam este zatvori atemu, rieste si svoje problemy cez ip..
nas to nezaujima..... clovek aby teraz hladal co je zaujimave co su napadnutia jedne na druheho. 🙄 naozaj sem to nepatri... tak sa krotte ste horsi , ako 5 rocne deti , 100 krat opakovat jedno a to iste..... 🙄

v tom ma pravdu petot osobne problemy si nechajte do ip ,

lin18
7. jún 2010

lubbi videa jsem shlédla, ale nebylo v nich nic co bych nevěděla 😉
pár odkazů....hrají na city...nic jiného tady zřejmě nezabírá
http://ona.idnes.cz/zdravi.asp?c=A080415_163158...
http://www.toxicology.emtrading.cz/modules.php?...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/t...
http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://img.d...

a mohla bych pokračovat

divoska
7. jún 2010

🙂 si to tu uzite

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lin18
7. jún 2010

Na vaše invektivy budu reagovat až mi syn dovolí....on je pro mě na prvním místě a čtením odbroných článků ho vskutku nezabavím 😀

dzio2
7. jún 2010

prosim vas, moze sa po ockovani u babetka zmenit chovanie ? moja 10mes dcerka bola pred mesiacom a pol ockovana na stafilokoka aspon si myslim , ze to bolo to , a je uplne ako vymenena ,nespi ,inac pred oc sama zaspavalo , prespala mi celu noc , cez den stale spavala co 2-3h a teraz som rada ked cez den prespi aspon 30min a v noci sa pravidelne budi s placom , je velmi nervozna az by sompovedala ze agresivna , nechce sa ani hrat , stale len vyplakava a jeduje sa ,to chovanie sa razantne zmenilo po tom ockovani , ja viem , ze teraz vela z vas povie , ze to moze byt zubkami , ale to chovanie je fakt drsne aj ta zmena , poradite mi ?

denisocka
7. jún 2010

Ano,moze to byt po ockovani,moj lajicky nazor a osobna skusenost

erikasadek
7. jún 2010

@dzio2 AKO deni sa pridavam moze.. takych pripadov je vela; 😉

dzio2
7. jún 2010

denisocka a zmeni sa to ? a preco vlastne sa tak chova , prosim skuste mi to niekto vysvetlit , lebo uz sa onu zacinam bat ☹

dzio2
7. jún 2010

niekedy sa az taha za vlasy od jedu , inac to bolo pokojne dieta , od prveho dna

denisocka
7. jún 2010

Moj si do teraz udiera pastou do hlavy,ale tie afekty co maval ho uz presli. Neviem ci sa to zmeni,podla mna ano,az sa telo a mozog spamata.

hely79
7. jún 2010

@bubelko jediny doveryhodny zdroj ktory poznam v Ch je NZZ... a aj tomu sa nie vzdy da verit... takze Baslerzeitung, Tagblatt usw.. napisu vsetko, za co dostaneu zaplatene...necitala som vsetko, ale viacmenej sa tu pise o ovcich kiahnach, netreba zabudat na to, su matky ktore neockuju a chcu aby deti prekonali ovcie kiahne touto prirodzenou cestou... ale nenapisali, kolko z tychto deti, co na o.k. ochoreli bolo zaockovanych.... 😉

hely79
7. jún 2010

@bubelko, nezabudaj, ze je tu vela ludi, ktori o ockovani nemaju ani sajnu...

hely79
7. jún 2010

@bubelko nezaujimaju sa o tuto temu, verim tomu, keby sa o to zaujimali, je ich ovela viacej...

hely79
7. jún 2010

@bubelko a este nieco, vsimla si si datumy tychto clankov?? stare skoro rok aj pol...

hely79
7. jún 2010

@bubelko "Denn noch immer gibt es einige Eltern, die ihre Kinder bewusst nicht impfen, weil sie Krankheiten wie Masern oder Keuchhusten als natürliche Begleiterscheinungen der Kindheit betrachten." Schorr, der Arzt, denkt anders: «Mit einer Impfung schützt man neben dem eigenen Kind die Umgebung und rettet so Leben».
was für Umgebung??????

bubelko
7. jún 2010

http://www.nzz.ch/nachrichten/Schweiz/masern_im...
tu mas teda clanok na tuto temu z nzz, ale kedze ani tomu sa podla teba neda verit, tak neviem...

@hely79> keby si citala co som ti pisala, tak som ti napisala, ze su z minuleho roka a ze diskusia okolo obligatoria sa zacina vzdy vtedy, ked sa zase objavia osypky > co je skoro kazdy rok.
a v tych clankoch a pisalo o masern, nie o kiahnach.

podla mna sa tu ludia zaujimaju o ockovanie - s kazdou mamou, s ktorou som sa doteraz stretla, sme sa na tuto temu bavili. ci to boli slovenky zijuce tu, ci svajciarky, ci ine. este som nezazila mamu, ktora by o tom nerozmyslala. a kedze sa to kazdy rok vytahuje a su debaty (club, arena, talktaglich), tak maju aj podnety pozriet si pre a proti.
niekto sa rozhodne proti, ale ako vidno podla percent, je vacsina zatial stale za. hoci sa snazia zvysit percento zaockovanych z 80 na 95. ci to dokazu, netusim, ale snaha je. ci uz zo strany GDK, BAG alebo samotnych pediatrov.

ivamera
7. jún 2010

Nuž páni, zvrtlo sa to tu na ozajstnú slovnú prestrelku 😉 , zrejme som vám brnkla na citlivú strunu (najmä manofovi). No ozaj to nebol zámer 😀 😉

Viac rozmazávať vaše osobné spory tu ozaj nemá význam.
@manof
myslím, že svoje stanovisko si už podal, ale hádam ešte jedna otázočka a ak dovolíš aj takto verejne.
Vzľadom na to, že v zmysle §1 zák. 85/1990 Zb. je zmyslom petície obrátiť sa či už sám alebo spoločne s inými vo veciach verejných alebo spoločenského záujmu na orgány štátnej správy alebo územnej samosprávy a ty sám priznávaš (citujem ťa :"Adresovať Petíciu parlamentu je (prinajmenšom v súčasnom a predpokladanom budúcom zložení) vopred prehranou bitkou. Toho sme si dobre vedomí), si kladiem otázku komu je petícia adresovaná, resp. kto sa ňou má zaoberať???

"Podpora lekárov je problematická práve v tom ohľade, že sa boja vystúpiť s tým na verejnosť. Medzi štyrmi očami a mimo záznam Ti to aj povedia. ale ak by mali ísť "s kožou na trh", tak sa zháčia, a radšej sú ticho, aby sa im ich "mainstreamoví" kolegovia nevysmievali, alebo dokonca aby im nebola odobraná licencia. Ľudia ako tuto @denduska sú výnimkami z pravidla a aj @denduska tu je pod prezývkou, nie pod pravým menom. "

nuž čo poradiť, va takom prípade v duchu hesla, ktoré sa tu nesie éterom, že každý je aj tak skorumpovaný a zaplatený, nezostáva nič iné len ich zaplatiť.
😀 ( to berte prosím ako žart)

"Mimochodom: si členkou IURO alebo dokonca Rady IURO, že také niečo hovoríš? Ak si členkou, tak odkedy? "
Nie nie som. Alebo si snád mal zo mňa ten pocit?
😉
Ako matka dvoch malých detí mi však príde normálne, že sa okrem značky plienok či detského kočíka zaujímam aj o túto tému a ke´dže by som si rada spravila na celú vec čo možno najtriezvejší názor rada si prečítam stránky a odkazy z oboch brehov 🙂 - a tak som aj narazila na to stanovisko..

pekný slnečný deň všetkým.... 🙂

bubelko
7. jún 2010

@hely79 > also, mit der umgebung ist meiner meinung gemeint jemand, der sich nicht impfen lassen kann. egal ob kleinkind bis 1 jahr, oder jemand der älter ist, oder zum beispiel schwanger.
natürlich gibt es eltern die bewusst ihre kinder nicht impfen lassen - es gilt hier auch die freie entscheidung. das verneine ich auch nicht.
moj nazor

hely79
7. jún 2010

@bubelko, tie komentare si citala??

Stäheli
18.05.2009, 23:46 Uhr
Kommentar meldenWie viele der genannten erkrankten waren geimpft und sollten eigentlich nicht erkranken? Diese Zahl wäre doch eigentlich viel interessanter!

Remo Frey
18.05.2009, 14:08 Uhr
Kommentar meldenImpfgegner, impfbefürworter. alle haben ihre Argumente. Mir erscheint es sinnlos ein Kind zu impfen, wenn es die Krankheit ohne Probleme überstehen kann. Wenn impfen so gut wirken würden, dann würden die Impfbefürworter ja keinen einzigen Kommentar eingeben. Sie sind ja geschützt. Jedem das seine, ich würde meine Kinder nicht vergiften. Pharmalobby, die wohl gefährlichste Lobby der Welt

Blaser Angela
21.03.2009, 18:44 Uhr
Kommentar meldenIch war 21 Tage Krank davon 5 Tage im Spital, Befund: Masern und diversen komplikationen. Es ist erschreckend das ich 4 tage lang sehr Krank zum Arzt gehe 2h im Wartezimmer sitze, alle anstecke Ärzte nicht wissen was ich habe. Nur das es viren sind? Die Masern sind 2h in der Luft und können andere Leute anstecken. War geimpft und bin 27Jahre alt. >>>Epidemien passier in Patienten -Wartezimmer!<<<

Caroline Seiler
03.03.2009, 18:19 Uhr
Kommentar meldenFrüher haben die meisten die Masern als Kinder durchgemacht. So konnte ich meinen Kindern, als sie Säuglinge waren und noch gar nicht geimpft werden konnten, den wichtigen Nestschutz geben. Geimpfte Stillende können die Antikörper NICHT weitergeben. Was passiert in 10-20 Jahren mit den Säuglingen, wenn alle geimpft sind und dieses Virus doch wieder auftritt (Wildvirus, trat immer wieder auf)???

Elsa Lüthi
03.03.2009, 01:18 Uhr
Kommentar meldenMein Kind war gegen Masern geimpft und erkrankte dennoch daran. Das BAG sollte sich endlich um die Tuberkulose kümmern. Das Ausmass an TB und offener TB ist erschreckend. Seit die grenzsanitarischen Untersuchungen abgeschafft wurden, ging es nur noch abwärts. Mit TB ist die CH wieder in die 50iger-Jahre, bzw. 40iger-Jahre zurückgefallen. Mehr als skandalös ist diese Situation mit TB.

Dominique Wirz
03.03.2009, 00:57 Uhr
Kommentar meldenLieber Thomas Werder, genauso werden falsche Zahlen kreiert. Im Artikel steht etwas von 500 Komplikationen und Spitaleinlieferungen. Das koennte bedeuten 499 mal Fieber und 1 mal Spital . Es wird nicht gesagt, was es genau bedeutet. Suggereiert werden damit jedoch 500 schwere Komplikationen (Spital!). Und prompt werden in Ihrem Kommentar 14% schwerwiegende Komplikationen daraus.

Erich Hofstetter
02.03.2009, 22:59 Uhr
Kommentar meldenAch, wie grauenhaft! Seit beginn der furchtbaren Epidemie vor zwei Jahren ist ein halbes Promille der Bevölkerung betroffen. Und niemand aus der Schweiz ist daran gestorben. Immerhin ist jemand auf Schweizer Boden durch Masern umgekommen. Panik! Panik auf sehr hohem Niveau.

christoph scheidegger
02.03.2009, 18:49 Uhr
Kommentar meldenbei riesigen nebenwirkungen, essen sie die packungsbeilage und tragen sie ihren arzt zum apotheker...! (zitat aus der neuen "schweizer familie", rubrik witze..).

Wladimir Bilow
02.03.2009, 18:00 Uhr
Kommentar melden@ Daniel Müller: Genau das bezweifle ich. Leute die sich überzeugen lassen, ihr Kind nicht zu impfen, sind unvernünftig bzw. immun gegen jeglicher Art von vernünftiger Argumentation. Wie soll nun eine unvernünftige Person von der Vernunft überzeugt werden? Haben Sie schonmal einem Verschwörungstheoretiker seine paranoiden Vorstellungen mit vernünftigen Argumenten ausreden können?

Ruth Schweingruber
02.03.2009, 17:26 Uhr
Kommentar meldenWarum nur fürchten Eltern von geimpften Kinder die ungeimpften? Ihr Impfbefürworter seid doch von der Wirkung der Impfung überzeugt?!? Somit ist ein geimpftes Kind ja geschützt und nur die ungeimpften können ungeipfte anstecken. Also wo liegt das Problem? Die Impfbefürworter sind geschützt und die Imfpgegner stecken sich untereinander an.

Christian Altermatt
02.03.2009, 16:11 Uhr
Kommentar meldenWarum regen sich hier so viele Männer auf. Sie sind ja die ersten die zur Arbeit renne und die kranken Kinder den Frauen überlassen. Und wer wird bitte wegen fahrlässiger Tötung angeklagt wenn ein ein Kind an der Impfung stirbt oder dauerhaft Behindert ist? Die Herren vom BAG, die Pharmakonzerne, der Arzt oder auch wieder die Eltern?

thomas weber
02.03.2009, 16:03 Uhr
Kommentar melden@ R. Hunzinger - Da braucht man keine Pharmastudien: 500 Komplikationen auf 3'500 Fälle = Wahrscheinlichkeit von 14% für eine schwerwiegende Komplikation ohne Impfung. Wäre die Impfung die schlechtere Variante müssten mehr als 14% der geimpften Personen Komplikationen aufgrund der Impfung haben, das wären dann ca. 800'000 Personen - und dem ist zum Glück nicht so. Daher 1. rechnen, dann schreiben

Valeska Azzoni
02.03.2009, 15:45 Uhr
Kommentar meldenDankeschön R. Hunzinger...ich bin genau Ihrer Meinung.

Daniel Müller
02.03.2009, 15:41 Uhr
Kommentar meldenGerne denke ich, über meine Einscheidung meine Kinder nicht gegen Kinderkrankheiten zu impfen, neu nach. Aber bitte nur mit Personen die mich nicht mit Boniertheit, Dachschaden, fahrlässiger Tötung oder ähnliches beschimpfen. Meine Kinder sind mir sehr wichtig und entsprechend sorgfältig habe ich meine Entscheidung getroffen. Jeder der mir das nicht glaubt, ist für mich kein Gesprächspartner

R Hunzinger
02.03.2009, 14:50 Uhr
Kommentar meldenSehr unreife Kommentare. Ich bitte alle Vorschreiber sich zuerst mit einem Thema zu befassen bevor wild drauflos geschrieben wird. Es steht jedem Menschen frei ob er sich impft oder nicht. Es gibt viele spannende Bücher und Studien dazu. Aber die sind ja alle falsch im Gegensatz zu den Studien der Farmaindustrie. So kann man die Gegner auch tot reden. 1. informieren 2. denken 3. handeln

Hans Meier
02.03.2009, 14:37 Uhr
Kommentar meldenWie lange müssen wir auf das Impf-Obligatorium warten - die Zeit drängt?

Sibylle Weiss
02.03.2009, 14:20 Uhr
Kommentar meldenDie Liebe zur Fahrlässigkeit der Menschen ist ja bekannt! Verantwortung bei den heutigen Eltern ist schon lange out. Kinder machen ist nicht schwer, sie dagegen haben sehr. DIe einen schaffen das Problem und die andern haben es dann und können zusehen wie sie damit glücklich werden. Besonders verantwortungslos der Erzeuger, nachdem die Pharmakonzerne noch die Hand reichen und die nehmen sie nicht.

Stefan Brütsch
02.03.2009, 13:50 Uhr
Kommentar meldenWürde man die Statistik von normaler Grippe oder auch anderen Krankheiten auseinander nehmen mit Anzahl Komplikationen inkl. Lungenentzündung, Gehirnentzündung und auch Toten, dann wäre Masern nicht mal der Erwähnung wert. Wieviele sterben an Impfung? Der plötzliche Kindstod ist bis heute noch nicht erforscht. Warum?

Kurt Zeiger
02.03.2009, 13:42 Uhr
Kommentar meldenEltern die ihre Kinder bewusst nicht gegen Masern impfen lassen, sollten wegen Körperverletzung bestraft werden.

Max Wartenberg
02.03.2009, 13:34 Uhr
Kommentar meldenWenn ein ungeimftes Kind infolge Masern stirbt, sollten die Eltern wegen fahrlässiger Tötung vor Gericht gestellt werden.

Stefan Meier
02.03.2009, 13:06 Uhr
Kommentar meldenEinmal mehr erwischt es die Falschen, nämlich die Kinder, die Opfer der Borniertheit mancher Eltern sind (Ich lasse mein Kind NICHT impfen, das ist gegen meine Überzeugung und dient nur der Bereicherung der Chemiemultis blablabla). Dabei kostet eine Impfung ein paar Stutz und diese Geld muss nur einmal im Leben ausgegeben werden.

Rudolf Neff
02.03.2009, 13:02 Uhr
Kommentar meldenDie Masernimpfung muss dringend für Obligatorisch erklärt werden. Es darf nicht sein, dass eine bekämpfbare Krankheit an Dritte weitergegeben werden kann. Die Gefährlichkeit ist mittlerweilen grösser, als die Ansteckbarkeit mit dem HI-Virus. Wer jemand mit Masern ansteckt, soll die Verantwortung dafür übernehmen müssen, resp. deren Eltern.

😉

bubelko
7. jún 2010

samozrejme citala. su tam taki co suhlasia a taki co nesuhlasia. presne ako na slovensku.
🙂

bubelko
7. jún 2010

ps: vzdy si citam aj komentare. preto viem, ze presadit obligatorium by bolo minoriadne tazke, ak nie nemozne. len sa mi to zdalo zaujimave, ze tak ako sa na slovenksu snazia ludia dosiahnut slobodu v ockovani, sa zase tu ludia (su medzi nimi aj rodicia) snazia dosiahnut opak.

ivka144
7. jún 2010

@lin18 Ta ja fakt nechcem ani vyryvat ani sa uz hadat, mi to ubera energiu uz len to citat;) Ale ta prepac, ze hovoris, ze na vsetko su odbornici, ale statistiky nepotrebujes, kuknes a vidis??? A vsetko, co kukneme a vidime my druhy je aj tak len nepodlozena hovadina?
Lin, teraz ozaj, ved jedine, ako to ide ako-tak pozorovat je to, ked pozorujes situaciu pred zavedenim ockovania a po, aspon par rokov, nie? Co sa tyka hexa chorob, resp jej DTP casti, alebo choroby, proti ktorym sa ockujem dlho a uz sa nevyskytuju, tak sa mi zda, ze zavedenie ockovania nemozeme my pamatat (hoci neviem, kolko mas rokov) a ak by aj, asi sme nesledovali vyvoj par rokov predtym. Inak, ak by aj tie statistiky podporovali to, ze po ich zavedeni pridko klesal a vymyzol vyskyt tych chorob, nemozeme povedat, ze je to pricina a nasledok, nie? Ved ked dieta ochorie po ockovani, tiez je to len nahoda, nie kauzalita.

No, to bolo trosku vyryvania, ale tie statistiky z ockovacieho tabora predsa ukazuju, ze choroby zacali predko klesat uz niekolko dost rokov pred zavedenim ockovania a ano, samozrejme, ze aj po nom. Mohl aby som tym statistikym neverit, to je pravda, len ma prekvapuje, ze ich uvadza ockovaci nie protiockovaci tabor. (Ludia, nemate niekto link na tu spravu tej pani z UVZ, kde to je?)

A este by ma zaujimalo, ako je mozne, ze sa prave kiahne nevyskytuju a ani sa proti nim neockuje... Ak je to podla Teba sposobene vyhubenim choroby vdaka ockovaniu (co povazujem za nezmysel), tak potom mozeme prestat ockovat proti tym chorobam, ktore uz vymyzli, nie? Ked sa u nas uz nevyskytuju, ci jak?

denisocka
7. jún 2010

ja sa tu už prestavam orientovať 😔

hely79
7. jún 2010

@bubelko, sorry, osypky som chcela napisat... hej, NZZ, ako som tiez spominala, tiez sa im neda "vzdy" verit.. a okrem toho, nikde sa nepise "kolki z tychto pripadova bolo zaockovanych???
Seit dem Ausbruch der Epidemie vor gut zwei Jahren sind den Behörden bis anhin 3400 Fälle gemeldet worden, 2009 waren es bis anhin bereits 50 Fälle. Diese Zahl entspricht laut BAG dem Wert eines Jahres ohne Epidemie. Die Behörden zählten seit November 2006 über 250 Spitaleinweisungen und 500 Komplikationen. Dazu gehören gut 140 Lungenentzündungen sowie 8 Gehirnhautentzündungen. Ende Januar erlag im Genfer Kantonsspital ein 12-jähriges nicht geimpftes Mädchen den Folgen einer Masernerkrankung...

hely79
7. jún 2010

@bubelko, ked sa im to podari presadit, tak im zagratulujem... ale pochybujem... o tom som presvedcena...

hely79
7. jún 2010

@bubelko v tych komentaroch prevazuje väcsina co nesuhlasia... 🙂 na Sk je to opak, lebo ti ktori su alebo by boli za, o ockovani nic nevedia lebo sa neinformuju...