Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

stanili
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanili
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanili
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
divoska
7. jún 2010

@stanili tak teraz si ma dostala.
ad jedna na prednaske kde som bola ja ziadne postihnute dieta nebolo a nejde tam o hru na city ale na volnu diskusiu vsetkych zucastnenych medzi sebou, manof akurat tak moderoval a odpovedal zo svojej skusenosti na otazky ako riesil niektore veci on /avsak len ked sa ludia pytali, nikomu nic nevnucoval, a uz vobec nie svoj nazor/. neviem ci tam tato pozvana hostka tu dceru /tusim/ zoberie ale nemyslim. a ak hej, zakazes jej to? rovnako ako tebe myslis niekto zakaze vziat si tam vlastne /zaockovane/ zdrave? teda ak by si tam nedajboze isla, co nepojdes, lebo sak ty si o takych akciach myslis predsa svoje.
a za be - si absolutne totalne mimo holka zlata, to si tu uz aj my ideme dokazovat kto viac casu stravil s postihnutymi a kto jedno porodil alebo kolko ich ma v rodine? kto co studoval a kolko praxe tomu venoval, aky prieskum k tomu urobil a co k tomu napisal?
venovala som sa im roky /roznym - nie jednemu ako evidentne ty- kazda rodina to brala inak statocne, plus samozrejme podla prostriedkov a stupna postihnutia alebo typu choroby a individualnych charakterovych vlastnosti a danosti, nie kazdy zvlada taketo bremeno s rovnakou lahkostou/.
kedy si naposledy bola na pohrebe malinkeho baba z vlastnej rodiny /ktore malo vyrastat spolu s tvojim/? ja pred 3 tyzdnami. ty predvcerom ze tu struhas taku formu? ale o toto nejde, existuju aj mamy s dietatom ktore je v beznadejnom stave /poznam, nebudem hovorit ze donesiem aby to nevyznelo ze si tiez potrebujem nieco dokazat - a ako vas tak pozeram tak este aj do takych sa pustite/ ktore ked im povies ze mozu byt radi ze ho aspon maju ale priznavaju /aj ked neradi, pretoze to je takisto tazke ponat to racionalne/ ze keby im to male umrelo bolo by mu lepsie... toto takisto nepochopis. pretoze ty poznas jednu mamu ktora je v pohode. /k tomuto sa nejdem vyjadrovat/
anyway. toto je otazka moralky, etiky, vlastnych hodnot, skusenosti a priorit a rovnako individuality clovke. takze tu laskavo prestan/te/ napadat kazdeho kto ma vlastny nazor a otvorene si za nim stoji. kokos mi dvihate adrenalin neskutocne. a este tu budete vypravat ze vy lutujete nase deti.... 🙂

denisocka
7. jún 2010

Uz by hadam stacilo

divoska
7. jún 2010

debate, nie prednaske, neviem co pisem ked som vytocena

stanili
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
divoska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanili
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanili
7. jún 2010

@divoska citujem:samozrejme mozes ale prosim nepis to ako univerzalnu pravdu a rovnako sa nesnaz konkretnej matke ktorej sa to tyka naznacit ze ini to narozdiel od nej zvladaju. Ani raz som nepovedala, ze je to univerzalna pravda, stale pisem o MOJEJ skusenosti, nic konkretnej matke nenaznacujem, ziadnu konkretnu matku som doteraz nepoznala (okrem tej, u ktorej som zila), kym sa neozvala erikasadek s tym, ze ona to nezvlada a je to utok proti takym matkam. Mam teraz stiahnut prispevok o mojej skusenosti, lebo sa mohol dotknut matky, ktora to nezvlada?

stanili
7. jún 2010

@divoska zvysok si velmi pekne napisala a suhlasim s tebou.

stanili
7. jún 2010

aha takze admini preda len funguju, podnet ale musi prist od spravnej osoby. Dovidenia damy a pani, bolo mi potesenim, Manof, Petot, pole mate ciste, mozete v brainwasing v pokoji pokracovat. Prajem vam vela uvedomelych mamiciek, ochotnych vas pocuvat.

manof
7. jún 2010

@stanili
Články sú o očkovaní (teda k téme) a beseda taktiež.
Aký máš ešte problém?

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cora73
7. jún 2010

akoze nechutne...par dni som prec a chce sa mi blvat,ked to tu citam... 😕 😕 😕 silno mi to pripomina nedavnu dobu,len akterky sa vystriedali...alebo zeby si len zmenili nick????

odporucam knihu "Jak pecovat o zdravi ditete-navzdory vasemu lekari" ,prave som ju precitala,mimochodom,autor (lekar s 30-rocnou pediatrickou praxou a takisto pedagog na lekarskej univerzite) takisto neodporuca ockovanie... 😉

livo46
7. jún 2010

erika nerozculuj sa 🙂 , tato osoba ti nestoji za to!

hely79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
livo46
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hely79
7. jún 2010

chapem, aj mna by to vytocilo... ja uz iba diskusiu sledujem, neoplati sa nieco niekomu vysvetlovat a nechapem ked chcu nieco dokazovat, preco neotvoria novu temu: ockovanie a vstup iba ockovanym osobam... 😉

susisus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
7. jún 2010

@stanili
"aha takze admini preda len funguju, podnet ale musi prist od spravnej osoby. Dovidenia damy a pani, bolo mi potesenim, Manof, Petot, pole mate ciste, mozete v brainwasing v pokoji pokracovat. Prajem vam vela uvedomelych mamiciek, ochotnych vas pocuvat."

Kam mieriš? Akože @petot alebo ja som dal podnet adminovi? Ja teda určite nie a ani by mi to nenapadlo.

Brainwashing a rozumná argumentácia sú dve veľmi rozdielne veci. Ak tu niekto vyslovene rezignoval na rozumnú argumentáciu, tak som to nebol ani ja ani @petot ale práve Ty a @lin18 . Je pravdou, že i z proti-očkovacieho tábora boli viaceré príspevky mimo slušnej diskusie a rozumnej argumentácie, ale rovnako je pravdou i to, že ste si o to vyslovene koledovali. Vtrhnúť do fóra ako veľká voda a pourážať všetkých rodičov, ktorí zodpovedne pristupujú k zdravotnej starostlivosti o svoje deti a dôkladne zvažujú (ne)očkovanie, a tvrdiť im, že sú nezodpovední (v podstate) zločinci, je vietor, na ktorý bola odpoveďou následná búrka.

Jediné, čo ste reálne dokázali, je vaša slepá viera v medicínske autority, a aj to iba v tie, ktoré sú za očkovanie. Lenže so sektársky fanatickými prívrženkyňami "kultu bieleho plášťa" je rozumná debata prakticky nemožná, lebo rozum u nich nehrá žiadnu úlohu (už sme sa viackrát presvedčili) a tiež nehľadajú pravdu, lebo všetko im už je úplne jasné, a ak nie im, tak potom určite bielym plášťom, v ktoré tak oddane veria.

Keďže som za rozumnú a konštruktívnu debatu, tak vítam Tvoje (a predtým už najmenej raz aj @lin18 ) rozhodnutie opustiť túto tému pre dobro všetkých zúčastnených i dobro Tvoje, a prajem Ti v ďalšom živote všetko Dobré, hlavne dobré zdravie Tebe i Tvojim deťom.

zelmirka1
7. jún 2010

tiez chapem eriku ze sa nahnevala, je to naozaj neskutocna opovazlivost take nieco napisat, nikto kto to nezazil na vlastnej kozi nemoze pochopit maminu ktora nema zdrave dietatko, fakt nikto, su to len take recicky a predstavy, kto nezazil nepochopi ale aspon nech cusi, a ked je to este vdaka ockovaniu tak by som chcela vidiet niekoho kto by si dovolil takej mamine prikazovat ci ma alebo nema ockovat svoje dalsie deticky. Nastastie erika zije v krajine kde je sloboda a nie ako tu ze nam zial z totality v urcitych oblastiach ostalo obmedzovanie a prikazovanie ako keby sme boli nesvojpravne a nesamostatne mysliace bytosti.
Debatovat o pozitivach a negativach ockovanie je OK, ale toto bola sila.

manof
7. jún 2010

@bubelko
"@manof > myslela som ako druhu stranu, kedze to ma byt beseda a nie prednaska na temu preco neockovat. ale to je len moj nazor."

Keď môže http://sprievodcaockovanim.sk hovoriť o rizikách očkovania, prečo by som ja nemohol hovoriť o pozitívach?
🙂

Ale je to otvorené a ja uvítam, ak príde nejaký vyslovený očkovač, lebo pri tej výmene názorov sa práve ukazujú zaujímavé veci.

ginepra
7. jún 2010

milé dámy a vážení páni, priatelia, ja mam taký zvláštny pocit, akoby tu isté osoby boli akoby "naočkované" niekým, komu leží hľadanie pravdy o vakcínach v žalúdku 😀
akoby im išlo jedine o to, aby to tu dokrútili a rozhádali, len nekonečne hľadajú zádrapky...
je to príliš paranoická predstava...? možno áno, ale nečudovala by som sa tomu, keby bola pravdivá...
prosím vás, nevšímajme si tie invektívy, aby našla táto dikusia zasa ten správny smer a vecnosť 😉

bubelko
7. jún 2010

@manof > ci som vysloveny ockovac, to netusim, ale z Tvojho pohladu asi ano. keby som bola na svk, tak by som mozno aj prisla, ale takto zial naozaj nemozem.
samozrejme, ze mozes hovorit o comkolvek, len som bola zvedava. myslela som totiz, ze tam budete mat niekoho pre a niekoho proti. tak bola myslena moja otazka. kedze z tych mien, ktore uvadzas ako hosti, nikoho nepoznam. 🙂