Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

samiana
18. jún 2010

@erikasadek

vďaka za podporu, viem, že aj Ty máš dobré skúsenosti s homeo, aj nám veľmi pomohli. A tie problémy, čo o nich píšeš, mne nie sú až tak vzdialené, môj starší syn má tiež problém z autistického spektra - asperger. No ale homeopatia robí často priam zázraky, práve teraz sme na konštitučnej liečbe a reaguje veľmi dobre.

manof
18. jún 2010

@suzik77

"budem riskovat radsej teraz alebo budem riskovat cely zivot to, ze moze dostat otravu krvi?"

Musím Ťa sklamať, ale očkovanie proti tetanu (ani žiadne iné povinné či nepovinné očkovanie) Ti nezaručí, že do smrti nedostaneš otravu krvi. Ak neveríš, spýtaj sa odborníkov (pokojne aj pro-očkovacích).

Druhá vec je, že riziko toho, pred čím Ťa vakcíny reálne sú schopné uchrániť, je u drvivej väčšiny slovenského obyvateľstva oveľa menšie než riziko nežiadúcich účinkov očkovania. Samozrejme, je možné, že práve v Tvojom prípade to bude inak, to nemôžem vylúčiť.

erikasadek
18. jún 2010

@samiana sme si blizske osudmi.. takze sa chapeme. 😉
ano homeopat 😉 ia dokaze zazraky ked sa pouzije spravne 🙂

manof , no taky kuchar v kuchyni neviem si predsatvit zeby nemal tetanovku 😅 teda vazne....

manof
18. jún 2010

@erikasadek

Asi mám lepšiu predstavivosť... 🙂

Každopádne, aj keby mal, tak očkovanie proti tetanu patrí medzi tie najužitočnejšie a najmenej nebezpečné. Ale to len v prípade, že v tej vakcíne nie je ortuť, prípadne ďalšie nechutné gebuziny, čo zase nie je úplná samozrejmosť.

erikasadek
18. jún 2010

manof pracoval si v kuchyni..??
asi n ie, tak by si vedel ze ked sa poranis len jemne porezes a pracujes s masom a vodou inymi vecami, aj ked mas leukoplast tak rana riskuje hnisat velmi rychlo.; voda caste umyvanie ruk vela potravin, a mnoho veci dokopy roby ze rana rychlo trpi..
mne sa to stalo par krat a ver mi si rad ze ju mas vtedy. 😉

deto zahradkar a podobne;. 😉
pre mna uzitocna vakcina;. ale skor mono ..
😉 osobne si myslim ze chudak pasteur by plakal keby v 😉 idel co spravili s jeho objavom..

petot
18. jún 2010

@erikasadek: Rana, ktora ma pristup vzduchu a krvaca, nie je nebezpecna z pohladu tetanu. Nebezpecne su len uzavrete, slabo krvacajuce rany do ktorych neprenikne vzduch. Napriklad hlboke spinave bodne rany.

katka0210
18. jún 2010

http://www.sea-sk.sk/VakKonPred/II/II_2_Olear.pdf
Keď som sa dozvedela aké skokoleniny o nás napísali, tak ma až ovalilo...
Moja malá vraj dostala rakovinu v roku a pol a pritom to bolo v polroku okamžite po hexe a to je podstatný rozdiel! Ani si nezistia realitu a píšu hovadiny.
Píšu to akokeby objavili Ameriku, ha ha...
A to ich "vraj" nesmie nikde chýbať...
Keby sa tak venovali podstatnejším veciam ako písanie takýchto "vraj" článkov!!!

pia22
18. jún 2010

To sa potom cudujem, ze nasi stari rodicia nevymreli na tetanus. Pravdaze bol vtedy jeho vyssi vyskyt, ale hlavne pre infikaciu spinou, hnojom a pod. Myslim, ze väcsina obyvatelstva v sucasnosti nepodstupila preockovanie v dospelosti a zeby bol u nas nejaky vysoky vyskyt, to neviem.

erikasadek
18. jún 2010

petot a ked sa pichnes spinavym nozom od suroveho masa podobne , alebo mas ruky v spinavom umyvadle plnom riadu spinaveho aspo,n 8 hodin ver mi , ze riskujes vela;. 😉
hned vsetko nhisa a nemusi vobec krvacat a to su len slabe rany..
neverim by si ako sa da lahko poranit v kuchyni.. 😀

zahradnik taktziez velke riziko..

petot
18. jún 2010

@katka0210: Pozoruhodné je, že niekto vynaložil toľko úsilia na to, aby mapoval činnosť Iniciatívy. Kto ich za to platí? Alebo to robili vo voľnom čase?

Ešte pozoruhodnejšie je, že sa v materiáli "pochytali za ruky" predstaviteľ farmaceutického priemyslu s predstaviteľkami (použijem ich "vraj") nezávislého úradu. Dojímavé. 😒

petot
18. jún 2010

@erikasadek: Mäso neobsahuje spóry Clostridium tetani (keby obsahovalo, zviera by asi malo tetanus 😉 Infekcia je samozrejme možná, ale najskôr niečím iným. Ruky v umývadle, pokiaľ nedôjde k poraneniu, na ochorenie nestačia.

😉 Ale jasné, súhlasím s tým, že niektoré povolania sú rizikovejšie. Kľudne aj ten kuchár, keď na tom trváš 😉 Druhá vec je, či im vakcína nejako pomáha, resp. či má väčšiu šancu pomôcť než ublížiť. Myslím si (je to môj názor), že nie.

erikasadek
18. jún 2010

petot kazdy kto pracuje v kuchini musi mat stale kazde 10 rokov tetanus bez toho nesmies nai daej pokracovat. 😉
no poviem ti ze ja som mala niekedy rany , no katastrofa, s kuchyne;. 😠
rana s ati zapaluje v priebehu par hodin neskutocne;. 😒

erikasadek
18. jún 2010

kuchyni boze moj.. prepacte, ma I vedla Y a blbne mi klavesnica moje nervy.. 😠

hely79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
18. jún 2010

@hely79 mysli s si ze keby si s tou ranou bola nikede v bahne, alebo namocena par minut hodin v spinavej vode ze tiez by nic nebolo?? 🙂

neviem , niketore veci sa tu prilis banalizuju.. 🙂 moj nazor na vec;. 😉

hely79
18. jún 2010

@erikasadek tu ide o to, ranu umyt, vydezinfikovat a nie macat sa v spinavej vode alebo v bahne... 😉 a nie este na par minut... 😅

hely79
18. jún 2010

este chcem podotknut, mam jednu kamosku, dala seba aj jej 8 mesacnu dceru zaockovat proti prasacej chripke... ta jej dcera je odvtedy stale chora... stale jej volaco je, stale choda po doktoroch.... teraz sme narazili na temu rakovina a toto je jej reakcia na moj dotaz: " pokud clovek onemocni rakovinou, tak s tim nic sam neudela a jeho osud je v rukou bozich, lekaru a dnesni fantasticke mediciny." ach dievca, kde to zijes?? a ako moze byt v dnesnej dobe clovek takto naivny??? 😒

teri3
18. jún 2010

@suzik77 , aj môj drobec má problémy po očkovaní - v 10. mesiaci už hovoril ma-ma, ta-ta, ba-ba, potom prestal (po tretej hexavakcíne - inak povedané INFANRIX HEXA a prevenare) a teraz má zopár svojich slovíčok, ktoré povie, je ich asi 5, ale napríklad takých, že bábo je baba, alebo vava, niečo medzi tým, veľa hlások doteraz ešte ani nevyslovil a už by mal....no a rôzne kožné problémy, to som písala asi tak 2-3 strany dozadu. K tomu znečistenému prostrediu: uvedom si, že zvieratá vo voľnej prírode tiež dýchajú ten znečistený vzduch, aj sa dozvedáme, ako to všetko tej prírode škodí, ale že by tam zvieratá podedili po svojich rodičoch len to najhoršie a dožívali sa stále očividne menej rokov, tak to by sme sa asi tiež dozvedeli, nie? No a k tomu tetanu - ten hrozí pri hlbokých ranách a to by si tak či tak šla do nemocnice a to sa nepýtajú, či máš tetanovku, alebo nemáš, ale podľa toho, čo som tu už čítala, tak Ti aj tak dajú booster dávku, čiže Ťa zaočkujú v nemocke 😉

@denduska , píšeš: "Ale zas v mojom okoli vsetky decka bez reakcii, to len my sme museli naplnit statisticku povinnost." Aj ja som si to myslela, resp. možno iné maminy sa nad tým tak nezamysleli, alebo reakcia nebola krátko po očkovaní, tak si to nedali do súvisu, ale minule som počúvala, ako maminy pri pieskovisku hovorili, ktorá má aké lieky pre deti od alergologičky....hmmmmm.... No a tiež - k tomu môjmu drobcovi, ako nerozpráva, tak veľa ľudí hovorí - že to tak býva, mnohé deti sa rozhovoria až po troch rokoch, to je normálne.... čo je normálne, keď už nemáme s čím porovnať - nie je tu tá zdravá nezaočkovaná "vzorka"

suzik77
18. jún 2010

@teri3 nerozumiem.. ved ta vakcina sa picha cca v 2.4.a 6. mesiaci,nie? Ci sa mylim? No a ty pises, ze dieta rozpravalo v 10 mesiaci a potom bolo zaockovane a prestalo rozpravat. Tak nerozumiem, ci ja som blbo informovana o terminoch ockovania alebo hovorime o dvoch roznych ockovaniach??? 😒

A inak, je mi luto, ze s nou mas problemy, len tiez nemas nikde 100% istotu, ze je to z toho, alebo niecoho ineho...
Som si ista, ze keby sa nedajboze stalo nieco mojej malej (co verim, ze sa jej nic nestane), urcite by som tiez hladala "utechu" v tom, ze by som to zvalila na ockovanie.. Ale.......je to naozaj z toho? Nie je nic ine v zivote dietata, ich rodicov, starych rodicov, co mohlo sposobit problemy? Samozrejme, vakcina by v tomto pripade hlada ulohy akejsi "vyvolavacky" niecoho, co uz dlhodobo drieme kdesi v genoch??? Ja neviem... Ale preco sa tato neprijemnost dotyka len urcitych deti a mnohe ostatne (chvalabohu) to zvladaju bez problemov??? Je vela otazok a ziadna poriadna stopercentna odpoved..

vodicka75
18. jún 2010

Aj ja pridavam skusenost s ockovanim v 10. mesiaci (bolo to / TETRAct-HIB plus EUVAX/, kedy nasa mala mala tiez "nocne mory" ako z hororu, "zobudila sa", postavila sa v postielke a zacala strasne plakat, oci mala otvorene, ale bola mimo, museli sme ju zobudit a tisit aby sa upokojila, ekzem jej vyskocil hned po prvom ockovani v 10. tyzdni a mavala aj strasny plac /niekolkohodinovy/, to sme pripisovali vetrom, ale ktovie, ked sme ju nechali u svokrovcov, lebo sme potrebovali cez den nieco vybavit, tak nam hovorili, ze plakali spolu s nou, tak im jej bolo luto, ako strasne niekolko hodin place...vtedajsia lekarka nam povedala, ze to prejde. Preslo to neskor do tych nocnych mor, alergie na potraviny, potom mala preockovanie v 3. roku /ktore je uz teraz zrusene a aj sam vyrobca tej vakciny mal v registracii jeho vakciny uvedeny termin preockovania - booster davky, 1 rok po zakladnom ockovani a koniec, u nas ockovali deti este dalsou, 2. booster davkou v 5. roku /pokus "experta" Dluholuckeho?/ a potom zacala mat problemy s bruskom, kakala krv a hlieny, bola stale unavenejsia, bolievali ju nozicky, zapalovali sa jej dasna, az jej urobili odbery krvi, mala IgA deficit a vyssiu transglutaminazu /cca 6 tyzdnov po ockovani/ a cca 1/2 roka po ockovani mala zavratne vysoke IgE, co tusim svedci o alergickom zapale,...nakoniec biopsiou jej potvrdili celiakiu a drzi dietu. Ale aj s odstupom casu, cca takmer rok na diete a zasa ma teraz problemy /bolesti bruska a krv a hlieny/, vyzera to akoby cerstva krv /svetla/ z hrubeho creva, tak pojdeme k Dr., co to je, dufam, ze to nebude aj Crohn apod. /tusim sa tyka hrubeho creva/, neviem, z coho to moze byt, ci porusena dieta /v skolskej jedalni nas ubezpecuju, ze varia ako maju, ale napr. aj ucitelky to bagatelizuju, jej spoluziakovi, ktory je tiez celiatik, ponukli, ci si neda pizzu, ked jedli ostatne deti, su to len prvaci a musia si to strazit sami, cukriky im ponukaju v skolskom klube bez ohladu na to, ze vedia, ze maju dietu, esteze su sami taki uvedomeli, ze povedia, ze nie, ale aj to decko je len decko a mozno si v jednu slabu chvilku povie, ze aj ono chce cukrik a je to v....../. Nepoznate nahodou detskeho homeopata v okoli BA - TT - TN /to je pre nas este relativne dostupny region/, ktory lieci tieto poockovacie problemy?

Manof, hanbim sa za oneskorenie,...poslem ti to.

erikasadek
18. jún 2010

@hely79 hely ja som ti to dala ko priklad. 😉

osobne som vel acestovala a mam vela ockovani za seb 😉 u vtedy som verila; ale na druhej strane v afrike by som neprezila bez nich to je iste..

nic nemeni na fakte ze naockovanie pozeram upln einak teraz vdaka patovy, a aj vam.. 😉

blovitc120
18. jún 2010

@suzik77 ockovanie vobec nemusi byt v 2, 4 a 6 mesiaci, teri to mala asi posunute, aj moja dcera dostala prvu (a poslednu) Infanrix Hexa az v 16 mesiacoch, niektori dr. netrvaju bezhlavo na terminoch

ivka144
18. jún 2010

Bianka a ine mamkz s detmi s AE:
Ja osobne by som v akutnom stadiu ekzemu urcite ani nahodou nedovolila ockovat, ale myslim si, ze to oficialne v tych kontraindikaciach nenajdete. Zalezi, aka vakcina, ale ekzem je akysi alergicky prejav. Neviem, ci ste boli na testoch a vsetko mate OK, len proste ma dieta AE, ale ak nie, urcite chodte. Nam vysli brutalne alergie. Na vajcia napriklad taka, ze mudr taku vyraznu este v zivote nevidela, udajne. Takze to bude KI na MMRku hned. Planujem zajst na gastro sa opytat, co a ako s laktozou, lebo na laktozu asi nebyva alergia, ale intolerancia (a kedze je princip podobny ako pri celiakii, ocakavam, ze gastro vie urobit testy). Inak problemy s laktozou by mohli byt KI pre hexu.
Inak my sme mali prvu hexu posunutu (asi az v 4. ci 5. mesiaci) a nic dalsie sme uz nemohli mat kvoli ekzemu, nasej mudr ani nenapadlo ockovat.

Suzik77 - povedzme, ze dokazy nemas, ale je len logicke, ze ak nemas iny popud, dovod, spustas, hlavnym podozrivym je pre rodicov ockovanie. Ja chapem, ze nemame dokazy, ze co vsetko moze sposobit, ale ochranovat ockovanie ako posvatny statut je tiez riadny nezmysel. A tie otazky na konci... To je rovnako ako s uplne kazdou chorobou. Niekde cele dni chlasce a fajci a dozije sa uctihodneho veku a niekto pri striedmejsom style dostane rakovinu. Ked ma jeden chripku a 10 ludi s nim stravi v miestnosti niekolko hodin, niekto sa nakazi, niekto nie. Alebo aby som bola presna, u niekoho sa virus prejavi, u niekoho nie. Samozrejme, ze sa nenakazia vsetci pri vystaveni riziku ochorenia. Rovnako ako pri ockovani. A samozrejme, ze mame milion predispozicii. Ale to snad neospravedlnuje to, ak je ockovanie spustacom. Ak som nachylna na choroby, dam si sakra pozor, aby som nebola v tesnom kontakte s ludmi s chripkou. Ak mam predispozicie na nejaku chorobu, patricne sa k tomu spravam (alebo aspon by som sa mala), aby som sa nedostala do tych spustacich stavov.
V nasom pripade je predispozicia na alergiu velmi vysoka, takze prirodzene som nedavala umele ani kravske malemu mieko, lepok som oddialovala azaz a podobne, ale nenapadlo mi vtedy, zeby spustacom mohla byt vakcinacia. Ak by som aj nebola proti ockovaniu, tak by som dnes posunula ockovanie uz len kvoli alergo anamneze.

A k tetanu - Erika, ja si osobne, laicky, tiez myslim, ze v kuchyni nemas ako tetanus dostat. To, ze rana moze viest k otrave krvi, alebo amputacii koncatiny a neviem comu vsetkemu a praca v kuchyni je v tomto smere rizikovejsia, to uznavam, ale nemyslim, ze sa jedna o ochorenie tetanom.
Ale najma - pre Suzik - ak mas nejake poranenie, ktore by uplne teoreticky mohlo sposobit tetanus, urcite vyzaduje lekarske osetrenie, alebo aspon pre istotu ti napadne ist k mudr a tam, ak nedas datum posledneho ockovania, tak ti jednu tetanovku rovno buchnu. A ak toto ma pomoct, tak je to potom aj postacujuce, nie? (To je zas taky moj laicky pohlad, nie konfrontacny).

suzik77
18. jún 2010

@ivka144 ja nie som ochranca, zle ma chapes... ja chcem len dufat, verit, vediet, ze mojej malej sa nic zle nestane... preto sa chcem a aj budem spoliehat na tie nase geny, kde v rodine nikto nikdy nemal ziadny vazny problem, tak verim, ze aj to ockovanie bude bez problemov. musim tomu verit, uz to chcem dokoncit, ked uz "vzala" jednu vakcinu..

petot
18. jún 2010

@suzik77: Pozri http://www.rizikaockovania.sk/dok/ockovaci_kale...
3. dávka Infanrixu sa oficiálne podáva v 11.-12. mesiaci, ale lekári bývajú dosť nedočkaví keď ide o vakcíny a očkujú dieťa aj pred termínom. Takže sa kľudne môže pritrafiť hexa v 10. mesiaci 😒

petot
18. jún 2010

@ivka144: Máš pravdu, tetanus sa neprejavuje ako otrava krvi (sepsa). Baktérie Clostridium tetani zostávajú na mieste, kde sa do tela dostali, a tam si vegetia a produkujú svoj neskutočne silný toxín (za predpokladu, že sú chránené pred prístupom kyslíka). Dokonca sa vnútri tela ani nedokážu dobre rozmnožovať. Aj po mesiacoch sú stále tam, kde na začiatku.

Takže ak nastane sepsa, tak to je dielom nejakého iného bacila, a proti tomu samozrejme očkovanie neexistuje.

suzik77
18. jún 2010

@petot hmmmm a povedzme, ze ste ma vylakali a dajme tomu, ze nebudem chciet v tom ockovani pokracovat, neurobim chybu? nevyzaduje ten organizmus tie dalsie dve davky? 😒

tynushqa
18. jún 2010

@suzik77, urcite si ho nevyzaduje 😉 my sme mali tiez dve davky Hexa vakciny, tretiu som uz nedala, a nemam ani najmensiu vycitku a ani strach. Sice zo zaciatku som mala obavy, ale cim viac sa tomuto problemu venujem tym mam mensie obavy 😉
Ja sa snazim malej co najviac posilnit imunitu, ked telo funguje tak ako ma, tak sa so vsetkym vyrovna 🙂

vodicka75
18. jún 2010

suzik77, myslim si, ze zdrav. problemy sa netykaju len nepatrneho poctu deti, skor naopak, drviva vacsina deti ma problemy s imunitou, alergie na mlieko, potraviny, ekzemy, astma, nekonecne anginy /mnohe uz aj vybrate mandle, co sa tusim robi ako na beziacom pase/, zapaly criev /Crohnova choroba, ulcerozna kolitida, ci celiakia/, neurologicke poruchy, atd....niekto mudrejsi tu kedysi pisal, ze prave zluceniny hlinika /a aj ortute/ vo vakcinach maju za nasledok potlacanie prirodzenej imunity a spustenie chorobneho procesu. My sme casom zistili, ze davka ortute pri ockovani v 5. rokoch prevysila, vzhladom na hmotnost dcerky, denny limit 17-krat a aj co tak pozorujem okolie, tak deti, ktore su urastenejsie, maju vacsiu hmotnost, nemaju take zavazne zdrav. problemy v porovnani s drobnejsimi, ale to je len laicky postreh. Urcite v tom maju prsty geny, niekto skonci ako astmatik, iny ako autista,...slabinu si v genoch nesieme, to je jasne, ale ak sa moze predist tomu spusteniu, tak by som to vyuzila, byt mudrejsia v minulosti.
Inak, zevraj v r. 2015 bude kazdy druhy Europan trpiet nejakou formou alergie www.alergia.sk a farma. priemysel je na to pripraveny, asi vedia, co robili, robia a budu robit.



teri3
18. jún 2010

@suzik77 , môj drobec začal hovoriť v 10. mesiaci - mám to zapísané v knižke, ale nenapísala som TI, že očkovaný bol v 11. mesiaci, čiže tak, ako píše petot, podľa očkovacieho kalendára 😉 . Áno, nikto Ti tu nedá 100%-ný dôkaz, že to, čo Ti tu píšeme, je z očkovania. Ale - spolihaš sa na svoje gény - no nezabúdaj - MY - sme generácia očkovaných - ALE - naše deti sú už OČKOVANÉ DETI OČKOVANÝCH RODIČOV... Berme, že ako každý iný produkt farmaceutického priemyslu, aj vakcíny majú nejaké negatívne účinky. Ak Ti to urobí dajme tomu 5%, tak u Teba sa nejaká choroba s genetickou predispozíciou prejaviť nemusela. Ale u Tvojho dieťaťa to už bude 10% - čo ak to bude práve tých spúšťacích 10%? ...to je len taká teória, na zamyslenie...

nemôžem to nájsť, ak máte niekto konkrétnu citáciu, tak ma doplňte, ale ako robili pokus s tými králikmi či zajacmi - pichali im všetky povinné vakcíny určené pre deti a piata generácia sa nedožila reprodukčného veku...to je pre mňa veľmi závažný fakt. Čítala som v jednej knižke, že potkany sú príliš veľké tvory na to, aby sa v krátkej dobe preukázali negatívne účinky sledovaného javu...králiky a zajace sú, myslím, ešte väčšie od potkanov