Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sammy19
21. jan 2009

denduska, ved ono, co doktor, to iny nazor... a ked si chce clovek urobit vlastny nazor, tak sa musi v tom trochu aj sam povrtat. I ked priznavam, ze niektore veci mi zrejme potom nahanaju prilis velky strach, kedze tomu az tak odborne nerozumiem... ach jaj...

susik77
21. jan 2009

baby, ja to asi necham tak, mne tvrdila detska sestra, ze na to mmr nemali doteraz ziadne vazne reakcie, max. teplotu a opuch

denduska
21. jan 2009

nieco som o tom citala ale uz si nepamatam 😅 ak to najdem, urcite ti dam vediet.
inak viem ze po vakcinacii moze byt vysyp podobny osypkam takze skor to...ale neviem do akej miery je to infekcne ☹
ale skor si myslim ze to plod neohrozi.

susik77
21. jan 2009

ok, diky

denduska
21. jan 2009

sammy ja tomu rozumiem ale aj tak mi to nahana strach, takze tak 😔

sammy19
21. jan 2009

vidis, denduska, tak ked este aj taky, co tomu rozumie, ako Ty, ma strach, tak co potom ja neodbornik 😒

sammy19
21. jan 2009

ja si uz vazne pripadam v tomto smere paranoidna ☹

mywiel
21. jan 2009
mywiel
21. jan 2009

greenline napisala si to velmi pekne a vystihujuco, lepsie by som to nevedala napisat. 😉

barborka08
21. jan 2009

susik, ja som bola v detstve ockovana proti rubeole a v 17 som ich dostala 😖

mywiel
21. jan 2009

A ten vysoky vzrast a vyskyt autizmu nemoze mat suvis prave s coraz vacsim a plosnym ockovanim? 😕

barborka08
21. jan 2009

mywiel, fakt sila 😕

susik77
21. jan 2009

barborka: no, citala som, ze tusim ta vakcina chrani na 70%. este dobre, ze si to nedostala v tehotenstve 😖

barborka08
21. jan 2009

ved prave ze dostala, to bolo najhorsie... 😖

susik77
21. jan 2009

ty si bola v 17-tich tehotna?

susik77
21. jan 2009

aha, nevsimla som si, ze uz mas tak velke dieta 😉

barborka08
21. jan 2009

susik, ano 😉 Nastastie sa dcera narodila v bez vaznych poskodeni, ak neratam slabu inmunitu, ktoru ma dorazenu ockovanim 😒

susik77
21. jan 2009

a niky je v poriadku?kedy si to mala, v ktorom trimestri?

barborka08
21. jan 2009

susik, v druhom mesiaci tehotenstva, gynekolog na rovno odporucil na interupciu 😢

lubicanoemi
21. jan 2009

holky nikto mi na to nezareagoval tak sa pýtam ešte raz, prosím:

chcela som sa opýtať, holky, vrchná hranica veku teda ozaj v tom zákone nie je, ale svokra mi hovorila, že dané je rozpätie a rozostupy na hexu, akože prvá dávka od-do, min tri mesiace do dalšej, tá od-do... ako je to?

lucia123
21. jan 2009

Zistovala som vsetko okolo ockovania a LUTUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!! ze som svoje dieta niekedy dala zaockkovat ten "bielej mafii" ktory presadzuju ockovanie!
Aka som len hlupa a nezodpovedna, ze som si to davno nezistila, uz v zivote nedam svoje dieta zaockovat POVINNOU OCKOVACOU latkou, alebo tym SVINSTVOM!

Precitajte si nieco aj Vy, a je toho este viac na nete. Viem aj kontakt na poradenstvo, aj odborne prednasky aj okolo paragrafov, mozem poslat IP koho zaujima.

No hnus!

http://www.regeneracnecentrum.sk/index.php?menu...

barborka08
21. jan 2009

lubi, skus kuknut do ockovacieho kalendara to rozpatie medzi davkami
http://iuro.awardspace.com/dok/ockovaci_kalenda...

lubicanoemi
21. jan 2009

barborka, dakujem, pozrela som ale akosi nestačí..je tam len kedy sa asi davajú tie davky, ale kolko musi byt medzi nimi odstup to z toho neviem zistiť.

barborka08
21. jan 2009

lubi, to sa neda presne urcit, moze sa stat ze sa ockovanie posunie (vzhladom k aktualnemu zdravotnemu stavu dietatka, moze sa stat ze ma zvysenu teplotu, alebo nejaku virozu, etc.), presne to nie je stanovene.

kristulatko
21. jan 2009

ahoj,
greenline to vazne pekne vystihla, diky 😉 ja jsem ted v podobne fazi, uz toho docela dost vim a prestavam se hrozit, strach z nepredvitaleneho ocko a reakci uz prevysuje pred jednostlivymi nemocemi..
jinak jsem dost detailne procetla tetanus, z SK stranek IURO, a ockovat malou nedam,ani sebe uz ne (stejne to mam propadle tusim od r. 1993). sice se hodne pohybuju u koni, ale nejsem blba, abych si udelala osklivou ranu a tu hned nevymyla a rovnou zalepila tak, aby tam nemohl zadny kyslik....a navic me presvedcili, ze kdyz prodelana nemoc samotna neprinese imunitu, nemuze mi ji zarucit ani vakcina. no ne?

akorat me ted zajima, kdyz je starsi dcera ockovana, tak uz ji budu muset dal ockovat? nebo se z toho jeji imunitni system dostane?

a mate nektera zkusenosti ci clanky k Hep. A? v srpnu nam hrozi preockovani u starsi dcery, toz nevim...

jo, a dik za vsechny odkazy - jsem rada za tuto diskuzi. uz si je davam do oblibenych a ty dulezite tisknu a studuju, a podtrhavam "stezejni" info, pac tusim, ze je brzo budu potrebovat u doktorky ci nejakeho toho statniho uradu.

jarka007
21. jan 2009

lubica horna hranica v podstate nie je urcena. Akurat datumom respiracie, ak uz doktorka objednala a lezi to u nej. Prave pre tie dovody, ako spominala barborka. Poznam pripady, ked je rozostup aj 11 mesiacov a doktor v tom nevidi ziaden problem.

jarka007
21. jan 2009

Niekde som citala, ze ako sa vyhnut ockovaniu 12 rocneho dietata aby vas nepokutovali. Kedze dieta uz vie rozpravat a rozhoduje sa samo, vy sice poviete, ze ockovanie OK, ale dieta ho odmietne. Ale skutocne neviem ako to funguje v praxi 😖. Skoda, ze nase male nevedia este rozpravat ☹ .

denduska
21. jan 2009

kristulatko - moja - teda manzelova skusenost s hep A. on bol zaockovany pred 4 rokmi tusim.....prednedavnom mal pacientku s hep A a musel sa dat preockovat...tak neviem ked to ani 4 roky nechrani... 😒

lubicanoemi
21. jan 2009

určite? mne ide práve o to či to nejako stanovené je (trebars len tak pre idealne prípady), bolo mi tvrdené že je, tak neviem..budem musieť svokru pumpnúť kde to vzala. ale ked mi aj mudra tvrdila že to má mať v štyroch (prvú hexu) tak to asi odniekiaľ majú...

jarka007
21. jan 2009

Noo hovori sa to kvoli kompletnej imunizacii. Ta je dosiahnuta az po 3 ockovani, a ked pocitas s odstupom 1 mesiac, mala by byt do 6. mes. ukoncena. Vtedy uz prestava mat dieta imunitu "pozicanu" od matky a malo by byt chranene aj ockovanim.