Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mywiel
22. jan 2009

Je sice pisané ze nie je vhodny pre deti, ale pytala som sa mami a ta mi povedala, ze sa na to tiez informovala a nie je ziadny problém ze to je tam len kvoli tomu alkoholu napisané, ale ten nechas vyprchat a das kvapky do vody, potom tam uz alkohol nebude. 10 kvapiek na umelohmotnu lyzicku nakvapkat nie na kovovu!!!!! 10 dni pred a 10 dni po ockovani. 😉

mywiel
22. jan 2009

🙂 JOALIS DEIMUN AKTIV - Zátěž z očkování

barborka08
22. jan 2009

denduska, ty si sa rozhodla nakoniec to MMR malej nechat pichnut?

denduska
22. jan 2009

diky pekne, tak si to prestudujem 🙂

mywiel
22. jan 2009

😉 🙂

denduska
22. jan 2009

barborka, niee..ale my mame este tretiu hexu pred sebou....tak to uz dokoncime....aj ked dnes sa jej zas zvacsila jazvicka po TBC 😠

MMR bude az neskor teda ja dufam ze vobec nebude.

barborka08
22. jan 2009

jasne 😅 Kedy ste boli na druhu hexu? Ako to malicka znasa?

myviel, ucinkuje to aj po uziti s odstupom casu od ockovania?

denduska
22. jan 2009

na druhu hexu sme boli asi pred dvoma tyzdnami....bolo to lepsie nez ta prva, mozno aj preto ze som ju uz preventivne napchala paralenom cipkom... 😅 trosku vecer mrncala ale v porovnani s prvou to nebolo nic..
tak tretiu snad prezijeme v pohode, a dufam ze sme tym nateraz skoncili nas ockovaci program, ked bude treba vymyslat, tak si budem vymyslat, alebo s nou odcestujem het a mozu sa aj na hlavu postavit vsetci 😠 snad na mna neposlu interpol...

tina_
22. jan 2009

ked sme pri tej hexe...neexistuje nejaka varianta, kde by nebola ta zlozka proti hepatitide B?

jarka007
22. jan 2009

tina samozrejme, nasi dvaja su tak ockovani, bez Hep. B. Su ale od roznych firiem. Existuje pentavac (tusim podla nazvu je to aventis) a potom Inf IPV plus Hib (glaxo ?). Myslim, ze to je nieco co dokonca aj doktori toleruju.

erikasadek
22. jan 2009

jarka ano pentavac, moje deti bole ockovane pentavacom, clovece podla nazvu aventis ako o poznas?
nie ale vazne tu sa ani neockuje spolu s hep B , teda hexa ale to uz vies.. 😉

erikasadek
22. jan 2009

kocky ja mam teraz poriadnu dilemu pred 2 rokmi , este nevedeli ze sa ma preockovavta vsade sa pisalo nie...
teda co sa tyk avakciny na kiahne.. vdaka jednej kocke v teme kiahne, som si prestudovala nove informacie a , kamen urazu spadol..

teraz som si precital aze deti od 12 mesiaca do 12 rokov 2 vpichy v intervale 4 tyzdne..
docerta prd dvoma rokmi sa nic take nerobilo a pato mal len jednu.. ja viem uz par krat sa osvedcilo to jeho ockovanie, proti nikdy nic nedostal , ale davam si velke otazky...a potom sa planuje znova preockovanie.
takze uvidime co s toho bude, ja to nevidim dobre , teraz s abojim ze ich dostane neskor v 10 rokoch a podobne docerta so vsetkym........

jarka007
22. jan 2009

No zneje mi to skor francuzsky, ako anglicky 🙂 .

A k tej Hep. B chcem len dodat, ze ja som sa pravdepodobne nakazila z kliesta. Hovori sa sice, ze sa to VRAJ takymto sposobom nemoze dostat, ale inak si to neviem predstavit. Napriek tomu som ich nedala ockovat. Ak by aj kliesta mali skor by ma trapili ine choroby, ktore by preniesol. Ak sa vytiahne dostatocne vcas, tak nestihen preniest ziadnu chorobu. To iste plati aj o velmi dobre znamej "injekcnej striekacke na ihrisku". Keby sa nasi nahodou pichli, asi by ma viac trapil taky AIDS ako hep. B. No ale chranit ich proti vsetkemu nemozem. To by som ich musela udrziavat cely zivot v inkubatore.

erikasadek
22. jan 2009

🙂

jarka007
22. jan 2009

Erika, za ten cas co sa o to zaujimam som si toho prestudovala celkom dost. Myslim, ze viac ako kompetentni za cely svoj zivot 🙂 . A burliva reakcia byva spravidla vtedy, ak tu chorobu (teda nieco z tych zivych) uz dieta prekonalo a nejaky "mudry" doktor dieta na nu naockoval znova. V tomto pripade islo asi o skrytu chorobu. Bola to nahoda, ale to sa moze stat aj nam. Napr. teraz by som ich urcite nedala ockovat, kedze dcera ma v skolke sarlach.
A preockovavat na kiahne by ho museli v neskorsom veku tak ci tak. Ono sa sice tvrdi, ze je imunita dozivotna, neexistuju ale ziadne vyskumy, kedze sa ockuje len tusim nieco vyse 13 rokov. Takze este nikto z ockovanych nestohol "dozit". Toto mozu tvrdit o mozno takych 50 rokov. Tusim som citala nejake zavery, ze sa musi za cca 10-15 rokov preverit, ci je dieta este stale imunne.

erikasadek
22. jan 2009

jarka ja ti slubujem ze nova avizny letak , je ze sa ockuje po novom, a trva do 9 roku, a co potom zatial nikto nevie, ci s abude preockovavat.; zatial nie su pokyny.. to este pred 2 rokmi vobec nepisali.. vidis to ako s ato meni...
pato bolockovany len raz a spravne s ama raz a potom za 4 tyzdne znova podla novych instrukcii no ja to tak lutujem ze osm dala...

erikasadek
22. jan 2009

http://www.doctissimo.fr/medicament-VARIVAX.htm
pozri skus si prelozit.. slubujem ti ze este nedavno to bolo nieco ine pisane...

jarka007
22. jan 2009

erika no nehovorim 🙂 . A o dalsie 2 roky budu uz pisat zase nieco ine. A pritom sa stale tvrdi, ze vakciny su bezpecne a su presne stanovene ock.kalendare, podla ktorych sa ma ockovat a ktore sa ale stale menia.
Nelutuj, ja tiez nelutujem, ze som dala dceru. Aj ked dostala fibr. krce ☹ . V tom momente som to povazovala za potrebne a chvalabohu zije 🙂 . Co jej buducnost prinesie, to neviem, ale urcite ju uz nedam a ked bude velka rozhodne sa sama.

erikasadek
22. jan 2009

no mas pravdu ,

moja zlata dostal akrce, chudacik...

mas pravdu clovek nevie ci sa vobec zajtra zobudi a a co bude.... 😉
len ma to nastvalo... prepac...

jarka007
22. jan 2009

No super erika, precitala som si to. Ze 9 rokov a to som len nedavno citala ako to propaguju, ze mas imunitu dozivotne 😠 . Supni to do ockovania proti kiahnam, ci to mamicky vedia. Ale niekoho to ani tak neodradi, napr. ten kto povazuje doktora za boha a veri vsetkemu, co povie . A ze "teoreticky" to moze byt podavane aj s inymi ? A prakticky je to potom ako ?

jarka007
22. jan 2009

Aj tebe dostal krce ?
A neospravedlnuj sa, ja som tiez nastvata 😉 . Na doktorov, prepac denduska 😉. Mna vtedy doktor presvedcil, ze ake to je super ockovat, ked je dcera chora. Ze to potom lepsie znasa a lepsie sa jej vytvoria protilatky. Hej, ale proti comu ?

erikasadek
22. jan 2009

nie moj nemal nic, nastastie pato mal len horucky po 3 tyzdnoch po ROR, teda MMR, a potom uz vies moj problem..
budes taka dobra a hodis to za mna na tu temu uz prelozene, ja nemam program , ktory preklada do slevenciny, len ine jazyky...
budes zlata....

erikasadek
22. jan 2009

ale zas uz o 3 tyzdne bol v styku s dietom o ktore som sa starala , mal kiahne a stale bol s patom a nic pato v pohode.. aj neskor sa osvedcila ta vakcina, ale mal len jednu davku, vtedy sa davala len jedna davka, a teraz ked citam toto ak ma ide slak trafitn, a co teraz s nim... len raz tak dokedy jemu to bude stacit..

juj jal len dufam ze za par rokov to budu vediet.. 😠

barborka08
22. jan 2009

erika, ked je ta vakcina ucinna len isty cas, mozno maly niekde chyti po case kiahne a potom uz bude mat dozivotnu inmunitu 😉 Verim ze si nastvana, aj ja by som bola 😖

erikasadek
22. jan 2009

barbork aked som daval apred rokmi tak bolo povedane ze je na zivot ale s otaznokom...
ja praveze by som bral aaby mal tearz , max, a nie ked je velky to nie preboha... preto ma to stve...
tu istu chybu teraz neurobim s joshom este stal ecakam ci sa nenakazil v sobotu v carrefoure u toho chlapceka..

denduska
22. jan 2009

jarka co tebe povedal ze je lepsie ockovat ked je chora?? tak to by mal vratit diplom... 🙄 sak to sa uci v 3., teraz tusim uz v 2. rocniku kedy sa moze ockovat a kedy nie....

inak mna zarazila jedna vec...ked som tak rozmyslala, stale sme s ucili v akom odstupe sa mozu davat zive a nezive vakciny....teda za zivou dalsiu zivu najskor o 4 tyzdne, za zivou nezivu o 2, za nezivou nezivu o 1.....a v hexe to nie je nahodou megamix...? ved polio je ziva zlozka, nie? a MMR? ako mozu tri zive naraz...?

barborka08
22. jan 2009

urcite ich dostane este ked bude maly, uvidis, ved sama vidis, ze ta vakcina nie je ucinna ako si "vyskumnici vakcin" mysleli 😉

erikasadek
22. jan 2009

no hej ale teraz ma uz 4 roky takkze predstava ze ich dostane v 10 ma niako nelaka...
ale co uz mozem si zato sama... a teraz on bude trpiet za moju sprostost..

barborka08
22. jan 2009

erika, neber to tak, o par mesiacov, mozno tyzdnov zase vyjdu s niecim inym ohladom vakciny. Pre maleho si urobila to co si povazovala za najlepsie.

jarka007
22. jan 2009

denduska, on ako jeden z prvych zacal ockovat v 2.mes, ked to este ani nebolo odporucane. Je to celkom znamy alergolog z Mnichova. A pokial viem, uci sa ked dieta nema horucku, co nemala, len nejaku virozu. A to som predtym citala Hirteho, tak som sa citila celkom poucena. 😖 A aj tak ma vtedy zmietol, ze "kollege Hirte" pozna osobne, sak je tiez z Mnichova a ze su to bludy a bla bla.. Tak do mna vtedy 30 min. hucal, az ma presvedcil nakoniec aspon na penta bez Hep.B ☹ . No holt vtedy som ako prvorodicka nemala take sebavedomie ako dnes.
Erika dam to vecer, alebo ak sa niekomu inemu chce ? Caute