Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vajlikova
30. aug 2010

@maggie2 a ako sa mám teraz zachovať?

manof
30. aug 2010

@ani3012
OK - zrejme čo lekár, to iné zvyklosti.

manof
30. aug 2010

@vajlikova
Len žiadna panika.

Ty si chybu neurobila. Maslo na hlave má len a len lekárka, tak nech si to ona sama administratívne vysporiada, ako chce. Ty len môžeš poisťovni nahlásiť, že tá vakcína Tvojmu dieťaťu podaná nebola, a ani v dohľadnej dobe nebude, a teda nech to dá poisťovňa lekárke poriadne vyžrať. Čo Ťa má tá ťapa čo terorizovať, obzvlášť, keď máš vlastných problémov vyše hlavy, tak nechápem, prečo by si ešte mala riešiť problémy, ktoré sú len a len jej.

vajlikova
30. aug 2010

Ďakujem. Poisťovňa o našom probléme, tak už to nechám tak . divné je to, že všetky povinné vakcíny boli preplatené najmenej 2 mesiace pred samotným podaním. asi naša lekárka je aj jasnovidka že vidí zdravotný stav pacienta 2 mesiace dopredu

magdal1
30. aug 2010

@vajlikova no presne toto sme s latviou vydedukovali,ze to lekarka vopred
vykazala poistovni ako spraveny ukon,
jednoznacne je to jej problem, tak sa nedaj

manof
30. aug 2010

@majamat
Na takúto znôšku vedecky nepodložených tvrdení (presnejšie: dogiem) môžem tak akurát skopírovať začiatok článku:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/spravne-z...

"V tejto krajine nie je a nikdy ani nebola jediná očkovacia látka, ktorá by bola skúmaná kontrolovanou vedeckou štúdiou. Nikdy nikto nezobral skupinu 100 ľudí, ktorí by boli kandidátmi na očkovanie, pričom 50 z nich by bolo zaočkovaných a zvyšných 50 nie, a potom by sa porovnali výsledky. A keďže takéto niečo sa nikdy nestalo, znamená to, že ak chcete byť láskaví, nazvete vakcíny neodskúšaným liekom. Ak chcete byť presní, nazvete ľudí, ktorí očkujú, šarlatánmi."

Dr. Robert S. Mendelsohn

Autor vyššie uvedeného výroku, Dr. Robert Mendelsohn, nebol výstredným pomätencom, ktorý by bol proti pokroku. Bol predsedom štátnej lekárskej atestačnej komisie štátu Illinois (USA). Bol federálnym riaditeľom programu Head Start (= program Ministerstva zdravotníctva a služieb ľuďom USA, ktorý poskytuje vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, výživu apod. deťom z nízko-príjmových rodín - pozn. prekl.). 12 rokov vyučoval na Northwestern University Medical School (Lekárskej škole Severozápadnej univerzity) a 12 rokov pracoval ako docent detského lekárstva, preventívnej medicíny a verejného zdravotníctva na Illinois State University (Univerzite štátu Illinois). Bol veľmi uznávaným praktickým lekárom, ktorý dostal mnohé ocenenia typu "vynikajúci lekár". Bol vydavateľom The People's Doctor (Lekár pre ľudí), časopisu o lekárskych záležitostiach určeného laikom, a napísal tak kruto úprimné knihy ako "Male Practice - How Doctors Manipulate Women" ("Mužské spôsoby - Ako lekári manipulujú ženy"), "How to Have a Healthy Child in Spite of Your Doctor" ("Ako mať zdravé dieťa navzdory vášmu lekárovi") a klasickú knihu "Confessions of a Medical Heretic" ("Spoveď lekárskeho kacíra"), ktorá by mala presvedčiť každého čitateľa, že moderná medicína sa stala viac náboženstvom, než vedou. Dr. Mendelsohn nebol ani chudobný, ani černoch, ani hispánskej rasy, ani ľahostajný voči deťom.

maggie2
30. aug 2010

@majamat nerozumiem prečo by som Ťa mala vyprovokovať. Nerob demagógiu. Neporovnávaj situácie keď je život ohrozený a situácie keď život ohrozený nie je (očkovanie sa predsa realizuje v plnom zdraví, nejde o záchranu života) Tak prečo to porovnávaš s napr. chemoterapiou.

Samozrejme že nie je morálne pri prevoze jedinca záchrankou zraziť ďalších 10 ľudí, tak ako nie je morálne ľuďom zatajovať a bagatelizovať možné vedľajšie účinky vakcín s argumentom, že keby bola takáto osveta, menej ľudí by sa bolo ochotných dať zaočkovať, pričom ani NIE JE DOKÁZANÉ, že v súčasných podmienkach životného štandardu a stavu hygieny by dochádzalo k takým epidémiám ako v minulosti. Príkladom sú krajiny ako napríklad Rakúsko, kde povinné očkovanie NEEXISTUJE, pri tbc sa už zo zákona dávno zakázalo očkovať kvôli škodlivosti bcg vakcín, a žiadna epidemiologická situácia sa nekoná.

Ja som nikdy nevyjadrila plnú averziu voči očkovaniu. Ja vyjadrujem svoj nesúhlas s tým, že verejnosti sú možné vedľajšie účinky vakcín ak nie zatajované, tak bagatelizované, zosmiešňované a zastávam názor že ak má rodič niesť zodpovednosť za zdravie dieťaťa v podobe akceptácie rizík, musí byť ad1 o nich informovaný a ad2 musí byť na jeho slobodnej vôli či dá alebo nedá očkovať.

Nedokázala si odpovedať na konkrétnu otázku aký by musel byť počet resp. percento nezaočkovaného obyvateľstva, aby sa narušila tá údajná kolektívna imunita. Štatisticky je omnoho väčší výskyt takých javov ktoré škodia zdraviu detí ako sú nehody v cestnej premávke, úrazy v domácnosti a iné nehody. Keby sa robila väčšia osveta v tejto oblasti, (za finančné prostriedky namiesto napr. nákupu vakcín vďaka farmapropagande so strašením prasacej chripky a ktoré teraz nikto nechce a v štátoch Európy ležia nepovšimnuté na skladoch) zachránilo by sa mnoho životov a finančné prostriedky by sa vynaložili aspoň efektívne.

Ja nie som proti očkovaniu paušálne, som len proti očkovaniu bcg vakcínami v krajine kde je incidencia 9-10 prípadov na 100 000 obyvateľov ročne, pričom sa z valnej väčšiny netýka detí, ale starších ľudí nad 50 rokov, prevažne mužov a z nízkych sociálnych vrstiev, osád, a podobne. Dávať 4 dňovým novorodeniatkam tento "elixír" a to plošne, pričom je jasné že kontraindikácie sa u 4 dňového jedinca zistiť nedajú, ktorý nemá ani imunitný systém je podľa môjho názoru slušne povedané nesprávne a potencionálne život a zdravie ohrozujúce. Voči ostatným vakcínam mám postoj taký že je právom každého človeka zvážiť podanie alebo nepodanie vakcíny po zhodnotení a informovaní sa o možných rizikách. Samozrejme, že obavy že ľudia by sa hromadne odmietali dať očkovať nie sú namieste, väčšina ľudí je ochotná podstúpiť riziká očkovania, nechá sa presvedčiť ako lekármi, tak propagandou resp. reklamou farmafiriem, alebo z vlastného presvedčenia. Ale je i isté percento ľudí, ktorí majú osobné skúsenosti s očkovaním napríklad v blízkej či vzdialenej rodine sa im vyskytlo poškodenie po očkovaní (a nebudeme sa teraz baviť o dokazovaní príčinných súvislostí a tvrdenia niektorých lekárov že ide o časovú zhodu, pretože rodiča, ktorému dieťa zomrie na druhý deň po očkovaní nikto nepresvedčí že išlo o časovú zhodu alebo že zomrelo na SIDS.) a majú prirodzene obavy, a dohľadávajú si informácie.

Opakovane upozorńujem na to, že nie je normálny stav, že pokiaľ v jednej (a nielen jednej) EU - krajine je úplne normálne a bežné že očkovanie funguje na báze dobrovoľnosti, tak v druhej susednej krajine, len o 1 kilometer na východ platia úplne iné pravidlá a za neočkovanie sú ľudia šikanovaní, zosmiešňovaní, prenasledovaní, osočovaní a sankcionovaní. Ak v jednej krajine sa otvorene hovorí o reálnosti vedľajších účinkoch vakcín a škodách (Impfschaden) tak v druhej krajine, len o 1 kilometer na východ sa vedľajšie účinky vakcín popierajú, argumentuje sa k zúfalstvu a bezmocnosti postihnutých obľúbenou formulkou "časová zhoda" a obete sú - ak tak - odkázané na nekonečný kolotoč súdnych sporov, kde príčinnú súvislosť nedokážu, nie preto že by sa nedala dokázať, ale pretože je to finančne pre nich nezvládnuteľné - jednak samotné občianske súdne spory sú pre bežného človeka finančne náročné, nehovoriac o medicínskom dokazovaní (náklady na nezaujatých znalcov zo zahraničia a s tým súvisiace preklady, náklady na schopných právnikov atď.

K horeuvedenému len smutne skonštatujem, že praktiky v bývalom režime za komunizmu práve rátali s tou beznádejou a bezmocnosťou jednotlivca, ktorému jasne dali pocítiť, že domáhať sa svojich práv ani nemá význam, pretože človek aj tak neuspeje. A koľko ľudí si to dodnes myslí, že je zbytočné bojovať, lebo aj tak sa nič nezmení. Toto s človekom narobí totalitný systém a popieranie osobných slobôd a demokratických princípov. Pevne verím, že popri medicínskych vedomostiach ktoré máš @majamat, si budeš pestovať i ten zmysel pre spravodlivosť a ľudské hodnoty a na zdravie sa budeš pozerať optikou nie pohľadom zhora na ťuťmákov, ktorí by bez lekára asi zahynuli, ale optikou rovnocenného partnera, ktorý môže síce radiť a odporúčať (podotýkam, podľa najnovších medicínskych poznatkov a vedy) ale samotné rozhodnutie a tým aj zodpovednosť za svoje zdravie prenechá na svojho klienta.

angel78
30. aug 2010

ahojte, chcela by som sa opytat ci mate vlastnu skusenost, alebo poznate niekoho kto naozaj odmietol povinne ockovanie a ake to malo skutocne nasledky. dakujem 🙂

roo
30. aug 2010

@angel78 Ty si to tu vobec necitala 😲 Je tu takych vela, len citaj.

maggie2
30. aug 2010

@vajlikova buď nereaguj, nie je to Tvoj problém, alebo ak chceš mať "dušu namieste" oznám svojej poisťovni (písomne, doporučene) to čo Ti odporučil @manof (samozrejme nenapíš im že tá "ťapa" 😉 , tak ako písal manof, ale stručne urob oznámenie o stave veci) 😉

angel78
30. aug 2010

@roo momentalne je tu 512 stran a stihla som precitat asi 10 ale na komkretny pripad co sa dialo som nenarazila. momentalne to riesim a doteraz som tuto temu nesledovala 😒

maggie2
30. aug 2010

@angel78 čítať 10 strán dozadu je málo, musíš čítať viac 😒 , želám veľa trpezlivosti 😉

manof
30. aug 2010

@angel78
Veľmi stručne:
Odmietli sme, zavolali si nás na RÚVZ, hádali sme sa, naparili nám 331 eur pokutu, odvolali sme sa, ÚVZ SR tú pokutu zrušil pre procesné chyby RÚVZ a dal RÚVZ na nové prejednanie. Jednou z procesných chýb bolo, že sa RÚVZ nevysporiadal so všetkými našimi námietkami. Tak sme si pripravili pre druhé (nové) priestupkové konanie vyše 6-stranový dokument, na ktorý sme veľmi zvedaví, čo RÚVZ odpovie, keďže má povinnosť na to odpovedať:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/ako-na-ru...

Ak si v problematike pomerne nová, tak ten dokument by pre Teba mohol byť prínosom, keďže pomerne stručne zhŕňa väčšinu zásadných výhrad voči tzv. "povinnému" očkovaniu.

angel78
30. aug 2010

@manof wauuu ten tvoj elaborat je ozaj dlhy🙂 idem si to precitat, dakujem. chcela by som sa do toho pustit, ale ked si predstavim tu byrokraciu, tak je mi z toho zle, lae zdravie deti nam za to stoji, ze?! 😉

manof
30. aug 2010

@angel78
No tak niekto s tou byrokraciou snáď už musí raz poriadne zatočiť, nie?
A kto ak nie my?
A kedy ak nie teraz?

lenki33
30. aug 2010

@maggie2 velmi vystizne si to napisala 🙂 😉

vajlikova
30. aug 2010

nemá tu niekto skúsenosti so združením: Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania???

tin007
30. aug 2010

@manof odcestovali letaciky do BA?

blovitc120
30. aug 2010

@vajlikova napis este raz otazku a daj za nu @petot alebo mu rovno posli ip

petot
30. aug 2010

@vajlikova: Mám, som členom asi 3 roky. Čo by Ťa zaujímalo? Alebo chceš skôr názory "zvonku"? 🙂

manof
30. aug 2010

@tin007
Mrzí ma to, ale kuriérka sa nedostavila a nepodarilo sa mi ani dovolať sa jej.

Takže keď už sme pri tom - ak ste niekto z BA a máte cestu cez Žilinu a nevadilo by vám mať u seba nejaký čas pár balíkov osvetových letákov o očkovaní ( http://www.sloboda-v-ockovani.sk/letak/ ), kým si po ne prídu všetci záujemcovia, dajte mi, prosím, vedieť.

manof
30. aug 2010

@vajlikova
Chcelo by to upresniť otázku, resp. Tvoju motiváciu (prečo sa pýtaš).

Každopádne, viac než od tejto diskusie a stránky http://rizikaockovania.sk by som od menovaného združenia nečakal.

manof
30. aug 2010

A je to tu:

"90.000 libier odškodného pre chlapca poškodeného MMR vakcínou, odborníci však tvrdia, že očkovanie je bezpečné"
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/a90-000-l...

"Chce slobodu v očkovaní" - rozhovor so mnou, ktorý vyšiel v jednom regionálnom týždenníku:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/chce-slob...
Pôvodná podoba v danom týždenníku:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/vysiel-ro...

vajlikova
30. aug 2010

@petot
@manof Chcela by som hlavne nájsť niekoho, kto má podobné príznaky ochorenia ako moja dcérka. Ešte stále nevieme čo to má za ochorenie, a možno by nejaký podnet, nejaké skúsenosti iných ľudí by nám pomohli stanoviť diagnózu a konečne by sme sa mohli dopracovať aj k nejakému liečebnému postupu.

vajlikova
30. aug 2010

A rada by som svojimi poznatkami aj finančne prispela ku dosiahnutiu cieľa tohto združ.

viliatko
31. aug 2010

@manof pekny rozhovor, pekne odpovede

tin007
31. aug 2010

@manof ok, no neviem o nikom, kto by isiel do ziliny z BA

manof
31. aug 2010

@vajlikova
IURO má okolo 100 členov, možno niekto z nich má podobné problémy, ale reálnejšie je, že takého nájdeš tu na MK, lebo sem chodí oveľa viac ľudí. Skús založiť vlastnú voľnú tému, možno sa Ti niekto ozve.

@viliatko
Vďaka za pochvalu.

@tin007
No hádam niekto chodí z BA do Tatier alebo na Kysuce či Oravu, že by mal cestu cez Žilinu...
Inak si budete musieť počkať 3 týždne, kým budem v BA ja. Keď už sme pri tom, kto by sa chcel stať lokálnym distribútorom letákov pre BA, tzn. že by si ľudia k nemu chodili po letáky?

tin007
31. aug 2010

@manof distributor mozem byt aj ja