Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

teri3
1. okt 2010

@tean už to tam je, ak ešte drobec pospí, aj stihnem pozrieť

prsky
1. okt 2010

pozeram tu relaciu v archive...no ine perly tam padaju 😖 ("proti chripke nikto nic lepsie ako ockovanie nevymyslel" 😲 )

prsky
1. okt 2010

jeeezin...pan doktor hovori, ze nikto nerobil serioznu studiu, ci vakcina proti chripke sposobuje take problemy tehotnym zenam ako spominal oponent, ale napriek tomu si je isty, ze je ockovanie super

petot
1. okt 2010

@teri3, @prsky: Môžete dať link?

petot
1. okt 2010

Aha, už vidím.

manof
1. okt 2010

@vanish1
"Tlačovej besedy sa zúčastnil aj MUDr. Ivan Bakoš z Inštitútu očkovania a cestovnej medicíny, ktorý prítomných novinárov aj verejnosť zaočkoval proti chrípke."

Do prčíc... To sa normálne zvrhlo na očkovacie orgie... 😀 😀 😀

manof
1. okt 2010

@olina.s
No je to dosť smutné, ale dovolím si tvrdiť, že ten chlapec sa dal liečiť aj tak, aby neprišiel o všetky končatiny. Takéto prípady, kedy alopatická medicína človeka dokaličí, lebo nie je schopná prijať menej brutálne a viac efektívne metódy liečby, a následne to zvalí všetko na nejakú blbú baktériu, sú de facto zacykleným argumentom:

Treba očkovať, lebo naša debilná medicína nedokáže vyliečiť túto chorobu inak než dokaličením chorého.

Keby však nemali klapky na očiach a obhliadli sa aj po iných spôsoboch liečby, tak by dôvod na očkovanie pominul. Ale to tým diskutujúcim asi ťažko vysvetlíš. Ten nešťastný chlapec vzbudzuje silné emócie (hlavne súcit) a ľudia vinia meningokoka a to, že proti nemu nebol očkovaný (čo tam po tom, že očkovanie proti meningokokom je len proti typu C a tých typov je viac - očividne najmenej tri), nie to, že hlúpa alopatia ho doriadila...

manof
1. okt 2010

Ďalšia perla od "odborníka" (tentokrát zahviezdil Fedor Čiampor - reč je o chrípke):

"Látka neobsahuje nič iné, len bielkovinu, ktorá navodí tvorbu protilátok," opísal vakcínu Čiampor.
http://www.sme.sk/c/5572257/zacina-utocit-chrip...

Očividne buď nevie čítať, alebo bol lenivý prečítať si príbalový leták. Alebo úmyselne klame.

Napr. IDflu a VaxiGrip obsahujú:
Chlorid sodný
Chlorid draselný
Dihydrát hydrogénfosforečnanu sodného
Dihydrogénfosforečnan draselný
Voda na injekcie

Optaflu:
Chlorid sodný
Chlorid draselný
Hexahydrát chloridu horečnatého
Dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného
Dihydrogénfosforečnan draselný
Vodu na injekciu

Fluarix:
Chlorid sodný
dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného
dihydrogenfosforečnan draselný
chlorid draselný
hexahydrát chloridu horečnatého
tokoferolhydrogensukcinát alfa
polysorbát 80
oktoxinol 10
voda na injekciu

Begrivac:
sacharóza
Chlorid sodný
chlorid draselný
hexahydrát chloridu horečnatého
dihydrogenfosforečnan draselný
Dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného
voda na injekciu

Nuž ak toto je "nič iné, len bielkovina, ktorá navodí tvorbu protilátok", tak potom zem je placka a voda je suchá.

jonas17
1. okt 2010

to ako môžu tak zavádzať? 😕 😕 😕 myslím, ten fedor a ivan. ved ľudia nie sú blbí, tak si to tiež môžu zistiť.
ja som mala obchod s potravinami a pamätám si časy, ked k nám prišiel tovar z Turecka, Poľska...Ked sme dostali kontrolu, tak ja som bola zodpovedná za to, že na tovare, je jedno, či to bola drogéria, alebo potraviny, nebol slovenský návod. A nie, tu ešte niekto kompetentný takto klame? či zavádza? tak kde sú kontroly?

manof
1. okt 2010

Konečne sa mi podarilo získať od poškodených dva príbehy. Tak prvý je tu:
Autizmus po očkovaní MMR.
http://www.slobodavockovani.sk/news/autizmus-po...

Druhý zajtra.

V prípade, že máte niekto zaujímavú skúsenosť, o ktorú sa chcete podeliť, rád vaše príbehy zverejním.

roo
2. okt 2010

Toto je najsmutnejsie
"Dokonca niektorí ošetrujúci lekári mi poradili vyhnúť sa očkovaniu, ale podpísať sa pod to radšej nepodpíšu, lebo očkovanie síce môže zanechať trvalé poškodenie, ale percento takýchto prípadov je mizivé, oveľa väčší je prínos očkovania pre zdravie spoločnosti." 😢 😢 😢 (co ani nieje pravda...)

jonas17
2. okt 2010

ako sa dá zmerať výška ortuti vo vlasoch?

alfomilka
2. okt 2010

u nas boli kiahne v skolke, jasne, ze to syn 3,5 r dostal a mal aj vysoke teploty, plno vyrazok napriek vit C, ale nebolo to tak strasne. Len lekar nas posielal neviem preco do BA na infekcne. Aj lekarka na infekcnom sa cudovala, co tam robi. A druhy syn, 12 mesacny mal najprv sice len 2 vyrazky 2 dni, ale potom to schytal poriadne, vela vyrazok, teploty 40,1 C, tiez napriek vit C a este bol aj kojeny. Ale na 3 den s teplotami, len co dostal vit C, tak klesla teplota z 39 na 37 za pol hodinku a uz bol v pohode. Nabuduce, ked bude chory, zvysim davky.

petot
3. okt 2010

@alfomilka Celé je to o dávkach. Keď som dával menšie dávky, aj u mojich choroba postupovala. Iba väčšie dávky boli efektívne.

manof
3. okt 2010

@petot
A koľko si dávaš bežne denne na prevenciu infekčných chorôb a koľko, keď začínaš cítiť, že na Teba "lezie chrípka" alebo chrípke podobné ochorenie?

manof
3. okt 2010

Ďalší príbeh zo života:

Rastúca cysta po očkovaní Infanrixom Hexa:
http://www.slobodavockovani.sk/news/rastuca-cys...

denisocka
3. okt 2010

@manof ja som teraz dala dost aj svojmu 7týž , myslím že schytal max.hnačku z toho a vizera konečne k svetu.nadavkovala som aj staršieho a nešetrila som ani na nádche muža 😀

manof
4. okt 2010

Ak milujete svoje deti, nedajte ich zaočkovať proti chrípke:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ak-milujete...

manof
4. okt 2010

Rómov učia, ako sa vyvarovať chorôb
http://korzar.sme.sk/c/5567224/romov-ucia-ako-s...

Aj my by sme mali urobiť nejakú osvetu medzi Rómami...

denisocka
4. okt 2010

kde sa mna opýtaju,prečo neočkujem,tiež poviem že nemám peniaze na autobus 😀

manof
4. okt 2010

@denisocka
Ono to pritom u tých Rómov môže byť ozaj pravda.

denisocka
4. okt 2010

@manof ved práve 😖 . len na ine "veci"prachy maju

manof
4. okt 2010

nehádzal by som všetkých do jedného vreca. Nie sú všetci dennodenne v liehu.

Keď si zoberieš, koľko peňazí od štátu dostane dlhodobo nezamestnaný človek, tak to ani na poriadne potraviny nie je, nieto ešte na elektrinu a ďalšie "vymoženosti".

manof
4. okt 2010

Aký nebezpečný je glutaman sodný a ako je skrytý v očkovacích látkach?
http://www.slobodavockovani.sk/news/aky-nebezpe...

manof
4. okt 2010

Tak v Česku už definitívne rušia povinné očkovanie proti TBC. Informovala o tom Česká televízia v Událostech z 2.X.2010:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411000...
od 16:51

Platnosť od nového roku.

manof
4. okt 2010

Tak aj s komentárom tu:

V Česku definitívne rušia povinné očkovanie proti TBC:
http://www.slobodavockovani.sk/news/v-cesku-def...

jonas17
5. okt 2010

len rozmýšľam, kedy sú deti "väčšie", aby sa mohli očkovať. Môj syn dostal diabetes dva mesiace pred 15-tym rokom.
ináč super, zase sú v niečom česi pred nami.

jonas17
5. okt 2010

ešte k tým romom, u nás v osade, pokiaľ viem, deti neočkujú, lebo neže nemajú na autobus, ale chýba im v tomto zodpovednosť. niekedy chodievala dr. na obecný úrad a tam sme prišli s lyžičkou a hromadne nás očkovala.ani vtedy neprišli . romovia. teraz do druhej dediny nechodia tiež. ale neviem o tom, teda som si 100% istá, že žiadne, ale fakt žiadne infekčné choroby naši romovia nemali. iba vši, ale na to sa neočkuje. 😀

miliharmi
5. okt 2010

@manof Zrušení povinné BCG vakcíny je dobrá zpráva, ale co říkali zase k tomu v Událostech, to je děs. Pořád dokola vyhrožují, že děti nebudou moci do školy (ne do školky ale do školy) a rodiče budou následně sankcionováni za nedodržení povinné školní docházky. Když to tenkrát vyslovil poprvé, tak se zdálo, že to je nesmysl, ale nyní tím u nás vyhrožují snad pokaždé, když se mluví o povinném očkování.
K tomu to přeočkování 10letých na černý kašel se týká mého Vašíka, za měsíc mu bude 10, k tomu to vydírání, jak jsou tyto děti reservoárem nemoci a musí se očkovat, aby nenakazily ubohá malá miminka. Když si vezmu, že černý kašel u Vašíka by s největší pravděpodobností nebyl zvlášť ohrožující, spíš by měl jen velmi mírný průběh, tak mě zase nutí, abych riskovala zdraví svého dalšího dítěte kvůli teoretické možnosti ochrany nějakého mimina, která možná ani nefunguje.
Zajímalo by mě, jak moc je pertussová vakcína nebezpečná pro starší děti? I když je mi jasné, že když syn Jonas dostal DM po očkování v 15 letech, sice po MMR ale ta pertusse není o moc lepší, co?