Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maxii
22. nov 2010

@susik77 ale zas ked sa nebudeme proti tomu burit a zamyslat, ake je to zvratene a ako nas vlastne diskriminuju za NIC a neopodstatnene, tak kam to pojde dalej??? sak to aj ide....mozno fakt lepsie sa nezamyslat....keby uz len o tu p.s.tu pokutu slo, tak ju zaplatim, ale mne ide o princip, ze ludom prepina v hlave a idu ma sikanovat ze mam iny nazor...

susik77
22. nov 2010

@maxii - uplne Ta chapem, ale zmena asi nenastane ked sa budu ludia burit, ale az ked to uz naju odbornici, ze tie vakciny su skodlive, prip. ze ockovanie ma byt nepovinne...preto sa radsej az tak neburim, viem, ze by som z toho mala len depky, tak sa radsej dohodnem s dr. na oficialnych moznostiach- napr. ten odklad

susik77
22. nov 2010

@petot = petot, pri liekoch, ktore su uz zaregistr. v inej krajine EU niek. staci len dolozit k registracii na Slovensku urcite dokumenty, nemusi sa to napr.znovu skusat. Urcite, aj 4.faza je velmi dolezita, ved ako som pisala, boli pred par rokmi afery, ze lieky boli stiahnute z trhu po dlhom case=nechcem teraz trepat=tusim okolo 10-15 rokov

petot
22. nov 2010

@maxii Máš plné právo byť rozhorčená, pretože ide o bezdôvodné zverejňovanie informácií o zdravotnom stave a navyše s podtónom diskriminácie. O to horšie, že s posvätením štátu.

Kde bolo, tam bolo, v jednej vyspelej európskej krajine raz vyšiel taký zákon, že niektorí ľudia keď nechceli zákon porušiť, nosili také žlté hviezdičky na šatách... Takto to začínalo, a skončilo to všetci vieme ako 😒

Tým chcem povedať, že voči diskriminácii a útlaku sa treba ohradiť dôrazne a čím skôr a nečakať, kým sa zvrhne v niečo horšie.

susik77
22. nov 2010

@petot - lenze asi na to treba mat zaludok ☹ Ja by som do toho nesla keby mi napr. malu kvoli tomu nezobrali do skolky, teraz co, riskujem, ze budeme zit 3 roky na 1 vyplate+platit pokuty... neviem, ci to nie je aj podm. prijatia na ZS...a ine obmedzenia. Z tohto dovodu radsej sa moc nezaoberam vecami, ktore nemozem zmenit=dost to odcerpava energiu ☹
Vacsinou ked citam nej. ankety na temu ci ma byt ockovanie povinne, len velmi male percento sa vyslovuje ze nema byt...

kaja73
22. nov 2010

@susik77 Už len k tomu stiahnutiu-žive polio stiahli po vyše 30 rokoch očkovania s nim.Až vtedy uznali jeho vedlajšie učinky. 😠 proste No comment.Inak mm je lekar,pracuje aj na študiach ,takže tiež do toho vidim a z niektorych veci,čo sa deju som zhrozena,ale to tu rozoberat nebudem 😒

maxii
22. nov 2010

myslim ze podmienka prijatia do skolky a skoly ockovanie nie je...ak lekar napise do zaznamu ze dieta je sposobile navstevovat kolektiv (skolku) tak by enmal byt problem,a le opravte ma ak sa mylim....ja tym apdom mam rok a nieco na najdenie lekarky ktora mi napise taketo odporucanie bez dodatku... 😖 😖

susik77
22. nov 2010

@kaja73 = aj tu v CR pred par mesiacmi skoncilo povinne ockovanie na tuberkulozu...JJ, tiez nekomentujem...Celkove zdravotnictvo...

lucula73
22. nov 2010

maxii
22. nov 2010

@petot mas pravdu. Asi som ju mala poziadat o zmenu, ale kurz je uz zajtra a nebola by mi ochotna dat to potvrdenie bez toho ;(

danto
22. nov 2010

@barbyes & @petot dakujem za odpovede! velmi pomohli! Co teda urobime je odlozime ockovanie - urcite min do 6 mesiaca. Este jedna otazka @manof spominal vyssie, ze samostatna vakcina pre zaskrt neexistuje. Ak si chcem vytvorit individualny ockovaci plan a chceme tam mat zahrnute: obrna, zaskrt, HiB, tak prave zaskrt neviem ockovat samostante ale v kombinacii s ( tusim) tetanom a ciernym kaslom - je teda vobec lepsie zobrat vakciny individualne ( t.j. obrna a HiB samostatne vakciny a zaskrt, cierny kasel a tetanus v tretej vakcine) a nedat rovno hexu (myslim kvalitou vakcin napriklad)? A este jedna otazka - funguje na Slovensku to, ze ak mam nezaockovane dieta nevezmu mi ho do skolky (naprikald ako v USA)?

tean
22. nov 2010

@maxii
my sme takto raz isli na chirurgiu s nasim drobcom a hned prvy riadok v odporucacom listku bol:
dieta nie je ockovane.
Skoro ma prekotilo. Miesto riesenia problemu, sme dostali zltu hviezdu na hrud.
Toto povazujem za maximalny prejav tuposti.

maxii
22. nov 2010

@tean
ubohe :( lekari sa tymto asi chcu preventivne ochranit ze keby sa cokolvek stalo, moze za to neockovanie 🤐 🤐 🤐
inak si to neviem vysvetlit 😒 😒

nellina
22. nov 2010

@maxii
@tean pracujem v skolstve a pokial viem od niektorych zdrojov, ked dieta nastupuje do skolky, lekar ma vydat potvrdenie, ze dieta je zdravotne sposobile do kolektivu. Tato veta je dolezita, co znamena, ze dieta je zrele emocionalne, socialne, neprejavuje priznaky prenosneho ochorenia..atd..to ze tam lekar napise" dieta nie je ockovane" nie je az tak dolezite pre vedenie samotnej MS, zalezi od riaditelky, ci s tym bude suhlasit a ci nie..

nellina
22. nov 2010

chcela som
@danto

susik77
22. nov 2010

@lucula73 = ja zijem v CR, tu je to nepovinne ockovanie, platila som celu vakcinu. Sice je nej. nova vyhlaska, ze som to mohla mat pre mladsiu zadarmo, keby som ju dala ockov. v scheme 3,5, mes. a potom neskor preockovanie=tie ockov. boli dohromady s hexavakcinou, to som nechcela. Ta som jej radsej zaplatila celu vakcinu a dala som jej to az po roku zvlast ockovanie.
tak to je super, ze ockov. nie je podmienka do skolky...ale ktovie ako je to tu, niekde som pocula, ze to je podmienka, mozno sa to zmenilo...

lucula73
22. nov 2010

@susik77 ja som si nevšimla,že si z čr.... 🙂

kaja73
22. nov 2010

Ak by to bola podmienka na prijatia do skolky,tak to by bola riadna haluz. Ako može neočkovane dieta nakazit to zaočkovane,ak očkovanie funguje?Takže podla takej teorie bud nefunguje očkovanie , potom ale načo očkovat,alebo očko. funguje a tak zas neočkovane dieta nie je hrozba pre školku.Alebo som už uplne mimo? 😖

danto
22. nov 2010

@kaja73 😀 vobec nie si mimo. ale bohuzial napriklad vo francuzsku alebo usa to tak je. v USA ta dokonca nevezmu na vysoku, ak nemas pozadovane ockovanie...

kaja73
22. nov 2010

@danto Ale v USA možes odmietnuť očkovanie z naboženskych dovodov ,nie?Potom ho musia predsa vziat.Alebo....

danto
22. nov 2010

@kaja73 Neviem, svagrina tam studovala a pozadovali od nej jedno konkretne ockovanie (bohuzial nepamatam ktore), bez neho by ju neboli prijali...

tamix
22. nov 2010

@petot , @manof
Ďakujem za odpoveď. Našla som, že v šiestich kapsliach sa nachádzajú 3µg – a to je 60% ODD. Takže pre 19 mesačné dieťa jedna kapsula (tolľko nám odporučila Dr.) asi nie je dosť . Dúfam, že som to dobre pochopila

kaja73
22. nov 2010

@danto ja pokial viem ,tak každy štat v USA ma svoje možnosti ako sa vyhnut očkovaniu.Samozrejme ti to oni nepovedia,ale ak si to zistiš,tak sa vieš podla toho zariadit.

petot
22. nov 2010

@kaja73 Očkovacie náboženstvo má takýchto vnútorných rozporov veľa.
@danto To je naozaj problém. Ďalší problém môže byť zohnať príslušné vakcíny na Slovensku.
Ináč, práve vakcína proti čiernemu kašľu zvyšuje riziko infekcie HIB. A práve vakcína proti čiernemu kašľu je zrejme aj najnebezpečnejšou z uvedených. HIB sú síce nebezpečné, ale vakcína HIB je riziková z pohľadu potravinových alergií a cukrovky, a údajne od začiatku jej plošného nasadenia došlo k preskupeniu bacilov, takže sa častejšími stali ostatné kmene HI, plus pneumokoky. Tu nie sú jednoduché odpovede na jednoduché otázky 😅

petot
22. nov 2010

@tamix 120IU má byť 60% ODD? Tak to máme strašne zastaralú ODD (200IU), keď už aj konzervatívna Americká akadémia pediatrov uznala pre deti za potrebných minimálne 400IU denne.

tamix
22. nov 2010

@petot
Asi nechcú, aby sme sa predávkovali 😉

Neviem, ako sa pediatri vysporiadajú so svojím svedomím. Alebo musia byť o účinnosti vakcín jednoznačne presvedčení. Ja by som nemohla zaočkovať ani jedno dieťa, keby som vedela, že tie vakcíny môžu uškodiť. A naša pediatrička je jednoznačne za očkovanie – okrem Prevenaru. K MMRke sa radšej ani nevyjadrila. Ale sestrička je na 1000% presvedčená, že aj keď dieťa dostane nejakú reakciu, tak to určite nie je v dôsledku očkovania.

tamix
22. nov 2010

Na jednom e-shope som o tom istom výrobku našla, že jedna tabletka obsahuje 0,5 µg vitamínu D. Tak to sú dobré rozdiely. A teraz čo??? Ktorý mám brať za smerodajný??? Otras!!!

manof
22. nov 2010

@tin007
Nepripadá do úvahy, že by som si hradil sám cestovné. Jednoducho na to nemám.

Ale dá sa snáď pozbierať čosi medzi účastníkmi. Ja keď už budem v BA, tak sa to pokúsim výdatnejšie využiť (aj dve-tri besedy na rôznych miestach v rôznych časoch), tak nevravím, že celé cestovné by som od Vás chcel, ale aspoň časť by sa hodila.

manof
22. nov 2010

@susik77
@kaja73
Uvedomte si, že Prevenar 13 je NOVÁ očkovacia látka, dátum registrácie je 9.XII.2009.
Takže drvivú väčšinu nežiadúcich účinkov ešte nezistili.
Napr. počet nežiadúcich účinkov v slovenskom príbalovom letáku k Priorixu je k dnešku cca 2x vyšší než v čase keď som písal prvú verziu tohto článku:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-zataju...

Medzitým to stihli opraviť - asi ich stádo naštvaných rodičov, čo si prečítali môj článok, bombardovalo otázkami, že ako to je možné, že v Anglicku majú dvojnásobok nežiadúcich účinkov v príbalovom letáku. Pritom ešte staršia MMR-ka od Mercku má tých nežiadúcich účinkov ešte viac. Mladší Priorix zrejme dopadne tak nejak podobne, len mu treba ešte dať trochu času... 🙂

A Priorix je pritom na trhu už vyše 10 rokov. Prevenar 13 ešte ani rok. Tomu dementovi, čo ho (de facto neotestovaný, lebo pár dní/týždňov klinických skúšok na pár stovkách, v lepšom prípade tisícoch detí, nemá šancu odhaliť ani len polovicu nežiadúcich účinkov) zaradil do povinného očkovania, by som dal bez milosti doživotie (horší trest na Slovensku nejestvuje, ale keby bol...). To je nieže hazard so zdravím detí, ale doslova genocída.

A nechápem rodičov, čo sa hrnú do očkovania úplne novými (rozumej: neotestovanými) vakcínami, ba dokonca si za to ešte zaplatia. To už by lepšie urobili, keby zaplatili niekomu za to, aby ich dieťa zbil. Z toho by sa asi skôr zotavilo, než z takéhoto očkovania.

manof
22. nov 2010

@maxii
Vďaka za prísľub pomoci, ak niečo bude, tak až v novom roku, najskôr koncom januára.