Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blanka_uhlik
23. nov 2010

@manof
Dakujem za tipy 🙂 Co sa tyka UVZ (RUVZ) uz som bola oslovena viac ako clankom 😉

susik77
23. nov 2010

@denduska - diky, inak pozerala som ze ten joalis nemozu uzivat deti...?
Chcela som sa Ta ako lekarky spytat: teraz som volala do ockovacieho centra pre rizikove deti a tam mi povedali, ze tie vyrazky mozu byt alergia na zlozku vakciny, aby pediatricka zobrala malej krv na CRP a z toho bude vidiet, ci tam prebieha nieco akutne al. nie a ked to nebude infekcia aby nas poslala k nim do Motola a urobia jej testy.
Akurat ked nad tym premyslam, nebude to CRP neprukazne, keby mala napr. tie vyrazky z virozy? CRP pri vyroze je velmi nizke, nie? To sa asi neda rozlisit viroza a alergia podla hodnoty CRP, co myslis? Diky🙂

tin007
23. nov 2010

ahojte, prave som chcela hodit ten link na martinuse - rozhovor s virapenom. prvy diskutujuci je martin kasarda, ktory o.i. prednasa na vakcinologickych kongresoch, konkretne mal v januari 2010 prednasku s nazvom Virusy v mesiach, alebo mozu byt media chore? Takze jeho reakcia je nieco v style: Zlodej krici: "Chytte zlodeja!"
@manof tak sa obavam, ze z toho nic nebude, lebo uz sme mali v centre MUDr. Kubovcakovu a nikomu nehradime naklady :(

denduska
23. nov 2010

@susik77 no mas pravdu, virozu od alergie CRP neodlisi. Jedine bakterialna infekcia, vtedy je CRP vysoke. To vas uz moze rovno poslat na tie testy, aj ked co vsetko chcu robit? (lebo nas uz na imunologii neuvida po tom ako malu odšťavili do 5 skumaviek a aj to na 4.krat. Mne to za toto utrpenie nestoji... 😒 )
joalis "nemozu" deti lebo je to alkoholovy roztok....nechaj to na lyzicke trochu vyprchat. a nesmie to byt na kovovej lyzicke 😉

susik77
23. nov 2010

@denduska diky moc za nazor🙂 Takze radsej tie testy nerobit, ze? A mam teda zrusit tu druhu davku? lebo vlastne neviem, ci ma 6.nemoc al. alergiu...

danto
23. nov 2010

@manof zaskrt preto, lebo s nim chceme cestovat - a napriklad nasli sme vyskyt v juhovychodnej Azii a Rusku.... V Azii mame rodinu, za ktorou budeme cestovat a v Rusku mame priatelov, ktori chodia kazde tri mesiae domov a stretavame sa s nimi...

manof
23. nov 2010

@tin007
Však ale príchodzí sa môžu pozbierať, nie?
Ak nie, aj tak nevadí, však môže byť beseda opäť v Čajovni Biela Ľalia v Ružinove. Prípadne nejaké iné MC, keď to vaše je také skúpe. 🙂

manof
23. nov 2010

@danto
OK, potom to dáva zmysel.

danto
23. nov 2010

@manof dakujem za odpoved a za vsetky info vobec - dost to pomohlo, dnes sme odlozili ockovanie (hexa, prevenar) a museli sme dost argumentovat a pouzili sme vela z toho, co sme tu nasli. inac ak sa chysta v BA nejaka debata, velmi rada sa zucastnim, ak mi date info.

manof
23. nov 2010

Očkovanie cez nos
http://www.zzz.sk/?clanok=9374

(óda na novú vakcínu proti rotavírusom)

manof
23. nov 2010

@danto
Chystá sa, chystá, ale až budúci rok. Asi až začiatkom februára. Ešte to je v jednaní.

danto
23. nov 2010

@manof ok, budem striehnut na info... 🙂

manof
23. nov 2010

Keď už sme pri tých besedách, rád by som vás (kto môžte a chcete) pozval na besedu vo štvrtok 2.XII.2010 (za týždeň aj čosi) o 17:30 v Banskej Bystrici, Čajovňa Čarovňa, nám. SNP 5 (vo dvore, na poschodí), na ktorej by som sa chcel zamerať hlavne na duchovné aspekty očkovania. Bližšie viď pozvánka tuto:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

manof
23. nov 2010

@tin007
PhDr. Martin Kasarda, PhD. je už nejaký čas známa firma. Okrem 1. vakcinologického kongresu SR prednášal aj na 16. vakcinačnom dni SR v 25.IX.2010 v Žiline. K jeho prednáške (obsahovo zrejme o tom istom) som napísal aj dôkladný komentár tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/exkluzivna-...

Inak Kasardova prezentácia k prednáške z januára zo Štrbského plesa je tu:
http://www.sea-sk.sk/VakKonPred/II/II_5_Kasarda...
V Žiline mal ale prepracovanejšiu prezentáciu.

Keď si to otvoríte, Vpravo dole je logo firmy SnowBall Communications. Kasarda je jedným z jej konateľov, viď:
http://orsr.sk/vypis.asp?ID=35738&SID=2&P=1

Predmetom činnosti je okrem iného:
* reklamná, inzertná a propagačná činnosť
* prieskum trhu a verejnej mienky
* marketing, informačná a konzultačná činnosť v oblasti reklamy, inzercie a masmédií
* organizovanie školení, seminárov a vzdelávacích podujatí
* poradenská činnosť v oblasti public relations, obchodu, reklamy a propagácie v rozsahu voľnej živnosti

Čiže sa v podstate otvorene priznáva, že to mal zaplatené farmaceutickým priemyslom, v rámci niektorého z vyššie uvedených predmetov činnosti. Pekne to dokladá stránka:
http://www.snowball.sk/sekcia-sk-4-Press-servis
z ktorej si môžete rýchlo utvoriť predstavu, kto je zákazníkom tejto firmy (tie tlačové správy sú samozrejme všetky dobre zaplatené, inak by tam neboli).

To logo vľavo dole v prezentácii (27 & more) je medzinárodná sieť PR agentúr, ktorej je SnowBall Communications súčasťou.

Zaujímavé je, že keď sa Dr. Kasarda má predstaviť, tak nehovorí o tom, že je konateľom firmy, ktorej hlavnými zákazníkmi sú farmaceutické giganty, ale hovorí, že pracuje na Fakulte masmédií Bratislavskej vysokej školy práva (viď úvodná stránka prezentácie). Nevravím, že to nie je pravda, ale to, akú firmu spoluvlastní, je prinajmenšom rovnako dôležitá informácia, a tú už nehovorí. I keď do prezentácie si neprezieravo dal jej logo, čím mi uľahčil prácu o niekoľko klikov a minút.

No a teraz je už dúfam každému jasné, za koho ten človek kope, a prečo ho tá knižka od Virapena tak roztomilo dopálila.

vodicka75
23. nov 2010

@manof, toto sa ti podarilo 😀
ja nechapem, co ten clovek (Kasarda) trepe, citujem: "Ak zostane len pri konštatovaní, že máme nekorektný prístup zo strany médií, zmeny vo vnímaní vakcinácie sa neudejú." S tolkymi prachmi od sponzorov si mozu kupit reklamu kde len chcu. Dalej sa nevyjadrujem, lebo by som nadavala, ale neda mi...ten Kasarda je pekny k....t.

manof
23. nov 2010

@vodicka75
A čo by si očakávala od plateného agenta? Plat vysokoškolského učiteľa je pre pomerne mladého ambiciózneho muža trapošina, takže si zarába popri tom na komerčných zákazkách v oblasti svojho vzdelania (masmédiá), čo už zrejme sype iné prachy. Keď to má tak dobre zaplatené, prečo by sa neangažoval?

Mimochodom, rozhovor bol zverejnený o 0:30, prvá Kasardova reakcia prišla o 3:30. Odkiaľ sa dozvedel o tom rozhovore necelé 3 hodiny po zverejnení? A to navyše za hlbokej noci...

Tak som tam pridal tri svoje reakcie, nech je to pestrejšie:
http://blog.martinus.sk/2010/11/john-virapen-ro...

pifina
24. nov 2010

@manof pekne si mu dal, som zvedava, ci zareaguje 😀

denisocka
24. nov 2010

na jeho prednášku sa asi chysta do tatier v januari aj naša pedyna- a ma sa pýtať ako riešiť nás, čo nechceme očkovať 😀 tak už vidim ako mudra od Kasanovi príde 😀

denduska
24. nov 2010

@susik77 no ak chcete doockovat, tak chodte 😉 . Aj ked ja si nemyslim ze je to 6.choroba, lebo tam su vysoke horucky a tie vyrazky sa objavia pri poklese teploty...no ale teoreticky moze byt. A druha vec, mali by povedat ako to chcu testovat, nasej sa objavil po ocku ekzem, tak ju testovali ale ani nevedeli co maju hladat, lebo alergia jej nevysla ziadna, tak skumali vsetko mozne...a akurat jej vysli velmi nizucke IgA, s podozrenim na selektivny IgA deficit - na potvrdenie by sme museli ist na kontrolny odber. Aj ked som si vedoma ze by som tym mozno dosiahla oficialnu KI 😀 ale nesli sme, lebo mi to za to nestalo... 😔

susik77
24. nov 2010

@denduska - no ved ani ja nie som o tom presvedcena, starsia dcera mala 6.nemoc a presne podla popisu, 40-tky horuxcky 3-4 dni a potom sa vysypala a bolo dobre.
zacinam mat u terezky podozrenie na alergiu na BKM-totiz 2 tyzdne pred ocko sa jej vyhodil ekzem na krku a na brusku, vtedy niekedy som jej dala 1.krat kravske mlieko s musli, inak kojim...a asi v ten den al. den potom vracala. A teraz ma asi 6 dni zapchu...asi este to ocko jej rozhadzalo tu imunitu...

manof
24. nov 2010

@pifina
Aj ja som zvedavý, lebo to je všetko pekne dohľadateľné, takže si to o ňom môže každý overiť. Ja neviem, či sa vôbec na nejakú reakciu zmôže, lebo mi to pripadá ako K.O. úder z mojej strany. Ale možno ma doktorko prekvapí.

@denisocka
že Kasanova, to sa Ti podarilo. 🙂

denisocka
24. nov 2010

@manof jj,pri takom mene ma ani ine napadnuť nemože 😀

denisocka
24. nov 2010

kolko stran ma Virapenova kniha ? 😀

manof
24. nov 2010
manof
24. nov 2010

@pifina
Chlápek zatiaľ taktne mlčí. Medzitým reagoval na príspevky iných ľudí, ale nie na moje. Hmmm.... 🙂
A ten jeho citát ÚVZ SR, ktorého autor nemá potuchy o tom, ako vzniká chemickou reakciou kuchynská soľ, ten je ozaj podarený. Napísal som k tomu komentár:
http://blog.martinus.sk/2010/11/john-virapen-ro...

Prudko vedecký článok k téme vedeckých štúdií očkovania (celkom sa hodí k tomu, čo na blog.martinus.sk rozoberáme s Kasardom):
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-v...

tin007
24. nov 2010

@manof /priatelu, uz ti kasarda odpisal

manof
24. nov 2010

@tin007
Aj ja jemu. Ale kde berie tú drzosť oslovovať ma "priateľu", to ozaj neviem.
S farmakomafiánmi sa nepriatelím. Ledaže by ma tým chcel uraziť. 🙂

abbey1
25. nov 2010

Môj manžel tento týždeň absolvoval epidemiologické školenie a bol riadne rozhodený od jedu.tak som ho ukľudňovala,že nás niečo obdobné bude čakať na predvolaniach.to som zvedavá ako to zvládne.On je nesmierne mierna povaha,ale keď ho niekto naštve "múdrymi" vyjadreniami...Už teraz mám obavy.Ozaj tam zazneli skvostné výroky.Super sa mi "páčila" reakcia na náš zámer neočkovať.Vystavujete sa vysokým pokutám!Nie a čo zdravie vášho dieťaťa,alebo celej spoločnosti.Ale "porušíte zákon a budú vás pokutovať."To ozaj ide len o biznis?!

manof
25. nov 2010

Očkovanie - čoraz väčšia debata:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-c...

denisocka
25. nov 2010

@manof velmi pekne si odpísal kasandrovi,nedalo mi nereagovat 🙂