Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
31. dec 2010

@petal
Skús menovať, tie lieky, čo odstraňujú príčinu. Dúfam, že nepovieš vitamín C, lebo ten ja za liek nepovažujem - to je skôr strava, resp. jej prirodzená súčasť.

kaja73
31. dec 2010

@manof nevyznam sa v tom, ale čo take ATB,alebo antivirotika.Tie idu po pričine aj ked s množstvom neg.učinkov.Ale to len hadam,ja nie som odbornik.

bambi2
31. dec 2010

@petal no ale zaujimave je, ze ked som to domietla, tak mi nedali ani nic podpisat, ze si to beriem ja na zodpovednost... ale ta co lezala vedla mna, ta si dala vsetko pichat, ta mi pripadala ako pokusny kralik... a chudera, tej bolo horsie a horsie, tam musela ostat dlhsie lezat... a moj nazor je iny ako vas, podla mna k tomu dopomohli aj vsetky tie sracky co jej strekli do tela... sorry za vyraz...

bambi2
31. dec 2010

@denduska to si este nepocula?? neviem, vo Svajciarsku sa to asi tak robi... ale vidis, kazdy to robi inak, ako mozme potom nejakemu lekarovi doverovat?? 😉

petal
31. dec 2010

napr. CIELENA liecba bakterialnych ochoreni, napr. akutna pyelonefririda, hnisava streptokokova angina.

petal
31. dec 2010

a NU antibiotik, samozrejme su ako u kazdeho lieku, a ja to vidim hlavne v znizeni imunity pri ich opakovanom podavani. Ale to je otazka na pediatrov, preco ich predpisuju, podla mna aj neodovodnene.

denduska
31. dec 2010

@bambi2 no zelezo parenteralne akoze ani neviem ci som videla niekomu davat...ak neratam uboziakov v kome ale to boli tiez mixy vitaminov a mineralov....a samozrejme ludi co maju zle vstrebavanie pri ochoreniach traviaceho traktu..to je ine... ale po sekcii teda ozaj nie...a to iste fraxiparin len u rizikovych rodiciek - vacsina brala uz pred porodom. Neviem ti, ani sebe, vysvetlit preco...asi poistovna nepreplati 😅

bambi2
31. dec 2010

@denduska moze byt, ze si dali to vsetko preplatit aj ked to nemuseli pouzit... ved kto by to kontroloval?? a tak ako som konala 1x budem aj druhy aj treti celkom iste... mam svoje ine metody odskusane a doteraz vzdy zabrali... tak nevidim dovod nieco menit... ale to je moj nazor, druhi to vidia mozno inak... 🙂

manof
31. dec 2010

@bambi2
Jo, a podotýkam, že ak si napriek všetkému takíto ľudia zvolia lieky, tak by sa na to mal vzťahovať rovnaký meter, aký sa niektorí snažia uplatniť na neočkovaných - všetko nech si platia sami, keďže vieme, že to vo výsledku je kontraproduktívne. Prečo by som ja mal platiť nenormálne vysoké odvody na zdravotníctvo, ktoré ABSOLÚTNE NEVYUŹÍVAM, a minie sa to na hasenie problémov u ľudí, ktorí si nedajú povedať... Keď si teda nedajú povedať, nech si všetko platia v plnej výške sami a nech to zdravotná poisťovňa neprepláca ani z 1%.

bambi2
31. dec 2010

@manof cital si tuto knihu?? Randall Neustaedter- Problémy s očkovaním ??

bambi2
31. dec 2010

@manof mas svätu pravdu!!!

manof
31. dec 2010

@denduska
Bavili sme sa predsa o liekoch na vysoký tlak a podobných vychytávkach, ktoré hasia problémy nevhodnej životosprávy. Nebavili sme sa o operáciách a pri nich akútne potrebných prostriedkoch, ale o "liekoch", bez ktorých sa dá veľmi dobre vyžiť, ak človek zmení svoju životosprávu.

manof
31. dec 2010

@bambi2
Mám ju doma a zbežne som ju pozrel. Prečo?

manof
31. dec 2010

@kaja73
"nie sme schponi prevziat zodpovednost za naše zdravie do vlastnych ruk a čakame na zazrak.Preto aj očkovcanie ešte u nas bude velmi dlho povinne,pretože je jednoducho pohodlne nechat sa viest aj ked blbym smerom."

Podaktorí sme schopní prevziať zodpovednosť za svoje zdravie a za zdravie svojich detí do vlastných rúk a nečakáme na zázrak. Preto by (prinajmenšom pre nás) nemalo byť očkovanie povinné. A dúfam, že Tvoje slová sa nenaplnia. Inak sa asi prehlásime k najbližšiemu pediatrovi na Morave.

molka
31. dec 2010

@petal súhlasím s Tebou, tiež považujem extrém v akejkoľvek podobe za škodlivý. Mám také diagnózy, ktoré si vyžadujú chemické lieky, ale niekedy sa to už začne zvrhávať zlým smerom, vtedy musím lekára jemne upozorniť, že som len človek a nemôžem do seba pchať toľko chémie.
Nepovažujem všetkých farmaceutov za skorumpovaných, mám medzi nimi dobrých kamarátov. Zaujímavé je, že práve oni lieky takmer neužívajú, iba vtedy, ak už sú ozaj vážne chorí. A zvyčajne si sami naordinujú vhodný liek bez návštevy lekára. Častokrát už ani ja nejdem lekárovi, ale rovno zavolám do lekárne a poradím sa, čo mám užiť, keď sa necítim dobre. 🙂

molka
31. dec 2010

@manof musíš mať na Morave aj trvalý pobyt, aby si sa vyhol očkovaniu. Pýtala som sa na hygiene, či mi stačí rodiť v zahraničí, ak nechcem mať dieťa povinne očkované. Vraj záleží od toho, kde má dieťa trvalý pobyt, podľa toho sa potom musí podriadiť zákonom danej krajiny.

kaja73
31. dec 2010

@manof Ked nas bude viac takych,tak by to šlo.A preto som rada,že su taki ludia ako ty,aby nam otvarali oči.Ja som ich sama trochu pootvorila,ale až vdakatejto stranke otvorila. 🙂

bambi2
31. dec 2010

@manof teraz som ju nasla na nete...

manof
31. dec 2010

@petal
Nevravím, že práve Ty si podplatená. Väčšina lekárov a farmaceutov však takto nezmýšľa a globálne čísla mi dávajú za pravdu - konkrétne rastúce náklady na zdravotnú starostlivosť a zároveň zhoršujúci sa priemerný zdravotný stav populácie.

Len tak pre zaujímavosť - nikdy si si nezobrala od drug repa nejakú pozornosť, ako napr. pero, diár, tašku, tričko, mikinu atď.?

kaja73
31. dec 2010

@manof Take veci oni rozdavaju na počkanie.Ak im o niečo ide ,tak to je o inom. 😒

manof
31. dec 2010

@molka
V rámci EÚ môžeš pobývať kde chceš a ani s tým nemáš nejaké papierovačky. Ešte že máme tú EÚ.
P.S.: Trvalý pobyt rozhodne netreba. Na trvalý pobyt by si musela žiť v Česku najmenej 10 rokov. Ide len o to, či tam žiješ (resp.: tváriš sa, že žiješ) - presnejšie: komu platíš zdravotné poistenie. Českí lekári slovenským RÚVZ nebonzujú, tým si môžeš byť istá. Takže prinajmenšom pre ľudí žijúcich blízko hraníc s Českom je to zaujímavá alternatíva.

Navyše mám známu, ktorá ma od oboch dcér zdravotné záznamy doma (nie sú prihlásené pri žiadnej lekárke) a nič sa nedeje. Aj to je možnosť... Problém je potom len s ospravedlnenkami do školy, ale ony prakticky vôbec nie sú choré, takže to celkom ide...

manof
31. dec 2010

@kaja73
Isteže, môže to pokračovať drahým mobilom, počítačom, exkluzívnou dovolenkou, až po šuchot veľmi mastného obnosu.

manof
31. dec 2010

@bambi2
Tá knižka je už staršieho dáta a teda pomerne neaktuálna. Ale autor je dobrý, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/neustaedter...
a
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...

manof
31. dec 2010

@denduska
To, že sa NU neprejaví do určitého času, ešte neznamená, že daný "liek" nenarobil (zatiaľ navonok neprejavenú) šarapatu vnútri tela.

Čisto teoreticky pripúšťam, že by sa človek mohol silou svojho imunitného systému vysporiadať s tými "liekmi" úplne, ale zrovna u takých ľudí, čo majú desiatky rokov špatnú životosprávu, to považujem za krajne nepravdepodobné.

Všetko Dobré do nového roku aj Tebe i všetkým ostatným prítomným!

manof
31. dec 2010

@kaja73
Príčinou vírusovej či bakteriálnej nákazy je v prvom rade oslabená imunita, neschopná sa s nákazou vysporiadať bez rozvinutia sa choroby. Ani antibiotiká ani antivirotiká nie sú posilňovačmi imunity, ale v prvom prípade otravou na baktérie (či dobré či zlé - môžu teda narobiť viac škody než úžitku) a v druhom prípade "náhubkom" na tie časti vírusu, ktoré vírus používa na preniknutie do hostiteľskej bunky. Problém však je, že sa ten náhubok môže nalepiť aj na všeličo iné (hlavne v mozgu), nielen na vírus, a potom sa človek nestíha diviť, čo všetko s ním Tamiflu dorobí.

Takže ATB i antivirotiká rozhodne nepatria medzi lieky odstraňujúce príčinu choroby, a to už z definície.

bambi2
31. dec 2010

@manof ok...
dakujem a podobne!!! 🙂

manof
31. dec 2010

@petal
Ako si predstavuješ cielenú liečbu bakteriálnych chorôb? Tým, že vyvraždíš antibiotikami všetky baktérie (nielen) v tráviacej sústave - vrátane laktobacilov? To je akože odstránenie príčiny?

Príčinou je nie existencia nejakej baktérie, resp. jej nalepenie sa na človeka skrz vzduch alebo zjedením niečoho, ale v tom, že človek ju nezvláda (ak to je nepriateľská baktéria) zlikvidovať. A to je jednak problém slabého (prípadne nevycvičeného) imunitného systému, jednak toho, že má človek (typicky nevhodným stravovaním) vo svojom tele prostredie, v ktorom sa cíti baktéria dobre. Tá údajná cielená liečba bakteriálnych chorôb nerieši ani slabú imunitu, ani nevhodné stravovanie sa.

Pyelonefritída sa, nakoľko viem, tiež rieši antibiotikami, a k nim podľa potreby antipyretikami, spasmolytikami či analgetikami. Toto akože rieši príčinu? Žartuješ?

Penicilín čoby typická liečba streptokokovej angíny je tiež odstránením príčiny? Rieši to dôvod, prečo bolo streptokokovi dovolené rozmnožiť sa až do závažnej miery?

Ja neviem, ale mám pocit, že došlo k nejakému terminologickému nedorozumeniu. Baktérie a vírusy sú úplne prirodzenou súčasťou životného prostredia a mnohé žijú bez problémov aj v našom organizme (tuším je to pomerne výrazné percento hmotnosti našich tiel - neviem či nie až 20%). Problém je, keď sa to celé vyhne kontrole imunitného systému. A to môže byť spôsobené napr. nepodareným očkovaním (IS je zamestnaný zvládaním patogénov z očkovania a nestíha zvládať divoké vírusy/baktérie) alebo nedostatkom vitamínu C či D (prípadne iných pre imunitný systém kľúčových látok) alebo trebárs únavou, nedostatkom spánku, úrazom, ožiarením či chronickou chorobou.

Existencia a fyzická blízkosť baktérií a vírusov nie je príčinou chorôb, leda tak súčiniteľom. Na vznik choroby nestačí vdýchnuť či zjesť baktériu alebo vírus.

bambi2
31. dec 2010

@manof IBA MRTVE RYBY PLAVAJU S PRUDOM... 😉

denduska
31. dec 2010

@manof priklad s fraxiparinom som uviedla preto ze ty ako prezentujes svoj nazor a presvedcenie ze chemicke lieky narobia viac skody ako uzitku, by si v tom pripade mal odmietnut fraxi zo svojho presvedcenia, ci nie? tak ako urobila bambi. V opacnom pripade je to takisto dvojaky meter. Ved nezalezi na indikacii, je to stale ten isty chemicky sajrajt ktory de facto rozlozi telo postupne na suciastky.

A niektore bakterie staci naozaj len zjest alebo vdychnut 😒

Inak ked budes mat niekedy cas, noze mi daj tip na alternativnu liecbu potvrdenej akutnej bakterialnej pyelonefritidy u rocneho dietata so 40-kami horuckami.. Vazne ma to zaujima, lebo ja ju nepoznam, a mala som tu cest u dcery s PNF, tak nech sa priucim. A ak je to mozne ak mas udaj ci pacienti nelieceni atb mali vyssie/nizsie/rovnake riziko neskorsieho rozvoja CHRI pripadne inych poruch obliciek. Fakt ma to zaujima, lebo ja by som sa neopovazila nedat atb. V tomto pripade urcite nie.

Dobru noc vsetkym 😵

manof
31. dec 2010

@denduska
Nechcem, aby to vyznelo, ako keby som sa na Teba hneval, lebo sa na Teba vôbec nehnevám.

Pozrime sa na môj výrok, ktorý odštartoval dnešnú prudkú výmenu názorov:

"To, že mizivé percento ľudí je ochotných zmeniť životný štýl, nie je vôbec výhovorkou pre výrobu a podávanie prudkých jedov, ktoré narobia viac škody než úžitku."

Čiže hovoril som o chorobách, ktoré vyplývajú zo samovražedného životného štýlu. Nehovoril som ani o neodkladných a nevyhnutných operáciách, ani o chorobách pár-mesačných detí, ktoré nemohli byť spôsobené zlou životosprávou. Nechápem teda, prečo tu vyťahuješ chirurgické operácie a choroby úplne malých detí, ktoré možno vznikli napr. kvôli oslabeniu imunitného systému očkovaním, ak k nákaze došlo v čase, keď sa IS zúfalo snažil pozviechať z Hexy a jednoducho nemal síl nákazu zvládnuť.

Jedna vec je, čo je príčinou choroby, druhá vec sú následky. Najdôležitejšou príčinou mohol byť oslabený IS. Lenže ak už je ochorenie v plnom prúde, tak odstránenie príčiny je síce stále žiadúce, ale nemusí stačiť a treba riešiť aj následky. Spor bol v tom, či antibiotiká riešia príčiny chorôb, alebo len následky. Podľa mňa to druhé. Tým nechcem tvrdiť, že by v určitých extrémnych prípadoch nebolo použitie antibiotík (spomedzi nám momentálne dostupných možností) najúčinnejším riešením DÔSLEDKOV (v nevyhnutnej miere a ani o miligram viac), avšak trvám na tom, že to nerieši príčinu.

Inteligentne stravujúci sa človek (tým nechcem povedať, že ja sa stravujem dokonale - mám k tomu ešte dosť ďaleko, ale aspoň si to uvedomujem, ak niečo nerobím práve najlepšie) má vo svojom tele prostredie, ktoré podstatnej časti patogénnych baktérií nevyhovuje. Naopak - tí, čo sa stravujú typicky slovensky nevhodne, majú vo svojich telách raj pre patogénne baktérie. Túto príčinu alebo silný rizikový faktor, ak chceš, ATB neodstránia. Rovnako tak neposilnia imunitný systém - naopak - ešte viac ho môžu poškodiť (a častokrát aj poškodia).

Takže aby sme si rozumeli - možno ATB v tej-ktorej situácii sú z pre nás dostupných riešení tým najúčinnejším alebo dokonca jediným. Ale to ešte neznamená, že riešia príčinu (nevhodnú stravu a z nej vyplývajúce patogénnym baktériám sympatické vnútorné prostredie či oslabený IS). Nehovoriac o tom, že u drvivej väčšiny predpísaných ATB by sa tieto dali veľmi dobre nahradiť cesnakom či koloidným striebrom (s podstatne nižším počtom a rozsahom nežiadúcich účinkov), alebo dokonca ATB vôbec nebolo potrebné predpísať.

Pyelonefritída je možno výnimkou z pravidla. Ale nevŕtal som do toho nejak veľmi, takže sa necítim byť kompetentný odpovedať na Tvoje otázky. Ale možno naozaj jestvuje iný - prírodnejší - spôsob. To, že o ňom v tejto chvíli ja alebo Ty nevieme, ešte neznamená, že nie je. Ale chcelo by to pár hodín až dní štúdia a nemám pocit, že by to pre mňa v tejto chvíli bolo prínosné.

Vonku zúri vojna (streľba) - u nás v Žiline už niekoľko hodín, a tak si hovorím, že aj zábavná pyrotechnika je spôsobom ako doslova vyhadzovať peniaze do vzduchu (niekedy aj zdravie), nielen ATB (v drvivej väčšine prípadov).
😀 😀 😀

Ešte raz podarený nový rok Tebe i ostatným, čo tu strašia miesto toho, aby vyhadzovali peniaze do vzduchu. 🙂