Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bambi2
26. feb 2011

a este k tym nakladom, platia sa zvycajne z vlastneho vrecka... 😖

bambi2
26. feb 2011

@jerrymona staci este par takychto relacii a televizna veda urobi svoje... ludia veria vsetko co je v tv!!!! len doteraz sa hovorilo len o vsetkom dobrom, o tom zlom sa mlcalo. teraz to je inak... snad sa rozjasnieva na lepsie casy...

jerrymona
26. feb 2011

@bambi2 daj by boze. 🙂

sofhia
26. feb 2011

@jerrymona suhlasim, ale stale ta to trha, ze? aj ja si hovorim,ze kaslem na ne... a niektore davaju este aj rotovirusy...
@bambi2 nevies ci existuje niekde zoznam antiockovacich detskych lekarov? asi nasu odhlasime od lekarky nasej, aj ked je to nasa znama, ale je to stara skola...a nebudem riskovat to nahlasenie...
a zvazujeme, ci nechat kartu doma, alebo prihlasit...no mame 3,5 mesiaca... tak neviem
aku mas s tym skusenost ty? akceptovala detska lekarka?
no nasa uz dake ockovania ma, ale viac mat nebude. aj ked mi jedna kamoska hovorila, ze ved ked uz ma... ze naco to riesim.

petot
26. feb 2011

@bambi2 Liečba, alebo aby sme boli presní, udržanie pri živote jedného cukrovkára, stojí 1 milión dolárov (inzulín po celý život).

@tabi10 V oficiálnom dokumente RÚVZ píše, že na asociálov nemajú žiadne páky. To znamená, že celé povinné očkovanie je len palica na zodpovedných a zákona dbalých.

To, či dieťa ochorie alebo neochorie, závisí na životných podmienkach. V Bulharskej epidémii osýpok boli hospitalizácie spôsobené práve zlým životným štandardom a preľudneným bývaním. Závisí tiež od momentálneho stavu imunity (čo teda očkovanie nezlepšuje) a dostatku vitamínov, najmä A, C a D.

kryska5
26. feb 2011

@sofhia no jedného mám origoš čo tiež neočkuje, ostatní sú viacmenej prekvapenie. Ja to tiež moc nerozoberám s ľuďmi ale na FB budem dávať všetky info, ved komu sa nepáči môže si ma zrušiť 😝 Ja keď som jednému kamarátovi, čo majú o 2mes. staršiu dcéru vravela že neočkujeme, tak prvá reakcia samozrejme, že ale veď to je nebezpečné čo ak dostane nejakú chorobu 😀 obaja sú vysokoškolsky vzdelaný ľudia a to sa mi chválil, že predtým než počali tak veľa športovali a zdavo sa stravovali (aký paradox) a pritom nechajú do svojho dieťaťa pichať vakcíny pričom nemajú ani najmenšie potuchy čo vo vakcínach vlastne je ani akú účinnosť majú -(resp. neúčinnosť) .... proste stále tu u nás platí že lekári sú autority ktorým treba veriť a netreba sa vlastne na nič pýtať. A lekári tak isto, máloktorý vysvetľuje pacientovi postup zákroku, vyšetrenia, napriek tomu že je to vlastne ich povinnosť 😒

bambi2
26. feb 2011

@sofhia ja tiez nechodim k pediatrovi, tiez som rozmyslala, ze zoberiem kartu od neho... odkedy mi povedal, ze ci som sa zblaznila, v 2 rokoch este kojim... ze ona potrebuje uz kravske mlieko!!! odvtedy som tam nebola a je to uz rok aj pol... ani len na prehliadke. to, ze ju iba odvazi, pozre do hrdla a popocuva... zbytocnot... u nas taka prehliadka stoji okolo 300 chf- takych 20min. samozrejme ze preplaca nieco poistovna, ale pravdupovediac, nemam ani zbytocne prachy podarovat niekomu len tak...
antiockovaci lekari??? taky zoznam by som chcela vidiet aj ja...
ja byt tebou by som zobrala kartu, ak to je teda mozne a nasla by som si dobru homeopatku.. ti ti pomozu viac ako nejaki mudr...
a prave, ked uz nejake ocko ma, tak staci... nikdy nevies, co moze sposobit to dalsie... 😖

sirinka
26. feb 2011

no neockovanie je na nasu spolocnost relativne radikalna vec...tak sa necudujte, ze dostavate taketo odozvy...to sa len treba obrnit a bojovat za svoju pravdu...
ved ja len ked som sa par krat snazila dat rady ohladne kojenia, bola som oznacena za fanaticku, co poburuje svoje okolie obnazenymi prsiami... 😉

bambi2
26. feb 2011

@petot dost... predstav si, co by si za ten milion mohol mat 😠

kryska5
26. feb 2011

@sofhia bodaj by taký zoznam protiočkovacích lekárov bol 😵 😵 😵 viem ti napísať jednu lekárku ku ktorej chodí s malou ten kamarát a tá ich nenahlásila do 1 roka ale posledné info mám že už sa začala vypytovať či budú očkovať. Zistím aktuálny stav a dám vedieť...

bambi2
26. feb 2011

a ked sme uz pri tom, ze niektori ludia ani nevedia, ake svinsto vo vakcinach je... tak ja zvyknem pozerat ked som na nakupe, vsetky potraviny, zlozenie... ak je tam privela eciek, tak to dam vzdy naspak... zalezi mi aj na tom co moja dcera zje, cim ju umyvam atd... a ked mi niekto povie, ze som nezodpovedna lebo neockujem tak si viem potom predstavit s akymi svinstvami ti ludia napchavaju deti... 😉

petot
26. feb 2011

@bambi2 Taký zoznam by mohol byť práveže nebezpečný pre tých lekárov, ľahko by sa mohol zmeniť na inkvizičnú listinu. 😕 Sme radi, keď sa aspoň niektorí začali zapájať do verejnej diskusie, už sú z nich čierne ovce... Bolo by skvelé, keby viac lekárov začalo premýšľať vlastnou hlavou, dávať pacientom príbalový leták, všímať si svojich pacientov v týždňoch po očkovaní a aktívne pacientov upozorňovať aj na tie menej zriedkavé vedľajšie účinky, a pýtať sa pacientov, či náhodou takéto veci nenastali. Lebo pacient, ak nedostal príbalový leták, nemá odkiaľ vedieť, čo všetko môže s tou vakcínou súvisieť. Veď ani lekári často nepoznajú ani príbalový leták a tam uvedené následky...

Mnoho lekárov má na vec svoj názor, ale boja sa povedať ho verejne pred kamerou, sú skôr len taká tichá podpora. Napríklad hromadnú pripomienku za zrušenie BCG vakcinácie podpísalo minimálne 15 lekárov, ale v médiách ich (zatiaľ) až tak nevidno.

bambi2
26. feb 2011

@petot ale ja myslim, ze este par relacii... tv veda dokaze svoje!!! ja som optimistka!!! 🙂
ja mam taky dojem, ze lekari pribalove letaky ani nemaju, preto ich nedavaju. podla nich to je zbytocnost... strata casu, strata penazi a mozno aj strata dalsieho ockovaca...
ja sa pamätam, mne dal tiez nas dr. do ruky letaky a citaj (ale nie pribalove) boli to flyere od farmakomafie... ani som sa na ne nepozrela... nezaujimalo ma to lebo som mu verila... teraz ma mozu presviedcat aj desiati dlouholudsky, nazor nezmenim!!!!

jerrymona
26. feb 2011

@sofhia trha ma to, aj ked som uz kolkokrat povedala, ze uz tam na tuto temu pisat nebudem, ale neda mi to. a pre mna bolo zaujimave, ze jedna tam dala akesi pripomienky proti ockovaniu rotavirusov a zrali jej to a ja som tam dala ovela zavaznejsie priciny ockovania a nik nereagoval. 😅

bambi2
26. feb 2011

@jerrymona nechcu vidiet pravdu taka aka je... aj moj muz si zatvara oci a usi pred vsetkym, ja si ale vzdy presadim svoj nazor a tak aj bude!!! a konam tak ako ja uznam za vhodne... 😉 a ked sa mu nelubi, tak dovidenia...

bambi2
26. feb 2011

v takychto veciach som vzdy hakliva!!!! a hlavne opatrna... 🙂

sofhia
26. feb 2011

@petot chapem co sa tyka tych zoznamov. je to strasne smutne, ved zijeme v "demokratickej" krajine.. zacina mi to pripominat to co bolo pred 89 , nevadi, dako to vymyslime, co s neockovanim... nase rozhodnutie je defitinitvne.

@kryska5 budem ti velmi vdacna, a mozes ho prosim poslat cez IP radsej.. .
@bambi2 no my nepouzivame ziadnu kozmetiku reps. len nechtikovy olej aj krem od Welady pre dojcata, inak nic, a tiez sa snazime jest primarene zdravo. nekupujem ziadne mrazene polotovary, a Sk jogurty...atd...
hm, vo Svajciarsku ta aspon nik nenuti do ockovania.

bambi2
26. feb 2011

@sofhia neboj, raz to bude aj na sk!!! aj ked to hadam my nezazijeme, tak dufajme, ze nase deti ano...
ja tiez nepouzivam ziadnu kozmetiku akurat sampon sebamed pre malu a kupem ju v bazickej zmesi... to je vsetko... 🙂

miliharmi
26. feb 2011

Ahoj, nevím zda jste zaregistrovali tento rozhovor: http://www.ockovanie.org/randall.html
Zdá se mi to až neuvěřitelné. Kontaminaci vakcín nejrůznějšími viry a bakteriemi a cizorodými bílkovinami ale věřím, totiž i známá magistra farmacie říkala, že čistota vakcín je velký problém, že je to série od série, některá je víc kontaminovaná než jiná. Proč vlastně je vpravování cizorodých bílkovin do těla nebezpečné, čím ta cizorodá bílkovina vlastně škodí? Víte to někdo?

kryska5
26. feb 2011

@bambi2 ja som už aj Sebamed ten vymenila za Weledu 😀

bambi2
26. feb 2011

@kryska5 ja som hladala s ph a iny som nenasla... neviem ake ph weleda ma... predtym som mala iba tu...

desszi
26. feb 2011

@bambi2 ja musim pozerat pozerat vsetko co kupujem krpcovi, aj predtym som citala, lebo ma zaujimalo zlozenie potravin, ale teraz "vdaka" ockovaniu musim vsetko citat: syncek totiz nemoze - lepok, kukuricu, mliecne bielkoviny, laktozu, cukry v ziadnej podobe okrem ovocneho, hotove detske kase a vyzivy, ryby, strukoviny, kvasnice, velku skupinu ecok a pridavnych latok (ale ich zoznam nemam, to sa neda odsledovat), nie je jedno ake ovocie a zeleninu mu dam (momentalne moze jablka, hrusky, banany, a karfiol, brokolicu a opatrne mrkvu), maso bez obmedzeni len kralicie, ostatne s obmedzenim, ako prilohu moze zemiaky a ryzu. A maso nemozem kupovat v obchode - len od starych rodicov a z dediny od znamych, kde mam istotu, ze nie je napichane hormonmi a antibiotikami. A teraz navar. Nestazujem si, da sa, synceka mam inak zdraveho, nema problem okrem ekzemu ziadny, krvny obraz ma super (az na imunoparametre, ktore sa vdaka alternative zlepsuju), doteraz nebol chory. Urcite je to aj vdaka strave, ktoru dostava, ktora je plnhodnotna aj ked je to len uzke spektrum. Ja dufam, ze casom sa to zlepsi.
Mame za sebou povinne ockovania, ale MMR sme uz odmietli a vsetko dalsie odmietneme. Stacilo, mame co robit aby sme sa z toho vylizali.

zuzana26
26. feb 2011

ahojte, pridavam sa k Vasej debate 🙂 tiez riesim, ako (uz viac) neockovat a vnukli ste mi dobry napad - zatial odkladat, ako sa bude dat - uz aj tak odkladam od 1.2.... a ked budem moct odist od maleho, odmietnut oficialne a riesit to s RUVZ... manzel by do toho dobrovolne nesiel, tak budem musiet ja

niekto tu spominal zlateho stafylokoka... aj maly ho ma, ale nezda sa mi, ze by to doktorke vadilo, aby ho neockovala 🙄 tiez je homeopatka, ale radi ockovat 🙄 pri poslednej navsteve som ju pytala nieco homeopaticke namiesto ATB, povedala, ze to uz nerobi a iba mi dala letaky na vyrobky Boiron, tak som bola totalne mimo... vraj ludia to nechcu, tak ona nemoue nikoho nutit. ale ja som chcela! ked som k nej chodila este so sebou, bola uplne ina, teraz je z nej proockovacia obycajna klasicka lekarka. ktovie, ci sa jej niekto nevyhrazal a takto to vzdala 😔 kazdopadne mi to nenahrava...

@jerrymona, mam k Tebe prosbu, bola by si ochotna zohnat a poslat mi kvapky Oleovit D3? Vraj u Vas sa da kupit, tu nie. Peniaze by som poslala vopred. Slo by to? 😅

@mywiel, tie bylinky na detoxikaciu maju uvedene nevhodne pre deti do 14 rokov, nevadi to? chcela by som pre dcerku, je zial kompletne zaockovana a ma slabsiu potravinovu alergiu, ktora sa prejavuje koznym vysypom ☹ zaujalo ma pripravok proti pomocovaniu, nenapadlo by mi, ze aj to moze byt napr. z ockovania 😕

bambi2
26. feb 2011

@desszi ☹ nemas to veru lahke ale hlavne, ze maly je zdravy...

@zuzana26 neskusala si colostrum?? tiez by to malo pomoct pri stafylokokovi...
skus tam napisat tomu Hudacekovi, on ti bude vediet poradit... http://www.biocolostrum.sk/ 🙂

tabi10
26. feb 2011

@bambi2 a čo sa jej stalo, načo zomrela? veď vyzerala byť ešte dosť mladá.

bambi2
26. feb 2011

@zuzana26 http://zdravi.megapark.cz/colostrum-2/
vyskusaj to colostruma a nasad aj probiotika aspon 3 mesiace... malo by to pomoct...

tabi10
26. feb 2011

@bambi2 toto som tiež riešila s našou doktorkou, hovorila som tiež, že cigáňom sa nič nestane, sú zdraví a špinaví, ale ona mi povedala, že cigáň sa priemerne dožíva okolo 50, že to nie je pravda, že sú zdraví.

bambi2
26. feb 2011

@tabi10 hahaha... ja poznam ciganov, ktori sa dozili 100vky a nie len jeden jediny... 😉

tabi10
26. feb 2011

@bambi2 vieš, ale to je priemer, tak ako keď uvádzajú, aký je na SR priemer platov ☹

bambi2
26. feb 2011

@tabi10 ako to mozu vediet, ked nikoho nezaujima ziadny cigan ked umre..