Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
31. mar 2011

@ludka78
Mail som dostal, ale ešte som sa nedostal k odpovedi naň.

ercika
31. mar 2011

Niekto tu spomínal konkrétnu stránku na firmu čo robí analýzu na ťažké kovy z vlasu. Hľadáám ,ale nenašla som to. Nemá to niekto uložené? Vopred vďaka.

manof
31. mar 2011

"Zákony, vyhlášky a ďalšie právne normy v SR, týkajúce sa očkovania" - 4x DOPLNENÉ:
http://www.slobodavockovani.sk/news/zakony-vyhl...

Komentár - "Ad: Stanovisko právnika ÚVZ SR k povinnému očkovaniu"
(právna analýza právnických blábolov z dielne ÚVZ SR):
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-stanovis...

ka.
31. mar 2011

@manof jedna nestaci, jasnacka, ak bude opat nieco nove a vo vyhovujucom case v BA, tak ma tam mas 🙂 bola som na besede v devinskej.

ka.
31. mar 2011

@manof oprava - lamac to bol

manof
31. mar 2011

@ka.
Teraz bude v Dúbravke:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...
a pravdepodobne aj v Lamači ten istý deň večer, ale v Dúbravke prvý diel, v Lamači druhý diel.

manof
31. mar 2011

Last minute výpredaj besied o očkovaní:
=====================================

4.V.2011 som podľa pôvodných plánov mal byť v Brne, ale padlo to, takže 4. a 5.V.2011 by som rád bol v Bratislave a/alebo blízkom okolí, prípadne niekde po ceste z BA do Žiliny.

K dispozícii sú teda 4 termíny:
1. streda 4.V.2011 dopoludnia (Malacky, Stupava, Bratislava)
2. streda 4.V.2011 (pod)večer (BA, Šamorín, Senec, Pezinok, Modra, Trnava, Dunajská Streda, Šaľa)
3. štvrtok 5.V.2011 dopoludnia (BA, Šamorín, Senec, Pezinok, Modra, Trnava, Dunajská Streda, Šaľa)
4. štvrtok 5.V.2011 (pod)večer (BA, Pezinok, Trnava, Leopoldov/Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Považská Bystrica, Bytča)

Hláste sa, kto sa chcete ujať usporiadania besedy v niektorom z uvedených termínov v niektorom z uvedených miest.

ka.
31. mar 2011

@manof No super, tak to opat see you 🙂 v tej Dubravke. 🙂

manof
31. mar 2011

@ludka78
No pozrel som ten "ZÁZNAM z ústneho prerokovania odmietnutia (posunutia) povinného očkovania" a nemám z toho dobrý pocit, lebo tam nie je ani slovo o možných VÝHODÁCH odmietnutia / posunutia očkovania, takže to poučenie je jednostranné a tým pádom nespĺňa požiadavky § 6 ods. 2 Zákona č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, tzn. je protizákonné.

Tuším v tom nejakú habaďúru. To by bolo divné, keby v KE jednali len tak v rukavičkách s odmietačmi očkovania. Však uvidíš, či si Ťa napredvolajú na priestupkové konanie... Podľa mňa áno.

manof
31. mar 2011

Odpoveď ministra zdravotníctva na Návrh na výmenu členov Pracovnej skupiny pre imunizáciu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/odpoved-min...

manof
1. apr 2011

Očkovanie: Niektorí Turčania si myslia, že choroby ich deťom spôsobila vakcína
http://turiec.sme.sk/c/5831005/ockovanie-niekto...

denduska
1. apr 2011

@manof dajak blbo je to napisane, ci nie? 😅 ta gramatika dajaka taka divna, akoby to niekto odpisoval z papiera a povypadavali mu niektore slova... ja som to v novinach necitala, ale to co si poslal sa mi nezdalo take... ale uz je to jedno teraz 😀

manof
1. apr 2011

@denduska
No, tuberkulózna vakcína je vskutku úchvatné slovné spojenie... Asi inovácia pani redaktorky.
A navyše IGNOROVALA moje pravopisné korektúry, ťava jedna.

V odstavci "Vakcíny treba prehodnotiť" končí priama reč, hoci nikde nezačína... Joj, zaslúžila by si trstenicou.

"Poznáme aj iný príbeh ďalšej Turčianky, ktorej dcéra má podľa nej tiež následky po šiestim druhom chorôb Infanrix Hexa a tiež Prevenarom proti pneumokokom v jej troch mesiacoch."
Ja mám dosť - "následky po šiestim druhom " - úplne jej vypadlo "očkovaní proti".
Opäť Tvoja priama reč nikde nezačína. Grrrrrrrrrr.....

"rizikom si pre ňu umyť ruky" - to "si" prečo prehodili dopredu tak, že to prestáva dávať zmysel???

Idem jej napísať.

denduska
1. apr 2011

@manof no presne toto 😀 😀 ale to je velmi velmi casto na sme-cku, v roznych clankoch, preto to ani necitam takmer nikdy, lebo ja som strasne citliva na slovencinu a taketo veci mi rezu oci, "usi" 😠

blovitc120
1. apr 2011

@denduska ja som to z toho isteho dovodu ani nedocitala, normalne ma tie gramaticke vykvety odradili

manof
1. apr 2011

@denduska
OK. Napísal som jej. Tebe v tajnej kópii.

manof
1. apr 2011

@blovitc120
Nejaká si citlivá... 🙂
No pani redaktorka očividne nie je zorientovaná nielen v zdravotníctve, ale ani len v gramatike, syntaxi, sémantike..., takže je otázkou, akú kvalifikáciou to vlastne preukázala pri výberovom konaní na miesto, ktoré teraz zastáva.

Alebo to všetko spôsobil ožratý "korektor"?
😀 😀 😀

denduska
1. apr 2011

@manof @blovitc120 je to totalna gramaticka katastrofa 🙄 ...este aj Laszlo Komarom by to zrozumitelnejsie napisal 😅 A to som ani necitala podrobne a hned mi to udrelo do oci. To aj v novinach bolo tak??

sorciera24
1. apr 2011

@blovitc120
@denduska
@manof no ja som to uz citala v utorok v novinach.....pozerala som halvne na ten obsah......lebo gramatika, stylistika a tak mne ako slovencinarke vadi vsade 😀

sorciera24
1. apr 2011

inak teraz to porovnavam tie noviny a web...a v novinach je to trosku upravene....pozmenene slov a tak...ani tych chyb tam tolko nevidim.....takze na net sa asi vykaslali... 😉

denduska
1. apr 2011

@sorciera24 no dufam ze to naozaj takto v novinach nebolo...toto vyzera ako ta povodna verzia co @manof opravil a este viac dokopana 😝

blovitc120
1. apr 2011

@manof no ja som strašne citlivá na gramatiku, syntax a pod... hlavne v médiách by asi mali o tom vedieť.

Ja nerozumiem, ako toto niekto môže vypustiť na web

manof
1. apr 2011

V Nepále po očkovaní zomreli štyria a ochorelo 500 ľudí:
http://aktualne.centrum.sk/zahranicie/clanek.ph...

didi35
1. apr 2011

@manof to je fakt pravda, ze bolo "posledné ochorenie na osýpky v roku 1998"???

kamilb
1. apr 2011

@mhas Pokial by si chcela o ockovani vediet viac, mozes si vybrat a prestudovat aj niektoru z knih uvedenych na stranke www.mojpohlad.sk

manof
1. apr 2011

@didi35
jasné, že to nie je pravda. V roku 1998 bol možno posledný uznaný hlásený prípad v slovenského občana. Odvtedy však bolo kopec iných prípadov - nehlásených alebo hlásených a neuznaných alebo u občanov iných štátov (napr. imigrantov)

manof
1. apr 2011

@kamilb aaaaa, Kamil, netušil som, že si aj na koni prítomný

jonas17
1. apr 2011

@didi35 kámoškin syn minulý rok po očkovaní sa celý vysypal - jasné osýpky. No, neverím, že to bolo niekde hlásené.A malý normálne chodil von, medzi deti...

tin007
1. apr 2011

Ta sprava o umrtiach po ockovani v Nepale 😔 mi pripomina spravu o ockovani v Pakistane, kde napriek vysokej zaockovanosti proti detskej obrne, vyskyt neklesa. Vysledok bol, ze vina je v tom, ze vakciny su zle skladovane. Takze pozor: vakciny su super, to len ludia, doprava a pod su naprd! 😝