Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
18. máj 2011

@halienka
V Považskej Bystrici bude beseda, ale nie v sobotu. Bude vo štvrtok 26.V.2011:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Ani som nevedel, že si z PB. 😉

ani3012
18. máj 2011

@manof dám 50 € 😉

miliharmi
18. máj 2011

@halienka Díky, tak jsem to dala s nějakými doplněními i jako článek do fotoblogu, ale asi to bude vidět jen v české části, když jsou ty fotoblogy rozdělené.

roo
18. máj 2011

Pozrite si tuto akoze anketu http://www.rodinka.sk/index.php?id=anketa-ockov... Rano tam bola este aj diskusia, v ktorej boli tri komentare - vsetky tri proti ockovaniu, akoze tam v tej ankete chyba odpoved typu "ziadne, nikdy nemam ockovat". Pozeram teraz vecer, ale uz tam ziadna diskusia nieje. Alebo zle vidim? 😝

martinba
18. máj 2011

@roo tak to je uz ina inzercia, utocia ako sa len da, samozrejme "C" je spravne, maju sa dat zaockovat vsetky zdrave deti na svete !! kde je ten grcajuci smajlik?

halienka
18. máj 2011

@manof už som si to aj hodila na FB aby som oslovila čo najviac svojich známych, dúfam, že zoženiem nejakú "au-pair" pre malú a prídem aj s mužom - toho potrebujem spracovať 😉 🙂

boddez
18. máj 2011

Pekný večer želám 🙂 🙂 🙂 Mal by som otázočku existuje nejaká ochrana proti žltačke na báze bylinej?...alebo homeopatické očkovanie?...viete uvažujem do buducnosti ked by šla mal do škôlky prípravky?..dakujem s pozdravom Rasťo a Sofinka 😀 😀 😀

halienka
18. máj 2011

@miliharmi super 😉 škoda, že je to rozdelené, ale čo už, aj keby to oslovilo a ochránilo pred nežiadúcimi účinkami čo len jedno dieťatko, tak to má význam 🙂 ďakujem za všetkých 🙂

kocicinka
18. máj 2011

Já myslím, že v pořadu Máte slovo odborníci nežádoucí účinky očkování nebagatelizovali, vždyť je přiznali a uznávají je i v tomto dokumenu:
http://www.szu.cz/tema/vakciny/co-zpusobily-ve-...

Jenom říkali, že klady převažují zápory.

Chtěla bych se zeptat, zda je tu někdo, komu se podařilo částečně neočkované dítě umístit do státní školky. Jestli je nutné, aby dítě kvůli školce mělo komplet všechno očkování, nebo jestli se to dá "nějak" domluvit. Děkuji

manof
18. máj 2011

@ani3012
OK, skvelé. Len aby Ťa to nevyšlo drahšie, než prípadná pokuta. 😀 😀 😀

manof
18. máj 2011

@halienka
prinajhoršom aj s dieťaťom sa dá prísť...

manof
18. máj 2011

@boddez
No tak žltačky typu A v zásade nie je dôvod sa obávať, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nakazliva-z...
a žltačku typu B snáď nemá ako v škôlke chytiť, takže toto by som naozaj neriešil.

boddez
18. máj 2011

@manof chcem ked nahodou tak ju dať do sukromnej škôlky..tam by nemalo byt take velke percento ...detí..ktre budud pochádzať z takeho prstredia...kde by eventuelne žltačka mohla byť...rozumieš mi...ale nevieš nahodou či niečo take ako homeopaticke očkovanie proti tomu existuje..lebo viem že su nejake homeopat očkovania...resp prevencie

boddez
18. máj 2011

@manof Ačko samozrejme že nie...ale to bečko ..ked nahodou?...

manof
18. máj 2011

@boddez
Tú HepB chytiť v škôlke, to snáď len v prípade, že by chcela uzavrieť pokrvné bratstvo či skôr sesterstvo s niekým iným, ale to asi v škôlke beztak nehrozí.

Uvedomme si, že my sme (s výnimkou tu prítomných zdravotníkov) neboli nikdy očkovaní proti HepB, veselo sme chodili snáď všetci do škôlky, a nikto z nás v škôlke HepB nechytil. Toto podľa mňa naozaj nehrozí.

tean
18. máj 2011

@manof
toto je dalsi kvalitny clanok od tej lekarky
http://www.slobodavockovani.sk/news/nezadouci-u...

klobuk dole, tomuto hovorim Pani doktorka 😉

petot
19. máj 2011

@boddez Myslím si, že na žltačku by mohol pomôcť sylimarín (výťažok ostropestreca mariánskeho). Po druhej svetovej vojne Švajčiari a Nemci úspešne experimentovali s vitamínom C (u detí 10g denne, v rozdelených dávkach). Tieto dve veci sa navzájom nevylučujú, ba naopak, posilňujú.

boddez
19. máj 2011

@petot cééčko mala dostááva preventívne..a ten výťažok už mi odporučila jedna homeopatka...kupil som tento ale davat jej ho ešte nebudem ešte je malinká...až keby náhodou...nedajbože odporučila nám ten fin Cardumis
našiel som ho aj na nete tu som ho objednával...🙂http://www.pricemania.sk/katalog/vitaminy-a-mul...
dikes...

boddez
19. máj 2011

@manof 😀 😀 😀 pokrvné bratstvo..:D:D:D...

halienka
19. máj 2011

@manof malá je teraz v období, že by skôr ona mala tú prednášku, síce by jej nikto nerozumel ale ona by sa vykecala určite 😀 ale nejako to zariadim snáď 😉

superego
19. máj 2011

zdravim vospolok 🙂
mam otazocku.. zaciname hladat pediatra pre nase nenarodene bejby a chcela by som sa vas spytat ci mame oznamovat nesuhlas s urcitymi vakcinami vopred alebo si to nechat az na dany moment ked budu chcet ockovat?? pretoze dnes nas jedna pediatricka odmietla s tym ze si nebude kazit dobre vztahy s UVZ SR

katkaaalex
19. máj 2011

Ahojte, moj skoro 3-rocny syn ma pneumokoka - antibiotika nas neminuli... ako dobre, ze je zaockovany...

...poradte mi, prosim Vas, ako sa vyhnut kliestom a ak ho nahodou najdem prisateho staci vybrat kliestikmi na klieste a vydenzifikovat? Lebo panika v nasej rodine, 6 mesacnemu babetku nasli kliesta, teraz ma teploty tak si myslia, ze koli tomu no a pre istotu dali zaockovat svoju 2 rocnu dcerku... no a moje dve deturence by dali tiez a najlepsie hned teraz...
dakujem 🙂

poppy1
19. máj 2011

Ahojte!

Stale tapam a hladam cestu ohladom ockovania/neockovania. Mala ma zatial len BCG vakcinu (ramienko po nej sa stale nezahojilo, takze zatial nas neockovali) Momentalne ma 5 mesiacov... No ale skor ci neskor sa ramienko zahoji a dr. nas bude chciet ockovat... Rozmyslam stale ci odmietnut vsetko, alebo nieco predsalen dat. Ako by ste sa vy rozhodli na mojom mieste na zaklade tychto informacii??

1. Urcite planujeme s malou cestovat- aj do krajin ako Turecko, Egypt, Grecko, Anglicko, Spanielsko...
2. Hoci byvame v byte, mala bude casto travit volny cas vonku, kedze babka aj dedko maju rodinne domy a bude dochadzat do kontaktu so zvieratami (od psov, cez macky, zajaca, kona, papagaja az po ryby v jazierku)
3. Planujem ju dat na kruzky medzi deti

Najprv som bola rozhodnuta,ze dam zaockovat len Tetanus- monovakcinu... avsak som na pochybach, ci to staci :-/ Najma, ked planujeme cestovat a mala nebude zavreta doma v byte...
Blbe je, ze ked y som sa rozhodla dat zaockovat tetanus, zaskrt a hemof. infekcie, musim dat bud len Hexavakcinu alebo nic :-/ Som z toho zufala!! Urcite nechcem dat ockovat Prevenar ani MMR, to sa mi zda uplne zbytocne...ale co HEXAVAKCINA???? Mam jej ju dat ci nie??? ☹ ☹ ☹

Podla informacii ktore som vam dala, ako by ste sa rozhodli vy a preco?? dakujem!

denduska
19. máj 2011

@poppy1 hexu ja by som nedovolila v ziadnom pripade, radsej nic. Na zaskrt+ tetanus mozes cakat do 5.roku zivota - ak teda to pripustate - v Madarsku, Rakusku je dostupna vakcina Td-pur - zaskrt tetanus pre deti od 5.rokov. My cakame na toto 😀 Aj keby som tam mala zaklopat nejakemu pediatrovi a zacvakat mu cash. Myslim ze bude len rad 😀

poppy1
19. máj 2011

@denduska no len to je to... mne sa zda neskoro dat az v 5tich rokoch tetanus 😒 Predsalen male deti si vsetko pchaju do ust, spadnu, porania sa, proste cokolvek... a este ked moja mama ma kona, tak mala urcite bude aj v mastali, aj v bahne sa hrat... Toho tetanusu sa bojim, chcela som ho dat malej pichnut, ked zacne chodit...

Ach boze, ja uz som z toho zufala ☹ Tiez som citala v knihe od Hirteho, ze v krajinach ako Holandsko a Anglicko je zvyseny vyskyt a teraz neviem ci hemofilovych infekcii alebo obrny...proste niecoho... a my urcite cestovat budeme.

Takze pre mna je moznost bud dat len samotny tetanus (co tiez ktovie, ci nejaky lekar pichne a ci na to nie je potrebna indikacia- teda nejaka rana) alebo dat celu hexu :-/ Alebo ma este niekto lepsi napad??? Okrem toho sa chcem opytat... pozmate niekto pediatra z okolia Ba, ktory sa stavia k ockovaniu podobne ako my??? Ktori by bol ochotny zaockovat to co ja chcem??

verka888
19. máj 2011

Dobry den..chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenost s ockovanim pocas cvicenia vojtovej metody. Zatial nam ockovanie posunuli, stale vsak cvicime aj Vojta. Da sa este posunut termin ockovania, ked cvicme intenzivne??..dakujem..

maggie2
19. máj 2011

@poppy1 tetanus spôsobujú toxíny ktoré tieto choroboplodné zárodky produkujú. Ale tieto zárodky prežívajú len v anaeróbnom prostredí, t.j. že na vzduchu umierajú. Preto riziko tetanusu je zväčša výlučne len pri hlbokých ranách, resp. pri ranách ktoré sa dobre nevyčistia, nevydezinfikujú, neošetria. Ja sa rýpem v zemi každý víkend holými rukami, máme zvery, xx rokov je, čo som dostala tetanovku a vlastne už nie som chránená a nič.

Ak je Tvoj strach z týchto chorôb je väčší, než strach z vedľajších účinkov vakcín, tak nerieš a bež dieťa zaočkovať. Je to len Tvoje rozhodnutie, Tvoja dilema, a lamentácie nad dilemou nič nepomôžu. Musíš sa rozhodnúť sama.

maggie2
19. máj 2011

@verka888 aká bola indikácia k tomuto cvičeniu?

martinba
19. máj 2011

@superego to vieš, pediatri sú veľký páni 🙂 . My sme síce dopredu neoznamovali, pretože sme nevedeli že nebudeme očkovať, začali sme sa zaujímať až po BCG ale dnes by som to určite povedal vopred, vyhneš sa mnohým nepríjemným situáciám a debatám v budúcnosti. Otázka však znie, je či vôbec takého lekára nájdeš, čo bude ochotný vás prijať ... Možno po pár neúspešných pokusoch, to aj tak skončí, že to ďalšiemu radšej nepoviete, aby vás vôbec prijal. Toto je ďalší dôvod prečo by malo byt očkovanie dobrovolné, ako môže byt dôvod odmietnutia lekára "že si nechce kaziť vzťahy s UVZ" ? Čiže ona nie je presvedčená o potrebe alebo o škodlivosti očkovania, nemá na to vlastný názor ale kvôli dobrým vzťahom s úradmi pichne čokoľvek dieťaťu? To už naozaj sú tí pediatri na hlavu?

maggie2
19. máj 2011

@katkaaalex to čo píšeš prosím za nezmysel? Čo je na tom dobre že je zaočkovaný, keď pneumokoka aj tak chytil? Vieš vôbec že pneumokokov je vyše 60 druhov, pričom vakcína pokrýva len cca do 13 druhov? Práve deti ktoré sú zaočkované proti pneumokokom sú náchylnejšie chytiť tie nebezpečnejšie druhy, proti ktorým vakcína nie je stavaná? Alebo si to myslela ironicky a ja som nepochopila?

Teraz ku kliešťom: Cca každý 10 až 15 kliešť je nositeľom nákazy či už lymskej boreliózy alebo encefalitídy. Očkuje sa len proti encefalitíde, nie lymskej borelióze.

Ak kliešť len pohryzie aj to stačí na okamžitú nákazu, nepomôže žiadna dodatočná dezinfekcia. Kliešťom sa treba vyhýbať tak, že deti nenechám behať bosé po tráve a v prírode, kde môžem výskyt kliešťov očakávať. Takisto dávam dlhé nohavice a preventívne dieťa dôkladne prezerám a pozorujem