Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
22. jún 2011

@maggie2 zúri by dali, aj keby ochorel len jeden človek 😅. A presne to si myslím aj ja, že by to bolo vo všetkých správach a titulkách v denníkoch. Niekto potrebuje strašiť

usiko
22. jún 2011

@kaja73
@kryska5 ved viem, ona len chcela naznacit, ze cierny kasel tu je, aby som si nemyslela, ze ho alex nemoze chytit.....no a ked som jej na to, ze ako tu moze byt, ked mame takmer 100 perc. zaockovanost,tak ona nato,ze ockovani maju lahsi priebeh......no a potom uz nechcela pocuvat nic.....takze to necha tak u nas..akurat nahlasi...tak nech.....

usiko
22. jún 2011

@blovitc120 sak viem.....viem....ale proste trochu cervika tu stale bude...mi nepovedzte baby a chlapi,co ste nedali zaockovat, ze sa ani trochen nebojite nikdy ze vase dieta ochorie na nejaku z tych chorob...riziko tu je, aj ked male takze nebat sa je asi nepzne, ak deti milujeme, to je asi normalne 😒

usiko
22. jún 2011

@maggie2 nezaockovane, 3 mesacne....

maggie2
22. jún 2011

@blovitc120 sú isté veci v dejinách ľudstva, ktoré stále fungujú na báze kolektívnej pamäti. Strach z chorôb ktoré v minulosti kedysi kosili ľudí, ktorí sa nachádzali úplne v inej zdravotnej kondícii vyplývajúcej z vtedajších životných-materiálnych a sociálnych podmienok, než ľudia majú dnes, stále niekomu vyhovuje porovnávať s dneškom hoci ide o neporovnateľné. Uvediem analógiu - ak ľudia v minulosti mali strach z búrok a bleskov, ten strach bol i oprávnený, kdežto domy nemali hromozvod, neboli organizovaní hasiči a ľahko mohla vzbĺknuť od jedného domu i celá dedina. A my dnešní ľudia, sedíme v dome s hromozvodom a predsa keď nám nad hlavou buráca blesk v kútiku nám o čosi silnejšie tlčie srdce - je to akýsi inštinkt. Z tohto istého dôvodu máme odpor k hadom, pretože sa v histórii ľudstva cielene pestovala averzia voči týmto zvieratám, hoci mnoho z nich nie je vôbec jedovatých a sú skôr užitočné živočíchy.

manof
22. jún 2011

Dlho očakávaná aktualizácia článku "Ako na RÚVZ - 1. časť":
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

maggie2
22. jún 2011

@usiko tak pri ďalšej návšteve ju požiadaj, nech Ti uvedie zdroj jej tvrdení. Inak apropo ja neviem čo riešiš, veď keď sa bojíš chorôb viac než vedľajších účinkov vakcín, tak zaočkuj... myslíš si, že potom sa už nebudeš báť? Alebo budeš sa menej báť? Veď o tom to celé je, že rodič si vyberie to, čo preňho z jeho pohľadu predstavuje menšie riziko. Strach je veľmi užitočná vec, lebo nás chráni pred riskantným chovaním, ale strach má tiež svoju mieru. Pokiaľ mu venujeme prílišnú pozornosť skôr nám život sťažuje ba až znemožňuje užívať si jeho kvalitu. Keby som sa mala riadiť strachom, tak prakticky niť neprevarené nezjem, nesadnem do vlaku či lietadla ani na vlastný bicykel, nepustím dieťa do školy, vyhnem sa davom ľudí v kine či v obchode a po zotmení ani nevyjdem z domu.

usiko
22. jún 2011

@maggie2 no, nemyslela som ze moje uprimne slova sa niekoho dotknu, ale asi som sa mylila...... 😎 ja neriesim nic, len som poznamenala ze nejaky cervik tam sa obcas objavi a myslim si ze je to normalne...pretoze ani vy ani nikto iny nevie, kde v skutocnosti pravda je...nikto nezije 500 rokov a nedokumentuje infekcne choroby a ockovanie, takze kazdy sa spolieha iba na zdroje z druhej,tretej a neviemakej ruky.....je to o volbe, a nie len o volbe ci ockovat alebo nie, ale aj o volbe, akym info budu ludia verit.....nie je to myslene ako utok, ale ako poznamka.....toto si myslim, ze by si kazdy mal uvedomit......a tiez si osobne myslim, zeasi nie je rodic, ktory by sa nebal, ze jeho dieta niektore z tych chorob dostane..... 😉 dufam,ze nie je taky rodic... 🙂

usiko
22. jún 2011

neviem,tu je nieco,ale CR a minuly rok umrelo neockovane dieta na cierny kasel.......

http://zdravie.pluska.sk/zdravie/mama-a-dieta/k...

usiko
22. jún 2011

hej,ale ja si skor myslim,ze lekarka blafovala....lebo ak by to fakt tak bolo, tak by toho boli plne titulky novin a tV novin...ale ked ja som taka,ze ked nie som pripravena na argumentaciu,tak ma nenapadne, co mam hovorit.....som skor impulzivna ako rozvazna, takze rychlo zareagujem a zle....alebo nijako... 🙂

olivova
22. jún 2011

hodim tu jeden link - mozno o nom uz viete, mne sa ten clanok velmi paci, objavila som ho len nedavno...
odporucam precitat @usiko 😉
http://akupunktura-jicin.cz/domains/akupunktura...
na pravom panely - ockovani pre a proti v doc.....

dejka77
22. jún 2011

Ahojte, ja som v tejto teme nova a zaujalo ma to neockovanie deti. Chcela by som sa spytat tych co teda nechcu dat ockovat svoje deti, ze ci nechcu absolutne ziadne vakciny pocas celeho zivota dietata alebo uvazuju nad niektorymi, alebo ci nejake ockovania chcu odlozit po 1-2 roku dietata. Precitala som si nejake informacie z niektorych odkazov na stranky, ktore tu boli a zatial je to velmi zaujimave.

usiko
22. jún 2011

@olivova no,mam prestudovane 3 knihy o ockovani, jednou z nich Ockovanie pre a proti od Hirteho,plus stranky slobodavockovani, rizikaockovania, plus skusenosti rodicov.....ale to nic nemeni na tom, co tvrdim......zial spolocnost a biznis je uz taky, ze pravdu sa NIKDY nedozvieme......ale mozeme sa svojim rozhodnutim a studiom k nej priblizit.....

maggie2
22. jún 2011

@usiko predstavsi, že ja nemám hlavu ako slon, aby som sa bála každej choroby ktorú by mohlo moje dieťa dostať. Bojím sa chorôb a stavov (úrazov) ktoré sú momentálne Number 1 nielen v detskej úmrtnosti ale i dospelých a tými sú ÚRAZY NA CESTÁCH (DOPRAVNÉ NEHODY), ÚRAZY V ŠKOLE, V PRÁCI, ďalej sa bojím aby sa niekto z mojej rodiny nestal obeťou trestného činu PREPADNUTIE, SEX.NÁSILE, ÚNOS, VRAŽDA a napokon sa bojím chorôb ako sú INFARKT, RAKOVINA a NEUROLOGICKÉ a AUTOIMUNITNÉ OCHORENIA. Osobne sa priznám, že mám vysoký strach z rizika MENINGITÍDY a KLIEŠŤOVEJ ENCEFALITÍDY, v prípade posledného aj tak nedávam očkovať proti FSME napriek vysokému výskytu týchto parazitov v lokalite kde žijeme, ale spolieham na obozretné chovanie a dohľad

usiko
22. jún 2011

@dejka77 notak za nas mozem povedat ze mame TB a zatial uz nechceme nic.Dcera ma 8 mesiacov. Je to rozhodnutie nie definitivne, lebo vsetko sa vyvija, denne objavuju sa nove informacie a studie, takisto nove pripady chorob ale aj poskodeni po ockovani..takze my sme si povedali ze pre urady to bude ze odmietame definitivne vsetko, co nasleduje po TBC no a uvidi sa...priebezne budem studovat dalej......nikde nemas napisane, ako sa veci zmenia o 5-10-15 rokov, ci choroby, svet, vakciny, zakony.....takze za nas, tvrdit ze DEFINITIVNE neockujeme NIKDY by bolo urychlene.Proste neockujeme nateraz a ci uz toto neockovanie u nas bude trvat par rokov, vela rokov alebo cely zivot...neviem povedat.....

usiko
22. jún 2011

@maggie2 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 toto a ktomu vsetkemu sa ja este bojim aj vsetkych infekcnych ochoreni, proti ktorym sa ockuje,kedze nie som lekar, a neviem,ako naozaj mozu prebehnut.....a informacie o priebehu mam len z nastudovanych zdrojov.....ja si myslim,ze je to normalne.......a kedze mam aj strach z vakcin a hodnotim riziko poskodenia dcery z vakcin vyssie ako riziko ze dostane choroby proti ktorym sa ockuje, tak neockujem....ale to neznamena, ze som sa strachu zbavila..... 😒

maggie2
22. jún 2011

@usiko pokiaľ vyvinú vakcínu, ktorej nežiadúcim účinkom bude maximálne prechodná horúčka, nejaké banálne vyrážky, či nejaká došasná mierna nevoľnosť, tak budem prvá čo nabehnem pýtať injekciu. Ale pokiaľ to budú vakcíny zo zložením aké majú teraz, s možnými vedľajšími účinkami ktorými sú aj šokové stavy, paralýzy atď. až smrť, ďakujem neprosíme si.

usiko
22. jún 2011

@maggie2 suhlasim, a toto som povedala aj lekarke...ze my nie sme proti vakcinam ako takym,ale chceme uplne bezpecne vakciny, inak nechceme ziadnu...a ona na to, ze bla bla...genetika je svina a vlastne ked dieta nieco dostane z vakciny, tak je to vlatne genetika a predispozicie...proste dristy......

maggie2
22. jún 2011

@usiko tak to sa Ti veľmi zle musí žiť, mať takéto strachy, aj ja som taká za mladi bola, odporúčam Ti psychológa, ktorý Ti pomôže zbaviť sa strachu

maggie2
22. jún 2011

@usiko viem, že v minulosti za komunizmu práve toto lekári hovorili rodičom, ktorým zomreli deti po vakcínach, že je to vlastne dobre, lebo chúďa dieťa bolo predisponované, že nemalo dobrú imunitu a malo by aj tak nekvalitný život. To by sme sa mohli vrátiť rovno do čias Sparty a selektovať novorodencov tak, že tých menej vyvinutých, menších a slabších by sme hádzali dolu zo skaly 😠 Genetika je sviňa ale EUGENIKA ešte väčšia, lekárka sa nemá hrať čo na Boha. Jednoducho vakcinácia je jednou z foriem EUGENIKY, nikomu nie je ľúto detí, ktoré sa stanú obeťami vedľajších účinkov, tvrdí sa, že organizmy detí sa MUSIA VYSPORIADAŤ s týmito chcemickými koktailmi - ak nie - proste smola, vedec v bielom plášti mykne plecom, nedospustí na svoj elixír

usiko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie2
22. jún 2011

@usiko veď ani ja neútočím do Teba, myslím, že si sa vyjadrila dosť jasne ohľadne Tvojich strachov, tak aby som pochopila zo svojho uhla, že to už nie sú normálne strachy. Preto som Ti odporučila, že ak Ťa ten strach obťažuje, treba navštíviť psychológa. Ja sa nepotrebujem obraňovať pred Tebou, prečo by som to robila? Pozri sa len aká bola hystéria okolo ehec. Myslíš, že čo sme jedli tento mesiac? Každý deň sme mali na stole čerstvé uhorky a paradajky, jedli sme ich v pohode, muža som veľmi rýchlo uzemnila, keď sa pojal stráchať vidiac hystériu v médiách, či na nich nie je e.coli. Jednoducho som človek, ktorý rozmýšľa možno trochu inak, než davy, ver tomu, že po tom čo sme sa dozvedeli že dávna spolužiačka zomrela na rakovinu prsníka, všetky baby z triedy sa začali obávať že na rakovinu prsníka zomrú i ony. Pritom to je úplne nelogické, pretože rakoviny sa mali obávať predtým a nie potom. Tá smrť spolužiačky totiž surovo ale pravdivo povedané znížila štatistickú pravdepodobnosť, že niektorá ďalšia z triedy na rakovinu prsníka takisto ochorie a zomrie.

kaja73
22. jún 2011

@usiko Myslim že chapem o čom hovoriš.Aj ja rozmyslam co sa stane ked.....Ale snažim sa tieto mylsienky co najviac eliminovat,lebo to by som na ine ani nemohla mysliet,len na nebezpecenstva co nam hrozia-havarie,urazy,mna daku dobu prenasledovalo aj to že co ked sa maly strati,alebo mu niekto-dosplak uchyl- ubliži atd. No žit sa takto neda.Každy den nas niečo ohrozuje,každy den možemu ochoriet a aj zomriet.No mysliet na to dokola znižuje kvalitu života,takže bud sa budem bat stale vsetkeho,alebo to proste pustim z hlavy a riešim len to čo je aktualne.no a co sa tyka očkovani-to beriem ako hru zo strachom-ano bojim sa tych chorob,nepodcenujem ich ,ale v očkovani spasu už nevidim.Kym neboli očkovania,tak ludia k tymto chorobam pristupovali akosi bez strachu-ved ja som pri 1 synovi ani nevedela,že existuje daky hemofil,či zakerny pneumokok-to vytiahli na nas ako bu-bu-bu až ked zacali očkovat.A predsa aj vtedy tu boli tieto choroby,to iste je aj s osypkami,mumsom rubeolou atd.Nik to v minulosti neriešil.

usiko
22. jún 2011

@maggie2 dikze si to takto pochopila......mas IP......my sme tiez jedli uhorky a ostatnu zeleninu bez strachu....dietatu robim jedlo tak aby bolo plne vytaminov, vlakniny, stopovych prvkov, setrne pripravujem, ovocie len surove, jogurty a tak....dufame ze sa to s tou jej imunitou da dohromady a bude uz len lepsie..... 🙂 aze sa na nu nenalepia choroby..lebo aj ATB brala par mesiacov dost.....taze davame dokopy co sa da.......inak aj teraz sa 2 kamoskam napriklad narodili deti, vedeli o pataliach co sme mali s dcerou po ockovani a aj tak tie svoje zaockovat dali....proste kazdy si vyberie..no co uz......

usiko
22. jún 2011

@kaja73 tak,tak....v jednej knihe od lekara som citala /ale bola to silne protiockovacia kniha/ ze autor /lekar., kym neboloockovanie proti hemofilom,tak ani nevedela, ze existuju...ked sa objavilo ockovanie, tak sa dozvedel so sprav, z novin a vysledkov nejakych rokovani nejakych skupin,ze ake je to vazne ochorenie a ako vela deti na to umiera....... 😉

kaja73
22. jún 2011

@usiko To ta prečo vymazali 😕 vidim zdovodnenie,ale mne to tak vobec neprišlo.

usiko
22. jún 2011

@kaja73 som poziadala, aby som nevyvolala hadku...ja aby som nevyvolala hadku....lebo som sa dost silne aj predtym vyjadrovala, tak som to radsej stopla vcas.... 🙂 ...mala by som vcas vazit slova......sorrrryyyy 😉

kaja73
22. jún 2011

@usiko jaj tak to je OK,ja som tu citala od inych bab aj silnejsie slova,ale ked si si to ty sama tak vyhodnotila,tak ti to kvitujem 😉

vefi89
22. jún 2011

ľudia, ja už som zúfalá z toho nášho "pediatra", musím sa vám posťažovať..však to je hnusný hajzel a mali by mu aj diplom zobrať mám taký pocit..minulý týždeň napísal mišovi neoprávnene antibiotiká, dnes mi volal, že čo som to za mater, že si neprídem dať zaočkovať vlastné decko, že ak neprídem ešte dnes, tak v momente kontaktuje RUVZ..popritom minimálne dva týždne po chorobe sa nesmie očkovať!! a keď prídem na to zasrané očkovanie, (dnes nie, ale kedykoľvek predtým) tak ani neni schopný a ochotný sa na to decko pozrieť, či je ozaj zdravé, nikdy som nevidela žiadne príbalový leták z vakcíny, sestrička príde a očkuje ho v čakárni medzi chorými deckami.. pri akejkoľvek chorobe predpisuje stále jedny a tie isté lieky dokola, proste ani tam nemusím chodiť, stačí keď doma vytiahnem fenistil, algifen a pamycon a vyliečim si decko podla jeho predstáv...ja už vážne neviem čo mám robiť, pritom tu iného dr nemáme, takže všetky mamičky sme nútené chodiť k tomuto nazvem ho "vrahovi", keby som ho chcela vymeniť, museli by sme dochádzať, ale asi to tak aj spravím..normálne mám také nutkanie, že ja sama napíšem na RUVZ, že čo za dementa mi to má liečiť decko...a dopokonu nie je ochotný sa so mnou ani baviť, keď sa opýtam na niečo, tak mi len povie, že čo ho zdržujem, nech okamžite opustím ordináciu....
viete mi na neho poradiť nejaké páky, aby sme ho konečne zosadili z trónu??a aby sa do budúcna zabránilo ubližovaniu iným deťom?