Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martina46
12. mar 2009

Deni, ako si to zistila? 😲 😀

bug_tom
13. mar 2009

Vyhláška 585/2008 Z.z., ktorá definuje povinné očkovania, je neústavná,
lebo týmto obmedzuje ľudské práva a slobody garantované ústavou, pričom
ústava stanovuje, že ľudské práva a slobody je možné obmedzovať len
zákonom, nie ako podzákonným aktom, akým je vyhláška.

Zákon č. 355/2007 Z.z. síce stanovuje existenciu povinného očkovania a
pokutu za jeho odmietnutie, ale nedefinuje špecifické očkovania, z
ktorých každé jedno predstavuje ďalšie obmedzenie ľudských práv a slobôd.

V podobnom prípade v inej oblasti Ústavný súd už raz potvrdil, že
podzákonnému aktu toto podľa ústavy neprináleží.

valka
13. mar 2009

bug tom,- nieco taketo je aj o ambuporodoch...nevies, v presne akom pripade rozhodol Ustavny sud?

bug_tom
13. mar 2009

Valka: to neviem, ale opytam sa...
Pre pripravovanu relaciu TV Bratislava (www.tvba.sk) by sme potrebovali jedneho rodica dietata alebo dospeleho, ktory utrpel poskodenie zdravia (docasne alebo trvale) v dosledku ockovania ochotneho o svojom pripade povedat pred kamerami v rozsahu niekolkych minut.
Predpokladany termin nahravania je pondelok okolo 15 h. V ramci Bratislavy stab pride za prislusnym rodicom/dospelym.
Ak ste ochotni vystupit, ozvite sa mi surne na internu poštu. Poslite mi kratku charakteristiku pripadu (veta-dve) a telefonne cislo ktore sa moze poskytnut redaktorke z TV Bratislava.
Ide o Besedu o piatej ktora bude vysielana vo stvrtok 19. marca - o piatej. V relacii vystúpi Valentino Vranič, Iva Vranska Rojkova a lekari Kubovcakova, Liptak, Pertinacova a Simovicova. Relacia pozostava z dvoch 20 minutovych blokov. V kazdom bloku budu traja z vymenovanych.
Relaciu mozno pozerat aj cez Internet TV: software najdete na http://www.jlc-software.com/index.php?page=inte...

blovitc120
13. mar 2009

Tak to si pozriem. Bude sa to dat pozriet aj nejako v archive, ak to nestihnem o 17?

lenki33
13. mar 2009
blovitc120
13. mar 2009

Vďaka lenki 🙂

valka
13. mar 2009

bug-tom, to je super🙂 dufam, ze sa tam bude hovorit aj o tom, ze niektore ockovania ok, ale nech je moznost vyberu, ze kedy...

dievcata, ja len dufam, ze vranic a vranska nevystupia s tym, ze vsetky ockovania su uplne zbytocne,lebo to bude znova viest iba k tomu, ze su uplni blazni...mali by zvolit mierny ton (pomaly dalej zajdes), tak ak ich niektori poznate, upozornite ich na to, prosim...

bug_tom
13. mar 2009

valka: neboj sa nevystupia s tym, ze su zbytocne, aj ked to je pravda, staci nam, ak bude uznane slobodne rozhodnutie v tejto veci a zrusene povinne ockovanie, ktore aj tak podla zakona nie je povinne...

valka
13. mar 2009

bug tom, ja len kvoli tomu, ze na stranke rizikaockovania.sk je to tak prezentovane...urcite maju vyznam (vid osypky,ktore vedu k poskodeniu mnohych deti alebo proti obrne) ale ide o to, aby boli vsetci maximalne informovani a mali moznost rozhodnut sa, ake riziko je pre nich prijatelnejsie...
ale je skvele, ze konecne sa do toho niekto pustil...

bug_tom
13. mar 2009

A kde je to na stranke tak prezentovane? Je tam napisane: presadiť a udržať slobodné rozhodovanie o svojom zdraví aj v oblasti očkovania - presadiť odškodňovanie ľudí poškodených očkovaním - informovať o rizikách očkovania, najmä o jeho zdravotných následkoch. Osypky su povazovane za neskodnu detsku nemoc, ktora ma po prekonani za nasledok celozivotnu imunitu. Neockovane matky deti, ktore prekonali prave osypky zanechavaju informacie svojim detom a tie neochoreju, ale naopak deti ockovanych matkiek mozu ochoriet a zvysuje riziko, ze ho dostanu aj ako dospelí. Obrna sa da liecit vysokymi davkami vitaminu C, ktory inaktivuje poliovírus, a tiež difterický a tetanický toxín....

valka
13. mar 2009

bug - http://primar.sme.sk/c/4117234/osypky.html (napriklad)...nie su komplikacie vsade, ale casto...ja preto radsej malu ockovat dam, hoci neskor ...skoda, ze u nas je iba MMR, z coho nie som nadsena...

prezentovane to je tak tu: http://rizikaockovania.sk/dok/ockovaci_kalendar... ked si pozries charakteristiky, kazda vakcina je nepotrebna alebo riskantna...alebo neista ucinnost...a to mi pride pritiahnute za vlasy...

vanish1
13. mar 2009

valka, nie je to pritiahnuté za vlasy 😉 je to tak, ale samozrejme, že treba o tom informovať opatrne, lebo človek nezaoberajúci sa problematikou to hneď zavrhne

valka
13. mar 2009

vanish, dala som si tu namahu prestudovat who statistiky o ockovani...a z toho mi vyslo, ze ockovanie uplne zbytocne nie je...otazka je, kedy ho pouzit...rubeola pre dievcatka je blbost, ale ak by som mala 18 a neprekonala by som ju, tak urcite dam...neriskovala by som, ze sa mi narodi postihnute dieta, lebo by som sa mohla nakazit pocas tehotenstva...takze ockovanie ucinok ma... 😉

lenki33
13. mar 2009

myslim si to iste co valka, prilis radikalne nazory su v tomto smere skor na skodu, lekarsku obec proste nikto nepresvedci o neockovani (nie v tejto dobe) a to bez ohladu na to ci to robia zo zistnych dovodov alebo z "nevedemosti" takze tiez si myslim ze by uplne stacilo trvat na porusovani ludskych prav nasimi zakonmi, aby mal kazdy slobodnu volbu a bodka
ja teda neviem ale, na liecbe vitaminom C by sa pan Dr. Liptak akurat pobavil a dopadne to tak ako kedysi na TA3.
A napr co sa tyka vit C, kazdy bezny clovek si polozi otazku, ked je to take jednoduche, preco sa polio nelieci vit C (to ze je za tym napr neochota urobit dlhodobe vedecke vyskumy, kvoli tomu ze vit C nie je komercne zaujimavy, bezny clovek neriesi, nevie....)
takze pre mna v dnesnej dobe jedinym agumentom ostavaju ludske prava a pripadne este nepreukazatelnost ucinnosti vakciny (kedze neexistuju studie o tom, ze k "vymiznutiu" chorob prispela vakcina alebo hygiena, zivotna uroven a pod.)

martina46
13. mar 2009

Fúha, toto vyzerá, že by sa mohli pohnúť ľady...

bug_tom
13. mar 2009

valka: primar.sme.sk ? to ako si myslis, ze je to nezavislí zdroj informacii, z ktoreho mam cerpat korektne informacie? 🙂 hmm no dakujem pekne... Ja ti skor doporucujem knihu od Gerhard Buchwald Očkování obchod se strachem. Lekar ktory tuto knihu pisal a zhromazdoval dokumenty 35 rokov. Na ten ockovaci kalendar sa mozes spolahnut, na vakciny nie. WHO je organizacia spolupracujuca s farmaceutickym priemyslom, takze jej statistiky preto aj tak vyzeraju...
lenki33: preco sa nelieci Vit.C polio? Naco by potom vyrabali vakciny, vsak na tom sa možu nabalit, vitamin C rastie sam od seba na stromoch, v zelenine v ovoci... pozrite tu: http://www.ockovanie.org/polio-liecba.html
Studie o tom, ze hygiena a zivotna uroven znizila o niekolko desiatok az stoviek percent choroby na ktore sa umieralo bezne, existuje a az potom prislo ockovanie, ked uz to bolo na nizkych urovniach, ziadne take, ze ockovanie zabranilo chorobam, ale skor ockovanie udrzuje virusi v ludskej populacii, nakolko ich dostavame vakcinami...

erikasadek
13. mar 2009

bug tom.. 😉

jarka007
13. mar 2009

suhlasim s vami baby, nemali by to prepisknut a snazit sa viac o posun temy do roviny ludskych prav a dobrovolnosti ockovania. Snad to dobre dopadne.

valka na tej stranky co si poslala som si vsimla jednu chybu. Pise sa, ze sa vraj da ucinne predist komplikaciam uz hned prvou davkou vakciny, ak si sa s osypkami stretla. Tak musim povedat, ze tu sa to prezentuje inak 😖 (preco ma to neprekvapuje ?). Az od druhej vakciny je clovek chraneny. Toto sa totiz vzdy rozobera, ak u nas pride tzv. "epidemia" a v radiach a televizore nabadaju ludi na ockovanie. Zaroven upozornuju, ze to ludia musia urobit vcas, lebo jedna vakcina nestaci, ale az od druhej je clovek chraneny.

bug_tom Buchwald je pre mna tiez trochu extremista. A keby som chcela byt zla povedala by som, ze na tej knihe tiez dobre zarobil 😉 . Nezaraba LEN farmaceuticky priemysel.

lenki33
13. mar 2009

bug tom keby si si poriadne precital moj prispevok, mozno by si pochopil ze o tom vitamine C som napisala presne to iste co ty, tak isto aj o vymiznuti chorob a zivotnej urovni
daj prosim odkaz na studie ktore hovoria o tom ze choroby vymizli vdaka hygiene a zivotnej urovni, nie vdaka ockovaniu

v mojom prispevku som nepisala svoj nazor na ockovanie, resp neockovanie, ale nazor laika, ktory ma informacie len od svojho lekara
aby si si vedel utvorit obraz, par stran dozadu vo volnej diskusii najdes Anketa: povinne ockovanie ano alebo nie??
ktoru som zalozila prave preto lebo ma zaujimali prave nazory sirokej verejnosti, nielen ludi ktory prisli do styku so strankami rizikaockovania.sk, ze tam ludia pisali scestne nazory na ockovanie resp neockovanie, je presne vysledok propagandy ktoru u nas ockovanie ma, a takymto ludom chces povedat ze jedzte C vitamin a budete v pohode??
nemyslim si ze ti ludia su hlupejsi, ako ti , co napr ockovanie odmietaju, len doveruju lekarom, ktorych beru ako niekoho kto zdraviu a chorobam rozumie, takze problem je v lekaroch ze nechcu informovat...

stale si stojim za svojim ze v dnesnej dobe hovorit o tom ze ockovanie je blbost, je skutocne kontraproduktivne
a tento moj nazor nesuvisi s tym aky postoj k ockovaniu, resp neockovaniu mam ja osobne

erikasadek
13. mar 2009

fiha mne nezobralo prospevok; len meno, a smilika... 😕
teraz to vyzera blbo.. 😀

jarka007
13. mar 2009

erika aj som sa trochu cudovala, ze co tak kratko a suhlasne 🙂

erikasadek
13. mar 2009

vd aj ja.. nepodoba sa to na mna.. 😀 😀

valka
13. mar 2009

bug-tom,
dovolim si tvrdit, ze nie vsetko je cierno biele...a mam pocit, ze prave niektori udrzuju tento svet cierno-biely...farma priemysel ho maluje nacierno bez vakcin, vy (rizika ockovania a spol.) nacierno s vakcinami...a to je naozaj kontraproduktivne...keby vakciny boli IBA zle a zbytocne, tak by sa urcite tak nerozmohli....a mysliet si to, mi pride ako verit, ze cely nas zivot je ovladany bytostami z mimozemia a my tu sme iba v nejakom matrixe....nevravim, ze WHO je uplne cista organizacia, ale preco hned odsudzovat data, ktore maju? nezda sa ti, ze je to paranoidne???

mozno prave preto, ze zastavaju viaceri takyto extremisticky nazor, je diskusia na slovensku v takom stave, ako je...☹

vanish1
15. mar 2009

trošku som zablúdila na stránku firmy gsk a našla som tam celkom zaujímavé info i vakcíne Infanrix hexa, napr.
pred časom sme tu riešili to, prečo sa v Čechách očkuje viacerými dávkami, pravdepodobne sa držia takej schémy, ale potom musia podať o 1 dávku viac ☹
"Po vakcinácii 2 dávkami (napr. 3,5 mesiacov) Infanrix hexa sa booster dávka musí aplikovať najmenej
po 6 mesiacoch po poslednej dávke základnej vakcinácie, najlepšie vo veku medzi 11 a 13 mesiacmi.
Po vakcinácii 3 dávkami (napr. 2,3,4 mesiace; 3,4,5 mesiacov; 2,4,6 mesiacov) Infanrix hexa sa
booster dávka musí aplikovať najmenej po 6 mesiacoch po poslednej dávke základnej vakcinácie
a najlepšie vo veku pred 18 mesiacmi."

niečo pre dendusku
"Ak dôjde v časovej súvislosti s aplikáciou očkovacej látky obsahujúcej pertusovú zložku k niektorej z
ďalej popísaných reakcií, je nutné ďalšie podanie dávok očkovacích látok obsahujúcich pertusovú
zložku riadne uvážiť:
Teplota ≥ 40,0 °C do 48 hodín s nepreukázanou inou súvislosťou.
Kolaps alebo šokový stav (hypotonicko-hyporeaktívna epizóda) počas 48 hodín po očkovaní.
Trvalý, neutíšiteľný plač trvajúci ≥ 3 hodiny v priebehu 48 hodín po očkovaní.
Kŕče s teplotou alebo bez nej počas 3 dní po očkovaní.
Za určitých okolností, napr. pri vysokom výskyte pertussis, však potenciálne výhody očkovania môžu
prevážiť možné riziká."

niečo k zloženiu
"Tetanový a diftériový toxoid sa získavajú z purifikovaných toxínov Corynebacterium diphtheriae a
Clostridium tetani inaktiváciou formaldehydom. Acelulárna pertusová zložka očkovacej látky sa
získava z fázy I kultúry baktérií Bordetella pertussis extrakciou a purifikáciou, po ktorej nasleduje
ireverzibilná detoxikácia pertusového toxínu inaktiváciou glutaraldehydom a formaldehydom a
inaktivácia filamentózneho hemaglutinínu a pertaktínu formaldehydom.
Zložky diftériového toxoidu, tetanového toxoidu, pertussis (acelulárna zložka) a hepatitídy B sú
adsorbované na soľ alumínia.
Tri poliovírusy sú kultivované na kontinuálnej bunkovej línii VERO, purifikované a inaktivované
formaldehydom.
Hib polysacharid je pripravený z Hib, kmeňa 20,752. Po aktivácii kyán bromidom a derivácii
s adipovým hydrazidovým mostíkom je viazaný na tetanový toxoid cestou kondenzácie
karbodiimidom. Konjugát je po purifikácii adsorbovaný na soli alumínia, a potom lyofilizovaný a
stabilizovaný laktózou."
http://www.gsk.sk/pdf/spc/InfanrixHexa_SPC_febr...

valka
16. mar 2009

pozeram do archivu, ze co sa to dnes vysielalo...a nic...a az potom som zistila, ze to bude az vo stvrtok 😒

erikasadek
16. mar 2009

valka este si tu? ak ano tak mam tie ceny ak mas zaujem..vakcin..

valka
16. mar 2009

erika, super...dakujem... 😉

erikasadek
16. mar 2009

takze..

RUDIVAX 5,89(OSYPKY)
ROUVAX 6,08 ( RUBEOLA)
ROR KOMPLETNA SToji 15,10 😉

valka
16. mar 2009

ROR je aj mumps?
samotny mumps nie je?