Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
23. júl 2011

@erikasadek presne aj my sme to kladivom tlkli 😀 fajne to bolo 😅 😅

erikasadek
23. júl 2011

normalne si my tu chute narobila.. 🙂 😀 😀 😀

oscarka3
23. júl 2011

@denduska
@erikasadek , pozrite stránku badatel, tam sa píše o liečbe rakoviny B17 , my ich práve teraz jeme 🙂

sofhia
23. júl 2011
pifina
23. júl 2011

@denduska
@erikasadek dievcata, pridavam sa do klubu 😅 a mimochodom, marhulova sezona uz zacala, ja uz na balkone kostky susim 😀

jerryjanka
23. júl 2011

ahojte - moja mama mala nador na mozgu , a veru 42 dni držala hladovku a pila len vodu a mrkvovo cviklovu šťavu - nador sa zmenšil ale nie o vela, a nakoniec aj tak zomrela, pamatam si ale že ked skončila tu hladovku mala 37 kil - otras des hrôza. 😢

halienka
23. júl 2011

@jerryjanka ☹ môj ocino tiež nádor na mozgu, hladovku nedržal, nebola šanca, bol vo veľmi zlom stave hneď po operácii, pár mesiacov na to zomrel tiež 😔 asi to nie vždy zaberá...

jerryjanka
23. júl 2011

@halienka ja si myslim že ked už sa do toho raz vložia lekari tak šanca na dlhší život nie je, moja mama mala nador velky 4x3 cm ale bol -NEZHUBNÝ - po biopsii prišiel negativny nalez a zrazu - začal rasť a ked zomierala mala nador väčší ako polovica mozgu - čim to asi bude že...
ja stale rozmyšlam čo s tou mojou princeznou, MMR nedam očkovať na 100% ale čo hexa a synfrorix v roku. muž stale hovori že to mam dať, že potom tie prve dve by nemali žiadny vyznam. otazka je či bude mať vyznam do nej pchať dalšie a dalšie očkovania... ☹ som z tych informacii už uplne zmagorená, poviem vám ľahko sa žije v nevedomosti. také matky nič neriešia. idú s davom. a ja kvoli tomu ani dobre nespávam.

teri3
23. júl 2011

jedna sestrina spolužiačka na strednej zjedla nejak veľmi veľa tých jadierok z marhúľ...ľahla si tuším v piatok večer do postele a zobudila sa ráno...v nedeľu 😲

kkkika
23. júl 2011

@teri3 ale hlavné je, že sa zobudila 😉 😀

teri3
23. júl 2011

@kkkika to áno 😵

manof
23. júl 2011

@denduska
Áno, marhuľové jadierka.

No údajne sa to metabolizuje na super-jedovatý kyanid.

Obhajcovia B17 síce tvrdia, že sa ten kyanid uvoľňuje až v nádore a teda zabíja nádorové bunky, ale to sa mi osobne nechce veriť a údajne to ani výskumy nepotvrdzujú

manof
23. júl 2011

@jerryjanka
No ja by som nijaké preventívne opatrenie nerobil, pokým si nie som istý, že to viac prospeje než uškodí.

Keďže Ty si si zrejme nie istá, tak by asi bolo namieste dopriať si čas na ďalšie štúdium a skutočne zodpovedné, slobodné rozhodnutie. K tomu je dobrým manuálom táto kniha:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...
Autorom je nemecký detský lekár, ktorý na požiadanie rodičov aj očkuje, takže z anti-vakcinačnej zaujatosti ho naozaj nemožno upodozrievať.

manof
23. júl 2011

@sofhia
???

prevenar
23. júl 2011

@manof ze ta tak zoberie nieco co napisala nejaka "autorita" by som zrovna na teba nepovedal :D B17 cize amygdalín/laetril je pre cloveka rovnako skodlivy ako je pre male dietatko prospesne ockovanie :D je to o tom istom do kola , tato liecba stoji haliere oproti chemoterapii a zaroven funguje aj ako prevencia. nocna more pre farma priemysel. nejak ultra som sa s tym nezapodieval, ale osobne poznam cloveka , ktory po diagnoze odmietol chemoterapiu , pouzil tuto liecbu a o 4 tyzdne mal lepsie vysledky ako zdravy clovek.. zaroven viem,ze ludia z usa sa chodia liecit na kliniky do mexica presne koli tejso liecbe. myslim,ze to funguje vyse 20 rokov a je to dobre zdokumentovane. v usa je to samozrejme zakazane, asi kazdemu dojde ,ze preco. ved si o tom zo srandy pozri nieco na nete :P

manof
24. júl 2011

@prevenar nejde o autoritu, ale o princíp. Keď sa B17 rozloží na kyanid a ešte čosi, tak to môže byť fest nebezpečné. Ako sa niekto vyjadril, chemoterapia je pridávaním jedu do problému spôsobeného jedmi. No a toto je o tom istom. Áno, lacnejšie, áno, prírodnejšie, ale stále otrava. Možno to u 3-4% ľudí dočasne zaberie, ale väčšine asi nie. Takže by som povedal, že ak niečo alternatívne proti rakovine, tak potom už skôr tie zeleninové šťavy alebo nejaký iny primeraný detox, ale nie ďalší intox.

prevenar
24. júl 2011

@manof ako som uz povedal ,, ak ta to fakt zaujima pozri si o tom nieco na nete. je to to iste ako s ockovanim. pri nedostatku informacii je velky rozdiel medzi tym co si clovek mysli a tym co je skutocnost. studovanim sa tento rozdiel zmensuje. tu som nieco nasiel ..ale je toho ovela viac.

https://www.youtube.com/watch?v=ZFnP9sU1KW4
veroveronika
24. júl 2011

ja osobne, co sa tyka rakoviny, by som urcite vsadila na imuno stimulacne huby(reishi, cordyceps), plus zelenina, ovocie, stavy, caje, ziadna varena strava, mozno aj kozie mlieko..ale viem, co urcite nie..(chemoterapia)

verka888
24. júl 2011

Ahojte..chcela by som sa opytat, ci existuje termin, do ktoreho musi byt dieta najneskor ockovane. Moj takmer 8 mesacny syncek nema zatial ziadne ockovanie kvoli cviceniu Vojtovej metody a este stale cvicime. Blizi sa nam termin poradne, kde "by sme mali byt zaockovani". Je mozne oddialit terminy ockovani az tak, ze dieta nebude ockovane? Ma niekto skusenost s ockovanim pocas cvicenia s Vojtovou metodou?

oscarka3
24. júl 2011

@manof , z marhuľových jadier sa robí aj olej a dlho žijúci obyvatelia himalájí ,jadrá a aj olej z nich dosť konzumovali a dožívali sa v zdraví mnoho rokov 😉

veroveronika
24. júl 2011

@oscarka3 plus zivotny styl, plus stravovacie navyky

manof
24. júl 2011

@oscarka3 čo samozrejme neznamená, že by mali ten dlhý život zrovna z tohto. Koľkí dlhovekí boli až do skonu aktívnymi fajčiarmi a tiež nepovieme, že mali dlhý život zrovna z fajčenia, všakže? Navyše mi nie je jasné, odkiaľ tie marhule brali. Aspoň teda neviem o žiadnom druhu, čo by rástol nad 2000 m.n.m.

manof
24. júl 2011

@prevenar pozri sa, nemienim sa teraz o tom hádať. Len som napísal, že to možno nie je až tak úžasné, ako niektorí tvrdia, a je veľmi dobrý dôvod si to myslieť. Na podrobné štúdium tejto veci teraz nemám ani čas a našťastie ani dôvod.

prsky
24. júl 2011

ja marhulove semiacka mozem, ale jem ich s respektom, od kedy mi ako decku povedali, ze su jedovate..ale chutia mi velmi, tak si ich nikdy neodpustim, ked oberame .. mimo nasich marhul ale ine nejem a buduci rok uz mozno nebudu nase, takze sa uz ani neotravim 😅
a susene mi uz ale nechutia

prevenar
24. júl 2011

@manof hadat ? nieco mi muselo evidentne ujst :D no a ja som len napisal, ze z toho co pises je jasne ,ze danu temu nemas nastudovanu a ze ked sa chces na nu bavit mal by prehlbit informacie . ..na co ako pises nemas ani cas ani chut a tomu zodpoveda aj tvoj nazor. co je uplne ok z mojej strany.

martinba
24. júl 2011

@prevenar ked mojej mame pred dvoma rokmi diagnostikovali rakovinu prsnika, tak som jej okamzite kupil jadierka z divych marhul (su take mensie a horkejsie). Zjedla ich kilo v priebehu 6 mesiacov a tiez podstulila dve operacie, chemoterapiu ani radioterapiu nepodstupila. Dnes je zdrava (aspon podla poslednej kontroly) - klop, klop. Ci je to zasluha leatrilu dokazat neviem, ale urcite jej to neublizilo a ani ju to neotravilo :

piacere
24. júl 2011

ja teraz úplne odveci..... posledné preočkovanie je v 13-tich rokoch? Ja som od 14-tich silný alergik... o chlp som unikla astme....

a predvolanie zatiaľ žiadne.... 😕

petot
24. júl 2011

@piacere Áno.

manof
25. júl 2011

@piacere
Čo sa predvolania týka, tak by som sa na Tvojom mieste naozaj nesťažoval, že Ti ešte neprišlo. 😀 😀 😀

manof
25. júl 2011

Komentár k vyjadreniam MUDr. Rastislava Maďara, PhD. v dvojmesačníku Bedeker zdravia 3/2011:
1. časť: http://www.slobodavockovani.sk/news/k-vyjadreni...
2. časť: http://www.slobodavockovani.sk/news/k-vyjadreni...