Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anicka1981
6. okt 2011

@tamoulik no som znechtena,doteraz som mala so satkou len dobre reakcie, kazdy, ze ake zlate, toto ma dost zarazilo,,,, ☹ , aj som ja som sa cudovala, lebo, ta babka uz mohla mat 70, mala iba 2 spodne zuby 😀 ,
no ved to, ze clovek veri lekarom, alebo veril, treba pozitivne mysiet, a verit, ze ked sa to neprejavilo doteraz tak to uz bude len dobre... ja som sa k tejto teme dostala(neockovania) dostala ked som zistovala veci oklo porodu, lebo som sa ho panicky bala,,, tak neako na forach popri tom som co pocitala o nebezpecnosti vakcin, ale zaujimat o ockovanie ako take som sa zacala asi az posledne 3 mesiace.,,,,

...a tu je aj foto mojeho tyraneho dietata 😝

catharinka
6. okt 2011

@tamoulik - ďakujem za odporúčanie. 🙂 A tvoje deťúrence máš zaočkované, alebo si s tým nesúhlasila v oboch prípadoch? A čo hovoríš na tie povinné očkovania: nedať očkovať vôbec, alebo len niektoré vakcíny...? Ja si rozhodne knihu zaobstarám, zaujíma ma to. Totiž, obávam sa toho, že keď drobca nedám zaočkovať, či ho nebudú nejako diskriminovať potom, alebo čo ja viem, čo... Už som totiž jednej kamarátke (skôr známej) spomenula, aké sú tieto povinné očkovanie nebezpečné a tá si len poťukala po čele, že či som na drogách. 😠 Vraj ak si dieťa nedám zaočkovať, som hazardérka s jeho zdravím. 😒

catharinka
6. okt 2011

@anicka1981 - takýchto reakcií a teda podobných (na nezaočkovanie môjho dieťatka) sa obávam aj ja, ale zase treba urobiť skrátka dobrú vec a nepozerať na druhých, keď majú krátkozraké názory. Asi tak.

petot
6. okt 2011

@catharinka Ak by dieťa ostalo ZŤP následkom očkovania, tak bude diskriminované po celý život.

Ohľadom stádovosti nám raz triedny na gympli povedal: "ľudia, jedzte kravský trus. Tie milióny múch sa predsa nemôžu mýliť".

tamoulik
6. okt 2011

@catharinka Starsi zaockovani je, vtedy som verila, ze ockovanie je spravna vec, aj druhy ma TBC, prvu hexu a pneumokoky...odvtedy studujem a nepichnem donho uz nic. A je mi jedno ako sa na mna kto pozera, ked niekomu poviem, ze uz neockujem, tak len povedia, to nemozes, je to povinne...a ja ze mozem a aj to urobim. Uz aj tak na mna vsetci cudne pozeraju kedze satkujem, bezplienkujem, latkujem, dojcim prakticky v kuse, takze som za exota aj bez ockovania.

prevenar
6. okt 2011

@petot 😀

anicka1981
6. okt 2011

@catharinka aj ja to tak vidim, mne je jedno co si vravia, ja viem, ze robim spravnu vec 😉 , ked bude mat drobec vypestovany zdravy imunitny system poradi si s kazdou chorobou, a choroby sa daju liecit aj inak ako ockovanim... a je rozumnejsie liecit az ked ochorie a nie preventivne do neho pchat hlinik, ortud a formaldehydy, a bacily s rDNA, ktoru vypestovali na organoch opic, psov, a umelo potratenych ludskych plodoch,,,, (grcajuci smajlik), to imunitnemu systemu urcite nepomoze, prave naopak..

wivian
6. okt 2011

ahojte, viem, ze sa to v teme niekde spominalo, ale poradite mi ako zmiernit ucinky ockovania?
zrejme "to" zozeniem v lekarni s homeopatikami, ale nie je to nebezpecne (syn ma rok a 4 mesiace) alebo lepsie konzultovat s lekarom homeopatom?
rada by som zvazila aj vedlajsie ucinky...
dakujem

kbeata
6. okt 2011

@wivian to len s homeopatom 😉 ja chodim v BA k lekarke D.Sturovej,zaobera sa aj homeopatiou 🙂

paula_1
6. okt 2011

@catharinka ja ti tiež odporúčam tú knihu. je veľmi dobre napísaná. máš tam popísanú každú chorobu (proti ktorým sa dá očkovať), ako sa nakazíš, ako sa dá/nedá liečiť, ako je nebezpečná...
@tamoulik môžem sa opýtať prečo chceš dať Infanrix alebo Invanrix IPV namiesto hexy? ja som rozmýšľala rovno nad hexou...

@anicka1981
@tamoulik a na nosenie mám tiež rôzne reakcie... 😉 a nech sa dajú tí so zlými vypchať 😎

andrejka1974
6. okt 2011

@manof ja to nepovazujem za drsost ja si myslim ze by to malo tak byt ja som neni proti ockovaniu ale za ockovanie

kbeata
6. okt 2011

@andrejka1974 ja mam len taku jednu otazocku,preco musia byt nase slovenske deticky povinne napichane skoro vsetkym,a v niektorych inych krajinach EU maju na vyber?

manof
6. okt 2011

@wivian
Najmiernejšie účinky má očkovanie vtedy, keď žiadne neprebehne.
😀 😀 😀

A teraz vážne: očkovanie je v princípe vyvolaním svojho druhu choroby v malom (to je ideál, v reáli to môže byť horšie), z čoho vyplýva, že vysoké dávky vitamínu C a primerané dávky vitamínu D3 (pred i po očkovaní povedzme 2 týždne) by mali pomôcť zmierniť reakciu.

Ale každé očkovanie je zahrávaním sa s ohňom (či skôr plameňometom), takže si netreba sľubovať od vitamínov, že zabezpečia nulové nežiaduce účinky.

No a zmiernenie prináša taktiež časový rozostup (povedzme mesiac) medzi Hexou a Prevenarom/Synflorixom, a nie oboje na jednu šupu počas jednej návštevy lekára.

manof
6. okt 2011

@paula_1
napr. menej hliníka v menej-zložkových Infanrixoch je dobrý argument, prečo nie Hexu

wivian
6. okt 2011

@manof
no bohuzial to ockovanie uz nezvratim ☹
u nas si zacal maly buchat hlavicku o zem/stenu a chytal sa za nu, akoby ho bolela (na vasej stranke to jedna p. dr. pripustila ako mozny nasledok ocko)
dufam, ze nie je prilis neskoro a bude sa to dat este zmenit

manof
6. okt 2011

@andrejka1974
Bavili sme sa o tom, že nejaký úradník vyžaduje od rodičov viac, než ho oprávňuje zákon.
To je podľa mňa jednoznačne drzosť, bez ohľadu na to, o akú tému by išlo. Pre mňa za mňa nech je to aj zvoz odpadu či čokoľvek iné. Úradníci majú konať podľa zákona a nekonať nič, k čomu ich neoprávňuje zákon. Tento skrátka prekročil svoje právomoci. Bodka.

Očkovanie je v tomto prípade úplne ukradnuté. Ide o princíp vzťahu úradníka k občanovi, a ten bol zjavne porušený.

manof
6. okt 2011

@wivian
Jaj tak...
Nevedel som, že je už po očkovaní.

No hlava ho veru mohla riadne bolieť, keď sa mu nasťahoval hliník do mozgu...

No tak závisí od toho, čo dokážeš doňho dostať. Niektoré deti nespolupracujú, iné áno. Tie vitamíny by mu mohli pomôcť, ale v prípade zápalu mozgu či iného problému s nervovou sústavou by bolo asi vhodné urobiť detoxikáciu od hliníka, resp. homeopatickú detoxikáciu od tej vakcíny, čo toto vyvolala.

manof
6. okt 2011

Košičania a okolití, vo štvrtok 10. novembra 2011 (cca o mesiac) by som mal mať dopoludnia jednu besedu v KE:
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...
a popoludní mám zatiaľ voľno. Ak by bol záujem, rád prídem ešte niekam inam na besedu v ten deň popoludní/večer.

Prípadne nemusí byť v KE, ale aj inde po ceste z KE do Žiliny, t.j.:
Kysak
Margecany
Spišská Nová Ves
Poprad
Štrba
Liptovský Mikuláš
Ružomberok
Kraľovany
Vrútky/Martin

Záujemci, hláste sa, prosím, čo najskôr na sloboda.v.ockovani@gmail.com

kajulka1
6. okt 2011

Zeby bol HIB taky agresivny virus ze by znicil pankreaticke bunky? Nieje to vo vakcine oslabene? Ako napisala tamoulik ze to cislo je 1:1724 ze dieta chyti cukrovku ak sa ockuje na hib. To aj ked chyti nezaockovane dieta HIB tak asi je tam tiez velka sanca na cukrovku ci co...no kua tato choroba ma strasi...@manof ty si znaly ty co nato? @denduska neviem najst v KO skratku na biele krvinky, LE tam nieje, moze to byt pod inou skratkou? Podla teba tie vysledky co ma syn su v norme na jeho vek alebo ma imunitu oslabenu a este aj s niecim bojuje. Mne tvrdi mudr ze to ma kazde dieta, decka vsetko oblizuju tak im imunita bojuje s kadecim. Neviem ci je to tak nemam to ako porovnat s inymi vysledkami. Inak velmi by ma zaujimalo ci aj deti co su neni ockovane maju taketo vysledky imunity alebo su na tom lepsie. A co mi uz vobec nejde do hlavy pises ze tvoj drobec ma este viac oslabenu imunitu a odporucaju ti ockovat. Z.u.z.k.a pisala ze jej dieta ma znizenu imunitu a ma papier ze MMR ockovat nemusi...Mne bolo povedane ze len deti s imunodeficitom nemozu byt ockovane ziv. vakcinami ine vynimky niesu. Neviem mozno nam to @z.u.z.k.a. upresni ako sa jej to podarilo...

tin007
6. okt 2011

Dnes sme boli na preventivke a pred nami ockovali dievcatko, asi tak rocne (takze tipujem na hexu a vakcina proti pneumokokom). Chuda dieta, velmi plakalo a bol to plac add1 bolestivy, add2 vystraseny, ze preco mama take neico dovolila. 😔

denduska
6. okt 2011

@kajulka1 ja si myslim ze skor s niecim bojuje, ked vravis ze tie teploty su az do 38..to uz je dost..su ludia ktori kolisaju okolo 37 a su uplne zdravi, ale 38 je uz podla mna dost.
No u nas slo o tretiu hexu s prevenarom a to nam imunolog povedal pri tychto vysledkoch ze nam to aj on sam kludne zaockuje. MMR je ziva a tam sa tusim pri potvrdenom IgA deficite (IgA menej nez 0,1) ockovat vyslovene nesmie. My sme sa az k MMR nedostali. Nam chceli tiez potvrdzovat IgA deficit lenze to by sme museli na dalsi odber a po jednom strasnom trapeni som povedala ze im kaslem na odber aj ockovanie 😝 nebudem znova trapit dieta aby mi aj tak povedali ze ho zaockuju... 😝
biele krvinky mozu byt aj WBC

tamoulik
6. okt 2011

@paula_1 Ja som rozmyslala o Infanrixe alebo Pentavakcine kvoli mensiemu mnozstvu hliniku a menej ockovacej latky, nie rovno 6, ale uz nedam ani to. O tyzden ma caka rozhovor s pediatrickou, sama som zvedava, ako zareaguje.

paula_1
7. okt 2011

@manof diki 😉

paula_1
7. okt 2011

@tamoulik ja som tiež zvedavá na tú svoju. lebo proti tbc som v porodnici nedala, a to zatial neriešila. ale asi si to nevšimla.

wivian
7. okt 2011

@manof
presne k tomu sa chcem dopracovat
vysetrenie u homeopata a nech posudi, ako by bolo vhodne postupovat

denduska
7. okt 2011

@wivian chodte cim skor tym lepsie, ja som sa spamatala 2 a pol roka po ockovani a na potencovanu vakcinu uz bolo velmi neskoro...tak to skusame inak a zatial sa celkom dari klop klop klop 😉

wivian
7. okt 2011

@denduska
dakujem za podporu

manof
7. okt 2011

@kajulka1 neviem, čo presne je dôvodom cukrovky pri očkovaní proti HiB, ale isté je, že HiB nie je vírus ale baktéria a vo vakcíne by ani nemala byť celá a už vôbec nie živá. Je možné, že tam účinkuje mechanizmus tzv. molekulárnej mimikry, tzn. niečo z vakcíny sa nápadne podobá na nejakú zlúčeninu na povrchu langerhansových ostrovčekov a u niektorých ľudí imunita zblbne tak, že si začne vytvárať protilátky proti nim, nielen proti HiB.

catharinka
7. okt 2011

@petot - to je super hláška, to budem používať aj ja. 😀

manof
7. okt 2011

@wivian ak potrebuješ poradiť klasického homeopata blízko Teba, daj vedieť, odkiaľ si