Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

anicka1981
25. nov 2011

@amarelka drzim palce, a neboj, ked uvidi, ze sa jej nebojis a si rozhodnuta, tak siahne chvost 😉 ,

manof
25. nov 2011

@amarelka tak povedz lekarke, že si to ešte rozmyslíš a dopraj si mesiac-dva-tri na štúdium. Do Kanady pokiaľ viem nie je žiadne očkovanie povinné, ale keď sa tam chystáš, radšej si zavolaj na ambasádu a daj vedieť, čo Ti odpovedali.

manof
25. nov 2011

@klementina tým, že ho začnú otravovať viac než je bežné, ohovárať, možno dokonca pohrozia odobratím licencie a neviem čoho všetkého sú ešte schopní v rámci udržania svojej totalitnej ideológie za každú cenu - aj cez mŕtvoly. To nie je výmysel, ale reálna skúsenosť niektorých lekárov. Keep your paranoia fresh.

prevenar
25. nov 2011

@amarelka
ahojky ...pokusim sa o odpoved na tvoje otazky 🙂

1) sestricka povedala ? 😉 nezartuj. predpokladam,ze klamstvo ako vsetky dalsie klamstva co si navymyslala , len aby ste dali ockovat. ak je to aj pravda, na 100% by ochoreli aj s ockovanim.

presne pre toto je je ockovanie obchod so strachom, lebo jednoducho objektivne riziko ochorenia proste existuje. ironia je ,ze tento fakt sa nezmeni ani po ockovani ..len akurat mas vysoku sancu este vaznejsie ochorenia ako autizmus , cukrovka , alergie ..atd. kazda lekarka ti povie "STE U MNA PRVY KTO ODMIETOL" ..kludne to povie aj sto ludom za sebov. ^^

2) ockovanie nema ziadne "ukoncenie" cize nema ani zaciatok. samozrejme da sa prerusit kedykolvek ..a treba ho prerusit okamzite, kym nedojde k vaznejsiemu poskodeniu. "ukoncenie" ockovania je dalsi blud. (resp. dalsi uskok na to ako dosiahnut ockovanie)

3) "hlasenie" ockovania je priamym porusenim lekarskeho tajomstva a tym padom aj zakona. movedz jej ,ze nech ti vytlaci ZAKON SLOVENSKEJ REPUBLIKY ktory ju k niecomu takemu zavazuje/opravnuje. ..resp. jej rovno mozes povedat ,ze ju das na sud za porusenie lekarskeho tajomstva.

4) pri vycestovani do kanady samozrejme nepotrebujes ziadne ockovanie lol .. to ako na letisku ukazes niekde pri okienku,ze si ockovana ? ja som lietal vela ..ale zatial som si nikde na svete nevsimol,ze by niekto kontroloval zdravotne karty. dalsie klamstvo. (ale musim pripustit, pekny pokus)

5) samozrejme,ze mas pravo ockovanie odmietnut.

6) NIC DOMA NETLAC a nic si nepripravuj ..nema to ziaden zmysel,, len ta vysmeje a zneisti. vobec s nou o tom ani nekomunikuj. len jej OZNAMIS , ze nepokracujes v ockovani, dakujem , dovidenia . resp nech zapise do karty ,ze si odmietla pokracovat v ockovani ..ale NIC JEJ NEPODPISUJ . ani do karty ani nikde inde. neexistuje ziaden ZAKON ktory by ta k tomu zavazoval. ak si ona mysli,ze hej , nech ti ho donesie vytlaceny. 😎 ak zacne argumentovat ,ze "musi byt chanena" tak jej povedz, ze keby aj rovno zdochla na mieste je ti to jedno, ze nievies sa u menej starat o KLAMARKU. " :-d

7) good luck 😀

prevenar
25. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko som rad,ze si pochopil svoj omyl ,ze ockovanie je neskodne nie na 99.99999% ,ale 100% 😀 inak pekna rovnica :-P

klementina
25. nov 2011

@manof ok, tak dufam, ze to vymazu.

svetielkoand
25. nov 2011

@manof ahoj, chcem ta poprosit o radu, prislo nam z RUVZ oznamenie ze mame dat maleho zaockovat 1 davkou vakciny proti zltacke typu A, co samozrejme nemam v plane urobit. Mozem argumentovat jeho castou chorobnostou? Momentalne berie ATB a od septembra je uz 7. krat chory.

tin007
25. nov 2011

@svetielkoand proti zltacke A? si si ista? je to tam naozaj tak napisane? lebo ockovanie proti zltacke A je nepovinne a ak si dobre pamatam, tak az pre deti od 2 rokov

svetielkoand
25. nov 2011

@tin007 Ano proti zltacke A, kedze je momentalne zvyseny vyskyt u nas (pisu o konkretne 26 pripadoch) a papier potvrdeny detskym lekarom s uvedenim datumu ockovania treba poslat naspat na RUVZ.

tin007
25. nov 2011

@svetielkoand no tak to len krutim hlavou. osobne by som im odpisala, ze odmietam dat dieta ockovat touto vakcinou z dovodov xxxxxx (a vymenuj, ktore). a uz viac by som sa s nimi nebavila, priapdne by som este doplnila (poloironicky), ze dakujes za informaciu o zvysenom vyskyte a budete dbat na ine formy prevencie, ako su castejsie hygienicke ukony (umyvanie ruk), dodrziavanie toho, aby dieta nepilo a nejedlo z inych, ako vami ocistenych nadob, dokladne umyvanie ovocia a zeleniny atd.

svetielkoand
25. nov 2011

@tin007 Prave to, ze neviem ci je lepsie rovno ich poslat do kelu, alebo hrat mrtveho chrobaka. Je vacsia pravdepodobnost,ze mi dieta chyti zltacku v preplnenej cakarni ked ho pojdem dat ockovat, ako ked je stale doma, resp. na dvore. K tej hygiene - ked sme boli u lekara, tak si maly pytal na ruky dettol, ze sa musi vysmrkat, tak tam mamicky krutili hlavou, o obchytkanych rozkoch co sa tu kupuju v potravinach radsej mlcim a dakujem svokrovi za pekarnicku.

prevenar
25. nov 2011

@svetielkoand nie som sice manof 😀 ale ja som na 101% lol presvedceny ,ze ich totalne nebude zaujimat ako casto je tvoj maly chory . choroba predsa nemoze byt dovodom na odmietnutie uplne neskodneho a lieciaceho ockovania lol .. ja by som sa podakoval za uzasnu ponuku, ale ponizene by som odmietol,ze ti to snad ani nezasluzim. 😝 uhh uz ma tusim neprekvapi fakt nic. asi padaju dole cisla, tak to potrebuju nejak nahnat spat ^^

svetielkoand
25. nov 2011

@prevenar nevadi ze nie si manof 😀 aj prevenar je fajn, pokial mi ho nikto nepcha do decka 😀 😀 😀 Ved prave s tym scenarom pocitam, ze ich nebude zaujimat ze je chory a mala by som byt rada, ze mi poskytnu vakcinu, ved na papieri je aj zvyraznene, ze ockovanie hradi ZP (chyba mi smejko smiech cez slzy)

eaka
25. nov 2011

@svetielkoand Nechápem, prečo Vás predvolávajú na očkovanie, keď je nepovinné... v takom formulári by mala byť aspoň zmienka o tom. Píšu "dostavte sa" alebo "kvôli zvýšenému výskytu je možné sa dostaviť?" Nie je tam poznámka, niečo v zmysle "neuposlúchnutie tohto predvolania podľa paragrafu/nedostavenie sa bude posudzované" alebo niečo podobné? hm? no mám dosť, aby predvolávali na nepovinné očko

eaka
25. nov 2011

@svetielkoand podľa mňa by malo stačiť "ďakujem, neprosím", prípadne nič, ak tam o tom nič nepíšu...alebo zavolaj, že ako je možné, že Ťa predvolávajú na nepovinné očkovanie

svetielkoand
25. nov 2011

@eaka ziadna z tychto formuliek tam nie je takto dana, je to brane ako hotova vec, s tym ze sa ocakava potvrdene zaslat naspat.

eaka
25. nov 2011

@svetielkoand Podľa mňa je to tak formulované preto, aby si z toho akosi "vyčítala", že je to povinné a proste neprotestovala, keby tam ponúkli možnosť nezúčastniť sa, tak by mali zaočkovanosť asi nižšiu... shak dočítali sme sa tu už o rôznych metódach... Ja by som tam proste zavolala, že čo to má ako znamenať a nech si zapíšu, že od nás potvrdený papier nedorazí... 😉

eaka
25. nov 2011

Takisto nechápem, ako tu ktosi písal, teraz neviem, či na tej debate o hexe, alebo na prvých stranách tejto debaty (včera som čítala), že dieťa zaočkované TBC, v 1.roku sa zistilo, že jej dedko mal TBC, a dieťa tri roky na ATB a pravidelných RTG... len preventívne...

svetielkoand
25. nov 2011

@eaka dakujem, nuz kedze to neprislo doporucene, manzel to dal malej na hranie a ta to "skartovala" takze to vlastne nedorazilo 😅 a mam cas sa pripravit na pripadny doporuceny pozdrav

eaka
25. nov 2011

@svetielkoand no aj to je riešenie 🙂

manof
25. nov 2011

Vykonštruovaný podvod – 6. časť, v ktorej používanie falošnej identity je hanebnou novinárskou taktikou, až kým ho neodobrí časopis British Medical Journal
http://www.slobodavockovani.sk/news/vykonstruov...

prevenar
25. nov 2011

@manof takzvana "nova demokracia" ^^

manof
25. nov 2011

@svetielkoand jednoducho to ignoruj a keby niekto chcel vedieť dôvod, tak povedz, že je to proti Tvojmu náboženskému presvedčeniu. Toto je totiž jedna z tých umelopotratových vakcín.

svetielkoand
25. nov 2011

@manof Dakujem 😉

zaockujte_aj_slnko
25. nov 2011

@prevenar
ano Pfizer ma uz spracovava, momentalne som na 110% neskodnosti ockovania 😀

amarelka
25. nov 2011

@anicka1981
@prevenar
@manof
ďakujem za rady....,no ale @prevenar, ty si dosť akčný...ja mám takú naivnú predstavu, že jej to v kľude poviem a debata prebehne bez nejakých extrémnych vyhrážok...no ale uvidím, čo ona na to, ak bude na mňa tlačiť, tak aspoň viem, čo jej môžem povedať a čo nemusím robiť...

vefi89
25. nov 2011

Vážená pani Figuli,

dovoľte mi poďakovať Vám za dôveru, s ktorou ste sa obrátili na predsedníčku vlády SR Ivetu Radičovú a odpovedať na Vaše podanie, v ktorom navrhujete zrušenie povinného očkovania.
Pani premiérka si váži, keď sa občania aktívne zaujímajú o dianie v spoločnosti, prichádzajú s podnetmi a návrhmi.
Ako iste viete, mandát tejto vlády SR je časovo obmedzený marcom 2012, kedy nás čakajú predčasné parlamentné voľby. Dovoľte mi preto odporučiť Vám obrátiť sa s predmetným návrhom na nového ministra zdravotníctva, do kompetencie ktorého daná problematika spadá. Ministerstvo disponuje odborníkmi pripravenými kvalifikovane sa vyjadriť k oprávnenosti Vašej požiadavky.
Záverom mi dovoľte, aby som Vám ešte raz poďakoval za úsilie a čas, ktorý ste venovali písaniu emailu a poprial Vám všetko dobré.

S pozdravom


JUDr. Mgr. Kamil Rábara

vavrenka
25. nov 2011

@amarelka uplne ti rozumiem, strach dokaze velmi vela. ale neboj sa odmietnut, mysli pri tom na svoje dieta a skus to ustat. stoji to za to.hm, mozno vsetci lekai boli na nejakej konferencii o ciernom kasli - aj mne na priestupkovom konani hrozili ciernym kaslom... a naozaj nemusis s doki polemizovat o ockovani. ona je skalopevne presvedcena, ze ockovat sa musi, tak urobi maximum pre to, aby si dala malu zaockovat. bude ta strasit, mozno si aj trosku nieco vymysli. pomysli si pri tom na to, co budes prezivat, ked malu zaockovat das - ako ju budes pozorovat, ci dycha, ci nema horucku, nebodaj ju chyti neutisitelny plac.. ja som tiez dala prvu hexu, lebo som bola presvedcena, ze musim, ale poviem ti, to peklo, co som styri dni potom prezivala (nastastie malej nic nebolo), ako som ju kontrolovala.. to mi pomohlo povedat doki NIE a ist si svojou cestou... drz sa a nedaj sa zmanipulovat 😉 😎

vavrenka
25. nov 2011

@vefi89 to si im pisala ty?

tean
25. nov 2011

@vefi89
super, ze si pisala.
Ja som tiez pisal davnejsie premierke, forwardovali to na ministerstvo a odtial som dostal odpoved - kopu sraciek.
Ale je potrebne ich takymito listami bombardovat, aby videli, ze vyvijame tlak.
Dakujem za nas vsetkych 😉