Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
2. dec 2011

@didulka85 heh, no jo peniaze 😉 co narobis. samozrejme ,ze panensky je podstatne drahsi ako obycajny. ..ale ved to je tak so vsetkym, za vacsiu kvalitu si musis proste doplatit ak ju ches. idealne je dopestovat si co sa da v co najvacsom mnoztve, aby ostali korunky na veci ktore sa tu proste dopestovat nedaju. ..alebo robit pre nejaku farmeceuticku firmu aby si ceny nemusela riesit uz vobec 😎

pifina
2. dec 2011

@didulka85 dik, pozriem, ked nabuduce pojdem na nakup ... a tu mas navod, ako si vyrobit nejake zdrave mlieka 🙂 http://www.biospotrebitel.sk/clanok/650-ake-dru...

didulka85
2. dec 2011

@prevenar no vies... Uz aj farmaceuti placu. Minule u nas doma jeden fnukal, ze uz ani farma biznis nie je co byval. 😀

@pifina diky. Chystam sa aj s tym experimentovat. Dnes som urobila spenatove halusky bez vajca a fazulovu natierku.

pifina
2. dec 2011

@didulka85 daj recept 🙂 fazulu by som sa chcela naucit jest, bo polievku velmi nemusim ... iba v omacke na cestovinach ju zjem, ale natierka by tiez mohla byt dobra 🙂

prevenar
2. dec 2011

@didulka85 jaj, sorry ..ja som si az teraz vsimol,ze si kupila palmovy olej . palmovy olej a kokosovy olej su dve rozdielne veci. o palmovom neviem nist ..vsetko co som pisal je samozrejme o kokosovom oleji.

ceny za 1l su priblizne

obycajny 8e
panensky/bio - 40e

ak je to o moc lacnejsie tak to nemoze byt kokosovy .. zaroven na tom musi byt jasen napisane ,ze coconut oil. do 25c je to pevna biela latka ..nieco ako vosk.

sorry ,ze som si to nevsimol.

didulka85
2. dec 2011

@pifina natierka je robena pre Saru. Uvarila som fazulu, prepasirovala cez sito. Skoro som prisla o ruku. 😀 Potom som pridala bezlaktozove maslo, pokvapkala citronom a posypala petrzlenom. Este by som tam dala mletu skoricu, no bolo by to mozno na Saru vela...
A recept na halusky mam od esterrky. Uparis spenat alebo mangold, pomixujes, das vodu, celozrnnu muku a robis halusky. Jednoduche. Nazaver polejes nejakym olejom. Pre seba by som si na to dala postruhany parmezan.

didulka85
2. dec 2011

@prevenar aha... Doprdele... Teraz to vidim, ze na nakupnom zozname mam kokosovy a ja som kupila palmovy. Popletena som uplne. 😅

pifina
2. dec 2011

@didulka85
@prevenar palmovy by mal byt rovnako dobry, velmi stabilny na vyprazanie ... ja som ho chcela vyskusat, u nas v meste je jeden fastfood (ja viem, nezdrave to miesto), kde robia langose na palmovom oleji a ked uz mame velku chut na nieco take, tak ideme tam, uplne vynikajuce 😵

prevenar
2. dec 2011

@didulka85 na zas na druhej strane to nejaka tragedia nebude 🙂 urcite je to v pohode olejicek ..odpouzivas a kupis iny. ..vidis, bezlaktozove maslo mozes nahradit kokosovym olejom , bude to este zdravsie 😉

prevenar
2. dec 2011

@pifina to je celkom mozne, ze je urceny na vyssie teploty. na kokosovom sa urcite nevypraza .

pifina
2. dec 2011

@prevenar j asom robila na kokosovom palacinky a uplne v pohode, nic sa neprepalilo 🙂

nanda26
2. dec 2011

Nevím jestli už to v rámci diskuze někdo nepsal, ale fakt zajímavé věci k tématu očkování jsem se dočetla v nedávno vyšlé knížce Doba jedová. Například tady http://www.kosmas.cz/knihy/161123/doba-jedova/
Neradí přestat očkovat, ale píšou o spoustě věcí, který by člověk měl vzít v úvahu, když o tom uvažuje. Byla jsem překvapená.

didulka85
2. dec 2011

@pifina u nas sa nevypraza. To je potom nejaky uvedomely veduci v tom fastfoode. 🙂 U nas je restika kde varia zdrave smaky, cely koncept sa vola cista chut. Teraz pocas stahovania som fungovala len na tom. 😀
http://www.cistachut.sk/BUDDHA_BROTHERS.html

@prevenar dobry napad. Lebo sa mi moc nezdaju tie bezlaktozove veci. Ta myslienka ze zoberu mlieko, nieco s nim urobia aby odstranili laktozu a to potom davam mojej dcere. Pride mi to take cudne a umele.

Neviete mi poradit nieco na smad? Nejako som stale smadna. Teraz som citala, ze to moze byt draslikom.

pifina
2. dec 2011

@didulka85 u nas len palacinky a zemiakove placky, ak sa to da nazvat vyprazanim 🙂 ale ten fastfood je v tomto specificky, na tom postavil svoju existenciu, vsade ma info o palmovom tuku, ale nie su to len prazdne slova, fakt to citis, ze je to chutne 😵 a co sa smadu tyka, kolko vypijes normalne? mozno mas len malo tekutin a teraz, ked sa v bytoch kuri, tak sa telu ziada viac ... resp. nepijes nejake mocopudne caje? to by mohlo odvodnovat ... na draslik su tusim marhule, ak si dobre pamatam ...

didulka85
2. dec 2011

@pifina mozno neuveris, ale 4-5 litrov. Uz je moj stary trosku nervozny z toho. Si to meriam. 3 litre vypijem cajov, ale to su bezkofeinove, zvysok voda. Uz som skusala aj cistu vodu, skusala som aj tie iontove pekla, to mi nanutil stary. Smad je fakt blby pocit. Toto som zazila, ked som mala cukrovku. Ale pochybujem, ze by som ju zase mala. Stale dojcim okrem 4 hodinovej pauzy cez den ked mala spi. Mozno aj preto som smadna. Neviem.

pifina
2. dec 2011

@didulka85 napadla ma aj cukrovka ... ale ak tak vela dojcis, tak to bude skor tym ...

didulka85
2. dec 2011

@pifina test na cukrovku mi robili takto pred rokom a bolo to dobre. Mam doma este take pruzky na test cukru a ketonov z mocu, ten mam dobry. Vyskusam draslik a uvidim. Nechce sa mi ist k doktorom.

pifina
2. dec 2011

@didulka85 to bude len kojenim, ked mas tie vysledky dobre ...

nellina
2. dec 2011

@didulka85 ten budha, vyzera dobre 😉 nedas tip, na nejaku dobru overene vychytavku?? bezmasitu.. 🙂

anicka1981
2. dec 2011

@nanda26 ono je to dost silna tema-ockovanie , myslim, asi nikto nenapise do knihy, neockujte, rovnako ako taa nova kniha od dr bukovskeho, on tiez len poukazuje, neviem necitala som ju, ale tatko priamo to asi nikto na papier neda, (okr par ludi, tuto na fore),, ale neviem, ja ked viem co vsetko v tom je,, nemozem dat mojeho ockovat, ked si predstavim ten strach co by som po ockovani prezivala a ako by som sledovala kazdu zmenu v jeho spravani,,,no strasne, aj dneska mi maly prespal 3 hodiny v kuse-cez den, co sa rovna zazraku u nas, keby to bolo nieky po ockovani, uz by som za tym hladala nieco strasne, a tak viem, ze je len unaveny a vycerpany zo zubkov, 😉

anicka1981
2. dec 2011
zaockujte_aj_slnko
2. dec 2011

@anicka1981
presne, nasa dost malo pribera, ani nerastie dost rychlo... podla tohto http://www.infantchart.com/infantlengthage.php neviem ci to je zly graf, alebo keby bola ockovana tak by som to pripisal tomu ockovaniu. Takto viem ze je cista a dovody su ine.

prevenar
2. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko

tak ja si myslim,ze ked niekto nepribera podla tabuliek, tak to zrovna nemusi a zrejme by ani nebolo z ockovania.. skor ked dieta 3 dni po ockovani prestane chodit, rozpravat, dostane ekzem, zrazu ma vyrazne poruchy spanku ..atd , ze to by boli skor priznaky ktore sa tykaju ockovania.

shakti9
3. dec 2011

a tie priznaky napokon ani nemusia byt, teda aspon nie hned, rodic moze istu dobu zit s pocitom bezpecia... keby po ockovani dieta dostalo len teplotu a trosku poplackalo, tak si poviem "je tam toho..." ale zjavne ide o vacsie zakernosti...

prevenar
3. dec 2011

@shakti9 v kazdom pripade.

manof
3. dec 2011

Rizika očkování z pohledu tradiční čínské medicíny:
http://www.slobodavockovani.sk/news/rizika-ocko...

Čo možno neviete o očkovaní - 3. časť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-mozno-ne...

manof
3. dec 2011

Všetci, čo ste si u mňa objednali Swanson Premium Vitamin D3 Liquid Drops 400 IU,
objednávky evidujem, odpovedať na ne budem keď dorazí zásielka (tipujem pondelok/utorok) a keď mi zrazia z účtu kartovú transakciu (tipujem v pondelok).

amarelka
3. dec 2011

http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

...sa mi páči, že v kozmetike sú niektoré látky zakázané, tak sú stiahnuté z trhu, ale vo vakcínach, to môže byť....

anicka1981
3. dec 2011

@amarelka vzborne, tak to fakt super, inac toho bacila pseudomonosa mal aj moj maly vo vytere z uska, ked mal zapal,,, a nikto nevie, z kade sa vzal,,, ja som pouzivala iba detsky olej jonsons a na vlasky balzam od glis kur, tak neviem, ale v zivote by mi nenapadlo, ze nieco take moze byt v kreme, ,, a to s olovom a formaldehydom ani nekomentujem a ani to, ze je pod tym podpisany hlavny hygienik...... su to ... nedavam radsej

prevenar
3. dec 2011

@amarelka

ak zmiesas akekolvek latky a das na to nalepku "vakcina" tak sa z toho razom stane ziariaci pramen vecneho nebeskeho zdravia. je to taka nevysvetlitelna anomalia, ale je to tak 😕