Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
29. dec 2011

@petot dal by sa zohnat zonam ludi,ze kto ako hlasoval a z akej strany je ? mozno by nezaskodilo to zverejnit a vidiet o koha sa jedna ^^ je to svinstvo na N-tu. raz za to tie svine skorumpovane zaplatia.

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

mna zaujalo ze tam je len" ODMIETNUTIE", nie odklad..........cize ak uvediem ako rodic ODKLAD ockovania, de jure nie je to odmietnutie 🙂.......tym padom ma nema kto kam hlasit a udavat a pokutovat 🙂.......proste nic neodmietat ale dostavovat sa na predvolania a ODLOZIT ockovania.......opakovane do nenavratna 🙂

papierovo to podlozit, a nechat si podpisat lekarkou ze ide o odklad...

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

@prevenar
podla mna jedina strana co sa da volit v sucasnosti su "Obycajni ludia a nezavisle osobnosti", zbytok je recyklovany odpad ako SDKU, KDH, SaS atd..... vidime ako to "funguje" a fungovalo vzdy a fungovat vzdy aj bude....

Ti novi by este mohli byt trochu prisposobivi zeby aj nieco "chceli" tieto recykovane smejdy idu len po korupcii..

zaockujte_aj_slnko
29. dec 2011

prides k lekarke na predvolanie, a povedat, DIETA KRICI, MA SOPLE, KASLE...ATD.ATD. dieta je ocividne chore, ma virus, odkladam ockovanie z dovodou choroby dietata!.........dat jej papier s tymto prehlasenim a datumom....... a hotovo....

lekarka aj ked napise ze dieta nejavi znaky choroby, tak je to len JEJ NAZOR, jednej lekarky..... a spatne to uz nikto nedokaze ze to tak nebolo 🙂

v pripade nejasnosti je to vzdy v prospech cloveka

peti19
29. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko ja to mam oficialne z listu z RUVZ, ze "na zaklade hlasenia MUDr. xxxxxx ,,,,,,,,"

halienka
29. dec 2011

@petot tiež chcem poďakovať za všetko čo robíš, som fakt veľmi rada že ľudia ako ty a @manof existujú a majú silu bojovať za nás všetkých a naše deti 🙂 držím palce do budúcna 🙂 napriek tomu, že mi je ľúto, že sa protesty a pripomienky moc neberú vážne, vždy prispejem svojim hlasom...a dúfam, že raz sa to aj u nás prelomí...

anett9
29. dec 2011

@prevenar zaujímavé...ešte som nepočula,aby niekto po očkovaní MMR nakazil ešte neočkované dieťa osýpkami 🙂 🙂 🙂

anett9
29. dec 2011

otázka: tie,ktoré odmietate povinné očkovania detí...odmietli ste aj povinné očkovanie proti TBC ešte v pôrodnici?

prevenar
29. dec 2011

@zaockujte_aj_slnko ..s tym odkladom to podla mna nie je az take jednoduche. aj ked touto moznostou som sa nikdy nejak nezapodieval takze neviem ako je to legislativne osetrene ..ale nemusi s tym nejak suhlasit/podpisat lekar az na zaklade vysledkov zdravotneho stavu,ktore sa vylucuju s ockovanim ? ja neviem, nejaka choroba, vysoka horucka, katastrofalna imunita ..atd? vies ako to je ? co hovory zakon ? celkom by ma to zaujimalo.

prevenar
29. dec 2011

@anett9 preco tvoj poznatok adresujes mne ? 😀 ok, este si o tom nepocula, co z toho ma vyplyvat ,ze si o niecom este nepocula? lol nechapem tuto informaciu, som zmateny O_o

my sme TBC este dali ..problemi s ekzemom nastali po tomto ockovani a tak sme sa patranim dostali na tieto a dalsie stranky ..no a potom uz netrvalo dlho a rozhodli sme sa ukoncit akekolvek ockovanie , teraz aj do buducnosti. odmietnutie TBC je najlepsie realizovat tak,ze v porodnici povies, ze ockovanie budes riesit az u svojho detskeho lekara.. ak niekto odmietne hned, nejaka drbla sestra by mohla dieta zaockovat z vlastneho presvedcenia ^^ ..no a potom odmietnes u lekara, kedze vtedy mas uz nad dietatom uplnu kontrolu...zaroven sa teraz bude ockovanie na TBC rusit ..od nejakeho datumu.

halienka
29. dec 2011

@anett9 ja som chcela odmietnuť, akurát som nerátala s tým, že mi malú zaočkujú bez môjho vedomia. Ale švagriná poučená mojou skúsenosťou už si dala pozor a malého zaočkovaného proti TBC nemá. Prečo sa pýtaš?

anicka1981
29. dec 2011

@prevenar
@zaockujte_aj_slnko no uvidime, ako dilemu z toho nemam, podpisala som iba ja, muz nie( tak asi aj preto ma nehlasil,este, lebo caka, ze pride muz podisat), lebo same prve co mi povedal, ked som odmietla bolo, ze musime podpisat a ze on musi hlasit, no a zatial nic neprislo,,,,,, a za chvilu menime okres, tak aj tym sa to ponatahuje, ako nemienim im to ulahcit 😀

anicka1981
29. dec 2011

@anett9 my nemame ani tbc ockovane tiez.... 😉 , ako neviem, deti co sa nrodia pol roka po mojom uz tuberu nedostanu, len preto, ze ockovanie je zrusene, si myslim, ze detisky co sa narodil koncom tohto roka mali poriadnu smolu... 😒

anett9
29. dec 2011

@prevenar preto som to adresovala tebe,lebo si odporúčal tej,ktorá sa na to pýtala,aby sa jej malý vyhol kontaktu s očkovanou neterou-mohla by ho nakaziť údajne.Myslela som,že teda poznáš konkrétny prípad,kedy došlo k nákaze neočkovaného dieťaťa očkovaným.Osobne som ešte taký prípad nepočula,ale zas nemôžem vedieť všetko 🙂

endura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denduska
29. dec 2011

@anett9 myslim v diskusii Reakce na ockovani zardenky priusnice spalnicky mas taku skusenost (matka sa nakazila od vlastneho dietata), ale z hlavy ti nepoviem na ktorej strane.

anicka1981
29. dec 2011

@endura tu vakcinu na debilitu si daj pichnut ty, mozno ti pomoze , ked si myslis , ze vakciny pomahaju. A asi nevies, ze po ockovani proti papilomavirusu zomrelo v Amerike 11 dievcat(gardesil) a to urcite nie je vsetko, daj to pichnut svojej, zene a dcere a uvidis,,,, ako nic osobne, ale neosocuj tu ludi,ked sa tomu vobec nerozumies,,,, precitaj si pribehy o poskodenych detoch po ockovani a ta to prejde, pozri si grafy o vyskyte chorob pred a po zavedeni ockovania, a ked uz nic ine, stat by nemal urcovat co so svojim telom mam robit, rozhodne by sme mali moznost volby,,,,,

prevenar
29. dec 2011

@endura 😀 aka prijemna zmena, takehoto sunta sme tu uz davno nemali hehe 😀 ..je pekne,ze si prezentoval svoj nazor na danu temu, po prestudovani vela reklamnych letacikov v cakarni u detskej. za tu namahu a cas co si do toho vlozil sme ti vsetci vdacni, seriozne. zaroven ti zelam prijemny pobyt na tomto fore 😎

endura
29. dec 2011

@anicka1981 nesleduj Ameriku ale sleduj SVK. Aj cigánky v osadách na východe SVK sa vykašlali na očkovanie a už sa tam šíri TBC. To čo budeš robiť so svojim telom je tvoja vec ale v prípade očkovania to môže ovplyvniť celé generácie. Vôbec si nepochopila čo som napísal. Oháňaš sa právom volby ale zodpovednosť za budúce generácie ti akosi uniká.
Neboli tie úmrtia v Amerike spôsobené vadnou vakcínou?

endura
29. dec 2011

@prevenar Letáky neštudujem ale rozmýšlam. Ty si k tým úžasným názorom kde prišiel? Pri sledovaní telenoviel??? Jediný šunt si tu TY...

anicka1981
29. dec 2011

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zaujimavosti/o... tak aj takto funguje lobby, je tam, ze je nezmysel, ze ta dievcinaa ostala retardovana po ockovani na hpv virus,,,, jasne,,,,pozname

anicka1981
29. dec 2011

@endura vsetky vakciny su vadne, to uniklo tebe,,,, a ked sa nemam ohanat Amerikou,, tam sa to vsetko pecie... na slovensku sa vakciny nevyrabaju.....

molka
29. dec 2011

@endura budeš aj rozumne argumentovať alebo nás tu plánuješ len urážať a tým dokazovať svoju primitívnosť???

eaka
29. dec 2011

Na prime veľký prípad, nekupujte si kozmetiku neviemakej značky, obsahuje nebezpečný a rakovinotvorný formaldehyd, sťahujú z trhu, vrátiť, kde sme kúpili... zaujímavé...tak vo vlasovej kozmetike je nebezpečný..

prevenar
29. dec 2011

@anett9 heh, to si si ale nepozorne precitala , ja som nikomu nist neodporucal :-P vyslovene som vravel, ze to je len moj nazor a to co by som spravil ja. ..a to ako by som ja nieco spravil sa nemoze brat ako odporucanie, ktore by mal nasledovat niekto iny. tymto som sa nejak specialne nezapodieval, takze som ani potrebnu sumu vedomosti a argumentov, aby som dokazal nieco v tomto smere na 100% odporucit. ..zaroven ja som pocul o takychto pripadoch ,ze sa stali a je sanca ze sa mozu stat co mne stacilo ako informacia k tomu aby som sa takemu kontaktu radsej vyhol ak by hrozil mojmu dietatu. kto potrebuje viac dokazov nech si ich najde na nete. tot vsio 🙂

endura
29. dec 2011

@molka ešte som tu nečítal rozumné argumenty. Všetko tu píšete len hlášky typu "jedna babka povedala..."

prevenar
29. dec 2011

@eaka formaldehyd je karcinogenny len mimo vakciny ..vo vakcine ..no proste vo vakcine sa na tom daju zarobit strasne prachy a tym padom je to Ok 😉

anicka1981
29. dec 2011

@endura vies, si zober, kedy dozadu bolo tolko chorych deti, leukemia, rakovina, hyper aktivne deti, autisti a podobne, oni otravili nase deti, im neide o zdravie,lebo na zdravych detoch a ludoch nic nezarobia,potrebuju predavat lieky, vakciny a zarabat na tom, skus popremyslat, ved ked ockovanie chrani pred chorobou, tak ockovani sa neockovanych bat nemusia, prave naopak,clovek po ockovani vylucuje vpichnuty bacil, cez sliznice,kychanim a tak, tak coho sa bojis????, ked ockovanie je super,,,, vakciny obsaju hlinik a formaldehyd ortud, si zober, ze to pichnu tvojmu dietatu rovno do telicka, ako sa ma s tym vsetkym take male telicko vyrovnat- hexa vakcina-6 bacilov a dalsia chemia v tom, si zober, ked najdu formaldehyd v detskych hracka, alebo niekde inde, hned stahuju z obchodov je to v telke, a rovnako,ked sa najde ortud vo flaske pri kontajnery, hasici a jojka, aleto, ze to picahju do babetiek na 4ty den v porodnici, to nevadi, lebo je to v mene verejneho zdravia???? nezda sa ti to pritiahnute za vlasy?????

prevenar
29. dec 2011

@endura hehe odbojny jak jazvecik 😀 ..ale pomalicky bude 8, nemal by si sa uz chystat do postielky ? jaaj.. su prazdniny. tak nist .

anicka1981
29. dec 2011

@endura a ked si tu necital rozumne argumenty, tak si cital zle, a v tom pripade je ti tu zbytocne vobec hodit a citat dalej, dovi dopo