Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

aduskatt
16. aug 2012

@pectore pisat clanky s tvojou gramatikou urcite..........btw, viem, co znamena pohybovat sa v mediach, kedze priamy rodinny prislusnik sa v nich pohybuje

pectore
16. aug 2012

@heimdalls o tom ze sme material na beziacom pase viem... autizmus ockovacimi latkami nieje priamo podmieneny...su to dohady.... A tuto stranku som sa rozhodla navstivit preto ze sa zaujimam o kontroverze temy... ako je naprilkad islamska politika v europe, neockovanie deti, kritika chovatelov bez PP, Americka politika vo vychodnych krajinych, Konspiracie tipu zeitgeist...ako aj svetova financna mafia, prava zvierat, modifikovany ludia... mam skratka teto temy rada a rada o nich diskutujem... pripadne si nejako otvorim obzor kvalitnym argumentom... a zopar ich tu skutocne kvalitnych bolo... ale vecsina je len ukazovanie prstom.

usiko
16. aug 2012

@pectore hm.......ked myslis ze je u vas vsetko v poriadku.......🙂 my mame na papieri od lekarov, operaterov a z histologie hnisavy nalez ako pozostatok vakciny BCG..takzenie je to o spekualciach,.....aaaaa...moze ti nas byt luto.....to je uplne v poriadku..., mne staci hrejivy pocit ze som mudrejsia a v tomto smere uvedomelejsia a studovanejsia ako ty🙂 viac mi netreba🙂

pectore
16. aug 2012

@aduskatt ja ti len vravim co to vsetko moze byt...nie byt len v telke... a je snad jasne ze clanky nepisem... 😀

hajanka
16. aug 2012

@eaka heh... ze gramatiku ma u prdele a ona este pise clanky 😀 odpadnem...........

aduskatt
16. aug 2012

@pectore a ja som hovorila telke?...ja som hovorila o mediach🙂 a hadam vacsina vie, ze media nie su len TV, a je jedno, ci TV, radio, reklama, tlacoviny.proste kvalitny pracovnik MUSI ovladat spisovny jazyk..........a mal by ho vlastne ovladat kazdy obcan tohto statu...............ale toto je fakt off topic, takze netreba odpovedat a sorry vsetkym za prispevok mimo

eaka
16. aug 2012

@aduskatt Väčšina z nás to vie.. 😉

pectore
16. aug 2012

@usiko TBC ...je kontorverzna od zaciatku...a hnis sme mali v mieste vpychu dlhu dobu aj mi...podstivo som to vsak cistila a pekne sa to zahojilo...

yanus
16. aug 2012

@hajanka Ja si myslim, ze je to chlap, malo atraktivny s nizkou interakciou opacneho pohlavia, nizkou sexualnou aktivitou a hlavne s vysokou potrebou komunikacie 🙂. Ale netreba zabudat, ze aj toto je skusenost ;) 😎

eaka
16. aug 2012

Jééminenku, shak my ju tu už riešime nejakých 10 strán!!

zaockujteajslnko
16. aug 2012

@pectore
"robyt" ty vole ty mas ale vazne tvrdu pracu v tych mediach 😀

usiko
16. aug 2012

@pectore ano moja, ale my sme ho mali v uzlinach na krku, dcera 4 a pol mesacna do uplnej narkozy a islo to operacne von, ostatne uzliny su stale casovana bomba...takze neporovnavaj hrusky s jablkami.....ak si nezazila, ak ti 4 mesacne dieta beru na operacnu salu s tym, ze ti povedia, aka je narkoza rizikova pre tak malinke babo, tak tu netliachaj sprostosti a skludni sa....fakty su fakty a proti nim si zial kratka..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 jeeezis uz a nebavi sa tu vykecavat s tvojimi slepacimi nazormi.....a preto som v sukromnej teme, kde taketo extremy nie su.... 🙂 🙂 🙂 🙂

aduskatt
16. aug 2012

@zaockujteajslnko tak ale aspon je kreativna a to sa v mediach nosi🙂) vymyslela nove slovo " podstivo"

usiko
16. aug 2012

@pectore ...vpYchu.....a poDStivo? snad srandujes nie? 😀 😀 😀 😀

aduskatt
16. aug 2012

@usiko "aj mi"....ti uslo🙂))tri chyby v jeden a pol riadku, z toho pol riadku je meno adresata a autora

heimdalls
16. aug 2012

@pectore - na rozšírenie obzoru - téma povinné očkovanie detí:

www.slobodavokovani.sk www.rizikaockovania.sk www.sprievodcaockovanim.sk

Prvé dve ti otvoria dimenziu, ktorú lekári a vlastne väčšina spoločnosti popiera, tu si nádherne môžeš rozširovať obzor o tom, čo má pred verejnosťou ostať v spleti internetu zahalené. Naopak tá druhá je o rozšíreni obzoru pozitív očkovania, propagovaná v ambulanciách pediatrov a väčšine lekárskych časopisou, prípadne bilboardov na stenách ambulancií.

Apropoo - pre okamžitý obraz a efekt ti odporučím ešte toto: https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/ pozri sa sem na výsledok očkovania vakcínou, ktorá mávnutím čarovného prútika prestala byť 31.12.2011 povinnou a len teoreticky sa vži do kože rodiča.

pectore
16. aug 2012

@petah82 trocha prekrucas..ale takto V eu sa povecsine ockuje proti rovnakym infenkcny chorobam...je to zakladne pripadne odporucane ockovanie. Zijeme v EU mali by sme si ju zo zdravotnej stranky teda chranit. Je samozrejme ze proti cudzim chorobam ockovany nebudeme pretoze ich vyskyt je nepravdepodobna...ale myslim si ze keby tu prepukla napriklad ked uz som ju spomenula zlta zimnica tak by rychlo nastal ockovaci osial...Jasne ze ked to takto zhrnies...tak v konecnom dosledku sa mozes nakazit hoc kde hoc cim... ale preco sa nechranit aspon proti tomu proti comu sa da...

majusqwa
16. aug 2012

dufam, ze nikoho neurazim, ale naozaj neznasam a vytaca ma, ked niekto, kto ma problem dorobit co i len strednu skolu, si urobi nejaku sukromnu vysoku, kde dostane titul za to, ze plati. navyse, "vystuduje" nejaku totalnu blbinu (pochybne managmenty, zivotne prostredie a pod.) a bude sa robit velmi mudry, ako keby zozral vsetky mudrost sveta. a bude poucat a mudrovat. sorry, ale to si nechajte do inych kruhov.

@pectore dobre. pisem to na tejto stranke uz asi osemdesiaty raz, ale este stale som nenasla odpoved.
mam dcerku, ktora ma prave dnes osem tyzdnov. ja mam tazke autoimunitne ochorenie stitnej zlazy, dost som si s nim preskakala, preskakujem a este preskakovat budem. na 95% ma predispoziciu aj mala (to mi povedali nezavisle od seba traja endokrinologovia). neda sa to vsak nijako zistit, az kym ochorenie neprepukne. ty by si dala svoju dceru zaockovat aj v tomto pripade? s tym rizikom, ze ti moze uz v troch mesiacoch upadnut do komy, z ktorej sa uz nepreberie? netvrdim, autoimunita sa moze aj nemusi ockovanim spustit. ale co ak sa spusti? no, co by si urobila ty?

pectore
16. aug 2012

@heimdalls hej slobodu ockovani mam prejdenu...to je slaba stranka...je na urovni legalizace.....ostatne stranky su na podobnej urovni...takych ti mozem vlastnorucne spravit 1000 ...ale to uz sa fest opakujem. Tbc je kontorverzne od zaciatku...tiez som mala velky strach ked nam to zacalo hnisat a nie a nie sa zahojit...a dokonca ked pozeram tie fotky tiez sme mali nieco ako egzem pod pazuchov ale, len som to hydratovala nejakym specialnym mliekom na predpis... a zmyzlo to...ale nemali sme to az take zle...

usiko
16. aug 2012

@pectore pretoze ockovanie NECHRANI! NECHRANI! NECHRANI! preto!!!!! kurnik uz zacni nieco o tom studovat, lebo sa tu prezentujes ako pako, docerta.......

aduskatt
16. aug 2012

@pectore rovnako ako ti hocikto moze urobit tisic takych, ake je to fajn.....tak o co lepsiu vypovednu hodnotu budu mat?

racerunner
16. aug 2012

@luthien.k Nad 38,5 doporučuji jako většina doktorů teplotu u dětí srážet, ne každá maminka vydrží s nervama a ne každé dítě je při takové teplotě vpohodě. Pravda je taková, že většina dětí s běžným virovým infektem, je i ve 40st. docela čilá. A to se pak dá vyčkat....Na druhou stranu, rychlost s jakou se může teplota vyšplhat do hyperpyretických hodnot je závratná. Jde -li o bakteriální onemocnění, mnohokrát se teplota maminkám nedaří srážet ani s antipyretiky...Febrilní křeče bohužel nejsou u dětí žádná vzácnost a mají je i děti, které nemají žádnou rodinnou zátěž záchvatovitého onemocnění. Nehledě na to, že například u aftozní stomatitidy dítě trpí i nepříjemnou bolestí. I zde pomůže nepříjemné období odmítání tekutin překonat analgetikum. Pokud nejsi příznivcem srážení teploty léky a "vydržíš s nervama " jak se říká , pak je dobré mít přehled o tom , kolik má dítě stupňů a pokud přesáhne teplota 39,5, dát ho do chladného zábalu...
Ale, abych zde uvedla na pravou míru, proč to píšu (ono to pak svádí k tomu mě tady poučovat o Glutationu 🙂 a předávkování Paracetamolu a tak podobně ) - z běžné praxe vím, že ne každá mamka snese pohled na dítě v horečce, naopak. Na internetu nás straší s menigokoky, klíšťaty. Spála je slovo pro spoustu maminek malých dětí zaklínadlo...nelžu. Je to zvláštní doba. Nějak obecně máme přehled o všem možném, ale se základy si neumíme moc poradit...Děti chodí doktorovi "ukázat" s prvním výstupem teploty, protože prostě mají strach a neví jak se k tomu postavit...nedovedu si vůbec představit, jak by tahle skupina maminek doma ustála své dítě kontinuálně ve čtyřicítce...
Nepíšu zde nyní o nikom konkrétně, je to jen osobní 4 letá praxe ...
Když je máma ale šikovná a umí si poradit, není důvod plašit a poučovat - i když tu čtyřicítku bych neustála delší dobu ani já. Každou službu jedny "febrilky" dorazí a není to hezký pohled.....

majusqwa
16. aug 2012

@samantha543 nuz, to je pravda, ze nemusis. len na SVK to je zatial bohuzial zatial tak, ze vsade sa hovori o pravach deti, ale nie o ich povinnostiach. hovori sa o diskriminacii istej mensiny, ale nie o diskriminacii nas z ich strany. tak je to aj s ockovanim - hovori sa o povinnosti, ale nie o nasich pravach neockovat. a ked si ich chces uplatnit, urady sa tvaria, ze taketo prava jednoducho neexistuju

petah82
16. aug 2012

@pectore pozri sem, ani v Cesku nie su povinne pneumokoky, len pre rizikovych! takze asi nie vsetky deti ich maju ockovane, a to je CR!!! to iste Chorvatsko, ziadne pneumokoky, to iste Polsko, Madarsko... Rakusko, Nemecko, Anglicko nic povinne, Taliansko iba 4 choroby... neockuje sa v EU proti rovnakym chorobam, si over, kym nieco prehlasis, tu naozaj nikoho neoklames! chran sa proti tomu, proti comu sa da, ale sa neboj neockovanych alebo necestuj ani v ramci EU! http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-...

zaockujteajslnko
16. aug 2012

@pectore
fuha ty mas dyslexiu a dysgrafiu? lebo konstrukcia tvojich slov je akoby si nic v zivote ani necitala, inak si to vysvetlit neviem, lebo clovek si pamata slova ako vyzeraju ked ich vobec niekedy aj vidi, cize ak nemas teda taku poruchu, tak vela si toho asi v zivote neprecitala.

petah82
16. aug 2012

@pectore viem, ze tej stranke neveris, ak chces, si to over, ako je to v statoch EU, vela casu pri hladani ti prajem. mam kamosku vo Svedsku, Anglicku, Francuzsku, Rakusku, Cesku, viem co ockuju a co nie. a nie je to to iste ako v celej EU, takze tie udaje na stranke su OK.

samantha543
16. aug 2012

@majusqwa ved to je pravda ako nam mozu prikazovat co si musime nechat napichat do nasich deti...ich nezaujima potom to ako sa mi s nimi budeme trapit ak im ostanu nasledky nedavno som pozerala serial kde lekar hovoril ze ockovanie proti ciernemu kaslu sposobuje cukrovku a je to pravda ved cukrovka rapidne narasta 😢

majusqwa
16. aug 2012

@petah82 mas pravdu. ale slovensko je unikat. ako som uz spominala - romska otazka. ak sa nieco urobi, uz cela EU hlasi, ze ich diskriminujeme a neviem co. pritom sem ale radsej leju miliardy eur. len aby tu "spoluobcania" zostali a nesirili sa ako mor do ich krajin. a co by bez nich robili vsetky tie mimovladne organizacie a spol.? (netyka sa slusnych spoluobcanov, takych tiez poznam) preto je v zaujme politikov, aby sa o tejto otazke hovorilo, ale neriesila sa.
rovnako, preto sa ockuje na SVK povinne skoro vsetko - v inych statoch medzinarodne farmafirmy nemozu zarobit take prachy, pretoze tam nefunguje korupcia az v takych megalomanskych pomeroch ako u nas. preto sa o tejto otazke sem-tam hovori, ale neriesi sa. nechcu prist o prachy

majusqwa
16. aug 2012

@samantha543 ved ti vravim, ze som posielala tu istu otazku na MZ SR, UVZ SR, odbornikom na ockovanie aj detskym endokrinologom a vsetci davaju ruky zahadne prec. no cim to asi bude? ale ze mam ist ockovat do ockovacieho centra v pripade komplikacii. no uznaj...

samantha543
16. aug 2012

@majusqwa no ved to co narobis ked slovaci su taky sprosti hlavne ze vsade naokolo su tieto ockovania dobrovolne to akoze zijeme na takom nebezpecnom mieste ze keby sme neockovali tak tu vsetci podochneme 😉 ...to bude asi tym ze slovensko je vo vsetkom pozadu takze ked bude koniec sveta tak staci prist sem tu bude vsetko o 100 rokov neskor 🙂 🙂 🙂