Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bibio
16. aug 2012

Nájdite si čas a podporte pripomienku Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania - strana 1356 @petot
@gubcikova nam na Kramaroch dost pomohli, ale čoraz viac mi je z nich zle. Po každej kontrole ten pocit vo mne rastie. Nás sa už týka aj tých hotelových 10 eur + strava, ale aspoň že môžem byť s malou... Nenechám svoje dieťa bez kontroly žiadnemu lekárovi, síce pracujú na v detskej nemocnici, na izbách im visí charta práv detských pacientov, ale... ☹

pectore
16. aug 2012

@mandarinkadarinka to iste prislovie plati ale aj pre teba.... pretoze jedneho dna ti dieta moze zomret na hocjaku stych pliag proti ktory sa da chranit... a ty ho nechranis

tean
16. aug 2012

@poppy1
vidim, ze sa svoje rozhodnutie snazis hodit na osud. Vykasli sa na osud, pretoze pride september, lekarka ti zaockuje dieta nez sa stihnes nadychnut a potom budes nahnevana, ze si nic nespravila.
Uz dnes zacni studovat a rozhodni sa sama. Nic nenechavaj na osud... to je iba prilezitost vyhnut sa rozhodnutiu. Toto robi 90% rodicov.
Kup si niektoru z tychto knih (alebo vsetky) a citaj:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...
ostatne vid tu:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

prevenar
16. aug 2012

@leishmania co narobis 🙂

prevenar
16. aug 2012

@poppy1 " Ci len Infanrix, alebo Infanrix Polio, alebo celu hexu..." neblazni ^^ chces silou mocou znicit zdravie svojmu dietatu ? mam to overene na sebe : neistota = nedostatok informacii . nedostatok informacii sa lahko odstranuje informovanim sa 😲 ..co ti aj vrelo odporucam pred tym nez spravis nieco co sa uz mozno nebude dat zmenit.

prevenar
16. aug 2012

@mandarinkadarinka ..neries 🙂 je to total stratene. +dalsie a dalsie reakcie vyslovene znizuju moje IQ , normalne to citim ako klesa... ^^

bibio
16. aug 2012

@manof Z toho extraktu droždia som v šoku. Teda aj detské príkrmi napr. Hami obsahujú glutaman? A čo kojenecké mlieka obsahujúce čiastočne hydrolizované bielkoviny?

sissmiss
17. aug 2012

Este male OT... Ako ste pisali o zvysenej teplote ako dobrej reakcii detskeho organizmu na chorobu. Uz dlhsie si uvedomujem ze som niekolko rokov nemala zvysenu teplotu... Do dospelosti som mavala raz, dva krat do roka chripku aj s vysokymi horuckami, choroba zacinala klasicky 38.5. Ale od cca posl.choroby, okolo 18 rokov som mala a vtedy boli teploty cez 40, tak si nepamatam zvysenu teplotu, mozno este raz okolo 22 rokov Zato chora s nadchou- bolestivou som od 25byvala kazdy mesiac....Nie je nieco v neporiadku? Co sa rtka imunity mam ju znizenu a od 25 po porode sa mi spustila alergia okolo 7 krizikov na vsetko mozne. Z krvi zistili ze mam znizene hodnoty teraz neviem ako sa to vola...ale suvisi s imunitou a znizene leukocyty uz dlhodobo.

poppy1
17. aug 2012

@tean
@prevenar
nebojte sa, mam tie knihy doma a mam aj prevaznu cast precitanu...informujem sa stale... 😉 nesnazim sa to hodit na osud, iba som pisala, ze tusim aj nieco vyssie z hora nechce, aby som ockovala 😉

Kazdopadne... kedze ide o moje dieta, treba si vsetko velmi dobre prestudovat... bohuzial vsak v otazke ockovania neexistuje zlata stredna cesta ☹ Riziko je vzdy! Ci sa nam to paci, alebo nie... tak ako je riziko, ze ockovane dieta bude mat nasledky- neziaduce ucinky, tak je riziko, ze neockovane ochorie na niektoru zo spominanych chorob... Nic nie je na 100 percent... takze ako som pisala, ide o prevzatie zodpovednosti za rozhodnutie, ktore urobime. Ci uz dame ockovat alebo nie 🙂

Mne zatial vychadza, ze ockovanie sposobuje vacsie riziko, ako neockovanie... ale... napr. bojim sa tetanusu... dcera bude casto v styku s konmi- mama ma kona, v styku s inymi hospodarskymi zvieratami a aj ked je riziko minimalne, stale je tam... Citala som knihu od Hirteho aj Struneckej a tam niekde je napisane, ze na tetanus vobec nie je potrebna velka nekrvacajuca, hlboka rana, ale ze staci aj odrenina, resp. zapichnuta trieska... a ze aj vtedy moze prist k infekcii... takze ako hovorim, riziko tam je. Tiez sa bojim zaskrtu, kedze ide o smrtelne ochorenie... ano, teraz sa tu nevyskytuje uz peknych par desiatok rokov...ale ako vieme predpokladat ze opat nepride? To su otazky, ktore ma trapia a v ktorych nemam jasno... ☹

gubcikova
17. aug 2012

@bibio ja som ležala so synom v trenčíne.za nadštandard sa tam platilo 15€ na deň.v tom bola aj strava.ja som bola na obyč.izbe a mala som tam televízor,vaňu pre malého,balkón.vonku na chodbe bol krásny detský kútik s tv a videokazetami pre deti,plastový domček,kuchynka,rôzne hračky.deti tam boli spokojné.som si myslela že v ba to bude niečo také.ved chúďa dieťa.čo tam má robiť 2 týždne zavreté len v izbe.ved práve že dieťa tam nechať samé to je veľký risk

poppy1
17. aug 2012

@gubcikova tak toto je dobre! ☹ ja som platila na Kramaroch za nadstandard 35 eur/ noc, mali sme tam sice telku, ale teda strava v tom nebola, iba pre dcerku, co je ale aj na standarde... pribory som si musela doniest, takisto toaletak.... Hracky, domcek alebo ina "zabava" nehrozila... 😒

mandarinkadarinka
17. aug 2012

@bibio presne, hlavne nutrilon toho ma pozehnane :( treba si precita, co tieta mlieka obsahuju,dost ecok

mandarinkadarinka
17. aug 2012

@poppy1 ty si na tom rovnako ako ja 🙂 tiez sa neviem zbavit myslienky na tetanus, ked som si toto precitala. tiez byvam v blizkosti koni. ja som rozmyslala na acelularnou DT a P, no neviem, uvidim, ako sa rozhodnem.

mamicky, mate niekto dietatko bez tetanovky, co ma stale urazy, triesky a tak? ze by ste dali dake infosky 🙂

eaka
17. aug 2012

@poppy1 no tak daj len DTaP... po dôkladnom preverení zdrav.stavu dieťaťa... to sa dá považovať za strednú cestu.. 🙂

alenka600
17. aug 2012

@poppy1
@mandarinkadarinka Aj my zijeme v oblasti kde je vela koni, ale neuvazujem nad ockovanim proti tetanu.

prevenar
17. aug 2012

@poppy1 @mandarinkadarinka

1) sokujuci fakt : tetanus neexistuje 🙂 ..resp. ano existuje ..v hustote 3 ochorenia v priebehu 10 rokov v 5 milionovej populacii. 😀 ak ta to ukludni mate niekolko stotisicrat vacsiu sancu ,ze zomriete v autonehode lol . to stou trieskou ,,ved to je uplny nezmysel ! ved sa nad tym zamysli , keby sa tetanus dal dostat z triesky tak sme vsetci mrtvy do par rokov lol .

2) zaskrt aj mnohe dalsie choroby su skutocne svinske a nebezpecne choroby... skoda,ze nas vakciny pred nimi neochrania , kedze nemaju prezentovane ucinnosti ☹ tieto choroby sa masovo nevyskytuju koli zivotnej urovni, dobrej strave , hygiene a zdravotnictvu/ ATB. ..rovnako ako mor, tyfus, cholera a pod.

aspon takto to vidim ja ..ale kedze nie som lekar so 100 atestaciami tak pochopitelne to nic neznamena , s tazkostami dokazem precitat statistiku ochoreni 🙂 😵 😅

poppy1
17. aug 2012

@eaka no ved ano, to je ten Infanrix... len ked som si citala, co vsetko obsahuje, nie je to ziadna slava...oproti Infanrix Hexa tam zasa nejake markantne rozdiely nie su ☹
@alenka600 keby naozaj clovek vedel realne riziko nakazenia... ako sa nakaza dostane do tela... lebo niekde pisu, ze len cez hlboke rany bez kyslika, ktore nekrvacaju a niekde, ze staci aj odrenina, trieska...

sam Hirte odporuca dat dieta zaockovat, ked uz zacne chodit. Vtedy sa uz dieta neda "uchranit"... ja sama si spominam na prihodu z detstva... mali sme pred telesnou vychovou ( na ZS) , sme sa prezliekali v triede, ked ma jeden chlapec sotil, lebo sa dvaja nahanali, tak padol do mna... zo stolicky trcal hrdzavy klinec a mne sa urobila nepekna rana ☹ ja som to samozrejme ako kazde dieta zatlkala pred nasimi, sama som si to len zalepila naplastou...samozrejme pri vecernom kupani si to mama vsimla a pekne som dostala na zadok...nasi sa zlakli, co to mam... cize toto je to! deti su deti a niekedy sa to ustriehnut neda.

poppy1
17. aug 2012

@prevenar hmm... dokelu len keby to takto bolo, preco potom vsetci lekari (do jedneho, aj znamy, rodina...atd.) apeluju na to, ake je ockovanie nevyhnutne!! Zeby si nikto nestudoval a nevzdelaval sa?? kazdy ma zavrete oci a nechce to vidiet alebo co?

poppy1
17. aug 2012

a dokonca ani kapacty ako Hirte alebo Strunecka nepisu, ze su uplne proti ockovaniu... aj oni priznavaju, ze ockovanie ma zmysel... len to netreba robit stadovito, bez toho, aby sa zhodnotil kazdy individualne...

keby to bolo ako pises, ze sance ochoriet takmer nie su, potom by kazdy zdravo zmyslajuci jasne povedal, ze ockovanie je blbost...

eaka
17. aug 2012

@poppy1 hm...tak to je zaujímavé, že z triesky..ak sa dá tetanus dostať z triesky, tak potom musí očkovanie proti nemu fungovať, lebo to by určite neboli len tri prípady za 10 rokov
Inak mňa by napríklad nikdy nenapadlo, ani ako dieťa, nepovedať o takej rane a zalepiť si ju leukoplastom.. mňa by brala helikoptéra do nemocnice, treba dieťaťu vštiepiť do hlavičky, že rodič musí vedieť o každom zranení.. ale viem si predstaviť, prečo by zatĺkalo.. deti sa chcú niekedy vyhnúť tomu a hanbia sa, keď rodič robí v škole poriadky (ako to, že tam bol ten hrdzavý klinec?? v amerike by už boli na súde)

eaka
17. aug 2012

@poppy1 Myslím, že keby zaujali až taký radikálny postoj, tak by im tie knihy nevyšli.. 😉

petot
17. aug 2012

@mandarinkadarinka Ak dáš DTaP, tak sa síce vyhneš HiB, ktorá je najhoršia z pohľadu alergií, a vyhneš sa absolútne zbytočnej HepB, ktorá je najhoršia z pohľadu autoimunity, ale zložka pertussis (aP) je asi najhoršia vakcína vôbec ohľadom poškodenia mozgu. Okrem toho je neúčinná, epidémie čierneho kašľa postihujú prevažne očkovaných, dokonca v niektorých prípadoch IBA očkovaných!

petot
17. aug 2012

@eaka Podľa mňa je účinná aj proti uhryznutiu mrožom. Veď za tie roky očkovania, koľko uhryznutí mrožom bolo na Slovensku? 😉

A teraz vážne: nikto v skutočnosti nevie, či protilátky z očkovania majú vôbec nejaký efekt voči tetanu.
1, Protilátky by sa museli dostať priamo k miestu poranenia, aby neutralizovali toxín okamžite. Keď sa totiž toxín dostane k nervovému vláknu, putuje pozdĺž neho a protilátky naň už nemajú dosah.
2, Vakcínové protilátky sú mierne pozmenené oproti prirodzeným protilátkam, zrejme proces inaktivácie mení aj tvar molekuly toxínu. Niekedy stačí zmena uhla v molekule, a hoci chemický vzorec je rovnaký, protilátka už "nepasuje".
3, Tetanus dostali aj ľudia, ktorí mali umelo mnohonásobne zvýšenú hladinu protilátok, pretože komerčne poskytovali protilátky na výrobu TAT!

tamix
17. aug 2012

@alenka600 s nami to bolo podobne. Vraj na nete sú o očkovaní len samé hlúposti a ona uznáva jedného super šikovného vedca, ktorý tvrdí, že očkovať by sa malo začať ešte skôr, než sa začína 😠 ☹

manof
17. aug 2012

@bibio pochopila si to správne. Všetko sú to humusy, ktorých sa treba vyvarovať. Čo myslíš, prečo deti na umelom mlieku v priemere rýchlejšie priberajú? Lebo glutaman v umelom mlieku čoby zvýrazňovač chuti ich povzbudzuje k tomu, aby sa doslova prežierali. To isté Hami.

prevenar
17. aug 2012

@poppy1 @eaka

-ok, predstav si ,ze vlastnis firmu, kt. produkuje 100 miliard eur cisteho zisku rocne ^^ ..co vsetko by si mohla v ramci tych penazi zabezpecit na propagaciu aby ten zisk neklesal ??? ..mozme sa z zhodnut,ze pomerne vela ^^ .
- lekar prejde najprv vyplachom mozgu a potom nim prechadza pravidelne , o to sa uz pfarma priemysel postara.
-zaroven vieme ,ze ordinacia detskeho lekara de facto zije z poplatkov za povinne ockovanie . je to 6eur z poistenia za kazdu vakcinu.

-odpoved je jednoducha , tvoji znami a rodina o ockovani nevedia absolutne nic , lekari su zas motivovani roznymi okolnostami pozerat sa radsej inym smerom. sudne spory o falsovani vysledkov ucinnosti, tajne testovanie na detoch, zatlkanie , tutlanie neziaducich ucinkov , masivna reklama ...to su indicie, kt. vravia jasnou recou.

-nie nemusi fungovat. totizto ockovanie proti tetanu nechrani proti nakazeniu. clovek by zistil ,ze je nakazeny ... po ockovani by nemal dospiet do zaverecnej fazy a to je smrt. ak by vakcina bola potrebna a tetanus by sa dal dostat skutocne tak lahko boli by tisice nakazenych ..ale nikto by neumrel. co ale nie je nasa realita. nasa realita je nulovy vyskyt nakazenych.

racerunner
17. aug 2012

@poppy1 Ahojky, omlouvám se, že jsem Ti včera neodepsala. Odpověď bude delší, udělám si na ní čas a pošlu zprávu- je tam víc věcí, které bych ráda vysvětlila z mého pohledu jako nemocničního doktora a nechci to tu spamovat. Je to hodně konkrétní případ a očkování se netýká, tak to proberem spolu. Ale veřejně k těm febrilkám- ano, největší pravděpodobnost , že je dítě dostane ve fázi vzestupu teploty, dokonce toho uplně prvního. Nicméně není to pravidlo. Velmi často se stane, že maminka ani neví, že dítě tu teplotu má. Dokonce existují i "afebrilní febrilní" křeče - to je , co? známe je u rotavirových infekcí...Máš tedy pravdu v tom, že se jim mnohdy zabránit nedá...Ale jak píšu, není to pravidlem a je spousta dětí, která má třeba teploty i den dva a dostane je. Já se ani nikdy nesetkala s nikým, kdo by vědomě nesnižoval teplotu a dítě pak dostalo křeče. Spíš se mámy snaží jí snížit, ale třeba než ten Paralen zabere, tak je dostanou a tak...Každopádně si myslím, že víš-li, že dítě má horečku mezio 39-40st, tak ho minimálně hlídat a lezeli nadále, snižovat.. Ostatní písnu během dneška do IP.

nae
17. aug 2012

@xlucia ahojky, čo sa týka príkrmov, doporučujem napríklad Gregora, Zákostelecká: Jídelníček kojenců a malých dětí. Grada, a postupy na kojeni.net, to boli moje naj zdroje.
Čo sa týka výchovy a tak celkovo, tak mojimi bibliami sú:
Prekopová, Schweizerová: Děti jsou hosté, kteří hledají cestu, Portál - v tejto knihe ma veľa vecí dojalo.
Harvey Karp: Nějšťastnější miminko v okolí, ale niektoré veci treba brať s rezervou
Momentálne som zhltla Zdeněk Matějček: Co, kdy a jak ve výchově dětí, a mám nachystané na čítanie Po dobrém nebo po zlém? Potom napíšem recenziu.
Čítala som aj Respektovat... a mnohé iné, ale horeuvedené ma oslovili najviac. respektovat atď. je dobrá kniha, ale s mojou povahou dosť nekompatibilná... ale ako námet na rozmýšľanie dobré.
Ešte mi bola doporučená aj Jan-Uwe Rogge: Rodiče určují hranice, Portál. Mám nachystané, ale netuším, kedy to prečítam.

Ono je to strašne individuálne - my sme kupovali, a čítali čo sme aktuálne potrebovali a čo sme si mysleli, že može pomocť (napr. od Prekopovej Malý tyran 😀 ). Keď bol syn malinký, pomohol Karp, potom tá Prekopová, teraz milujem Matějčeka a jeho popis obdobia vzdoru a úzkostných detí... Tiež nedám dopustiť na Ondřeja Trojana: Jak s dětmi mluvit o sexu - viem, asi je to predčasné, ale mňa to veľmi zaujalo.

manof
17. aug 2012

@poppy1 pozri sa na to, čo sa učia lekári o očkovaní, a potom Ti bude jasné, prečo je veľká väčšina lekárov (nie však klasických homeopatov či chiropraktikov) za očkovanie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-co...

Ich názor spravidla zodpovedá tomu, čo ich o očkovaní učia na škole a na výrobcami vakcín platených "vzdelávacích" podujatiach.

hajanka
17. aug 2012

Ahojte, dostalo sa prave ku mne nove info ohladom ockovania - resp. neockovania.
V okolitych krajich sa povinne neockuje preto, lebo je to len skusobne neockovanie, takze sa s tym caka ci vypukne alebo nevypukne choroba naspet 😀