Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

slniecko77
20. aug 2012

@alikaa aj tam to je potvrdene ze to bola dvojvakcina..teda ak dobre citam 😕

alikaa
20. aug 2012

@piiiipiii hej, tak to je potom Detska mozgova obrna a nie detska obrna ako virus.
@slniecko77 hej, pisala som, kombinacia bola mumps+osypky a nie mumps+rubeola ako si pisala ty

piiiipiii
20. aug 2012

@alikaa no ved aj ja si to myslim

keziah
20. aug 2012

@piiiipiii ja som tak isto s tym ockovanim- rubeola ano, mums nie, som o teba o trosku starsia

sorciera24
20. aug 2012

@piiiipiii lebo, dievcata, kt. ju neprekonali tak preockvoavali okolo 10-11. roku....tak preto...

piiiipiii
20. aug 2012

@sorciera24 ja som bola 🙂 ako stvorročna zaockovana

piiiipiii
20. aug 2012

@slniecko77
@alikaa baby a monovakciny boli lepsie podla vas ? ako su tie dnesne ?

slniecko77
20. aug 2012

@piiiipiii na to ti seriozne a zodpovedne neviem odpovedat...neviem ich zlozenie
..kazdopadne sa do telicka dostal len jeden oslabeny virus popripade protilatka..tiez nie su relevantne porovnania neziaducich ucinkov

alikaa
20. aug 2012

@piiiipiii dnes sa uz neockuje monovakcinami, takze podla mna je to teraz horsie. Navyse my ako deti sme boli ockovani len asi na polovicu chorob ako dnes nase deti, cize sme mali ovela mensiu zataz na organizmus tymi vsetkymi jedmi.

sorciera24
20. aug 2012

1984 - ockvoanie proti ruzienke zavedene pre vsetky 11rocne dievcata
1985 - ockvoanie proti ruzienke zavedenepre vsetky deti vo veku 2 rokov
takze preto si bolo doockvoana.....ja som r. 83....a som prekonala (chvalabohu) ruzienku ....a preto enmam to preockvoanie...no, ale stale si dostala len monovakcinu....tak vies, je rozdiel, ci do tela dostanes 1 virus, ci 3....(ci v hexavakcine nebodaj proti 6 chorobam)...to je podla mna sakramentsky rozdiel...
@piiipii

piiiipiii
20. aug 2012

@slniecko77
@alikaa to je prava , pravdepodobne ani ja svoje dieta nedam ockovat takto klasicky . uvidim co bude ale o rok , dovtedy sa mozu veci este povyvijat .dakujem za vas cas 🙂

piiiipiii
20. aug 2012

no
@sorciera24 to hej jasne ze je to viacej . ja som nastastie chora nebyvala . ako mala som mala tusim zapal priedusiek a hnisavu anginu inak si nic take nepamatam . len som doteraz nemala ovcie kiahne dokelu

slniecko77
20. aug 2012

@piiiipiii to sme dve 😉 a dost sa toho desim..kvoli tehotenstvu
..ockovanie som zvazovala predtym ako som chcela otehotniet, ale je to zivy virus, tak som to zamietla..uvazovala som, ze si dam odobrat protilatky na ne, lebo je mozne, ze ich clovek prekona skryte..totiz to bola som v kontakte s chorymi na osypky (starala som sa o dve chore dievcata) a neochorela som 😉

luschma
20. aug 2012

...tak po dlhom rozhodovaní prispievam i ja, prvé dieťa v poriadku, druhé do cca 12-15 mesiaca, hyperaktívne, komunikatívne, malý jaško a smejko, potom po očkovaní, opišťané, nekomunikatívne, neusmievavé, nešantiace sa proste klbko nervov, poruchy v rámci stravy, spánku, sociálneho správania - diagnóza - autizmus... Nemám čas reagovať na všetky názory tu a ak máte otázky a pripomienky, píšte mi internú poštu. Pozdravujem všetky maminy ktoré zdieľajú niečo podobné ako ja - v hoci akej forme a držím im päste, keď mali zdravé dieťatko a potom... a aj TIE, ktoré si myslia, že "nám šibe a je to nezodpovedné" pretože nič také "našťastie" nezažili, tak nech sa tešia zo svojich zdravých detičiek, nerýpu do nás a dávajú očkovať, ale u nás jednoznačne žiadna vakcína ani u jedného z troch detí...

piiiipiii
20. aug 2012

@slniecko77 no ved prave ze nerada by som ich dostala ako tehotna :( . nuz co tak budem obmedzovat kontakt s verejnostou :D

alikaa
20. aug 2012

@slniecko77 akakolvek choroba moze v 1. trimestri poskodit dieta, nie len ovcie kiahne alebo rubeola, proti ktorym sa da ockovat. Ale obavami a strachom babatku velmi nepomozes. Ja som rubeolu neprekonala, ale neda sa zatvorit na niekolko mesiacov do izby, tak sa to snazim neriesit.

sorciera24
20. aug 2012

@piiiipiii ani moj muz nemal ovcie kiahne....uz teraz sa bojim....ak maly donesie zo skolky a on chyti......ze dospely to celkovo horsie znasaju tieto choroby ...preto by si ich mali odkrutit v detstve!!! (no co....vit. C to isti 😉

piiiipiii
20. aug 2012

@sorciera24 no paradaaaa . dufam ze ich nechytim 😒 hlavne nie ako tehu

zigzag
20. aug 2012

@sorciera24 no ja som 81 a prekonala som vsetky mmr, a aj kiahne, a dokonca aj osypky, aj ked som bola pravdepodobne ockovana na ne...

slniecko77
20. aug 2012

@alikaa nejak mi unikla pointa 😅 kto tu tvrdi, ze sa idem zatvarat do izby a nikam nechodit??? nerob paniku prosim ta, ovcie kiahne a rubeola, pokial ich zena dostane v prvom trimestri su indikaciou na interupciu...ja viem, ze aj ine choroby mozu poskodit plod
..a na rubeolu ti brali protilatky ked si bola tehu, takze ak by bol nejaky problem urcite by si o nom vedela

slniecko77
20. aug 2012

@alikaa ano v tej dvojvakcine bola ina kombinacia, nasledne som sa aj opravila 😉
Takze predsa len dvojvakcina 😀

alikaa
20. aug 2012

@slniecko77 tak o tom ani neviem, ze ak zena dostane v 1. trimestri kiahne alebo rubeolu je to indikacia na interupciu. Pokial viem, tak je iba nejaka 20% sanca, ze dieta bude postihnute. To zvysnych 80% si ma dat zobrat zdrave dieta??? Mne v prvom tehotenstve brali prvy krat krv az po 1. trimestri, takze ak by som napr. rubeolu prekonala subklinicky, bez priznakov, tak neviem ci by to zistili.

slniecko77
20. aug 2012

@alikaa aaach jo, no nemusis vediet vsetko 😉 nik to od teba nepozaduje
..a indikacia znamena http://www.cudzieslova.sk/hladanie/indikácia tj samozrejme, ze nemusis podstupit interupciu ak nechces, je to nastastie slobodne rozhodnutie kazdej zeny 😉
..z krvi ti zistia hodnotu protilatok o tom sa tu predsa nebudeme priet, vsak?

prevenar
20. aug 2012

@piiiipiii v svojej podstate boli "lepsie" ..a hlavne bolo ich poriadne menej. v kazdom pripade boli vsak rovnako nepotrebne ako tie dnesne "koktaily" 😖 zaroven sa nevyuzivali take prostriedky genetickeho manipulovania ako dnes, kedze este neexistovali.

sorciera24
20. aug 2012

@zigzag aspon mas teraz dozivotnu imunitu 😉

prevenar
20. aug 2012

@luschma bohuzial pomerne bezny scenar ...ludia si proste nedaju povedat ..preberu sa ak ked je uz neskoro.

-je mozna naprava, dokonca uplne vyliecenie , treba si vygooglit nieco o detoxikacii a vitaminovej / potravinovej terapii .

tu je pekne o detoxikacii, zbaveni sa bakterii , pliesni a parazitov http://zakladzdravia.meu.zoznam.sk/

zmena stravovania -vitaminy ako vysoke davky C , B12 , coenzym Q10 ..a dalsie mozu spolu s dalsimi opatreniami velmi pomoct.

sirael
20. aug 2012

Na akej stranke/strankach, najdem informacie, ako sa branit (liecit) voci chorobam, proti ktorym sa ockuje? Hladala som dnes o osypkach a teda som sa akurat docitala, ze treba znizovat teplotu antipyretikami a co viem z tejto stranky, tak sa to urcite robit nema. Tak na akych strankach, taketo veci hladat? 🙂

slniecko77
20. aug 2012

@prevenar co znamenaju vysoke davky vit C? napr. dostanem ovcie kiahne, viem, ze to je virus t.j. v podstate ziadne lieky nevyliecia..treba len pretrpiet a zmiernovat priznaky
..v akych mnozstvach je potrebny vit C? Dakujem za odpoved

pectore
20. aug 2012

@manof ja uz som ti X-krat poslala jednu jedinu vetu ohladom toho tvojeho atestoveneho genia s licenciou......aby si mi ju prelozili....si ako hrob... ked na to pride! .... ty len odpovedas na to co ti vyhovuje....a ta tema ma medzeri od zakladu... aj u skutocnych odbornikov tak nebude taka jednoznacna jak ju licite.....ale ty si slepy hluchy...nechces pocut kritiku.... Kludne si tu sektarci....zavadzaj.... ludia maju viac rozumu nez si myslis ty...nepotrebuju vymyvat mozgy pseudoodbornikmi... a vtakovinami na tvojej stranke.... bojuj si za slobodu ockovania....nieje to zly projekt, az nato ze s neho robite zbytocne propagandu a nie hodnotnu vec....ktorou by najskor mozno aj bol....by si mal namiesto prekladov somarin...skusit porozmyslat ako pracovat s ludmi, a realne sa zapojit do skumania situacie na slovensku...nie tu citovat a ohanat sa prehnitou amerikou....hladat skutocnu objektivnu pravdu a hlavne taku ktora sa nas dotyka..... nielen jak hlasna truba.. BUBUBU NEOCKOVAT....... Radis tu vsetkym ako doktor prav... guru...mudr-pudr...ohladom mediciny a pritom nemas ani jej zaklady .. ja si chyby priznam, ja vasu cinnost neodsudzujem...len som napisala co sa mi na tom nezda.... vy si ju sami psujete s takymto jednanim...chyba vam skromnost a obozretnost .... je to cele prepchate patosom...a navyse to ani neposoby seriozne.... ...

pectore
20. aug 2012

@manof samozrejme uz 118 rokov ziju v rovnakej dogme.... cely svet sa hybe iba imunologia sedi na riti...