Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
23. aug 2012

@pectore včera si sem dala odkaz na článok z ÚVZ SR, tak som k nemu napísal komentár. Neľúbi sa Ti?

manof
23. aug 2012

@ivuska1680 prídeš za lekárkou, povieš, že očkovať sa nebude, nič nepodpíšeš a viac neriešiš

natas4
23. aug 2012

@zaockujteajslnko ty si protiockovaci fanatik, ale evidentne si nejaky "sajrajt" pichas alebo fetujes...tolko k tvojim predchadzajucim prispevkom

pectore
23. aug 2012

@manof mne otvorilo len to co je na UVZSR... bez tvojho komentara... posli link na ten komentar...rada si ho prezrem...

manof
23. aug 2012

@pectore jeminenko, vložil som nesprávny odkaz (na originál). Ospravedlňujem sa. Tu je odkaz na komentár:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-informac...

katja78
23. aug 2012

Ahojte,

vôbec sa mi síce nechce, mohla by som na to celé dlabať, ale skúsim svoje vysvetlenie.

Nie, Avegod nie som ja, je ňou moja príbuzná (nie z Považskej Bystrice - to bola z jej strany jediná nepravdivá informácia), s ktorou si veľmi dobre rozumiem, pozná môj názor na vaše dokazovanie. Ona doteraz nebola registrovná (na rozdiel odo mňa zatiaľ nezávisláči), len si MK čítala, a tiež cez Manofove odkazy tu si čítala aj slobodu a ďalšie linky.
Bola u nás na návšteve, vravela som jej o odkazoch na štúdie, ktoré som si našla cca pred 2-ma mesiacmi, keď do jednej otázkovej témy prispela Spuki (to tiež nie som ja, je to reálna lekárka, posielala som si s ňou IP, to si môžte overiť u admina, takisto ako naše nicky, každá sme z iného mesta, cca 150 km od seba).
Avegod sa zaregitrovala, keď bola u nás, povedala mi o tom až vtedy, keď spravila chybu, resp. som ju spravila ja, že som sa predtým, než som šla spať s malou, neodhlásila (čakala som na odpoveď z bazára), len som rýchlo zavrela notebook. Ona si neskôr otvorila notebook a neuvedomila si (vzhľadom na to, že doteraz registrovaná nebola a teda nevedela, že sa vždy treba odhlásiť, čo som ja nespravila), že jej posledný príspevok napísala pod mojim nickom. Keď to videla na monitore, už to nechala tak a včera ráno mi všetko povedala.

Ja som včera celý deň nebola pri kompe (to si môžte overiť tiež), ona už sa prihlasovať nemôže, ani nechce, ani si poriadne neuvedomila, aký malér mi tu spravila, lebo Manof má voči mne "ad hominem" predsudkov až-až.
Takže píšem až teraz, Avegod je už doma. Povedala mi zhruba, čo v tých príspevkoch napísala (ja už si to nemôžem prečítať), a tvrdí stále, že si je istá, že to, čo napísala, napísala správne...ja ju zastávať nebudem, nemám síce dôvod jej neveriť, ale je to to posledné, čo mi žily trhá, či tam bolo "niet nad rady odborníkov" alebo "niet nad odborníkov". 🙄

Osobne som na MK za posledné 2 týždne prispela 1x (tiež sa dá ľahko overiť), vaša téma ma momentálne absolútne nezaujíma, okrem toho, že musím chodiť do práce, mám rodinu a dosť ťažké obdobie, ktoré len tak neprejde. Odmlčala som sa aj v súkromnej téme, kam som denne prispievala. Takže myslite si, overte si, čo chcete, neverím síce, že som vás presvedčila (vzhľadom na vaše predsudky voči mne), ale ja som len chcela slušne vysvetliť tento omyl. Nie dvoj-nick.

Ako som si podľa upozornení prečítala, pán Marián nezmenil svoje tvrdenia voči mne, tomu sa nečudujem, ale stále mi nikto nedal presvedčivý a jasný dôkaz, či plod, ktorého tkanivo sa využilo na vytvorenie bunkových kultúr, bol spontánne potratený (čo by dávalo logiku, lebo musel byť nakazený vírusom rubeoly od svojej matky, ktorá bola klinicky chorá, takže je celkom možné, že k potratu došlo spontánne). Ďalší dôvod myslieť si, že to bolo tak je, že v tej dobe ešte potraty v USA neboli zákon povolené. Boli dokonca zakázané.
A ak by sa na pestovanie vírusu používali bunkové kultúry odvodené z tkaniva spontánne potrateného plodu, morálne je to to isté, ako keď sa po smrti odoberú orgány (podľa zákona) za účelom transplantácie.
Prečítala som si všetko, čo Manof v tejto veci uverejnil, a nenadobudla som presvedčenie, že potraty boli vykonávané umelo, za účelom výskumu a protizákonne. Takže v tejto veci ani necítim výhradu vo svedomí.

Ďalšia vec, @manof - pán Marián, stále ste si nedoštudovali (vzhľadom k Vášmu negativistickému postoju ku mne si dovolím ostať pri vykaní), že pri diabete 1.typu, autoimunitnom, dochádza prvotne k tzv. inzulitíde - autoimunitnému zápalu Langerhansových ostrovčekov, ktoré sú infiltrované Th1-lymfocytmi, nie Th2, ako stále tvrdíte, aby vám to pasovalo do vašej hypotézy posunu imunuty do Th2 po očkovaní. Takže si musíte trápiť hlavu ďalej, aby Vám hypotézy zapasovali, ale táto základná vec je uvedená v každej učebnici diabetológie. Takisto ako je faktom, že diabetes 1.typu - od svojho klinicky nemého začiatku po klinickú manifestáciu trvá minimálne 6 mesiacov, preto dnes vieme, že stanoviť diagnózu D.M. typ 1 u dojčaťa mladšieho ako 6 mesiacov, sa nemôže. Ak sa tam vyskytne hyperglykémia, býva to dôsledkom tzv. monogénového diabetu. Tvrdiť, že jestvuje nejaká kauzálna súvislosť medzi DM1 typu (, ktorý sa diagnostikuje u lekára) a MMR 2 týždne po pichnutí MMR, je preto scestné. Dieťa veľmi pravdepodobne nejaké príznaky pred podaním vakcíny MMR už malo, len ostali nerozoznané a očkovanie ten chorobný proces, kedy už chýbalo v tele viac ako 75% masy (toľko jej totiž musí chýbať, aby sa diabetes klinicky prevalil do očí-bijúceho ochorenia) beta-buniek (ktoré tvoria inzulín ), len urýchlilo, tzv. demaskovalo.

Všimla som si, že ste si ma vtedy všimli, ja som vtedy, cca pred 2-ma mesiacmi hľadala, akých to 40 štúdií dokazuje kauzalitu autizmu a MMR. A stačilo jednu z nich hodiť do google.
Tu je odpoveď:
http://justthevax.blogspot.sk/2011/05/still-no-...
všetko v angličtine, ak som správne pochopila, autorka pracuje v SAV. Je to trochu odborenjšie napísané, ale mnohé maminy vtedy v tej otázkovej téme písali, že sa odborne vzdelávajú, tak si prosím, rozšírte obzory.

A ďalej:

- na margo tejto štúdie od Gayle DeLonga:
Manofov text: "Zaujímavá je aj štúdia, ktorá našla štatisticky významnú súvislosť medzi mierou zaočkovanosti a výskytom autizmu v USA:
Gayle DeLong: "A Positive Association found between Autism Prevalence and Childhood Vaccination uptake across the U.S. Population", Journal of Toxicology and Environmental Health, Part A: Current Issues, 2011, 74(14):903-916 "

som našla túto reakciu od Emily Willingahm (je biologička):
http://biologyfiles.fieldofscience.com/2011/06/...

- v tomto článku sú aj ďalšie linky na dôkazové štúdie, že autizmus nesúvisí s vakcínami:
http://www.autismsciencefoundation.org/autisman...

a ďalšie:
http://daisymayfattypants.blogspot.sk/2010/09/p...

- a na margo štúdie, ktorá údajne sleduje výskyt mitochondriálnej dysfunkcie u detí s autizmom, a údajne tým dokazuje že táto dysfunkcia môže byť spôsobená vakcínou, tak v celej štúdii o vakcínach ani mäkké "f", štúdia skúma úplne niečo iné:

Manofov text: "Ďalej bolo zistené a vedecky potvrdené, že u detí s mitochondriálnou dysfunkciou môže očkovanie spôsobiť autizmus:
Developmental Regression and Mitochondrial Dysfunction in a Child With Autism", J Child Neurol February, 2006, 21(2):170-172 "

a toto je spomínaná štúdia:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC253...


Chceli ste niečo k očkovaniu, tak skúmajte ďalej. Môj nick tu budete uvádzať márne, ja sem (na MK) prispievať tak skoro nebudem. Naozaj prežívam ťažšie veci, tak sa, prosím, neurážajte, ani nehnevajte.

Jaj, a zabudla som, @manof - pánovi Mariánovi sa dodatočne ospravedlniť za ten hrubý výraz, Avegod sa mi "pochválila", čo jej "ušlo z huby" 😔 moja príbuzná má niekedy trochu expresívnejšie vyjadrovanie, aj keď ju na to upozorňujem, tak to zatiaľ nevie zmeniť. Prajem všetko dobré.

prevenar
23. aug 2012

@halienka a nic, to je vsetko 😵

prevenar
23. aug 2012

@katja78 spravne! .. mala si na to cele dlabat, vyborne rozhodnutie ...skoda,ze si pokracovala. ☹

prevenar
23. aug 2012

@laurinka2011 ahojky

v podstate to nemusis citat cele ..aj ked nie ani to zla volba. ja som to precital tiez cele. staci ti poslednych tak 500 stran ..niektore useky nenesu informacie a daju sa preskocit. ide to rychlejsie ako by si myslela 🙂 ..najdes vela dobrych linkov a informacii , zistis odkial fuka vietor a budes mat uplne ine otazky ako teraz . to viem, lebo som tym sam presiel 🙂 v pripade nejasnosti radi odpovieme ak budeme vediet 🙂

prevenar
23. aug 2012

@ivuska1680 ahoj .

uz ti bolo poradene , ale este to zhrniem pre istotu 🙂

1) idealne je precitat si diskusiu, posunie ta to uplne inde ..
2) neockovat je tvoje pravo, nikto ta nemoze nutit ...na zaockovanie potrebuju podpisat informovany suhlas , ten nepodpises a tym padom skoncili.
3) nepodpisuj ,ziadne "vyhlasenie" , "formulare" ..ani nic co napisala lekarka do zdravotnej karty .
4) verbalne oznamis ,ze nemas zaujem dalej ockovat. ..lekarka zacne kecy o ohrozovani, o tom ako jej musis podpisat nieco, aby bola ona chranena... nic z toho nie je tvojim problemom a zaroven vyzadovanie "podpisovaciek" je mimo nasich zakonov. neberies si uver.
5) nech lekarka zapise do karty,ze "ockovanie vakcinou XYZ sa neuskutocnilo, diagnoza Z28.2" ked nechce nech napise co chce, nic nepodpisuj.
6) cokolvek podpises BUDE neskor pouzite proti tebe v priestupkovom konani.

-tak vela stastia .. odporucam studovat, ale to je uz na tebe 🙂

ivuska1680
23. aug 2012

@prevenar dakujem, za odpoved....a keby som ja napisala papier Dr. ze nesuhlasim aby moje dieta bolo ockovane tou ockovacou latkou (co ma napisane na papier.)?to by jej malo staci a sebe by som neuskodila ci???

petot
23. aug 2012

@laurinka2011 Podľa pasu má dieča 10 mesiacov, čiže BCG vás asi ešte zastihla. takže v prvom rade by som podozrieval tú. V 3 mesiacoch sa dáva hexa+pneumo a to je taký kopanec do imunitného systému, že sa reaktivujú tuberkulózne mykobaktérie aj z dávno zahojenej BCG a najčastejšie sa vyzúria v najbližšej lymfatickej uzline. Cca 2 stovky detí ročne potom muselo pod nôž a trávili ich aj drastickými antibiotikami.

Ďalšia vec je, že aj samotná hexa a pneumo majú ako jeden z nežiaducich účinkov zápal a poškodenie lymfatického systému.

Zanedbať sa to nesmie, lebo ak je to BCG a dieťa necháš skopať ďalšou dávkou hexa & co, môžu sa mykobaktérie znovu prebudiť a tentoraz to nemusí skončiť u lokálnej uzliny.

Čo môžeš urobiť - dať si prinajmenšom odklad očkovania, ísť na pľúcne nech to pozrú, a ešte na imunológiu, pretože v prípade takýchto následkov BCG býva veľmi častým nálezom aj oslabenie bunkovej imunity (to je v skutočnosti dôsledok tej hexy & co).

prevenar
23. aug 2012

@ivuska1680 stale by platilo co som napisal vyssie.. chapes , na co ked nemusis ? ziaden taky zakon neexistuje, totalne by si sa do toho navliekla sama. jednalo by sa o formu samo-udania. musi jej stacit nic 🙂

ONA ma napisat do karty tu diagnozu , je to oficialna lekarska diagnoza kt. by mala poznat ( co poznat samozrejme nebude , ale moze si ju vyhladat ^^ ) ..no a ona dava peciatku pod svoju vlastnu diagnozu ako vzdy . tvoj podpis ta nema co hladat.

svoje vyhlasenie ,ze "odmietas pouzit danu konkretnu ockovaciu latku na tvojom dietati" donesies na az na predvolanie . zaroven oni nebudu mat nic co by si v minulosti podpisala co je velmi dobra pozicia z hladiska prava.

zaroven samozrejme, co spravis je len na tebe 🙂

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@natas4
no smola, ani som v zivote nefajcil a nebol opity..... ale inak mas v inych oblastiach urcite aj nejaky mozno to odhad 😀 😀 😀

prevenar
23. aug 2012

@ivuska1680 ....su deti co s tymto skoncili s rakovinou lymfatickych uzlin. takze by som rozhodne nepokusal osud dalsimi pokusmi.

ivuska1680
23. aug 2012

@prevenar cize zajtra ked pojdem k Dr. tak jej len poviem , ze u nej nic nepodpisem a hotovo! a ona aj tak ma moze nahlasit na RUVZ? alebo v tom pripade ked som nic nepodpisala uz nie?

prevenar
23. aug 2012

@ivuska1680 ..nie , nahlasi ta vzdy 🙂 ci nieco podpises, alebo nie 😀 ..rozdiel je v tom,ze ked podpises de facto sa usvedcis z priestupku a ulahcis im "robotu" ..ak nepodpises, nic pisomne na teba nebudu mat , budes mat lepsi priestor manevrovat. zaroven ziskas cas pripravit si vyhlasenie na RUVZ. nejak tak.

lollipop1
23. aug 2012

@prevenar Ahoj, rozhodla som sa nedat ockovat svojho syna, volala som s dr. ,v podstate neprotestovala len ako prve mi povedala ze musim podpisat nejaky papier. Viem ze pises, nic nepodpisovat, ale chcem sa ta opytat ci mas nejaku skusennost osobne s tym ze si nepodpisal. Aka bola rekcia dr. ked si nepodpisal, a ako si reagoval ty? Chcela by som byt pripravena, co sa tyka ockovania neockovania, citam uz mesiac kazdy den aby som jej vedela argumentovat preco s tym nesuhlasim,len neviem ako sa zachovat s tym podpisovanim co mozem ocakavat. Lebo aj ked chces ist predcasne z nemoznice podpisujes reverz, ci ten podpis nie je len taka formalita.

trdielko149
23. aug 2012

ahojte! moja dcera 16.9.2009 narodena ma 3 roky coskoro bola ockovana vsetkym okrem zvysenej teploty ziadne ine priznaky nemala ..dnes vecer po okupani som si vsimla ze pod tym bielym fliacikom po ockovani na ramene TBC co sa ockuje este v porodnici ma zdureninu malinku ale ma ako ked je zdurena uzlina ... co to do pekla moze byt? dakujem vam za kazdu jednu radu!

manof
23. aug 2012

@katja78
@racerunner
Odpoviem vám obom, ale teraz mám súrnu prácu na 2-3 dni a beztak som tu za posledný týždeň strávil neúnosne veľa času - neúmerne výslednému úžitku. Takže možno tak v nedeľu sa ozvem. Predbežne prajem pekný koniec týždňa.

@avegod
Došla odpoveď od hovorkyne nemocnice:

* * *

Hezký den.
Děkuji za upozornění, toto je mi známo, bohužel úpravami textu se vloudila chybička.
Přeji hezký zbytek léta
S pozdravem
Mgr. Petra Černo
tisková mluvčí
Nemocnice Havlíčkův Brod p.o.
petra.cerno@onhb.cz
tel. 569472201 nebo 604475082
www.onhb.cz

ponik25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenka600
23. aug 2012

Ludia, to ja som zavolala @trdielko149 nech sa opyta v tejto teme, lebo som si vsimla, ze sa to pytala vo fotoblogu. Ja som ockovat nedala, neviem odpovedat. Dakujem, ze jej odpoviete a prosim pripadne "komentare" radsej nie 😲

veve39
23. aug 2012

@prevenar vsimla som si uz viackrat, aj v tejto teme aj na inych strankach ze sa velmi zdoraznuje rada "nic nepodpisovat"..
preco ? ma to nejaky zmysel pre rodica ? my sme odmietli zaockovat dcerke mmr este v decembri min.roka, nemala som vtedy tu administrat.cast "nastudovanu", podpisala som u pediatra ze nesuhlasim...ti rodicia co nepodpisu su predsa rovnako sankcionovatelni ako ti co podpisu, ci sa myslim ? teda ak to rodic nebude hnat na sud (co je asi len minimum rodicov, kto ma v tejto dobe cas tahat sa po sudoch...), ale vyriesi sa to na urovni RUVZ - zial, zaplatenim pokuty...

zigzag
23. aug 2012

no a ze ockovanie nema niake NU, no a co tu vidime, ze ma, ale nie je to hlasene a ani vysetrene, by som zazalovala lekarku,za zanedbanie starostlivosti @laurinka2011
... a dalsia je @trdielko149

@alenka600 juj, ani ja som nedla nic, a som cim dalej ty viac rada...... len skoda ostatnych deti,,,,, kolko si musia vytrpiet.... 😒

alenka600
23. aug 2012

@veve39 AHoj odpoviem mozno trosku vseobecnejsie, nie len k ockovaniu - dlho som pracovala s pracovnym pravom a vsetkym naokolo som dala radu - nikdy nikde nic nepodpisujte! Ano, je to paranoja a mozno vo vacsine pripadov to nikto nezneuzije, ale naco sa vystavovat tomu, ze nahoda blbec a prave ja narazim na niekoho, kto to rozmaze a zneuzije?
Sama som videla, ze ludia v dobrej viere nieco podpisali, a sice z toho nevyplynulo priamo nieco negativne, ale tym podpisom si odrezali moznosti, ktore by pre nich za istych okolnosti mohli byt priaznive. Ale podpisom sa ich zbavili

veve39
23. aug 2012

@alenka600 jasne, takto vo vseobecnosti to beriem...myslela som to tak, ze priestupkovemu konaniu a zaplateniu pokuty sa nevyhne rodic ktory nepodpisal a ani ten druhy co podpisal...a ani vysku pokuty tato skutocnost (domnievam sa) neovplyvni
myslim rodica, ktory nema cas a energiu dopisovat si s instituciamu a riesit to nasledne sudnou cestou...v pripade rodicom iniciovaneho sudneho konania je to uz samozrejme uplne iny aspekt ci som nieco podpisala, alebo nie

hajanka
23. aug 2012
alenka600
23. aug 2012

@zigzag Presne tak.Samozrejme, ze stavaju sa nahody, urazy, nestastia, ochorenia, nechcem vsetko hadzat do jedneho vreca - ale ked niekto neje zdravo, robi blbosti, opija sa atd atd atd - moze si za to sam. Ale hrozne sa ma dotyka to, ze tie deti su absolutne bezbranne a v ziadnom pripade nemozu niest zodpovednost za rozhdodnutia druhych a predsa si to musia niest na niecom tak zivotne dolezitom ako je zdravie. Myslim, ze ak by deti mali sancu, kazde jedno by si radsej vybralo mznost byt zdrave ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
mimochodom ked pisem tieto slova, tak nejak na mna dolieha ta myslienka, ze to ake nesktocne elasticke svedomie maju ti, co vedia ako to je a co za tym stoji a kludne tlacia, predavaju, ockuju, vymyvaju mozgy. Ty vole

hajanka
23. aug 2012

@ivuska1680 ahoj, ziaden papier predkladat nemusis, nemusis nic podpisovat, ani vypisovat 🙂 lekarke oznam, ze podanie konkretnej vakciny odmietas, proste jej nedavas suhlas k ockovaniu konkretnou vakcinou

pectore
23. aug 2012

@manof ... no ten clanok nic moc.... ide aj o to ze ludi dost odradzas extremnym pohladom na vec...keby si zmiernil expresivitu a utok na protistranu, dokazal by si zaujat daleko viac posluchacov...ostra kritika zavana aj nadalej zbytocnym fanatizmom. Keby si do clankov pridaval viac pokory a snahy hladat pravdu ,boloby to daleko sympatickejsie a viacej posluchacov by zacalo pochybovat o vakcinach ako takych... tym ze mas vyslovene taky nazor odstavujes tym pozornost ludi ktory o tom niesu presvedceny... takych nepresvecis extremiznom ale rozumnou argumentaciou ktora v teme ako takej nechyba....vezmi si ako na teba zaposobil clanok uvzsr??? Tak isto posoby tvoj clanok akurat ze s ineho brehu na protistranu. Mylsim si ze treba viac pochybovat a spochybnovat nez utocit... je to daleko sympatickejsie a ludskejsie.....Rozmyslala som aj nad tym ze stanka je zbytocne neprehladna a prepchata.... mnozstvo ludi ju zapne a vypne...chybaju ti zaklady propagacie...s tym by som ti mohla pomoct... 😉 ...isto by som spravila uvodnu stranku nejak lahodnu na pohlad s nejakym silnym "ludskym citatom"... aby si vyvolal silnu emociu hned zo startu...to ze je tam vyvesena peticia....je tragicke.... Inak upovedomila som samotne UVZSR na najsilnejsie argumenty protistrany....tak som zvedava...prislubili kroky.... 😀 a zaroven tymto upozornujem aj teba...jedine tak zistime my z radov obycajnych kde je pravda,...ked sa velikani medzi sebou pobiju.