Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lenaluci
28. aug 2012

@zaockujteajslnko Jejda ty si mal mumps a prezil si a znamena to ze kazdy musi prezit opakujem jeden z 10000 zomrie

lenaluci
28. aug 2012

@tean mostly affecting children aged 5-9 years

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@lenaluci
ty si aspon mumps mala?...alebo je to pre teba nejaka na 100% smrtelna tropicka choroba? 😀

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@lenaluci
opakujem x krat, mumps napr. vobec nechytil moj brat ktory spal vedla mna, pouzival rovake veci ako ja, proste bol so mnou skoro cely cas, dokonca chodil do tej istej skolky atd. atd. a ziaden mumps nikdy nemal...............hold to je ale "strasna infekcna choroba", radovy zabijak deti.......... ako by povedal Dluholucky......

ja som mozno mumps chytil zase kvoli tomu ze som bol strasne vycerpany a vystresovany a to imunita potom v prdeli totalne.....takze krasna kombinacia jasle + skolka + infekcne choroby........... vydobitok socializmu......

v sucasnosti?........chemia a jedy do tela za kazdu cenu, to je jedno ze uplne zbytocne, hlavne nech uz su tam 😀

lenaluci
28. aug 2012

@zaockujteajslnko Načo to tolko omieľaš?

hajanka
28. aug 2012

@lenaluci "hajanka aky je rozdiel medzi poskodenim zdravia liekom ktory musim a nemusim vziat?" Dnes o 20:30

to je co za otazku??? 😲 😲 😲 😕 😕 😨 😨 😨

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@lenaluci
nevies co an to odpovedat, tak napises hlupe "naco to tolko omielas".....

pectore
28. aug 2012

@mata1976 Slniecko je fanatik to hadam vidis aj s niku....Pouzivaj rozum a never kazdej pikoske co najdes na nete...malokto kto ti tu bude radit ma co i len zaklady mediciny....pokial mas dietatko zdrave, bez alergii nebala by som sa....urcite popros doktorku nech ti ockovanie rozlozi...na hexu a prevenar (mi sme nic ine nedavali) je to daleko lepsie pre telicko neni to taky zasah naraz... pred ockovanim si vydup krvny zapalovy test ...no nedaj sa odbit ked ti doktorka povie ze je to v poriadku spitaj sa na hodnoty ...pokial budu hodnoty hranicne neockuj...dieta moze mat v sebe skryty zapal....(CRP -test odhali bakterialnu cinnost)...rozostupy medzi ockovaniami sme mali zhruba jeden mesiac ...takze maniesto 3 vpichov sme to absolvovali az 6 krat...ale je to ohladupnejsie voci organizmu. To ci das dietatko zaockovat je na tvojom rozhodnuti...tu vela ludi podcenuje infekcne choroby...a take su aj ich vyjadrenia ze neziaduce ucinky su horsie nez samotne choroby.... nechaj si triezve uvazovanie....a hodnot informacie podstivo.... prejdi si aj jednotlive choroby co sposobuju....pozeraj na vec zdvoch stran ....pretoze pravda bude kdesi uprostred... ja som svoje dieta dala zaockovat...bolo zdrave a je zdrave....ale urobila som vseko pre to aby to bolo bezpecne.... a nic som nepodcenovala. Uvedom si aj to ze doba ide do predu vakciny ktore boli pichane nam museli byt teda na nizsej urovni nez su te dnesne.... skratka rozmyslaj nad tym co kto pise...a nehltaj hned kazdy nazor....

maxa77
28. aug 2012

@hajanka ja som si tu jej otazku 3x precitala, ale tiez jej nerozumiem 😕

lenaluci
28. aug 2012

@hajanka Ak si chcete ochranit deti nestaci ich chranit len pred vakcinami, ale pred všetkými liekmi, lebo kazdy ma nejake neziaduce ucinky.

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@pectore
CRP ti odkedy urci ci je tvoje dieta zdrave? 😀 😀 .......trepes tak neskutocne blbosti, ako z nejakeho zenskeho casopisu......

CRP iba "zisti" ci tvoje dieta nema akutny zapal sposobeny virusom alebo bakteriou, nic viac, nic ine, vobec nic ine to nezistuje............ aj po teste CRP moze po ockovani tvoje dieta proste zomriet aj do 15 minut na alergiu na ockovaciu latku..... a ty budes pri tom..... aj s CRP v rukach 😀

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@lenaluci
ano to mas pravdu, preto skoro ziadne lieky neuzivam, ak musim tak jeden paralen, aj to len polovicu inak vobec nic....

pectore
28. aug 2012

@lenaluci ak si chcu chranit dieta musia ich drzat vo vzduchotesnych bublinach a krmit bio potravinami...i ked ja som raz brigadovala na farme....a poviem rovno ze sa tam postrekovalo jedna radost...policko bio tym istym co na policku vedla co uz samozrejme bio nebolo.... 🙂 takze tak ako vsade.....

dankakk
28. aug 2012

@pectore prosím, ty by si mi vela odpovedať na moju otázku z predchádzajúcej strany?

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@pectore
ty si mala v zivote nejaku infekcnu chorobu, alebo len teoretizujes? 😀

tean
28. aug 2012

@lenaluci
na moj prispevok si odpovedala prispevkom o 21:12 s odpovedou '?????', ocividne si teda nepochopila, co ti tym chcem povedat.
Potom si to pochopila, editovala svoj prispevok a zmenila ho na 'mostly affecting children aged 5-9 years' co je podla mna mimo temu.
Poukazal som na tvoje zvlastne matematicke vzorce.

lenaluci
28. aug 2012

@zaockujteajslnko Ale no tak slniecko prosim ta respektuj WHO jedno z 10000 deti na mumps zomrie. Ty si jednoducho mal stastie.

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@lenaluci
mal som 27r a moj lekar do mna chcel pchat lieky na cholesterol......... neurobil jediny test, ale uz mi ich chcel predpisat........ toho lekara uz nemam a dari sa mi dobre..... keby som teda pocuval lekarov, kolko hrbok liecikov uzivam teraz?!........30-40 denne? dokedy to moja pecen a oblicky vydrzia?....

mata1976
28. aug 2012

@pectore ano,suhlasim s tebou 🙂 mam este tyzden na rozmyslenie; zatial som odmietla vsetky ockovania za ktore sa doplaca a teraz uvazujem aj o povinnom...aku reakciu zo strany pediatra mozem cakat?

lenaluci
28. aug 2012

@tean to ze som zavahala nic nemeni na skutocnosti, ze akurat to tvoje moze byt 1 z 10000.

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@lenaluci
WHO ja mam za skorumpovanu zlocinecku organizaciu siriacu jasne bludy, ved je to jasn ze ide o peniaze, tie ich vyroky su skor na smiech cez plac ako na nieco ine.....

mata1976
28. aug 2012

@zaockujteajslnko ty si studoval imunologiu? mas vlastnu skusenost, kedy ockovanie sposobilo dietatu zdravotne problemy???

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@pectore
ja nic "bio" nezeriem, ale podla teba som fanatik 😀 .......to ze zjem dopestovanu rajcinu postriekanu medou proti hnilobe a umytu pod vodou, som teda priaznivec chemie? 😀

hajanka
28. aug 2012

@lenaluci a ty si myslis ze co robime? 🙂

bobocka
28. aug 2012

@lenaluci ja som ti uz napisala,ze je velky rozdiel "chranit" preventivne (ockovanim) a je rozdiel pouzit klasicky liek( s nezidaucimi ucinkami) pri prepuknuti choroby.v prvom pripade riskujes neziaduce ucinky a pritom je clovek v plnom zdravi a v druhom pripade liecis danu chorobu dostupnym sposobom,niekedy nevynimajuc liek s neziaducim ucinkom.no v druhom pripade je liecba nutna,teda to nie je velmi otazka volby,kdezto pri ockovani to otazkou volby je,kedze ide o "ochranu" uplne zdraveho cloveka do ktoreho dobrovolne chemiu napchas.

netrep21
28. aug 2012

@pectore
ty si fakt nevieš porátať koľko krát vás pichli a koľko krát by vás pichli, keby si nedala "rozložiť" HEXU, ako si to neraz písala??? hexa - 3x pich pich pich (3 dávky počas 1 roka), Prevenar 3x pich pich pich (3 dávky počas jedného roka). Obe možnosti, či už HEXA rozložená alebo nie je 3+3=6!!! Nič ste nemali naviac, ani ste nič neušetrili! Všetky deti, ktoré sa očkujú HEXOU a Prevenarom dostanú dokopy 6 vpichov. Jediné čo ste urobili, že ste medzi HEXOU a Prvenarom mali rozostup 1 mesiaca ale počet vpichov je rovnaký.

pectore
28. aug 2012

@zaockujteajslnko ano aty to vidis na dietati bez toho testu??? Vies ci prekonava zapal??Ci zacina? Preco by sa matka nemohla za par eur ubezpecit ze momentalne pred ockovanim neni v organizme zapal??? Co ti na tom pride ako blbost??? Preco by mala riskovat podanie vakciny do bojujuceho organizmu ked sa moze aspon v jednom smere ubezpecit ze je nieco "vporiadku"..... Dieta ti moze zomret na to ze olizne vlassky oriesok...dokonca moze zomret aj na infekcnu chorobu........lenze to je uz hahaha...hejze...infekcna choroba...hahaha... skoda ze este nevymysleli vakcinu na blbost bo ty by si potreboval konsku davku...

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@mata1976
nie som idiot a mam rozum, a to mi bohate staci...

sorciera24
28. aug 2012

@mata1976 momentalne mam vacsi strach z vakcin ako z chorob (mam za 3 roky nastudovane dost ohladne vsetkych ockovani a cdanych horob....a nie, momentalne sa ich naozaj nebojim.... a ja mam aj vlastnu skusenost.....kedy ockovanie sposobilo problemy....rad radom nas je tu.....

hajanka
28. aug 2012

@pectore je uz nemozem...... 😀 miesto akych 3 vpichov?????????????????????????? ty si to este stale nepochopila?????????? a to tu uz "debatujes" nejaky ten tyzden 😀 a stale ten ockovaci kalendar nepoznas 😀 😀 hlavne ze tu mudruje do temy o nesuhlase s povinnym ockovanim 😠

6 vpichov, to je tolko kolko dostane KAZDE dieta!!! nie len tvoje VYVOLENE 🙂