Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
28. aug 2012

@tara tiez potrebujes slovickarit...vymenime vpichy za navstevy...aby sa ti rozjasnilo moze byt?

lenaluci
28. aug 2012

@kaja73 lenze to zvysenie poctu chorych mohol sposobit zmutovany virus to este nemusi znamenat ze zlyhalo ockovanie

kaja73
28. aug 2012

@pectore ako moze byt dospely clovek imuny na chorobu ktoru neperkonal a protilatky z vakciny uz davno nema-to je mi ozaj zahada a praveze dospely su viacej nachylni a horsie perkonavjau tieto typicky detske choroby ako mums,rubeola a osypky-pravaze oni su nimi viacej ohrozeni ako dieta-teda komplikaciami z tychto chorob.

mandarinkadarinka
28. aug 2012

@pectore no ty si ale mudra v poslednej dobe, nestiham ziiiirat na tie tvoje uzasne rady, co tu davas maminkam. a ze tu nie su odbornici na danu temu? samozrejme ze su, len ty si to doteraz nepochopila. niektori maju nastudovane sto krat viac ako ktory kolvek pediater, pretoze ti sa tomu venuju tak 3 hodinky v semestri. a ty si teda velka odbornicka s tou tvojou gramatikou. ty si myslis, ze ked niekomu odpises s 50 chybami v 10 riadkoch, ze tie tvoje slova vyzneju doveryhodne? to je dost smiesne.... ja uz neviem, ci mam plakat alebo smiat. fakt... smutne

lenaluci
28. aug 2012

@mandarinkadarinka to napis do WHO oni si vedu tieto statistiky ja ich len beriem na vedomie

mandarinkadarinka
28. aug 2012

@maxa77 ja som citala naposledy o kiahnach od nemenovaneho slov. pediatra - ze kiahne - citujem - smrtelna vysoko infekcna choroba. skoro na ohlo 🙂

maxa77
28. aug 2012

@mandarinkadarinka tak vakcina je uz vyrobena, teraz sa treba na nej nabalit, nie? 😀 😀 😀

lenaluci
28. aug 2012

Dakujem za prijemnu debatu. Majte sa.

barbyes
28. aug 2012

@pectore @mata1976 ja som odmietla prvé očkovanie staršej dcéry ešte v roku 2010 a nič mi dodnes neprišlo 😕 😅 moja dcéra má cez dva roky a odmietli sme dokopy už 5 očkovaní (2xhexa,2xprevenar a 1xMMR) u mladšej 1xhexa + 1x prevenar a nič...už to možno neriešia, resp. nestíhajú, je toho veľa, čím ďalej tým viac rodičov očkovanie odmieta nakoľko si naštuduje zloženie vakcín a možné následky a pokuta 330 €...ja neviem, ale zdravie môjho dieťaťa mi to stojí 🙂 akurát treba napísať vyhlásenie, že odmietaš všetky a všetkych svojich aj ešte nenarodených detí ak by si ju náhodou platila aby Ti ju nedávali opakovane...ale ešte som nepočula, že by niekomu dali až do tejto výšky 😎

@pectore podľa mňa si urobila dobre, že si ich min. rozdelila, ale na tvojom mieste by som si o tom naštudovala ešte viac...naozaj Ti píšu pravdu, že už tu ide viac o biznis ako o peniaze...tie choroby na ktoré sa očkuje nie sú také závažné a tie čo sú, sa už ani nevyskytujú, možno v nejakých zaostalých krajinách...určite by som nepočúvala názory lekárov, ale zisťovala si mimo, oni chodia na rôzne prednášky a školenia, ale POZOR...všetky sú financované práve farmeceutickými spoločnosťami, ktoré na týchto očkovaniach zarábajú a ak by sa neočkovalo tak prichádzajú o miliardy...
vôbec sa mi nepáči ako Ťa tu zhadzujú preto, že máš iný názor, nikoho ním neurážaš, ale v niektorých veciach sa naozaj mýliš 😉

hajanka
28. aug 2012

ha ha ha 😀
nemas za co, ze sme ti to opat vysvetlili 😉

mandarinkadarinka
28. aug 2012

@maxa77 no ved hej, dokonca si mozme vybrat ci s hexou alebo do 3 nohy aj s prevenarom 🙂

netrep21
28. aug 2012

@lenaluci
Správne, to asi nikto teraz nevie vysvetliť, ale ak by to tak bolo, tak je potom očkovanie nanič, keď vyprovokuje mutáciu vírusu, nie? Vírus je nepolapiteľný, vymetieš jeden kmeň a ajhľa, máš tu iný, na ktorý očkovanie nezaberá.

bobocka
28. aug 2012

@lenaluci ved ano,o tom sa nik nehada.dopredu nikdy nevieme ako dany clovek zareaguje.ci ockovanie zvladne s uplnou pohodou,alebo sa prejavia nelmi skarede zdravotne tazkosti .a je len na kazdom z nas si urcit ake riziko sme ochotni podstupit.ci riziko poskodenia vakcinou,ci riziko liecenia danej choroby.preto odsudzovat s opovrhnutim jeden ci druhy tabor je prinajmensom stupidne.je fajn si stat za svojim rozhodnutim,no znevazovat rozhodnietie niekoho ineho len preto,ze sa nestotoznuje s tym mojim...to je trosku vela.

pectore
28. aug 2012

@kaja73 su pokial ich neprekonaju...ale kto ich prekona a kto nie...ake su statistiky...kto je chraneny a kto nie....to ze sa ockuju deti chrani aj dospelych...

kaja73
28. aug 2012

@lenaluci jasne ze vakcina zlyhat nemohla,ako by aj mohla 😎
Ale nalez protilatok v tele na rubeolu,mums a osypky by ti napovedal viacej-ved si ich daj zistiti ked budes mat cca 30 rokov ako si na tom-myslim ze tam uz nic mat nebudes.
A teda si tymito chorobami ohrozena-ak si ich samozerajme neprekonala.
A keby si napr prekonala cierny kasel,tak ked budes kojit svoje babtako,tak ho tymto budes chranit aj v dobe ked vakcina este vobec nefunguje a toto ochorenie moze sposobit smrt babatka-to je cca do jeho 6m veku a dovtedy ani vakcina nezabera.
Tvoje mlieko by vsak zaberalo od prveho dna kojenia-teda vakcina praveze ohrozila deti v najnebezpecnejsom veku,lebo maloktora maminka ho ma prekonany.
Ale to sa zmeni,lebo aj tato choroba sa vracia,teda zas zacne fungovat imunita z kojenia.

tara
28. aug 2012

@pectore a co asi akoze urobila lepsie??? to ze ste dali rozostup 1mesiac, to je akoze nejake setrenie organizmu? to myslis asi zo srandy, vsak???? tak ci tak ich mate 6. moja znama sa dala ockovat proti chripke a NU sa prejavili az po 5mesiacoch a presne ako z pribaloveho letaku - ukazkove. a to bol len jeden jediny vpich a ziadne dalsie za tym ani predtym. tak prosimta netaraj. to co si napisala je prepac za vyraz, ale velmi velmi velmi hlupucke a presne ako z ust pediatra. dame rozostup jeden mesiac a telicko sa lepsie spamata. kriste na nebi.... 😠 a o mesiacik dalsiu vakcinku a potom dalsiu, dalsiu. raz-.dva-tri...a je ich sest.

tara
28. aug 2012

@netrep21 presne, virusy vedia krasne mutovat.

mandarinkadarinka
28. aug 2012

@barbyes nik ju tu nezhadzuje preto, ze ma iny nazor. ale preto, ze tu tvrdi take veci, ze tie by sa ani na marse neudiali. ako napriklas doktorka jej rozdelila hexu na 6 casti a podobne.... a to, ze tu presviedca ludi o niecom o com nema ani paru ani slychu . tak to bud odvaha alebo drzost. ale podla mna to druhe

dankakk
28. aug 2012

@pectore prečo ockovanie "nad rámec " odmietas? Čo ak dnes nad rámec bude o rok povinne? (tak ako bol prevenar) aký je v tom rozdiel??? Dnes odporúčané o rok povinne?!?!

tean
28. aug 2012

@dankakk
druhy vyborny postreh. Davam 101 bodov zo 100

pectore
28. aug 2012

@mandarinkadarinka pocuj ty bojovnik... chod sa modlit k anete (RIP)...to je asi tvoj vzor...ked si nastuduje 3000 stranok tak to znej robi v tvojich ociach boha.... Ale uz sa opakujem ...to ze si precitam celeho harry pottera neurobi zo mna odbornika cez rozpravky.... aka je v tom objektivost ked hladam len jednym smerom a vsetko ostatne su bludy...aj fakty o pravych kiahnach...vsetko je vymysel...hlavne ze slobodavockovani hlasa bozie slovo.... A niesu tu odbornici...su tu len ludia co si MYSLIA ze su odbornici.

pectore
28. aug 2012

@tara ja viem co som robila a viem aj preco.... to ze to nedokaze pobrat je uz tvoj problem.... ja uz to naozaj lepsie nevysvetlim.... a chripka je zas nieco ine...nemiesaj jablka s hruskami... povinne s nepovinnym.... nepovinne ockovania...to uz zavana cistym biznisom....

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@pectore
aha, takze sa WHO radsej nic nepytajte, lebo si budu klopkat na celo, a neodpisu vam...... tomu teda poviem "organizacia svetovej urovne" 😀

pectore
28. aug 2012

@dankakk rozdiel bude v tom dovode preco je to zrazu povinne....

bobocka
28. aug 2012

@tara niektori pediatri hexu a prevenar rozhadzuju s mesacnym odstupom,presne vraj koli lepsej znasanlivosti,ale napr pediatricka mojho syna picha v jeden den,ze prave to je mensi sok pre organizmus 🤐 ,teda ,ze sa akoze nemusi vyrovnat s ockovanim 6x,ale 3x.musim povedat,ze moj maly znasal zle "len" prvu hexu s prevenar (plus stupidne dobrovolne podany rotarix),ale to verim,ze bolo preto,ze nemal zahojene ockovanie bcg a dr veselo ockovala dalej 😠 .ostatne uz zvladol dobre,aj obavanu MMR (ta bola s pomocou thuye) o dalsom ockovani vsak zatial neuvazujem.momentalne nie som presvedcena o dobre ockovania.a pokial niekto nevyrukuje s ozaj presvedcivym proockovacim argumentom,tak sa ockovat dalej nebude

pectore
28. aug 2012

@zaockujteajslnko iba pri tebe si budu klopkat... 😀

mandarinkadarinka
28. aug 2012

@pectore no toto je vazne mudra veta. ja poznam aj ocovane deti, ktore jedia BIO. aj ja som ockovana a papam bio. aj moj raz ockovany syncek papa bio. a raz som si bio preverila. do chladnicky som si dala jedno bio jablcko a jedno nebio. to bio mi zhnilo do 5 dni, nebio tam zostalo krasne cervene ako prave odtrhute 8 mesiacov - dodnes neviem, akym sajrajtom bolo postriekane. tak tu prajem dobru chut. a bud len rada, ze mas zdrave dieta. len aby si aj ty raz nemusela davat bio, ak ti tvoje dieta zostane po vsetkych tych eckach, ktore do neho denno denne ladujes alergicke aj na zrnko prachu - lebo potom pojdes do tej bubliny ty.

prevenar
28. aug 2012

@nae pekne napisane ..ja by som sa mozno este zamyslel nad poslednou vetou 😉

-princip, je sice super vymysleny ...ale som presvedceny, ze ocakavany vysledok je nerealny. vzdy bol a vzdy bude. jednoducho ludske telo je neuveritelne komplexna a "vymakana" vec v priebehu milionov / miliard rokov. "vylepsovanie" tohto systemu nasilnou cestou bude mat vzdy aj negativne trhliny. napriklad len take antibiotika - mozu zachranit zivot ak sa pouziju v spravny cas ..ale zaroven to vzdy ma aj negativnu stranku ..a prehnane uzivanie je samozrejme uplnou katastrofou pre telo . no a vakcinacia je poriadne daleko od antibiotik ... takze ..neviem, mozem sa mylit, ale ako pozorujem snahy ludi ovladat , alebo nejako prekabatit prirodu zvacsa sa to v konecnom dosledku obrati proti nam. samozrejme netvrdim,ze nejake vysledky nie su ..ale dost casto su to skor Pirhove vitazstva 😖

(vid. ano kupis si jedlo kedykolvek v obchode, ale ake ? take ,ze mas do par rokov temer garantovanu rakovinu, ano kupis si "zdravie" v lekarni ..ale na ako dlho ? atd.. )

trochu mi to pripomina snahu Grekov uchovavat zvuk - zakricali do anfory , a rychlo ju zavreli a zaliali voskom ^^ - napad super ! ..len vysledok , uz trosku menej 😉 ,mojich 5centov 😉

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
28. aug 2012

@zaockujteajslnko posielam pusu na dobru noc.... 😀 😀 😀 aspon mas nad cim premyslat...