Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
30. aug 2012

@mandarinkadarinka sak maju na ne lieky a postupy.... ale vzdy bude lepsia prevencia....nez nasledna liecba...co ja mam co potit...si najdi jak sa te choroby liecia...vyrusoveho povodu sa daju len tlmit, tak ako kazdy vyrus........ Co uz nevies jak si do mna rypnut? Tu je taka oblubena veta nastuduj si.... a prides na to ze stale je najlepsie dat sa zaockovat nez spekulovat jak sa potom s toho hnoja vyhrabat... A myslis ze vymyslanie liekov ja nejaka zabavka v ramci volneho casu...bude to nielen biznis ale aj kus nelahkej prace.... ktoru by nezvladol nikto z nas tu pritomnych... my mame len silne reci...hejze?

pectore
30. aug 2012

@halienka pred 200- 300 rokmi neboli matky matkami.... deti im boli ukradnute.... Ja by som ta poslala do afriky pozret sa na matky ktorym umieraju deti...jak to nesu .....to co si napisala je akurat tak vrchol hyenizmu....

koran
30. aug 2012

ahojte, práve dnes som prišla od doktorky s malou, mali sme sa očkovať... ked som povedala, že očkovať nechcem (zahrala som to tak že zatial nechcem, než si to všetko "naštudujem" ) dala mi odklad do jej 10tich mesiacov.aj ked mám jasno, že nechcem nič, tak ale aspoň nebudem mať opletačky teraz ked je horko.. no a dr. na to že "viete my sa musíme držať predpisov, také sú zákony. je to vaše miminko, ako sa rozhodnete ja to budem rešpektovať..ja tiež nie som za všetky očkovania"... a ked som povedala že v noci prestala dobre spávať tak hned sa uškrnula a tak potichu aby to sestrička nepočula "od očkovania že?" no a potom povedala ešte "áno viem že detičky mávajú po očkovaní problémy" takže mi je jasné že tiež si o tom myslí (aspoň z časti) svoje. a som rada že mám takúto dr., lebo som bola rozhodnutá, že keby mi robila nejaké nepríjemnosti alebo ma prehovárala, tak si pýtam kartu...

zaockujteajslnko
30. aug 2012

@manof
ako ako ako? ak sa dozviem ze ma pozvali na nezavezny pokec, vystavujem im fakturu za stratu casu a poskytnutie sluzieb, vo vacsej vyske ako ich pokuta, ak neuhradia, uvadzam ich ako neplaticov....... dokaz? pozvanie, predpokladam ze teda ked nejde o pozvanie oficialne kvoli ockovaniu mojho dietata ide o pozvanie pracovne, teda nimi plne plateny komercny rozhovor....

take jednoduche to je.....

nahravat si mozem co chcem ako chcem, ked sa to mna tyka...... mam na to dokaz ze si ma "pozvali" a ked som tam teda ja a moj hlas tak si to mozem nahravat......

pani pravnicka sa moze strcit do prdele, nevidim dovod jej rozumom nic ine ako sa len vysmiat a z chuti!!!!!!

zaockujteajslnko
30. aug 2012

samozerejme financne naklady na dopravu si dam preplatit v plnej vyske, este extra.....

netrep21
30. aug 2012

Vie prosim niekot poradit ako liecit dcerke kozne vyrazky, ktore sa jej pred 2 tyzdnami urobili na lavej strane tela (stehno, brusko, predlaktie), obcas ju to svrbi, pomay sa to rozsiruje. Dnes sme boli na koznom, lekarka predpisala sirup - antihistaminikum, ale po precitani NU som sa rozhodla ho nepodavat (zastava srcdca, nahle bezvedomie...). Tie vyrazky su malinke a zacervenane, nie su to pluzgiere alebo zihlavka. Dakujem za vsetky rady.

pectore
30. aug 2012

@netrep21 myslim si ze dost by pomohlo foto v takomto pripade....

senoble
30. aug 2012

@pectore snazim sa najst info no teba tu je viac 😠 ,ockovanie si rozlozila tym viac skodlivich latok nalozila dietatu,toz moj nazor(nie som proti ockovaniu,len niektore sa mi zdaju zbytocne,smrtelne kiahne sme uz prekonali 😝 )...a otazka,,ak by tvoje dieta zostalo po ockovani ,,poskodene,,,tak by si to brala ako dan za kolektivnu imunitu?

majusqwa
30. aug 2012

@zaockujteajslnko nebudem tu citat tych x stran, co tu zasa pribudlo. ale chcem sa opytat (neviem, ci sa to tu uz pisalo), ci poznas niekoho alebo ci ty sam si nebol na RUVZ, vyrubili pokutu, rodic nezaplatil a bojoval dalej? lebo chapem (a citam), ze na RUVZ su "studovani, inteligentni, rozhladeni" ludia, cez ktorych neprejde nic. ale predsa ten dohovor o biomedicine musia respektovat, aj ked su taki prisprostasti. alebo sa mylim a na SVK je to zasa inak?

manof
30. aug 2012

@koralinka sú tu aj takí z NR, čo vyviazli bez akejkoľvek pokuty. Ale nemôžem sa Ti zaručiť, že nijaké druhé kolo nebude. Je to veľmi dobre možné, ale nie isté.

koralinka
30. aug 2012

@manof ok dakujem aj tak, o mesiac by sme mali íst očkovať, tak som zvedava

manof
30. aug 2012

@majusqwa no tak RÚVZ si v zásade môže robiť (a neraz aj robí), čo sa mu zachce, kým súd nerozhodne inak. Na Slovensku je to tak.

lyongirl
30. aug 2012

a je tu aj niekto, komu pokutu nedali?

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pectore
30. aug 2012

@senoble tym ze som ockovanie rozlozila som akurat urobila to.... ze by som vedela na ktoru z nich dieta zareagovalo....dieta dostalo mensiu davku napriklad hlinika a veskerych latok ktore su obsiahnute aj v jednej aj v druhej vakcine.... ... (niekto to tu pekne rozpisal preco je to lepsie...myslim ze tean ) ... kebyze si niesom ista svojim rozhodnutim nespravim ho.... Ziadne keby sa nekona.... to je otazka typu co by som urobila kebyze je moj plod poskodeny...pojdem na potrat??? Jak sa mam v citit do tak vaznej zivotnej situacie? Ziadna odpoved nebude objektivna...pretoze na to by som potrebovala pocitit tie emocie...ktore si nikto nevie predstavit kym nieje "obetou"...ale skusim ti odpovedat inak... keby som vedela ze moje dieta zachrani aspon dalsich 10...bola by som schopna ho "obetovat"... ale nemysli stylom tu je moje decko obetujte ho.... ale v situaci ked je nutne sa odosobnit a nemysliet na seba a svojich blizkych ...ale mysliet na inych ktory tu pomoc potrebuju viac...no bojim sa toho ze stale by to musela byt situacia...ked uz aj tak nemam co stratit.. v takej situaci by som uz necakala na zazrak a bola by som schopna obety....a viem ze tu zas zacnu posmesky a rypacky.... ale dokazala by som obetovat aj seba ... aj keby som mala cely zivot pred sebou a mohla mat este 1000 deti, dokazala by som sa obetovat pre to jedine co zatial mam.... keby sa nieco take stalo mojmu dietatu...chcela by som vediet pravdu...ale nebola by som spokojna so sebalutostou ci polovicatou pravdou... neprestala by som ....potrebovala by som poznat odpoved na otazku "preco".... mozno by som sa tym odsudila na celozivotne hladanie... ale nestacila by mi prvotna vycitka...prva naplast co by sa mi ponukla.... .mne nie... mna by zaujmalo preco prave moje dieta...aka "konstalacia hviezd" to sposobila.... Velmi jednoducho si postavila proti sebe dva extremi... dieta. vs spolocnost ...... z ktorych sa v dnesnom sebeckom svete lahko vybera.... keby sme tvoju otazku aplikovali inac... obetujes svoju celu rodinu ci svoje jedno dieta.... aka by bola odpoved? To su v hlbokej podstate velmi vazne otazky... ktore idu hlboko pod kozu....a odpovede su zavazne rozhodnutia....ktore nedokazeme v dnesnych podmienkach docenit...ale vravim v dnesnom sebeckom svete su pre vecsinu ludi odpovede az moc jednoduche....

zaockujteajslnko
30. aug 2012

@majusqwa
ja neviem, kedze na RUVZ som nebol a je celkom mozne ze ani nepojdem, kedze mam odmietnutie napisane tak, ze mi nemozu vobec nic (ak budu konat v zmysle zakonov). Ja ziadne ockovanie neodmietam, v zivote som nebol nikym na ockovanie dietata vyzvany, oficialne ja nemam ani pediatru pre svoje dieta a ona ho osetruje bez mojho suhlasu atd. atd. atd.

ale myslim si ze kazdu ruvz funguje inak, v nitre asi skor hladaju dovody rodicov a ked vidia ze "su to fanatici" z ich pohladu tak pokuta je nezmyslom, ajtak je to len prijem statneho rozpoctu, cize kvazi "dan za nic" a nikomu to neprospeje a nikoho to nedonuti k nicomu....

na inych RUVZ asi rozmyslat odmietaju a davaju to rad radom aritmeticky ako Trnava a podobne.....

aj na toto by sa dala napisat staznost ze je nejednodny pristup k priestupkom v ramci SR a teda ze pokuta udelena co ja viem v Trnave je neprimerane prisna a ziadat ju primerane upravit okrem ineho.... do odvolania a aj na UVZSR

halienka
30. aug 2012

@eaka veď to bolo len také zamyslenie sa 😉 🙂

ssisska
30. aug 2012

Nechapem detskych lekarov a hlavne lekarky,kde sa stratila ich humanita,ludskost a svedomie!Velmi dobre vedia ,ze ockovanie detom poskodzuje zdravie,dokonca hrozi smrt!Boja sa ,ze stratia pracu?A ako sa im v noci spi ked dovolia ,aby tie jedy vstrekovali priamo babatkach do krvi!?Kde je to ich svedomie?Nemaju vlastne deti!?

natas4
31. aug 2012

@ssisska vsetci lekari, ktorych poznam, tak maju svoje deti zaockovane

prevenar
31. aug 2012

@ssisska bohuzial , na miesto mozgov maju v hlave firemne skolenia 😒 a tym padom si asi fakt veria, ze ockovanie je neskodne a dovoluje nam zobudit sa aj na dalsi den. ..zaroven medzi nimi urcite existuje skupina, ktora chape o co ide, ale preferuje isty prijem a "bezproblemove" fungovanie . svojim detom a rodine zapisu ockovanie a vyleju ho do umyvadla a do "cudzich" to proste pichaju ako na pase. ..ono nie je to len o ockovani, ved staci sa pozriet akym systemom funguje cele zdravotnictvo. boli ta hlava ? tu mas tabletku proti bolesti . mas nieco s pecenou ? tu je nieco na pecen ...atd. vsetko je totalne nepochopene, vytrhnute z kontextu a samozrejme totalne nefunkcne. kedy sa lekar spyta ako sa stravujete a cim ? kolko pijete a co ? zistime v akom stave mate travenie a ci nahodou nie je totalne nefunkcne koli tomu,ze vase je jedlo je vlastne toxicky odpad. ...zistime ci nemate premnozenu kandinu, nejake ine bakterie a pliesne a preco . ..ani vo sne samozrejme. ked im nie je divne ,ze sa cloveku venuju tak 2 minuty , denne vypisu snad tonu liekov a ti ludia sa stale cele roky vracaju s tym istym , tak co mozes ocakavat od takych ludi ? je to proste cele zle od zakladu a tak to aj vyzera.

jandl
31. aug 2012

@senoble pektore se nechala oblbnout pediatričkou.Ona má dítě řádně očkováno podle očkovacího kalendáře.

sissmiss
31. aug 2012

@zaockujteajslnko ale oni nemaju potrebu mat deti. Maju potrebu mat sex a nemaju k disp.ochranu.

senoble
31. aug 2012

@jandl ja som si ties myslela ze ocko je potrebne,nie prave najlesie,ale ked je povinne tak asi ma vyznam,no ked moj syncek zostal po ocko lezat a nevedel si sadnut a chodit,vysoke horucky,prestal jest,mrzuty a velmi oplakany,neskor nedostatok zeleza a oslabena imunita(doky a na pohotovosty povedali ze ho len bolia opuchnute nozky),dcerka po ocko ekzemove ruky az do krvy zozrate,s tym ze ekzemi neboli testami potvrdene,deti su chore dva krat do mesiaca...no nedalo mi to a zacala som studovat....teraz sa vyhybam mmr,stale uspesne s kontraindikaciami a zlym zdravotnim stavom,keby som si nevidupala testy na imunitu tak drobec by nemusel 3 zive vyrusy zvladnut:(doky chce stale ockovat len vojdem do ordinacie uz na mna vytahuje ockovanie,keby som nic nevedela,,dakujem tejto teme,, tak je davno zaockovany,aj cez viac kontraindikacii...(zistila som ze ak berie ribomunil,tak to je ties mozna kontaindikacia na ockovanie,,doslova je napisane ockovanie treba konzultovat s lekarom,,cez zly zdravotny stav musim teraz chodit s drobcom kazdy mesiac na krv aby si doky overila ci sa mu imunita zlepsila,viem ze ribomunyl nie je prave spravna volba no pomohol nam,uz 2 mesiace sme neboli chory,ale imunita sa este znizila:(
@prevenar ako je to s vakcinami,doky ich zakupi a ked zaockuje tak ich poistovna preplaty?

nikimax
31. aug 2012

@natas4 a podľa čoho to vieš, lebo ti to len tak povedali....medzi rečou...??

mimi
31. aug 2012

@natas4 a to ako vies? Myslis, ze sa priznaju, ano ja nemam dieta zaockovane.

pectore
31. aug 2012

@jandl nenechala som sa oblbnut ani pediatrickou ale ani neockovacou kampanou.... sama som si zvazila pre a proti...a vyhralo ockovanie.

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koralinka
31. aug 2012

@senoble aj moja po tretej dávke hexa až kričala od bolesti, nevedela sa posadiť a pol dna rocne dieta ktoré inak neobsedí pol min LEZALO jak mrtve len pozerala tými ubolenými očkami ,,do blba" vtedy som sa rozhodla definitívne, ked som ju chcela prebaliť/posadiť/pohladiť krik jak odušu :( bolo to strašne chuda male

mimi
31. aug 2012

@koran lenze doktorka ta aj tak nahlasi 😒 aj nasa mi povedala, ja vas presviedcat nebudem, ale nahlasit vas musim ☹

nikimax
31. aug 2012

@petot
@manof chcem sa spýtať, lebo som si nevšimla, či pripomienku podporovali aj nejakí lekári. A teda či aj lekárom samotným (aspoň niektorým) záleží na tom, aby ich pacienti odchádzali z ordinácie dostatočne a odborne informovaní...