Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nikimax
31. aug 2012

@aduskatt kiahne by som brala tiež a na výmenu môžem ponúknuť kvalitne zníženú imunitu,( zaručujem častú chorobnosť) ...kto má záujem....

aduskatt
31. aug 2012

@nikimax ja ponukam castu chorobnost a ekzem

nikimax
31. aug 2012

@aduskatt ty brdo, vy ste tiež dopadli takto po očkovaní? My máme "na sklade" tiež všeličo možné. Okrem ekzému, ale my zase máme také sýto červené fľaky, ked sa malý roznervačí a rozjačí naskakujú mu hlavne na krku a na hrudi...ked sa skludní, tak zmiznú....neviem ako sa to volá, nevie niekto?...

aduskatt
31. aug 2012

@nikimax jasne.stale chory, soplavy a ekzem jak svina, ale akonahle som vylucila vsetky lieky, ktore mal dennodenne uzivat, tak sa to pomaly dalo do lepsieho stavu......takze som rozhodnuta posledne ockovanie vynechat

nikimax
31. aug 2012

@aduskatt náš je tiež háklivý na lieky, bud nezaberali a choroba trvala dlllho- predlho, ale väčšinou mi ich vracal 😝 alebo ani nezjedol- vyplul. Ako keby inštinktívne vedel, že mu škodia...

petot
31. aug 2012

@lenaluci Takže 3 prípady rubeoly na 100000 obyvateľov. Rubeola = niečo ako nachladnutie s vyrážkami. Hrozné 😉

petot
31. aug 2012

@lenaluci "na pokles detskej umrtnosti nema predsa vplyv len ockovanie ale aj zlepsujuca sa lekarska starostlivost a zivotna uroven."

Veď presne to som chcel grafom povedať. Že na pokles dojčenskej úmrtnosti malo očkovanie minimálny, ak vôbec nejaký vplyv. Ba možno dokonca negatívny.

lollipop1
31. aug 2012

@majusqwa Viem o com hovoris stym tlakom okolia☹ vcera som dala svokre precitata to som vytlacila z interanetu, vcera jej nazor-" ano, aj ja som pocula ze to nie je dobre a blabla, Dnes- stretla sa totiz to s mojimi kamaratkami, ktore sa riadia heslom," ved doktorka nam povie ci ockovat alebo nie, a ockovanie je dolezite" a uz bol nazor iny, citujem: " mala by si dat ockovat ved aj XY a XY (to su tie kamaratky) idu dat ockovat a ved aj nase deti su ockovane a to sa mu nemoze nic stat", noooo myslela som ze rozhryziem kocik a povedala som jej co si myslim a trieskam si hlavu o stenu ze som JEJ prave JEJ nieco povedala, ale bolo to v dobrom umysle no co uz, aj to som jej povedala ze som mala radsej drzat usta ako JEJ nieco povedat, lebo co urobim ja je vsetko na h... ale co urobia XY a XY to je vsetko najlepsie. Tak nech sa da namiesto mojho syna zaockovat ona, kupim od dr.tu vakcinu a sama jej ju pichnem (do jazyka najlepsie), nasrana som strasneeeeeeee☹

heimdalls
31. aug 2012

Priatelia....naladte si Lumen....dnes o 20:30 relácia s "p. Dluholudským" o očkovaní.

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@heimdalls
to uz je to vymyvanie mozgov co slubila GlaxoSmithKline a Pfizeru ministerka zdravotnictva ze sa bude diat z nasich dani a odvodov...............zostava len blahozelat ze sa na nasich peniazoch prizivuju taketo osoby..

lenaluci
31. aug 2012

@petot Ale neviem, aký by to mohlo mať vply na zníženie úmrtnosti, ked aj tak sa predsa neockuje proti smrtelnym chorobam.

halienka
31. aug 2012

@lollipop1 😀 😀 no čo narobíš, ja už by som celkovo pri druhom dieťati okolie minimálne o všetkom informovala, pri prvom človek tak všetko prežíva... ja už by som neriešila pokiaľ by som nutne nemusela s príbuzenstvom ani okolím nič, ani dudel, ani plienky, ani spánok, jedenie...lebo zo všetkých debát vychádzam ako všetko robím zle zle zle 😀 sa čudujem, že to moje dieťa ešte žije pri takej materi 😀 😀 kašli na ňu urob si po svojom 😉 🙂

pectore
31. aug 2012

@zaockujteajslnko lenze nezabudaj ze som ich nemusela prekonavat aj z dovodu ze som bola ockovana...tak ako vacsina tu pritomnych... aj ja som bola zaockovana nie len moje decko.

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
tak to si potom vazne velke decko 😀, lebo ak mas aspon 22r, tak si ockovana na velke mnozstvo beznych chorob nikdy nebola 😀 a napriek tomu si ich nikdy nedostala 😀 co teda vylucuje celu tvoju teoriu o vsehomire ockovanosti, kolektivnej imunite a podobne sprostosti.... ved s tebou v kolektive bolo takych ako ty neurekom, a nie si chora, dieta moje 😀 😀 ako to je mozne? ako to je mozne?..........rozmyslaj ty vyslankyna GlaxosmithKline a Pfizeru 😀

dokonca si to co uvadzas prekne krasne vylucila sama na sebe, co je uplne dokonale 😀

mikymiky
31. aug 2012

@majusqwa no ved ja viem, ze tlak okolia je velky - sama ho zazivam. Ale nic na svete ma neprinuti k tomu, aby som vystavila svoju dceru niecomu, co povazujem za potencialne nebezpecne.

tara
31. aug 2012

@halienka presne, aj ja budem pri druhom dietati riesit veci uplne inak. tiez vynecham diskusie o plienkach, dudli a pod, presne ako pises. je to zbytocne. naposledy sa vsetci zaujimaju o to, preto sa este maly nepyta na nocnik. tak som im odporucila knizku "nenutte ma na nocnik", tam to maju krasne vysvetlene. takze moja rada znie, odvolat sa na literaturu, zatial to u nas zabera. 😉

mikymiky
31. aug 2012

@tara si ma pobavila, aj ja sa takto odvolavam na literaturu, ked uz neviem, kam z konopi, no a velmi casto mi zas potom vycitaju, ze robim vsetko podla kniziek! 😀 Je to zbytocne, co koho do toho, ako si vychovavam svoje dieta, teda jasne pokial by som mu nejak zjavne ublizovala, ale moja dcera je jedno stastne, vesele a superzdrave dievcatko a aj tak furt vsetci volaco riesia.

tara
31. aug 2012

@mikymiky presne, zijeme podobne 😎 asi je to vsade rovnake, vsade, kde si chce clovek ponechat svoj nazor a viest dieta podla svojho, tak sa vyskytnu aj opacne nazory. naposledy mi moja segra ( ale v dobrom ) povedala, ze som matka demokratka 😀 ale ze ona bude taka ista. takze je to len a len o ludoch, kto chce pochopit aj ine moznosti vychovy, alebo sa bude drzat len zarytych rad. nie som proti radam od mamky, babky a pod., ale niektore navyky maju zauzivane dlhe roky a nepacia sa mi. ako aj s tym nocnikom. ja sa chvalabohu stretnem viac menej s nazorom, ze ked spomeniem tu literaturu, tak daju pokoj a zacnu sa zaujimat. 100 ludi, 100 chuti, 100 nazorov. ja som napriklad zasadne proti ortopedickym topankam, pokial nema dieta nejaku vrodenu chybu. pouzivali sme len topky s ohybnou podrazkou, ziadna protetika a pod. citala som vyborny nazor od americkych ortopedov, ze 95% ludi sa rodi so zdravymi nohami a 60% ludi ma s nimi v dospelosti vazne problemy. ale to je uz ina tema. proste nikdy maly nenosil ortopedicke topky alebo vlozky, alebo papuce. mame jednu znacku, v ktorych beha ako bezec na dlhe trate. a aj to som si musela presadit a vysvetlovat. ale pochopili.... 😵 😵 😵

tara
31. aug 2012

@tara k tomu nazoru od americkych ortopedov - vyslovili to na margo pouzivania ortopedickych topanok. 😉

pectore
31. aug 2012

@aduskatt " rubeola je otazka niekolkych dni teploty..........radsej znesiem to ako ockovanie" ale na nieco si zabudla :

Vrodený rubeolový syndróm sa vyskytuje u detí, ktorých matky sa nakazili infekciou počas tehotenstva. Pri infekcii v prvom mesiaci tehotenstva dochádza k závažným poškodeniam plodu, tehotenstvo sa často končí potratom.
Ak sa dieťa narodí, má známky infekcie v podobe zápalu mozgu, mozgových blán, poškodenia srdca a zvyčajne umiera v prvom roku života. Pri nákaze matky v druhom a treťom mesiaci tehotenstva dochádza u dieťaťa najčastejšie k poškodeniu sluchu, zraku a k vrodeným chybám srdca. Postihnuté deti sa narodia zdanlivo zdravé, neskôr však slabo prospievajú, zaostávajú v motorickom a psychickom vývoji. Vzniku obávaného vrodeného rubeolového syndrómu zabráni zaistenie 100-percentnej imunity žien vo fertilnom veku očkovaním. Celoplošné očkovanie v Slovenskej republike výrazne znížilo počet ochorení, zredukovalo možnosť šírenia nákazy a tým zabránilo infekcii tehotných žien. ... ale to su zas vymysli.... kaslat na ne ...nech si potratia a narodia sa im postihnute deti...sak staci polezat par dni...nic to ze infikovaný jedinec vylučuje vírus už 10 dní pred objavením vyrážky a ešte asi 15 dní po jej objavení, čo umožňuje jeho šírenie do okolia pomerne dlhú dobu... a ohrozuje este nenarodene deti.... to nam moze byt uplne jedno .... no fakt nadhera.

klara.jas
31. aug 2012

mala ma po vakcine atopicky ekzem (lekarka teda vahala, ci to nie je psoriaza, ale to je jedno). Teraz sa mi vysypala pri jednodnovej horucke, z jedla to nema, cisto len pri oslabenej imunite. Nasa pediatricka jej poslednu davku hexy davat nechce, ale ani to nechce nikam pisat, boji sa nas ako aj nadriadenych a masinerie celkovo, zda sa. Tak nas poslala do nemocnice na oddelenie, kde maju take ockovacie speci pripady, ze sa mame s pani doktorkou nejak dohodnut. Zdalo sa mi, ze chape, ze je problem. Ale dnes, ked malu objednavala na preventivku v 18m mi povedala s usmevom na tvari: dufam, ze uz pridete zaockovani! Hovorim: "Nie som si ista, predsa len je to trvale poskodenie. Dakujem kazdopadne za odporucanie Pediacelu, vyzera, ze ma aspon menej hlinika, ale aj tak o nom nie som presvedcena." "No, ja si myslim, ze ju pani doktorka aj tak naockuje. Dovidenia." Ked som prisla domov a sa mi to prehravalo v hlave, vycitala som si, ze som jej nepovedala rovno: " O co vam ide? Dufate, ze bude naockovana? A co tak dufat, ze bude zdrava? O co Vam ide? Ked jej to takto naburalo imunitu, kto mi slubi, ze jej to v dalsom kroku nenabura mozok? A autizmus by vam stacil? Alebo rovno smrt, aby niekto uznal, ze to nie je ok???" 😠 😖 Ach, potrebovala som sa vyrozpravat, pardon 😀

lyongirl
31. aug 2012

@lollipop1
@halienka
@tara
@mikymiky
no ja sa tiež čudujem, že moje deti ešte žijú! Pretože každý má potrebu mi radiť čo a ako, len ja to robím zle...ale toto je asi normálne v dnešnej dobe. Takže s nikým o ničom nedebatujem, teda s mojimi rodičmi áno, pretože ma vždy pochopia a nikdy sa ma nesnažia presvedčiť o opaku. Dokonca sa nám do ničoho nestarajú a ja som veľmi rada, že mám takých rodičov...a o tom, že som čudná ani nehovorím, lebo dojčím, látkujem a neočkujem 😀. Ale pst, že neočkujem viem len ja 😀

blovitc120
31. aug 2012

@pectore keby matky prirodzene prekonavali rubeolu v detstve, ziadny syndrom by nehrozil, akurat posilnena imunita prekonanym detskym ochorenim. Vzdy by sa mohli dat zaockovat MONOVAKCINOU, ak by chorobu do puberty neprekonali a chlapci by sa nemuseli vobec, nemyslis?

klara.jas
31. aug 2012

@pectore Ono by bolo aj mozne, a z toho citovaneho textu o rubeolovom syndrome to tak vyznieva, ze by stacilo, aby sa dali zaockovat zeny, ktore planuju tehotenstvo a boja sa takychto komplikacii. Tak bude mat protilatky ta, co to potrebuje a nie zbytocne stovky deti, co byvaju v jej okoli (a ktorym sa to neprijemne vrati, ak nahodou na nich choroba pride v puberte alebo neskor). Zaistenie 100% imunity zien nie je zaistenie 100% cisteho vzduchu okolo nich. Podla mna...

klara.jas
31. aug 2012

@blovitc120 jo, nestihla som to tak rychlo 😀

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@pectore
ty si proste mudra od narodenia, co uz...... ale ano casom sa k niecomu aj dostanes........ ved moja prave preto maju mat deticky zenskeho pohlavia rubeolu co najskor za sebou uz ako deticky nie ako mamicky, uz to konecne chapes? ak budu mat rubeolu za sebou, uz na 100% ju nedostanu ako matky cakatelky....cize poskodenie plodu sa da vylucit navyse aj vacsie problemy s tou chorobou...

ale kde maju tie male deticky tu rubeolu chytit ked take chytrolinky ako ty by zaockovali aj brezy proti rubeole s pochybnyim vysledkami a aj to na pochybnych X rokov........ a co ked zaockovana zena akurat na tu rubeolu ochorie v tehotenstve, tak zopar mrtvych alebo zmzrzacenych deti hore dole?!

ano viem co pisem, v rodine mame dieta co umrelo par dni po narodeni lebo matka prekonala v tehotenstve rubeolu, lebo ju ako dieta nemala.....

ja viem ze taky paradox zivota, ze s detstvom su spojene aj akesi bezne "detske choroby" a dieta by to chytit malo... tvoj mozog uz nepochpil, ale takto to tu chodi uz tisicky ak nie aj desattisicky rokov, ktore sa pocitaju v letopocte "pred Dluholuckym".....

predtym na to aby deti pochytali od seba detske choroby boli vytvorene krasne muciarne alias "jasle", na tom bolo dobre akurat to ze deticky sa proste navzajom nakazili a mali to za sebou, iny zmysel to nemalo....

ja viem, je to pre teba tazke pochopit ze "chorobe sa netreba len vyhybat za kazdu cenu, niekedy je lepsie tak trochu aj "podlahnut" a nechat si ten imunutny system s tym vyzrievat a dozriet.......nie s tymi chemickymi a zbytocnymi srackami co propagujes, to je ti k nicomu.....

snad to raz pochopis, ja ti verim 😀

zaockujteajslnko
31. aug 2012

@klara.jas
zaockvoat len zeny predtym co planuju tehotenstvo? to je velka chyba, totalna fatalna chyba.......ved to ockovanie "proti" rubeole moze tu rubeolu vyvolat a navyse zatazi imunitu, ved to je prave na hlavu padnute 😀 .......... to potom radsej sa vyhybat uplne nadeji na rubeolu ako si doslovne napichat do tela a cakat zabije to moje dieta alebo len zmrzaci? 😀

mikymiky
31. aug 2012

@tara jaaaaj tak ortopedicke topanocky ma este len cakaju . Respektive necakaju, caka ma vysvetlovanie, preco ich mala nenosi 😀 . Ale uz sme asi troska mimo temy.

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aduskatt
31. aug 2012

@zaockujteajslnko dakujem za vycerpavajuci koment k rubeole, zdielam rovnaky nazor, ale kedze som si slubila nereagovat na adresata tvojej odpovede, nepisala som....ale prsty svrbeli🙂))))