Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandarinkadarinka
1. sep 2012

@cholitko nie nemusi, v pohode jej povedz, ze ockovat nechces, povedz preco, daj jej urobit komplet testy na imunitu a alergie na zlozky v ockovacich latkach. dr ta pravdepodobobne nahlasi na UVZSR, pojdes tam podebatovat, mozno zaplatis pokutu a mozno nie, to nik nevie a mas svaty pokoj

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lollipop1
1. sep 2012

@heimdalls Ahoj, nestihla som to pozerat, ocom hovoril?

prevenar
1. sep 2012

@evicka_po ahoj .

ja by som ti odporucil precitat si par sto stran odzadu az sem , aby si v tom mala jasnejsie. nejdes na to zle v podstate, snazis sa mysliet logicky , ale nevychadzas z pravdivych predpokladov a tym padom sa aj vysledok tvojich syntez mina so skutocnostou. skusim zhrnut ako to myslim.

1) "napriklad dieta kt. umrie na cierny kasel" - ok, v tomto pripade si treba vyhladat statistiku na slovensku a najst udaje a) KOLKO deti bolo nakazenych ciernym kaslom za poslednych dajme tomu 10 rokov b) a KOLKO z tychto deti umrelo. ked tieto EXAKTNE cisla budeme vediet, POTOM sa mozme bavit o prikladoch.
2) NIKTO netvrdi,ze KAZDE ockovane dieta umrie, alebo bude mat dozivotne (vyrazne) nasledky . ..pravda, vsak je ,ze nejake nasledky si ponesie skutocne kazdy, avsak mozu byt velmi dlhodobe/ nevyrazne , pod hranicou priamej pozorovatelnosti, alebo sa mozu prevalit az o velmi dlhy cas v obdobi, ked ich uz s vakcinaciu nikto nebude spajat. dalsim faktom je ,ze vakciny proste obsahuju toxicke zluceniny - udava to priamo vyrobca a geneticky pozmenene virusy a bakterie.. skutocny dopad na dieta po dodani takychto latok pri obideni imunitneho systemu je absolutne nepredvidatelny . kto si mysli nieco ine , zije proste v LaLa lande. 😕
3) statisticke hladisko. ako statistika poskodeni vakcin na slovensku 😀 hehe na slovensku predsa nie su poskodeni vakcinami ! to si nevedela ? 😀 zabudla si ,ze vakciny su uplne bezpecne a neskodne ? teda na slovensku ! napriklad v USA su tymi istymi vakcinami poskodeni statisice ludi a odskodneni milionmi dolarov. myslim ,ze cisla poskodenych na slovensku su snad 50x a viac x podhodnotene oproti realu.
4) zhruba KAZDA svetova firma bola odsudena za podvody s ucinnostou vakcin a podplacani politikov, aby nad tym "zazmurili" ocko. zaroven "zneviditelnovanie" kauz ako nelegalne testovanie na detoch z ktorych "par" vzdy zomrie , "zmiznutie" epidemii chorob na ktore bolo obyvatelstvo plosne zaockovane , napriklad magicka zrazu nepotrebnost TBC vakciny a dalsie a dalsie zahady by mali v kazdom sudnom cloveku vyvolat minimalne nejake otazniky. ^^ par stran dozadu som pridal spravu kde som zhrnul vacsinu linkov s tymito spravami. tak si to popripade vyhladaj ak ta to zaujima.
5) z toho vsetko a dalsieho vyplyva ,ze vakciny proste nefunguju v tych cislach ako sa to prezentuje. niekto na to pride rychlejsie , niekto pomalsie a niekto nikdy. taky je proste zivot.
6) treba si precitat USTAVU SR ..nebude trvat dlho a po par clankoch zistis, ze "povinne" ockovanie a absolutne nelegalne a sloboda slobodneho vyberu je absolutne posvatna. teda ..mala by byt ..zial nie na Slovensku ^^ 🤐

tak +/- takto ... ako vravim , ked to patrania investujes nejaky cas zistis fakt prazvlastne skutocnosti to mi kludne mozes verit. ...a pacit sa ti urcite nebudu.

pekny zvysok vikendu 🙂

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@pectore ty len stale bla bla bla bla....chcela by som ta vitiet v tej situacii, ked to dieta pojdes obetovat pre dobro inych... takuto kravinu by som o svojom dietati nikdy nepovedala, aby som sa tu na fore urobila pred ludmi svata a obetava. moje dieta je pre mna vsetko na svete, okamzite by som za neho zomrela, radsej sa dam sama naockovat vsetkymi vakcinami dokopy v jeden den ako by sa do neho opovazil niekto co i len pichnut po tych problemoch, co mi sposobila jedna jedina vakcina.

ty mas zial v hlave nieco strasne dopletene, si psychicky chora, vazne ti preplo. zacni hladat svoj dovod v tvojich osobnych problemoch inde, asi doma, u manzela, ktory ta neuspokojuje, ja neviem kde, ale nie TU.

daj tu ludom svaty pokoj s tymi tvojimi sprostostami, asi si stale nepochopila, ze do tejto temy chodia ludia, ktori hladaju pomoc, pretoze ich detickam sa po ockovani nieco stalo.

ked si taka samaritanka - OBETUJ SA PROSIM TA za tych X deti, ktore mozno preziju prave vdaka tomuto foru a kvoli tomu, ze mamicky sa ich rozhodnu nezaockovat vdaka kontraindikaciam, o ktorych este ani sami nevedia.

POSLEDNY RAZ ta vyzyvam, uvedom sa, toto uz nie je sranda, TU IDE O ZIVOTY DETI, ktore vdaka tomu, ze uz nebudu ockovane,mozu zit PLNOHNOTNY ZIVOT

prevenar
1. sep 2012

hmm.. proste si nedate povedat. co s vami. ...sami ste si na vine. uz sa tesim na dalsich 50 stran totalnych nezmyslov. ..ako som povedal neverim vlastnym ociam a niektorym z vas uz fakt nerozumiem ^^ 😕 😕 😕

halienka
1. sep 2012

@nikimax v PB novinkách 🙂
@prevenar
Ten článok vyzýva na venovanie 5E unicefu, ktorými vlastne zaplatíš očkovanie a zachrániš ňou život jedného dieťaťa. Tých 6 chorôb tam vypisujú menovite tetan, osýpky, záškrt, čierny kašeľ, tuberkulóza a obrna. Cit.: Za 5 eur dokážeme preočkovať jedno dieťa proti všetkým smrteľným chorobám, ktorým sa dá očkovaním predchádzať. Znamená to, že každý kto ako priateľ detí UNICEFU venuje na pomoc deťom každý mesiac 5 Eur, vlastne každý mesiac zachráni jedno dieťa.
Tak ono to očkovanie asi nie je až také drahé,či?

halienka
1. sep 2012

@mandarinkadarinka prosím ťa vykašli sa už na ňu, ona takýmito príspevkami len provokuje aby sme sa vytočili a odpísali jej, nedaj sa vyprovokovať, nech si melie tie svoje urážky a bludy koľko chce, neboj, kto to tu sleduje už dávno vie, že na jej príspevkoch sa môže akurát tak pobaviť a nie ich brať vážne 😉 🙂 nedaj si pokaziť víkend 😉 🙂

nikimax
1. sep 2012

@prevenar OK , niečo sa ma dosť osobne dotklo, tak sa tu nebudem na ňu usmievať. Vypínam to. 😉

andrejka1974
1. sep 2012

tak v sprave mam napisane TN S.pneumoniae PEN,ERY,TET.... POS dg VASCULITIS LIECBA Diflucan 5 dni, Prepulsid 3 x, prednison 1,5 tablety rano ten sa uzival 1 a pol mesiaca, venter 1/4 tabletky , KCl 1/4 obden tak toto som, vycitala zo spravy

pectore
1. sep 2012

@mandarinkadarinka "Uvedom si prosim ze tu ide o zivot deti"... o zivot deti o ktorych ste sa vyjadrili ze su vam ukradnute... 😕 ....

Len dve veci si môže človek vyvoliť - obetu alebo vinu

... ja som ti jasne povedala ze by som bola schopna obety v krajnej a bezvychodiskovej situaci....kedy by som skutocne dala prednost 10 zivotom nez 1.....lenze na to treba odosobnenie sa...prihliadanie na zivot nesebecky..... Ale clovek pri takych vyjaderniach nesmie zabudat ze sa bavime v rovine odhodlania.... ja len mozem byt odhodlana to urobit...akoby to bolo, keby to bolo je nediskutovatelne....

... preto je to take zopsute....lebo nam kraluju vzory co maju srdce len sami pre seba (takzvanu ego lasku - zmysel ma len to co milujem a potrebujem) .... a pokial tu zas narazim na nejaku duchaplnu vetu tipu : rubeolu radsej vylezim za par dni....tak sa ozvem....ze niekto si vidi len na spicku nosa....

evicka_po
1. sep 2012

@mandarinkadarinka neviem mas pocit, ze som hovorila o SR. Jasne, vy bazite po statistikach...chces mi povedat, ze neexistuje ziadne dieta pod 8 mesiacov, ktore ochorelo na cierny kasel???????????

nikimax
1. sep 2012

@halienka alebo v preklade: Len za 5 eur si môžeš zabiť jedného černoška... vlastne mu tým pomôžeš, lebo aj tak je dehydrovaný , hladný ,chorý a sadajú na neho muchy celý svoj život od narodenia.... No nekúp to za 5 eur, jasné že sa oplatí... 😝

evicka_po
1. sep 2012

@nikimax FUJ...trochu nechutny "for"

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@evicka_po ale ved zijes v Prešove, tak by ta malo zaujimat prave okolie, v ktorom zije tvoje dieta, nie?

No, budem troska citovat nemeckeho pediatra Hirteho: Ockovanie proti ciernemu kaslu nezabrani ochoreniu na cierny kasel. zatial co prekonanie choroby zanecha desatrocia pretrvavajucej imunity, ockovanie dava neistu imunita par rokov. Aj tato kratkodoba ucinnost je skor prianie. Ochrana totizto dosahuje ani nie 50 percent. a co je dost blbe - samostni cerstvo naockovani jedinci mozu po kontakte s osobou chorou na cierny kasel prenasat tuto chorobu na inych ludi - hlavne na ockovanych, ktori ochoreju castejsie ako neockovani - to je trocha divne, nie? - to bol Hirte, kniha Ockovanie pre a proti

Vickers 2006 - citujem: nezda sa, ze by sucasna prax v ockovani dokazala ochranit deti mladsie 5 rokov pred ochorenim na cierny kasel.

takze vysledok? je lepsie byt nezaockovany, pretoze je nizsia pravdepodobnost ze ochories, pretoze nemas imunitu oslabenu vakcinami a priebeh choroby je nekomplikovany

nikimax
1. sep 2012

@evicka_po to nie je for, ale Fakt. Za to ja nemôžem...

prevenar
1. sep 2012

@nikimax no.. ved o to jej presne islo 😉

natas4
1. sep 2012

@mandarinkadarinka cierny kasel je nebezpecny pre male deti, hrozi udusenie...dospely resp.adolescenti znasaju tuto chorobu pomerne dobre..takze aj ked vakcina neznamena dozivotnu imunitu tak podstatne je ze ockovanie chrani malicke deti

halienka
1. sep 2012

@evicka_po na extrémne príspevky (pectorine) extrémne odpovede - nečuduj sa, tak to chodí keď niekto hecuje, prekrúca, podprahovo alebo aj otvorene uráža, obviňuje, úplne hrozným spôsobom dokonca aj ženy, ktorým umrelo dieťa alebo zostalo naozaj ťažko poškodené po očkovaní, žiada tu po nich, aby prikývli, že jasné, risknú to a ďalšie svoje dieťa zaočkujú kvoli ochrane ostatných, aj keď tam je u nich obrovské riziko, že ďalšie dieťa môže mať predispozície k niečomu podpobnému čo sa stalo prvému dieťaťu? Tebe príde takáto žiadosť normálna? Úplne prevracia morálne hodnoty, z matiek, ktoré si vytrpeli snáď to najhoršie čo žena môže zažiť tu otvorene robí bezcitné hyeny. Čuduješ sa, že sa to týchto žien dotkne a reagujú extrémne? Ja nie... Veď to je presne niečo také akoby tuto @andrejka1974 niekto povedal, nevadí, že ti prvé dieťa skoro umrelo na pneumokoka, pekne pôjdeš a vystavíš aj svoje ďalšie deti pneumokokovej nákaze lebo tým možno ochrániš ďalších 10 detí, ak nie dostaneš pokutu a ešte s teba urobíme bezcitnú nemorálnu a nezodpovednú matku. Myslíš, že by @andrejka1974 toto dobrovoľne znovu podstúpila a riskovala život a zdravie svojich ďalších detí? Určite nie, presne tak ako to teraz ona vidí z opačnej strany a je to normálne, proste mala veľmi zlú skúsenosť s pneumokokovou infekciou tak teraz sa snaží chrániť ostatné deti pred ňou očkovaním, je to pochopiteľné a ja tomu rozumiem. A rovnako rozumiem tomu, že keď niekto zažije hrôzu po očkovaní tak už to druhýkrát podstúpiť nechce (a je hrozné, že ho štát pod hrozbou pokuty do toho núti) a môže mu hocikto hovoriť o záchrane ďalších detí, obviňovať tu zo sebectva, ani jedna s nás by tdo toho rizika po takej skúsenosti znovu nešla. To v dobrom ti píšem na yvsvetlenie toho všetkého čo sa tu deje. Ľudia tu sú už z takýchto reakcií viď pectore nervózny, lebo oni prežili niečo o čom ona ani nesníva, ale ide ich tu súdiť... 😠

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@andrejka1974 no, skusim vysvetlenie pre mamicku tvojho typu: tvoje dieta pravdepodobne utrpelo nezuaduce ucinky po ockovani, ci uz MMR alebo hexa. Pravdepodobne malo oslabenu imunitu z vakcin, preto malo v sebe pneumokoka. Ale ziadny, PODOTYKAM, ziadny pneumokok nesposobuje praskanie ciev.

Streptococcus pneumoniae su rozsirene bakterie, ktore u kazdeho druheho cloveka predstavuju BEZNU BEZPROBLEMOVU SUCAST USTNEJ MIKROFLORY. Dokazu sposobit zapal stredneho ucha, vedlajsich nosnich dutin, zapal pluc, meningitidu alebo sepsu. Musim ta sklamat, ZIADNE PRASKANIE CIEV nesposobuje ziadny druh pneumokoka. Taky druh proste neexistuje.

este k tomu dodam: NEZIADUCE UCINKY MMR OCKOVANIA: Trombocytopenicka purpura - krvacave stavy sposobene znizenim krv. dosticiek, prejavuje sa najprv bodovym krvacanim, praskanim ciec a komplikacia je vnutorne vykrvacanie. je to dost casta komplikacia akehokolvek ockovania - zhruba 58 percent, 10 percent taky stav ako ste mali vy
to som si nevycucala - odporucam knihu od Hirteho - nemecky pediater

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@natas4 ved prave, ze vakcina nechrani ani male deti. dobre rano vsetci....

pectore
1. sep 2012

@mandarinkadarinka dobre rano !!! a v pripade rubeoly nechrani ani tehotne zeny jak sme vcera zistili...tu je nejaka kratka pamet....?

yanus
1. sep 2012

@prevenar uz by mala to lepidlo pustit z ruk veru 😀 y

evicka_po
1. sep 2012

jednu vec Vam musim uznat...asi tu ozaj nema co hladat opacny nazor...preto sa porucam a prajem vela zdraru.

dankakk
1. sep 2012

Ja navrhujem, že všetky pectorine príspevky by mohli byt okomentovane tuto https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ste-za-povinne-ockovania-pre-deti/ proste ak niečo napíše, a nás budu svrbiet prsty (koho nie, povedzme si, take sprostosti nenechaju nikoho dlho chladneho), tak jej mozeme dat odpoved tam... A konečne pochopí, že je tuto mimo tému! (inak, mám pocit, že aj ona je postihnuta ockovanim- take ADHD plus nejaká diska k tomu- disgrafia urcite....)

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@pectore vies co, nemam cas citat tvoje sproste komentare - ale sama si si odpovedala. tak naco cokovat vakcinou, ktora ani nechrani? ty si ockuj do svojho dietata co len chces a kolko chces, mne je to suma fuk. ale jedno viem isto: keby tvoja mater videla tieto mudre prispevku o tvojom dietati ako ho obetujes, asi by ti dala par faciek cez ten tvoj rohaty ksicht a mala by si po srande

mandarinkadarinka
1. sep 2012

@evicka_po dakujeme a vela zdaru v inej teme.
Pectore, ty sa este nechystas do inej temy?

pectore
1. sep 2012

@mandarinkadarinka zeby cinizmus....ale praveze vakcinacia deti rubeollou chrani aj tehotne zeny ktore nemaju moznost sa nakazit....na tom sme sa vsetci zhodli ....kedze sme sa dostali k zaveru ze kaslat na ne hlavne ze tie nase deti budu v poriadku.... a uz som ti odpovedala na ip co si myslim o tych vylevoch....