Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
4. sep 2012

@manof

Regresívny autizmus nie je genetického pôvodu!
pises : O čom vieme, že to spôsobuje stovky nových rôznych mutácií? Rádioaktivita, rôzne chemikálie, ultrafialové svetlo a cudzia DNA. Niet žiadnych udalostí, v ktorých by vystupovala rádioaktivita, chemikálie či ultrafialové svetlo a ktoré by sa časovo vyskytli v rokoch v ktorých došlo k zrýchleniu nárastu výskytu ASD v USA. Čo však v USA skutočne nastalo v menovaných časových úsekoch, je prechod k vakcínam alebo zavedenie vakcín, kontaminovaných retrovírusom a DNA z umelo potratených bábätiek. ...boli to roky 1980 a 1984, medzi rokmi 1987 a 1991, ako aj medzi rokmi 1995 a 1998, ktoré by mohli spôsobiť stovky nových a rôznych mutácií, čo sa objavili u našich detí....Neni pravda ze by tam neboli ziadne ine vplyvy... Uz v roku 1972 zacaly spekulovat ako spajat a menit DNA...1980 nastal obrovský rozvoj biotechnologických firiem, ktoré produkovali hlavne peptidy pre farmaceutický priemysel fermentáciou z geneticky modifikovaných baktérií a kvasiniek. Hrali sa s genetikou jedna radost... nie len DNA babetiek...ale aj modifikovane vyrobky sa mozu podielat na tom ze autizmus nieje priamo v genoch matky a otca....ale moze sa vyskytnut z ineho dovodu.... 1994 povolila EÚ prvý raz komerčné využívanie geneticky modifikovanej plodiny a to GM tabaku kolko v tej dobe bolo fajciarov... vsak to su vsetko fakty ktore tiez mozu zasahovat do ludskeho organizmu ... toto su verejne studie...kolko ich ale muselo byt nacierno...kolko veci testovali priamo na ludoch nez sa to stalo oficialne.... stale su te praktiky rovnake... co tak spomenut aj moznost genoveho inzinierstva ktore tu je od roku 1970. (oficialne) a nie napisat ze nic take sa nevyskitlo co by to mohlo ovplyvnit...ked to nieje pravda.

eaka
4. sep 2012

@lenaluci no, aj keby bol druhý, tak to moc o presvedčení neočkovať nesvedčí.. ale podstatné je jedno, toto fórum tu nie je na to, aby niekoho presviedčalo neočkovať..

poussin
4. sep 2012

@eaka kludne ma menuj. Nie som najnovsia prispievatelka.. do tejto temy som prispievala uz pred 1,5 ci 2ma rokmi. Eaka.. tvoje reci o tom, ze nebudes niekoho menovat a ze nebude toto a hento mi pripadaju trapne.

Ja som nereagovala na to ako tu niekto utoci na mna. Pisala som o tom, ze tu utocite na kazdeho kto ma iny nazor ako vy. Ja ho v podstate velmi odlisny od vas nemam.. 🙂 Len ty tu hned skaces ako zurivy pes po vsetkom co odporuje tvojej ideologii.

V podstate ako tu uz niekto pisal. Niektore grafy, ktore tu ukazujete sa daju pochopit aj uplne opacne ako ich vykladate. Staci sa na graf pozriet.

poussin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenaluci
4. sep 2012

@eaka ty nemôžeš vedieť nič o mojom presvedčení ale osobuješ si pravo tu o nom rozpravať a tak to robite so vsetkým, sudite, hodnotite len tak na základe vetra

lenaluci
4. sep 2012

@poussin oni nepresviedcaju, ale radia aby nemuseli za svoje postoje niest neskor zodpovednost ak by predsa len nemali pravdu a ten moj prispevok nabol ani druhý ani tretí ani ...

prevenar
4. sep 2012

@aaluska ..staci priamo na poradni. predsa sa rozhodujes, az ked si precitas vsetko potrebne ..cize ..

1) precitas si text "informovaneho suhlasu" s ockovanim ..
2) ,,potom si samozrejme vypytas pribalovy letak k danej vakcine ...lebo predsa nemozes predsa podpisat nieco o com nevies s cim vlastne suhlasis 🙂 ..no a ked si ho prestudujes , tak sa rozhodnes 🙂

dajme tomu, ze nie si ochotna podstupit riziko vedlajsieho ucinku o odmietnes podpisat podanie DANEJ VAKCINY . ..dalej nic nepodpisujes, pochopitelne 🙂 mozu ti navrhnut inu vakcinu ... a tiez prestudujes jej pribalovy letak, ktory su ti povinny poskytnut. a zas sa rozhodnes podla toho co v nom bude napisane.

tak vela stastia 🙂

vavrenka
4. sep 2012

@manof 😀 😀 😀 😀 prave osm si par stran dozadu precitala prispevok o inflitracii do tvojho spolku 😀 😀 😀 , kokso, nie si ty slobodomurar nakoniec? 😀 😀 😀 😀

prevenar
4. sep 2012

@lenaluci ...to mas dost pomylene ,, my nesieme NASU zodpovednost za NASE DIETA a NASE rozhodnutie neockovat. co mam ja s tym ako sa rozhodne niekto iny ? ved nech ockuje pre boha, nikto jej v tom nebrani. ...inak som zvedavy aku ZODPOVEDNOST bude niest vasa LEKARKA ked sa prejavia nejake brutalne nasledky ockovania. ...ale ako som povedal KLUDNE ockujte aj jedna , aj druha aj tretia. ockujte vsetko, pre vas to bude skutocne to asi to najlepsie riesenie. totalne mi unika na co sa tu susite cele tyzdne v teme "NESUHLAS S POVINNYM OCKOVANIM" ked s ockovanim proste suhlasite , tak s nim suhlaste OK ! ockujte a nestracajte tu svoj aj nas cas. presviedcat teba ani koho skutocne nikto nebude ...vela stastia v comkolvek co si vyberies pre tvoje dieta ty, alebo niekto iny !! 😕 😕 😕

prevenar
4. sep 2012

@vavrenka !!!! tiez mi to hned napadlo 😉 haha ..sektar jeden mrzky 😝

slady
4. sep 2012

mna by celkom zaujimalo, ze ak mam trvale bydlisko v jednom meste ale zdrziavam sa, aj lekarku mam v inom, a nahlasi ma na RUVZ tak z ktoreho ma predvolaju, z miesta trvaleho bydliska alebo z tade kde byvam? je to dost dolezite, kedze ide o TT a BB cize dost rozdiel 😀

zaockujteajslnko
4. sep 2012

@slady
no pravdedpodobne ak mas tr.bydlisko v BB, tak mozes poziadat prelozit prejednanie priestupku do BB, vyhovor sa ze nemas peniaze na cestu, co ti podla mna vyhoviet na 100% musia.

nakoniec preistupky by sa mali prejednavat tam kde ma tr.bydlisko pachatel 😀 tak to plati aj pri policii a prokurature, tak neviem preco by to nemalo platit aj inde...

lyongirl
4. sep 2012

@keziah tak teraz som zaskočená...môj syn/najmenší/ prekonal teraz ako 9-10 mesačný kiahne, je dojčený a myslela som, že má doživotnú imunitu. Brat mal kiahne ako asi 3-4 mesačný, len neviem presne, či bol v tom veku ešte dojčený a opakovane ich nedostal napriek tomu, že sa stretol s mojimi nakazenými deťmi, ale tak isto sa s mojimi nakazenými deťmi stretol sestrin syn, ktorý je v tom veku, ako môj najmladší, je kojený a kiahne nedostal...

zaockujteajslnko
4. sep 2012

@slady
este asi aj zalezi ci mas niekde hlaseny prechodny pobyt, ale to zistovat asi nebudu, rovno by to mali postupit z TT do BB, kedze ako pachatelka patris im aby ti mohli naplacat po zadocku 😀

poussin
4. sep 2012

Prevenar fakt prehanate. Ja nechapem ako mozete toto niekomu napisat. Vy robite presne to co robia Dluhocky a spol. Strasite co vsetko sa vasmu dietatu urcite stane ked ho date zaockovat!!!! Nie ste o nic lepsi ako ten skorumpovany stary dedo. Hrate sa s citmi mamiciek. Vy asi neviete ako kazdej z nas zalezi na tom aby nase deti boli zdrave. Ako svoje deti lubime! Vy tu z nas robite nevzdelane idiotky, ktore nevedia co cinia. Vobec nic neviete o mojom vzdelani, skusenostiach, postoji ci povahe. Ale idete zo mna robit debila, ktory je tak tupy, ze i napriek vasim "mudrym" a podla mna nie vzdy presvedcivym argumentom sa rozhodne inak.

Bola som na vasej prednaske v BA v jednej ezoterickej cajovni v Ruzinove. Ta prednaska bola zle pripravena, tema amatersky podana. Prostredie uplne nevhodne pre deti a tehotne zeny, ktore su citlive na silnejsie pachy a tych tam veru bolo. Ludia natlaceni v nejakej diere bez poriadneho vetrania, sedeli na zemi. Bola som tehotna a vedla mna tam kahŕtal nejaky posluchac. Odisla som po 35 minutach lebo som sa tam citila zle a bala som sa, ze ochoriem.

Ani vase hmutie, ale ani Dluhocky a spol. mi nesedite. Viem, ze ockovanie je biznis, ale nie vsetky ockovania su automaticky zle. Povodny zamer s ockovanim nebol o zisku a biznise. Tiez viem, ze nase urady ako RuVZ a podobne su nanic. Su tam ludia bez presvedcenia a nadsenia pre svoju pracu. Je im jedno co bude s detmi, ktore maju neziaduce ucinky. Tak isto je jedno aj mojej obvodnej lekarke. Uz som vymenila 3x obvodnu kvoli ich postoju k ockovaniu alebo liecbe a moja dcera ma len 17 mesiacov. Nakoniec som rezignovala. Moja psledna lekarka mi tvrdila, ze v Hexe nie je ziaden hlinik. Tak som si vytlacila letak na internete a o tyzden jej ho idem ukazat!! Toto nie je normalne a poburuje ma to co sa v nasej krajine deje. Dostala som sa do situacie kedy neverim na 100% uz nikomu ohladom tejto tematiky. Ockovat dam, ale len jednu vakcinu. Nedam ockovat ani MMR ani prevenar 13.

Mas pravdu do tejto temy uz nepachnem. Nic mi to nedava iba ma tu kazdeho kto ma iny nazor urazate. Ako som uz niekomu pisala viac sa stotoznujem s ludmi z www.rizikaockovania.sk , kde su i lekari a odbornici. Argumentuju vecne bez emocii.. nikoho nenapadaju ako zurivi buldoci. Tiez maju na vas niektori jej clenovia svoj nazor a nestotoznuju sa s vasim stylom podavania informacii podla toho co som si s nimi napisala.

slady
4. sep 2012

@zaockujteajslnko mam to naopak, byvam v BB ale trvaly mam v TT, tak ale dako sa z toho hadam vyodvolavam, keby nieco 🙂

lenaluci
4. sep 2012

@eaka Uviedla si na moju adresu nepravdu, navyjadris sa k tomu?

martinba
4. sep 2012

@lenaluci toto je krasne : "oni nepresviedcaju, ale radia aby nemuseli za svoje postoje niest neskor zodpovednost" . Ty to asi nikdy nepochopis. Nikto iny nie je zodpovednejsi ako rodic za svoje dieta. Kazdy rodic by mal urobit (mal by mat tu moznost) rozhodnutie sam a o tom to je, preto ja radim (ak ma niekto zaujem a o radu poziada) ale nepresviecam...

BTW: Dnesne SK statne autority nesu zodpovednost ak niekoho ockovanie poskodi? Napriek tomu, ze ho nariaduju a nazyvaju "povinnym"? Nezachytil som , ze by sme tu mal fond na odposkodnenie obeti po ockovani, ktory je mimochodom bezny vo vyspelych demokraciach...

lenaluci
4. sep 2012

@lyongirl a kto je u vás vlastne zaočkovaný?

lyongirl
4. sep 2012

@lenaluci prečo? Všetci, akurát som teraz odmietla u najmenšieho 3 preočkovanie a u najstaršieho preočkovanie v 5 roku, ináč doteraz očkovaný boli všetci...

lenaluci
4. sep 2012

@martinba Veď ja som napísala, že radíte a nepresviedčate, tak čo sa deje?

lenaluci
4. sep 2012

@lyongirl a čo ta teda zaskocilo?

prevenar
4. sep 2012

@poussin ROB CO UZNAS ZA VHODNE ..ak nechapes, tak nechapes , co uz . maj sa pekne a vela stastia.

popripade skus nejake ine forum ktore TI bude viac vyhovovat, je ich tu vela . snad aspon pochopis ,ze ked nie si niekde spokojna ides inde kde spokojna budes. jednoduche. znovu sa budem opakovat , ale skutocne tvoja nespokojnost tu proste nikoho nezaujima. stale zi mozes zalozit svoju temu s Pectore a dalsimi, kde to bude presne ako si to vysnivate 😀 ..bude to raj na zemi plny neskreslenych, pravdivych informacii a prispevkov na urovni !!

tak good luck a zbohom ^^

ps: prisaham, ze vam tam nebudem chodit mesiac kvilit aky som sa vami nespokojny - nie som blazon 🙂

lyongirl
4. sep 2012

to o tých kiahňach...som myslela, že bude mať doživotne imunitu...prekonal ich teraz cca 2-3 mesiace dozadu, ale je dojčený, mal ľahký priebeh a nenapadlo mi, že by ich mohol dostať ešte raz...sestrin malý bol s nami v kontakte, chcela, aby ich dostal kým je dojčený, že bude mať ľahký priebeh a budú to mať za sebou a nedostal ich...

lenaluci
4. sep 2012

@lyongirl Aha, to som nevedela. A pýtala si sa detskej?

lenaluci
4. sep 2012

@prevenar Uvedom si, že ak odtiaľ povyháňaš všetkých, čo nesúhlasia, nebudeš mať spätnú väzbu a tvoje myslenie môže uviaznúť. P.S. Ako dávaš tie striešky?

aaluska
4. sep 2012

@prevenar Aj tak stále váham, či sú lepšie vedľajšie účinky alebo mums, pneumokoky, čierny kašeľ a pod.

racerunner
4. sep 2012

@majusqwa
@manof Nutricie dává do mléka jako jediná patentované oligopeptidy GOSFOS, což jsou prebiotika identická jako v mateřském mléce. Laicky řečeno - potravu pro probiotika, tedy pro střevní mikrfloru. Mají studie na to, že děti, které dostávají Nutrilon jsou na tom s imunitou lépe, než děti, které dostávají jiné umělé mléko. Je to docela bohatý kolos, takže ta studie je vcelku rozsáhlá. Nikde ale nepíšou ( a ani nesmí) , že je Nutrilon lepší než kojení. Nikde neslibují, že dávají do mléka imunoglobuliny, to ani nejde...A abych nebyla nařčena - nejsem jejich dealerka 🙂.

aaluska
4. sep 2012

@eaka asi máš pravdu

aaluska
4. sep 2012

@racerunner Ja všade čítam, aké je dojčenie super pre dieťa. Napriek tomu ho nechráni pred "očkovanými" chorobami, je to teda iba najvhodnejšie výživa čo do stravy. Dokonca som sa dočítala, že zvyšuje IQ - no to sa mi zdá ako blbosť. V každom prípade sa moje deti na nedostatok materského mlieka nemôžu sťažovať (kľudne by som mohla mať aj dvojíčky) a zároveň, druhá strana minca, ja som dojčená vôbec nebola 😖 Treba to teda všetko brať s rezervou a som presvedčená, že je veľa matiek, ktoré nedojčia preto, lebo sa .... atď to je už iná téma, ale dojčenie je to najpohodlnejšie riešenie, ktoré ja poznám.