Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lenaluci
4. sep 2012

@manof Tak pokiaľ nechceš len rýpať, ale sa aj niečo naučiť, tak sa pýtaj

pectore
4. sep 2012

@manof a ty si myslis ze to nemoze mat vplyv ked samotna europska unia riesila hore-dole zakazy dovozu tychto produktov.... velkym problemom bolo mäso kde sa vela odbornikov zhodlo ze vážne ohrozuje imunitny system hlavne deti....pretože je prepchane hormonami, antibiotikami.... kukurica sa tiez zakazovala a povolovala jedna radost.... myslíš že to nebude mat žiadnu súvislost.... vsak sa to vsetko spustalo okolo roku 1970...jak si autor dovoli tvrdit ze ziadne ine vplyvy sa tam nevyskytovali...iba ockovanie ?....to je to čo hovorim...ty na tu stranku kydnes hoc čo co ti pasuje do konceptu...ani nad tym nepremyšlaš...čo tam kto piše....

manof
4. sep 2012

@denduska
@nikimax
Tu máte autizmus po očkovaní priamo v príbalovom letáku a priamo na stránke FDA:
http://www.fda.gov/downloads/biologicsbloodvacc...

manof
4. sep 2012

@pectore
GMO určite má vplyv na zdravie ako dobytka, tak aj ľudí, ale že by konzumácia GMO priamo menila DNA konzumenta, tak to sa mi nechce vidieť.

manof
4. sep 2012

@lenaluci
A čo by som sa Ťa mohol opýtať? V čom sa dobre vyznáš?

pectore
4. sep 2012

@manof si pozeral na vysledky olypiady...tebe sa nechce verit...pomaly mame medzi sebou modifikovanych ludi... a tebe sa nechce verit ze potraviny ktore jeme nemozu pozmenit nase DNA...snad samotna evolucia je na tom zalozena ze si tym co jes... nie hned ani za 10 rokov...ale je jasne ze ked sa matka stravuje nezdravo odrazi sa to na zdravi jej dietata...ktore je stoho co jedla vytvorene....

http://www.sport.cz/loh/vodni-sporty/clanek/431...

a niekto si dovoli tvrdit ze to nieje ziaden vplyv... jak neni je...

manof
4. sep 2012

@kaja73
Nemusí sa oslabiť imunita, ale stačí, že dlhší čas (trepnem: 15-20 rokov) si nestretla nikoho s ovčími kiahňami, znížila sa Ti odolnosť voči nim a vtedy začne vyskakovať herpesvírus a spôsobí pásový opar.

manof
4. sep 2012

@pectore
Úprimne: nebyť toho, že GSK sponzoroval olympiádu, tak o nej ani neviem.
A čo? Rekordy prekonávali samé zmutované obludy či čo?

pectore
4. sep 2012

@manof no je na to vazne podozrenie.... pretoze sa tam diali veci pri ktorych rozum zastaval

nelka2103
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinba
4. sep 2012

@majula ja by som si urcite vybral moznost: B/ hladat novu doktorku. Je par pediatrov s ktorimi sa da bavit. Manof ti uz napisal kde a ako sa k nim dostanes.

manof
4. sep 2012

@racerunner
Len ten ich sójový Nutrilon obsahuje (alebo aspoň pred 3 rokmi obsahoval) 4 látky, ktoré sa podľa http://emulgatory.cz nesmú pridávať do detskej výživy v CZ. Tak neviem... Každopádne na materské mlieko to tak-či-tak nemá.

martinba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
4. sep 2012

@pectore
Ja teda pasívny šport neuznávam vôbec. Keď už, tak sa sám prebehnem, ponaťahujem, nadýcham čerstvého vzduchu, ale pozerať na niekoho, ako sa pachtí, a pritom sedieť na pohovke a dláviť popcorn, to mi príde dosť divné...

nelka2103
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tin007
4. sep 2012

Prosim vas, preco sa bavite s niekym, kto sa zjavne nudi (a registracia je z dnesneho dna), tak vyrypuje (a este k tomu s hroznou gramatikou).

pectore
4. sep 2012

@manof ale o to vobec nejde ci niekto pozera na olypiadu...co odbocujes... ide o moznost genetickeho dopingu, o modifikovanu stravu, o to ze autor clanku napisal ze v obdobi vyzkumu neexistovali ziadne ine vplyvy len vakcina... a pritom USA je vrcholnym spekulantom ohladom menenia DNA...ten vyzkum zacinal (oficialne ) 10 rokov pred vyzkumom autora... tak ??? 10 rokov menenia DNA..ale ziadne mozne vplyvy na DNA?

to ze sa zrovna ozval šéf Americkej plaveckej trenerskej asociacie... isto mal dovod mat pochybnosti...asi vie preco.....ale to je len domienka..

... spomenieme len nieco a ten kto si nepospaja suvislosti nam bude verit..a o tom nam ide... pretoze vieme ze ludia moc nerozmyslaju.... mne uz sa ani nechce tie clanky prezerat ...kazdy co otvorim ma nejaku chybičku krasy...

prevenar
4. sep 2012

@tin007 to je dobra otazka 😀

manof
4. sep 2012

@pectore
No naozaj neviem o tom, že by sa DNA niekoho živého dala meniť len tak stravou.
Priznám sa, že mi nijaký možný mechanizmus nenapadá.
Je niečo iné dať si vpichnúť do tela fragmenty DNA iného človeka alebo zvieraťa (vo vakcíne) a iné je zjesť to. Počas trávenia sa to predsa rozloží. Alebo si snáď myslíš, že keď zješ trebárs brokolicu, tak sa Ti gény brokolice môžu zakomponovať do Tvojej DNA?
😀 😀 😀

Na druhú stranu, možno by sa tým vysvetlilo, prečo máme v politike samé kapustné hlavy. 🙂
Asi všetci jedli veľa kapusty.
😀 😀 😀

yanus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelka2103
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
racerunner
4. sep 2012

@aaluska chrání i nechrání, @manof mě jistě zdatně bude sekundovat a možná Ti to vysvětlí líp než já. V mateřském mléce se vyskytují sekreční protilátky IgA, které působí jako první obrana na sliznicích. Maminka, která prodělala přirozenou cestou určitou nemoc tak dítěti předává tyto protilátky proti této chorobě. Bohužel, očkování je forma imunizace, která vě většině případů nestimuluje tvorbu tohoto tipu protilátek u očkovaných matek. Tím pádem je o tyto protilátky mateřské mléko očkovaných matek ochuzeno. Maminka však dítěti předá již v děloze protilátky IgG proti těmto nemocem, které ho dobře chrání zhruba do 3m věku, kdy klesají a dítě startuje svojí imunitu. No ale na druhou stranu je pravda, že v mateřském mléce je mnohem víc mechanismů, které pomáhají dítě chránit proti nemocem obecně , včetně buněk, enzymů (vitaminy a minerály a stopové prvky nejmenuji, ty jsou již v UM) ... Z tohoto důvodu je mateřské mléko tou nejlepší možnou variantou, znám ale spoustu dětí, co vyrostly na mnohem horších mlékách , než je třeba Nutrilon a jsou jako rybky zdravé🙂. Je však pravda, že každému miminku vyhovuje jiný typ mléka a některým dětem Nutrilon neprospívá a kvetou po obyčejnějším Sunaru...třeba🙂. Nicméně kojení je nenahraditelné...

pectore
4. sep 2012

@manof ty vobec nevnimas co ti hovorim... 10 rokov (oficialne) sa skumaju zmeny DNA a aplikuju sa do realneho zivota....ako farmaceuticke vyrobky....strava....su u nich preukazatelne vplyvy na imunitu ...po 10 rokoch sa kona vyzkum ktory potvrdi ze autizmus nieje len u deti ktore to mozu mat v genoch...a autor napise ze ine vplyvy ako vakciny neexistuju hoc sa genovenu inzinierstvu spolocnost venuje uz 10 rokov predtym.... ked uz hovoris o tej moznosti..tak cele telo vylucuje skodlivyny ...nie len zaludok ....a predsa pri transfuzii krvy či inych organov tiez dostanes do tela ine DNA a nespravi to steba autistu.... tam cely ten clanok bude nejaky zvlastny.... to nebude len chyba vakcin...tam budu i ne vplyvy co mohli poskodit priamo DNA dietata ...vplyvy ktore posobily na matku pocas tehotenstva...napriklad v podobe " vitaminov"...ci stravy čo konzumovala.... nie len vakcina...ano aj vakcina to mohla byt ale nie vylucne vakcina a hlavne ked uz 10 rokov kadetade aplikovaly genove inzinierstvo... zas zavadzajuci članok....

nikimax
4. sep 2012

@denduska dakujem za odpoved, ten chýbajúci informovaný súhlas s týmito dvoma očkovaniami súčasne (priorix a prevenar) vyhodnotili ako " drobné nedostatky v zdravotnej dokumentácií" , ale posunuli sme to na Min. zdravotníctva- odbor vl. auditu a sťažností. Prišlo nám obratom, že to preveria (aj postup a analýzu nášho prípadu), tak čakáme....potom dám vedieť.... A ešte, ak by ste mi hocikto vedeli poradiť, ohľadom homeopatie, Maxim berie homeo a niečo zvláštne sa nám stalo....

jonas17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jonas17
4. sep 2012

@manof zaujalo ma to s tým pásový oparom.kámoška mala ako dieťa kiahne, v 40-tke dostala pásová opar a jej dve dcéry (17 a 2r, kiahne ešte nemali) dostali kiahne. to sa dá? z pásového oparu kiahne? a ja som si fakt myslela, že ked som už raz kiahne prekonala, ťe pásový opar dostať nemôžem..

denduska
4. sep 2012

@jonas17 dá sa, aj ja som si tak nakazila deti 😅

jonas17
4. sep 2012

@denduska pásový opar dostaneš, len ked prídeš do kontaktu s pásovým oparom?alebo kiahňami?lebo ona si nie je toho vedomá, tá kámoška..

halienka
4. sep 2012

@jonas17 ba práve, pásový opar dostane len ten kto mal kiahne, aspoň ja to tak chápem, ide presne o ten istý vírus, on sa po prekonaní kiahní usídli niekde v tele (už si nepamätám kde) a neskôr pri nejakej oslabenej imunite, strese atď sa môže znovu akoby aktivovať a vznikne z toho pásový opar - veľmi nepríjemné ochorenie. Aspoň ja mám také info, dúfam, že správne. 🙂

jonas17
4. sep 2012

@halienka tak ja som si myslela doteraz, že ked ako dieťa nedostaneš kiahne, tak "vyšší" level kiahní, pásový opar, môžeš dostať v dospelosti...