Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujteajslnko
11. okt 2012

@nikimax
http://www.stv.sk/online/archiv/komentare/?date...

Jozef Goebbels by len ticho zavidel alebo sa radoval nad svojimi pokracovatelmi....

Spanikovu vyhodili do tmy a dali jej slucku na krk, tam kam za tie bludy ako goebbels patri? 😀

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
11. okt 2012

@zaockujteajslnko ..zo slovenska by mal najvacsiu radost Mengele. on dobre vedel ,ze musi utekat po tom co spravil . on a jemu podobni . tu mu dokonca za to zaplatia a o nejakom utekani ani napad. bol by z toho paf ako hibernovana veverica. nechapal by co vsetko by mohol legalne robit na ludoch / detoch ..myslim,ze by tak tyzden nezaspal od vzrusenia, kym by sa pustil do "prace" ^^

zaockujteajslnko
11. okt 2012

@prevenar
na druhu stranu ak je niekto idiot a da zaockovat svoje deti, tak asi velke skody tie vakciny uz nenarobia 😀

prevenar
11. okt 2012

@manof heh, aspon si mal peknu reklamu stranky priamo na STV ..a este zadarmo 😀 ..neviem co stoji sekunda reklamy, ale "slo" ti to 7 sekund 😀 total win LOL !

prevenar
11. okt 2012

@zaockujteajslnko ono zas, kazdy nemusi byt "idiot" mnohi proste ani len netusia, ze by za tym mohlo byt nejake realne riziko. ..aj ked v sucastnosti je takych ludi urcite o dost menej ako pred rokom - dvoma .

zaockujteajslnko
11. okt 2012

@prevenar
to je fakt ta reklama bola vazne zadarmo, ved to bolo cele tak trapne ze fakt len pre hlupacikov co si ledva zaviazu snurocky v 50 rokoch veku 😀
Spanikova je proste superstar 😀

syla
11. okt 2012

@meg_junova keď sa priateľ právnik na to pozrie, tak hneď mu bude jasné, čo a ako urobiť. Tu sú odkazy na všetky zákony http://www.rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnu...

zaockujteajslnko
11. okt 2012

@syla
co s tym narobi, tam je to jasne cierne na bielom, pokutovnie za neockovanie nema pravnu oporu v legislavite SR a je protiustavne a porusuje zakladne ludske prava zarucene Ustavou SR!!!!!!

Lenze zatial sa nenasiel ziaden SUD ani PROKURATOR ani vysetrovatel v SR ktory by obvinil alebo toboz odsudil niekoho pre porusovanie zakladnych ludskych prav uradnika RUVZ alebo lekara za pokutovanie akehokolvek obcana za domietnutie ockovacej latky.

syla
11. okt 2012

@zaockujteajslnko určite mu to pomôže zorientovať sa v problematike, jednotlivé zákony si naštudovať...

Ostatné to už je "vyššia politika", viem, že to nikto na SVK nerieši a ani nechce riešiť. Jedine, že by "priateľ právnik" mal chuť s tým začať 😅

jizzlgirl
11. okt 2012

@sirinka tak v nemecku ako aj vo svajciarsku a rakusku nie je ockovanie povinne. Tie ockovania su ale " verejne odporucane ockovania" riadene Ockovacou komisiou STIKO. Napriek tomu je zaockovanych 90% deti ked idu do skoly.
Maju to poznacene v karte, ze ockovanie nie je ziadane - lekar s asistentkou by to mali mat interne vyriesene, aby sa ta nepytali 300x ci chces ockovat,ked nechces.
Samozrejme su aj pripady, ked su to lekari vytrvalci a silou-mocou ta budu pri kazdej navsteve lamat a pytat sa na ockovanie... Je to individualne.
Neda mi nenapisat,ako sa tvaril nas lekar, ked sme na povinnej prehladke znovu potvrdili nase rozhodnutie neockovat.... Po prvy krat nas asi hodinu prehovaral a rozpraval nam strasne smrtelne pripady deti ktore on zazil - pritom mal v ruke ampulku s vitaminom K, ktoru sme tiez odmietli 😀. Na poslednej prehliadke len podotkol ze sa k ockovaniu uz velmi rozsirne vyjadril a opakovat sa nebude. Povedala som,ze sme nazor nezmenili. Tak on smutne podotkol,no... tak sa uvidime za rok (!!) na povinnej prehliadke. - Ako keby vedel,ze nebudeme mat dovod ho navstivit??

sirinka
11. okt 2012

@jizzlgirl dakujem, ibaze tie baby tvrdia, ze ich sa nikto nic nepytal, dostanu termin ocko a hotovo.... 😠

halienka
11. okt 2012

@abbey1 už to pozmazávali 😉 asi mali veľa roboty, keďže náš obľúbený troll nešarapatí len v našej téme 😀

abbey1
11. okt 2012

@halienka Už som im poďakovala. 😉

jizzlgirl
11. okt 2012

@sirinka pozri, podla mna je to ten dovod, preco je az 90% deti zaockovanych... Myslis si ze nas sa niekto pytal ci mozu dat dietatu Vit K? Nikto! 1.davku jej proste dali. Druhu sme uz nedovolili,uz sme boli pozornejsi... A verim tomu, ze keby sme sa vcas neinformovali o ockovaniach, tak ich mala vsetky ma. Ide to ako na beziacom pase..
A s ockovanim je to to iste....
1.: ockuje sa dnes, ockovani sme my vsetci, a je to uuuuplne normalne (verejna mienka)
2.: ludia sa nad tym vobec nepozastavuju, je to uplne samozrejma vec
3.: lekari to robia automaticky, tzn. my tu mame U-Heft, je to mala zlta knizka v ktorej su zaznamenane vsetky povinne prehliadky. A na tych maju byt deti aj zaockovane podla odporucania SITKO. Ak to nevies, ze to nie je povinne, ze to je len odporucane, tak deti zaockovat das.Totalne jednoduchy system.
Samozrejme ked povies ze nechces, tak nesmu nic zaockovat!! Je to protizakonne.

sirinka
11. okt 2012

@jizzlgirl presne a potom baby zbytocne stresuju, ci budu moct presunut niektore ocko na neskorsi temrin, ze co im na to lekar povie a dokonca v niektorych oblastiach, udajne to tak funguje v burgenlande, si do skolky ockovanie vyzaduju...ale tomu celkom neverim, lebo viem, ze v AT sa takychto zalob boja, skor ide iba o nejake zastrasovanie zo strany provakcinacneho lekara....ja uz neviem fakt....

jizzlgirl
11. okt 2012

@sirinka ako to v konkretnych oblastiach funguje... tak to neviem povedat. Viem ti povedat ako to funguje tu. Viem, ze niektore matky maju lekarov homeopatikov (taketo zdrav. sluzby nepreplacaju poistovne), alebo normalnych detskych lekarov,ktori su trosku homeopaticky zalozeny 😝 tzn. ze nerobia stresy a akceptuju tvoj nazor na odmietnutie ockovania (tieto zdrav. sluzby su poistovnami preplacane).
Co sa tyka skolky, tak to ti budem moct povedat az ked malu dame do skolky. 😉 Urcite budu niektore, kde budu protestovat. O tom som presvedcena.Alebo budu urcite robit problemy s vyletmi atd. Ale tym padom ze ockovanie nie je povinne zo zakona, musia byt aj zariadenia kde mozes umiestnit neockovane dieta. A navysse od 3 rokov musi dieta dostat miesto v skolke, to je tiez chranene zakonom.
Vobec si nad tym teraz nelamem hlavu, toto budem riesit, az ked na to bude cas 😉

sirinka
11. okt 2012

@jizzlgirl dakujem za odpoved

jizzlgirl
11. okt 2012

mam jednu otazku... Keby nenastal tento problem s kontaminovanou vakcinou, nechali by ste deti dalej ockovat podla ockovacieho kalendara? Alebo je tu niekto kto sa uz pred touto udalostou rozhodol zastavit ockovanie dietata resp. nenechal dieta ockovat vobec? Ake boli dovody? Pytam sa cisto zo zvedavosti.

pectore
11. okt 2012

@jizzlgirl ja ti poviem jeden silny dovod...lebo sloboda v ockovani a studie tipu pravdepodobne, domnievame sa, predpokladame a tipujeme.... 😉

dai
11. okt 2012

@jizzlgirl prepac len reagujem ze lekar ti povedal zexsa uvidite o rok a ty si tu naznacila ze vdaka tvojmu rozhosnutiu ho akoze nebudete musiet navstivit🙂 viem ze sme v teme kde ti asi za tvoje rozhodnutie zatlieskaju ale toto tvoje konstatovanie teda mi vyvolalo usmev na tvari😉 ja osobne nemam ujasneny nazor na ockovanie, nechavam si poradit mojou pediatrickou... Je to zaroven moja velmi dobra znama preto pocybujem zeby mi radila to co jej povedia farma firmy... Onanmi napr. Neodporucila dat malinkemu to prve ockovanie - my sme boli na jis takze maleho neockovali v nemocke , potom nam prislo predvolanie naco mi ona povedala zeby to neodporucila ze maly je este slaby ale ze aby sme nemali problemy tak im mam povedat ze maly je nachladnuty... Takto sme to natahovali az toto ockovanie zrusili z povinnych...
Ostatne povinne mame - dcera bez akychkolvek priznakov , syn mal jemne zvysene teploty prvy den.akonahle ma dieta co i len naznak choroby moja pediatricka neockuje. Skor je fanusik homeopatik, atb predpisuke len pri vysokom crp

dai
11. okt 2012

Moja dcera bola doteraz chora raz napriek vsetkym ockovaniam... Syn viackrat co suvisi hlavne s jeho pobytom na jis a oslabenou imunitou ( bol okyslicovany takze ma choroby suvisiace s dychanim ) fakt ale je ze od cca. 8mich mesiacov aj jeho chorobnost znacne klesla.

Ja vam tu neidem do toho moc pisat... Len sa zamyslite ci naozaj vsetky choroby sveta suvisia s ockovanim... My vsetci mame vsetky ockovania a teda aspon ja som od mala zdrava ako buk😉 detto moji bratia. Vsimnite si kto a na akej vzorke robi vyskumy - ake dlhe obdobia v zivote cloveka tieto vyskumy pokryvaju... Mna zatial tie pseudovyskumy nepresvedcili - obycajne za nimi stoji 1-2 fanaticky presvedceni lekary mnohokrat mlady bez praxe... Nehovoriac o malickej vzorke a vyskumu trvajucemu rok dva ...☹ pripadne rozne net clanky kde nemate sancu zistit vierohnost zdroja...

Ako som pisala podla mna nic nie je ciernobiele a ockovania urcite netreba prehanat- preco by si napr. Dieta nemohlo prejst kiahnami ked je to vlastne zdravie nijak zvlast neohrozujuca choroba... Na druhej strane preco riskovat ze nahodou bude jedno z 100000 ktore dostane smrtelnu chorobu proti ktorej sa bezne ockuje - to by som si asi nikdy neodpustila.

estterka
11. okt 2012

@sirinka u nas ockovanie nie je zakonom dane,ale presne ako pises. nikto sa ta nespyta ci chces alebo nechces,nepovie ti,ze mas na vyber. tu ma kazde dieta zdravotnu karticku,taky "slovnicek" a je tam cast venovana ockovaniu,kam sa lepia aj tie drobne nalepky,aka sarza to bola. napriklad taky prevenar tu nie je v ockovacom kalendari a doplaca sa (okolo 70 euro kazda vakcina) a to je jedna z prvych veci,co lekar robi,ked s 10 dnovym dietatom mamicka k nemu pride,ze jej napise do slovnicka,ze tuto vakcinu si ma kedy kupit a kedy doniest..a vsetci si ho kupuju a ockuju nim deti. nikto netusi,ze je vobec moznost neockovat. vsade mas u lekarov povesane ockovacie kalendare atd. 🙄 🙄 🙄

dai
11. okt 2012

@zaockujteajslnko wau... Ty si teda ina sila... Ta arogantnost a bohorovnost co tu so svojimi 123 rokmi prezentujes nieco svedci o tom kto je tu idiot prveho stupna... Fu🙂 s takymto niecim som sa teda este na mk a vdakabohu ani v realnom zivote este nestretla...
Ved ty musis byt odstrasujuci priklad pre vsetkych ktori sa proti ockovaniu rozhodli☹

dai
11. okt 2012

@estterka ty si z sk? Lebo teda nas nikto neposlal nic kupovat ani mi nikto nekazal dat dieta zaockovat prevenarom - moje dieta nim ockovane ani nie je

dejka77
12. okt 2012

@jizzlgirl A co je zle na vitamine K?

dejka77
12. okt 2012

@sirinka Ja zijem v uk, tu je to tiez nepovinne. Ked mi prisla prva pozvanka na ockovanie tak som tam zavolala a odmietla som. Este sa potom so mnou o tom bavili, ale nazor som nezmenila. Potom prisla ku mne domov taka teta a zapisala to do knizky pre malu - to je nieco ako zdravotna karta. Teraz ked som menila lekara, tak aj tam sa ma pytali na ockovanie. Len som povedala, ze nechcem kvoli neziaducim ucinkom.

manof
12. okt 2012

@prevenar
super, tak takáto zdarma reklama rozhodne poteší... 🙂

manof
12. okt 2012

@sirinka
Tak lekári aj tam berú očkovanie ako samozrejmosť, takže treba byť ostražitý a informovaný aj v slobodných krajinách. Aj tam je totiž farmaceutická loby a vakcinacisti formátu Dlhoprstého

sirinka
12. okt 2012

@jizzlgirl ja uz som aj predtym bola rozhodnuta neockovat mmr a bcg tiez, teraz uz nechcem fakt nic...