Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
2. nov 2012

@manof ahoj, este sa chcem opytat pred tym, nez poslem mail, co by si odporucil pre 8 rocneho chlapca?
co povies na toto? http://www.swansonvitamins.com/swanson-premium-...

pectore
2. nov 2012

@kolostrum toto uzko suvisi pretoze su to ceststve statistiky ohladom aj nakazenych neockovanych ktory tvoria az 83% !!! Su to cerstve spravy !!!!!!! ....neockovanie je smer nesuhlasu s povinnym ockovanim! Ludia by si to mali vsimat...pokial ich problematika zaujma a hladaju objektivne informacie a nie spojencov.

prevenar
2. nov 2012

@kolostrum ..a ty si preco neprecitas par 100 stran tejto diskusie ? nemusel by si sa pytat pri---ne otazky ^^ ..citas vies, casu mas tiez dost ..ako vidim ^^

kolostrum
2. nov 2012

@prevenar to svetielko na konci sondy ktoru ti raz do konečnika možno strčia ti možno niečo objaví, ten hnusný gastroenterolog ti trafí kolorektálny karcinom in situ a hnusný chirurg ti resekuje črevo a ty budeš zdravý... ale pardon berieš zázračný vit. C teba sa to netýka

kolostrum
2. nov 2012

@prevenar rozmýšlam čo ty chlape robíš... celé dni tu vypisuješ, predpokladám že nič, možno si študent, možno nezamestaný, ale vyjadruješ sa ako asociál, ten asi niesi, nemal by si net, ani gramatikou by si nežiaril.

prevenar
2. nov 2012

jo, ja som uz vycerpal vsetko co som chcel povedat 🙂 tak sa maj ..

jarabica123
2. nov 2012

@vlnka81 Daaakujem veelmi pekne🙂) si zlata

prevenar
2. nov 2012

@hajanka je to dobry produkt ..ale chut rybieho oleja - hoci aj s citronovou prichutou je ... epicka 😀 neviem ci to 8 rocny chalan pochopi ,ze zrovna toto je to najlepsie prenho 😀 ..ako nasa mala sa ide za olejom potrhat ,,ale on zacala ked mala 7 mesiacov ? +/- . takze trosku iny "mindsetup" 😉 ..osobne by som to neriskoval .. na ryby olej mu daj tobolky a D3 v tom olivovom oleji - ma to chut olivoveho oleja ..co je ,ze nic ..hlavne oproti rybiemu 😉 ..dnes som chutnal , heh..

kolostrum
2. nov 2012

chcem položit všetkým otázku: ktorý krajinu považujete teda europsku,za najzdravšie, kde je najmenej onko.ochorení....
prosim skuste uviest dve krajiny..

kolostrum
2. nov 2012

to ne je spam... dám vám oficálny link o výskyte nádorvých ochorení v europe. je to neskutočne zaujímavé

prevenar
2. nov 2012

este na ujasnenie - mnohi z vas sa urcite pytaju "kto som" - tak tu to mate - som asocialny, retardovany, nezamestnany student kt. chybal ked brali gramatiku 😀 peace ..

hajanka
2. nov 2012

@prevenar praveze on to jeden cas uz jedol, vo forme riadneho oleja, na lyzicke, nebol nadseny ale nejak som ho vzdy spracovala 😅 no to bolo tak pred cca 3 rokmi 🙂
tak potom mu mam radsej dat ten D3 v kvapkach? a kolko kvapiek pre neho cca?

hajanka
2. nov 2012

@prevenar ci v akych tobolkach myslis?
je ich tam na stranke viac, neviem co s cim by bolo dobre 😅 alebo lepsie.. 😅

jarabica123
2. nov 2012

Veľmi rada sem chodím a čítam všetky info o očkovaní, ale keď vidím, že zase tu je kolostrum, tak sa mi dvíha tlak!!!!

hajanka
2. nov 2012

@prevenar teraz ale poriadne pozeram, ze to su kapsule tie co som dala link, hm?

kolostrum
2. nov 2012

@hajanka cca, boha šak to je hormonálny steroidový perkurzor, nie olejček, a ty sa pýtamaš cca????
@prevenar no vážne od rána do večera na MK?

prevenar
2. nov 2012

@hajanka heh, ale teraz je uz o 3 roky silnejsi ,, tak pozor na to 😉 osobne by som bol skor skepticky , ale su to tvoje peniaze, takze 😝

hmm.. to budes musiet vyskumat na nete ..my davame malej jednu kvapku a nam 2-3 podla toho ako kvapne lol tiez by ma zaujimalo davkovanie pre dospelych , ale nechcelo sa mi to hladat lol .

kolostrum
2. nov 2012

@jarabica123 aký máš problém?

katarinka81
2. nov 2012

@kolostrum Kyselina chlorovodikova je podla mna kyslejsia ako kyselina askorbova. Žaludok je na kysle prostredie stavany.

prevenar
2. nov 2012

@hajanka aha ! fakt @_o nejak som to prehliadol ..vyzera to ako olej .. tak potom niet o com 🙂 ..ides ! 🙂

vlnka81
2. nov 2012

@jarabica123 prosim nereaguj, vsak vies ako deti tazko travia ked sa kolostrum meni na mliecko...no niekto asi zostal cely zivot len na tom kolostre a potom to tak vyzera...nevie nic poriadne stravit a vyskakuje tu ako maly chlapec so svojim diplomom...no comment

jarabica123
2. nov 2012

@kolostrum No coment 😀 To by tu zase zabralo veľa strán, a je mi ľúto čerpať mojou energiou 😎

kolostrum
2. nov 2012

@katarinka81 iste, gram kys. askorbovej v žaludku batolata, je isto fyziologicky.... . tak mu daj po poldecaku zriedenej HCL, no vážne, bavíme sa o detoch, nehovoriac a problémoch so žal. kys. u dospelých aj bez kys. askorobovej. v žaludku je určitá ochranna vrastva, ktorá sa naruší velmi lahko, npr. stačí panadol, nurofen.... typické induktory erozii v žaudku. ešte aj psom veterinár pri takýchto analgetickách indikuje h2 blokátory. ale to vám petot nepovie....

zobudte sa že je to celé komplikovanejšie ako si to NASTUDUJETE ako tomu hovoríte ... na MK 😢 😢

kolostrum
2. nov 2012

@jarabica123 pozor bola si upozornená, ON si to neželá....
@vlnka81

hajanka
2. nov 2012

@prevenar takze su to kapsule a este citam recenzie, tak vraj nema ziadnu "fishy after taste", akurat tie kapsule su vraj dost velke 😖 cena je momentalne super $2.39, hm..

kolostrum
2. nov 2012

@jarabica123 čo vadí ti že kombinácu NSA a vit.C tu nikto nerieši???? lebo o tom nemá šajnu??? že netušíš nič o fungovaní nesteroidných antiflogistík ich interakcii s kys. askorbovou????

hajanka
2. nov 2012

@prevenar tiez som myslela ze olej, ale ta dozicka musi byt asi nepriehladna, preto to tak vyzera 🙂
tak to risknem 🙂

kaja73
2. nov 2012

@kolostrum myslim si,ze vacsina z rodicov co pristupili k megasorbicke liecbe svojich deti,im davaju askorbat sodny-bud kupeny,alebo vyrobeny s pomocou sody doma.
To uz kysle nie je.
A davky zas cca 500mg za den v 5 davkach po 100mg-aj bez sody, moc kysloty nenarobia.
Neviem ci tu niekto dava babatku v jednej davke gram kysleho cecka-ako toty popisujes.

kolostrum
2. nov 2012

@kaja73 iste teraz askorbat sodny, pozri si par stran diskusii dozadu, kde sa mamičky pýtaju, kolko lyžičiek babatku....., hej teraz to už radia riedit aj sodou... ono soda hydrogenuličitan sodny bohvie čo pre žaludok nieje, a riedit že od oka..????????? dietatu???????? ty píšeš 500 mg denne pozri čo za bludy tam píšu v téme Céčko... gram hore dole, ako s praškovým cukorom....

martinka1981
2. nov 2012

@kaja73 to by som chcela vidieť ktore babo by to vypilo 😀 😝 😝 to by som ani ja nedala 😎