Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
3. nov 2012

@manof v Rumunsku je preockovanost ...94% a menej ..co je malo na uspesnost 😉 .... plus katastoficka zivotna uroven... keby tam neockovali mali by epidemiu ako v stredoveku kedze zivotna uroven je tam nizka... Neni to o povinnom a nepovinnom ockovani ale o preockovanosti obyvatelstva a zivotnej urovni.... uz nevies jak to prekrutit... 😉

maxa77
3. nov 2012

zaloz si vlastnu temu, alebo radsej rovno PORADNU ohladne ockovania a vypalkuj sa odtialto laskovo... tu sa debatuje o inych veciach.. tvoje dristy tu nikoho nezaujimaju.. Este raz si precitaj nazov tejto temy!!!

pectore
3. nov 2012

nesuhlasim s povinnmy ockovanim malo by byt dobrovolne..no vyzyvam na opatrnost ohladom rozhodovania ... hlavne ked je zalozene na polopravdach.... to robite aj vy... tak v com je problem?
@maxa77

maxa77
3. nov 2012

trafeny troll zagagal... nikde som ta neoznacila, ale fajn, ze si sa v tom nasla 😀 tak vyzyvaj inde, inych ludi, ktori este nie su rozhodnuti... ak sa tu objavuju polopravdy, tak vsetko od teba su stvrtinovepravdy s primesou fantazmagorie :-P

manof
3. nov 2012

Hmmm... 95% zaočkovanosť vraj stačí na kolektívnu imunitu (predídenie epidémiám) voči osýpkam.
O 1% menej a whooops! Brutálna epidémia. Keby bolo o 1% viac, na betón v Rumunsku žiadna epidémia nebude. Jedine že by hej. 🙂

To teda zrejme podľa fantazijnej hypotézy o kolektívnej imunite asi znamená, že zaočkovanosť od 0 do 94% nemá absolútne žiadny zmysel v predchádzaní epidémiám, ale zaočkovanosť 95% a viac už áno. Tzn. dvojstavová logika...

Človeku s IQ hojdacieho koníka a vyššie to asi bude pripadať divne, nie však nášmu dvornému trollovi. 😀 😀 😀

Inak je celkom zaujímavé, že v krajine s povinným očkovaním nie je 6% detí očkovaných povinnou vakcínou.
Žeby vyššia občianska uvedomelosť?
Žeby Rumunsko - náš vzor? 😀 😀 😀

Tu máte zaočkovanosť prvou dávkou vakcíny proti osýpkam podľa WHO, ak chcete pre porovnanie ďalšie krajiny:
http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/...
A tu je výskyt osýpok po celom svete podľa WHO:
http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/...

pectore
3. nov 2012

@maxa77 ja by som radsej nechala ludi si citat rozne nazory nech si sami vytvoria mienku ohladom neockovania... ktore z polopravd su polopravdivejsie...to vam vadit nemoze.... ved predsa kazdy ma svoju hlavu a ak zavadzam tak to kazdemu dojde aj bez vasej pomoci....

manof
3. nov 2012

Príušnice chránia pred rakovinou vaječníkov. Očkovanie proti nim vás okráda o túto ochranu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/priusnice-c...

katarinka81
3. nov 2012

@petot @manof Chcem sa opýtať k čiernemu kašľu. Od roku 1990 nebol nikdy taky narast ako v roku 2010, pomaly aj 10 nasobny. Jasny dokaz ze ockovanie proti čiernemu kašlu nefunguje (lebo v roku 2010 bola antivakcinačná "loby" ešte v plienkach, ). No mňa zaujíma, ako si to vysvetľuješ? Zmenili sa v tom období nejaké vyšetrovacie postupy? Alebo už naozaj chodíme s každým pokašliavaním k doktorovi?? Dík za odpoveď

katarinka81
3. nov 2012

Nech mi nik nehovorí, že výskyt trolov je zlý. Pozrite sa aké parádne linky nám tu vdaka nim pribudli, dik manof. Všetko zlé je na niečo dobré. Dalo by sa to prirovnať prekonaniu choroby, priebeh je zlý ale v konečnom dosledku nás to posilní a spraví múdrejšími a odolnejšimi.

pectore
3. nov 2012

@manof zas prekrucacka....v rumunsku je preockovanost 90- 94% ... vzhladom na regioni budu rozdiely... ja som bola u rumunskej rodiny na vidieku ...kde nemali ani zavedenu vodu (cerpali zo studne) ...ani zachod..iba latrinu... ja som tam u nich ani nepila (iba kupovanu vodu )a ani co mi nukali jest meso som si do ust nedala....zili v oblasti bez ciest ....a da sa povedat ze ty na tom boli este lepsie.... oproti tomu co som videla cestou. V rumunsku je neskutocny problem z divimi psami ako aj z odpadkami...uplne ina zivotna uroven a mentalita ako u nas.... takze nie 1% na sdeli od toho aby nebola epidemia .... ale zivotna uroven a nedostatocna preockovanost... a to neni o uvedomelosti ale o nedostatku , o slabych moznostiach a urcite aj o nezaujme....a neinformovanosti... vysmievat sa mozes kolko chces... mne ja to skor luto ze nechces vidiet suvislosti... ale co uz...mozno niekto iny... V britanii je este nizsia preockovanost ako v rumunsku ale za to je tam zravotnictvo, informovanie obyvatelov , hygiena , zivotna uroven kdesi uplne inde ako v rumunsku ...a predsa to nestaci... stale je pomerne vysoky vyskyt osypok.... U nas na slovensku je vysoka preockovanost a dobra zivotna uroven a vyskyt je uplne minimalny.... Hovori to jasne same za seba... bez spekulaci...

rumunsko : 158.8/ 3409/ 90-94%
Velka britania /22.5 /1403 / 80-89%
Slovensko /0.4/ 2 / 95-99%

pectore
3. nov 2012

@katarinka81 neni pravda..... antivakcinacne aktivity sa na slovensku objavili okolo roku 2008.. noze si pozri prve uverejnene clanky na stranke slobody v ockovani... a mozno budes prekvapena z datumov..... a to bolo na slovensku a vacsinou sme mi slovaci v tomto pozadu...v roku 1999 bola zaznamena epidemia v holansku pretoze tam bolo kalvinistami odmietnute ockovanie z nabozenskych dovodov.... odmietanie ockovania je tu uz pomerne dlhu dobu...

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinka81
3. nov 2012

@pectore Tak to je super vedieť, že ked si dnes založím stránku o škodlivosti napríklad jabĺk, tak o chvíľku, pár mesiacov, možno rôčik, dva, bude slovensko a možno aj celý svet ovplyvnený mojimi vedomosťami o tejto inak populárnej plodine. Sa spamätaj dievča 😀 😀 😀

pectore
3. nov 2012

@katarinka81 ked pojdes cez strach matiek , mrtvoly a postihnutia deti budes prekvapena zo svojich uspechov.... 😉

sorciera24
3. nov 2012

@zaockujteajslnko presne, inak som si doteraz myslela, ze ma dieta, ale silno zacinam pochybovat aj tomto....lebo takto sa starat/nestarat o dieta...no dakujem pekne.....chuda dieta 😖

katarinka81
3. nov 2012

@pectore mala by si dostať priestor sa realizovať napríklad v TV, si komický typ, mala by si úspech. Niečo ako Martinka z Turca. No utekaj naštudovať nejaký ďalší skvost aby si nás zachránila.

katarinka81
3. nov 2012

@sorciera24 takýmto ľudom sa príroda určite nedovolí množiť

pepa1
3. nov 2012

@vlnka81 pozor tato tema nie je urcena len pre tych(ako si ty) co sa rozhodli neockovat uplne, ale pride sem kopa mamiciek co sa nevedia rozhodnut a citaju to tu, takze ako si najdu info o neockovani tak im @pectore ukaze aj druhu stranu...lebo nie vsetko je len cierne a aspon tu vyrovnava statistiku zaockujteajslnka co kazdej matke napise ze si zabije decko ak ho da ockovat, co sa mi zda uz chore..

kijara31
3. nov 2012

riaditel GSK otvorene priznava, ze sa nikdy nerobili testy na ucinnost ziadnej vakciny, len sledovali neziaduce ucinky 3 dni po podani vakciny...
http://childhealthsafety.wordpress.com/2012/04/...

zaockujteajslnko
3. nov 2012

@pepa1
mozno sa ti to zda chore, ale je to pravda, ockovanie je dobrovolnou popravou vlastneho dietata, mozno to nezistis hned, ale casom ano... tak ci onak to olutujes.....

zaockujteajslnko
3. nov 2012

@katarinka81
pectore najskor nabehne socialka a to dieta jej zoberie pre zanedbavanie zakladnej opatery pre vypisovane kravin na modreho kona 😀 ......inak ktohovie preco ma takuto obsesiu, jedine zeby ta uzkost prave vyplyvala z toho ze vo svojom vnutri naozaj vobec ale vobec neveri tym kecom ktore tu vo velkych kvantach produciruje, lebo OCD je len a len o tom.....

cize paradoxne ta co tu vypisuje tieto kraviny tak tomu vlastne vnutorne neveri, len o tom chce presvedcit inych aby sa jej to lepsie znasalo.....to je taky obranny mechanizmus matky ktora dala ockovat svoje deti a pritom vie ze urobila chybu 🙂

hlavackova
3. nov 2012

@kolostrum ak chcete debatovat o rakovine, zalozte si na to temu, snad vam neuslo, ze tato je o inom.

zaockujteajslnko
3. nov 2012

ked si pripocitame kolko kravin popise pectore po inych forach okrem MK, tak to je jasne OCD u nej.... a cize uzkost jak svina...

pectore
3. nov 2012

@sorciera24
@katarinka81
@zaockujteajslnko a ostatny
ste ako deti v skolke.... ked dojdu argumenty tak klesnete na taku uroven ze zacnete ukazovat prstom a posmievat sa z vlastnych vtipov...o nicom inom to nehovori iba o vasom charaktere a obmedzenosti.. nic nove, nic prekvapujuce... 😉

hexa5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
3. nov 2012

@hexa5 ale my mame sukromnu temu;) ....verejna tema sluzi na uplne iny ucel, ale to tu niekto nevie pochopit;)

hexa5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
3. nov 2012

@hexa5 a? ja viem a co?

hexa5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
3. nov 2012

@hexa5 pozri, ja odtialto nikoho nevyhanam, len nech prispieva k veci a teme....lebo tychto par desitaok stran dozadu je to tu fakt odveci.....staci si precitat celych 16020 stra a kazdy vie o com je tato tema......preto ja uz sem napr. prispievam sporadicky (a radsej sa venujem sukromke)....dovod to ma.....v kazdom pripade tema uz teraz enplni ten ucel, co plnila...

sorciera24
3. nov 2012

pardon 1620 stran...preklep