Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
16. nov 2012

@duratlicka
mam tu knihu Varovne signaly ockovani a mozem odporucat.
Vyborna kniha, obsahuje tabulku neziaducich ucinkov, ktore sa mozu vztahovat na ockovanie, odkazuje na studie, zrozumitelne vysvetluje co sa deje v organizme, ....odporucam.
Plus dalsie knihy, podla mna knih nie je nikdy dost
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...
aj Doba jedova je super kniha, kniha od Hirteho

zaockujteajslnko
16. nov 2012

internet tvori cele poznanie ludstva, tak ako moze byt nespolahlivy zdroj?.......... to je kniznica ludstva......
az vtipne kydy sa na tomto fore presytenom pectore clovek docita....

tean
16. nov 2012

Vy vsetci, ktori mate zaujem sledovat nadalej diskusiu pod nazvom "Nesuhlas s povinnym ockovanim",

a
riesite nesuhlas a odmietnutie povinneho ockovania,
chcete sa poradit ako odmietnut povinne ockovanie,
vymenit si skusenosti s lekarmi a uradmi,
dostat sa k novym informaciam (odkazy, clanky, videa..),
zaujimate sa o alternativne sposoby liecenia (vitaminy, zivotosprava),
chcete sa podelit so skusenostami po ockovani a neziaducimi ucinkami,

ste vitani v diskusii "Nesuhlas s povinnym ockovanim 2"

staci ak napisete IP na nick prevenar priamo tu: https://www.modrykonik.sk/interna-posta/nova-sp...
a budete zaradeni do diskusie

pectore
16. nov 2012

@nexa bolo by fajn keby ludia citali a nedomyslali si .... o sebe neklamem a viac ti dokazat nemam ako...akurat ti mozem ukazat vysoskolsky diplom v modrej knizke.... ale naco vsak......aj keby si drzala oreginal tak mi koli gramatike neveris.... nevadi... a nic viac nechcem len aby si ludia robili vlastne nazory 😉

nexa
16. nov 2012

@pectore neboj...vlastny si urcite urobia.... 😀 ja uz mam... 😀

pectore
16. nov 2012

Pred mesiacom zistili jednému z väzňov v Sabinove pri pľúcnom vyšetrení podozrenie na tuberkulózu. Následné vyšetrenia túto chorobu potvrdili.

http://www.aktuality.sk/clanok/217755/tuberkulo...

zigzag
16. nov 2012

@pectore no to ano, a urcite bol ockovany,,,, skoda ze tie vakciny nefunguju....

zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zigzag
16. nov 2012

@evicka_po budeme tu riesit co chceme, je to verejna tema, ak sa ti to nepaci, tvoj problem 😉

zigzag
16. nov 2012

@pectore ja som na osypky ockovana bola, a j tak som ich dostala, a ja moj brat a spoluziaci,, tak tu netrep poucky co si mozno nabiflila, ked uz asi mas ten diplom,,,,

pectore
16. nov 2012

@zigzag tak ako ty neveris mne.... tak ani ja tebe neverim...podla mna si osypky videla akurat tak na obrazku.... pokial budes zhadzovat ty mna.... budem ti to uz vracat...pretoze nic ine nerobis len do mna vyrivas v kazdej teme co na mna natrafis....

zigzag
16. nov 2012

@pectore oki, 😀 no videla som ich aj na obrazku, to je pravda,, ale nic to nemeni na tom, ze som mala aj osyky aj kiahne aj mumps aj ruzienku, a stale zijem 😀 zakze naco ockovanim posuvat tieto detske choroby do vasseho veku,kedy su uz aj s komplikaciami, ako po mumpse neplodnost u chlapcov, ale u ruzienky u dievcat problemy v tehotenstve???? hm ???? a s tou TBC ako? ako to, ze sa nakazili, ked boli ockovany??? kolko novorodencom znicila bcg vakcina zdravie hned na zaciatku a museli prejst liecenim, a aj operaciami uzlin???? a nasledne aj antituberkulotickou liecbou ???

zigzag
16. nov 2012

@pectore a vies co je zaujimave??? ze mame vela spolocnych tem, a na kazdu mame uplne iny nazor 😉

lucia2207
16. nov 2012

@zigzag presne tak, nebudem brániť dieťaťuprekonávať detské choroby, ktoré sú nebezpečné v dospelosti však je to proti zdravému rozumu. 😒 😠 ale vždy to tak bolo aj bude najlepšie sa nabaľuje na ľudskej hlúposti 😒 😒 no teší ma že čoraz viac rodičov dostáva rpzum a neočkuje 😀

pectore
16. nov 2012

@zigzag a kolko sa vdaka vakcinaci nenakazilo? to ze na tebe "rastu" choroby ako huby po dazdi svedci akurat o tvojej citlivosti o slabej imunite ci slabej imunitnej odpovedi.... a nie o ucinnosti vakcin. Vakciny niesu 100% ich ucinost sa pohybuje od 85%- 95%.....

preco choroby posuvat do vysieho veku ...nejde o posuvanie ide o zamedzenie sirenia nakazy.

V rovnakom casovom useku ako chorobu dostanes je mnozstvo ludi ktori patria do rizikovych skupin.... to ze ty chorobu nesies lahko pretoze si decko neznamena ze ju bude niest lahko aj tehotna zena ci nejaky starcek ktoreho nakazis.... treba aplikovat vsetko na realitu...nikto nema prirodzene protilatky, velmi malo ludi prekonalo chorobu prirodzene...taketo rozmyslanie ako mas by sa akurat postaralo o to ze by dve alebo viac generacii boli stratene v dosledkoch komplikacii ktore by choroby sposobili.... treba si uvedomit ze tento sposob prirodzenej ochrany tu uz bol a vobec nefungoval....

zigzag
16. nov 2012

@pectore heh iba si to vsetko prekrutila, nic ine, niaky dokaz, mna nezaujima kolko sa nenakazilo, mna zaujima preco sa nakzili ked boli ockovany??? ked sa nakazil jeden,tak sa ich mohlo nakazit aj viac, alebo zeby aj vsetci, aj napriek tomu ze ockovani boli? to co ty tu pises, su iba hypotezy, "ze kolky sa vdaka ockovaniu nekazali" a ze moderna medicina na zaklade dokazov,,,,nikto mi nedal niaky dokaz,ze vakciny ucinkuju,,,, ale zato poznam kopc ludi,ktory mali a maju neziaduce ucinky po ockovani,,,,,

,, aze zaujimave koko tisicroci ludstvo prezilo,ked vynalez ockovania sa pouziva iba cca 200 rokov, nebud smiesna,ze vdaka ockovaniu ludstvo nevymrelo, 😀

by ma zaujimalo kolko beries za to, ze to tu riesis, a kto ti plati, aka farmaceuticka firma,,,

evicka_po
16. nov 2012

@zigzag uz to tu bolo napisane hadam 100 krat. Iste percento ludi si protilatky nevytvori, preto sa nakazili. Alebo vakcina ucinkuje relativne kratko, ako napr.u cierneho kasla. Zaujimalo by ma ci ti ti, co maju udajne nez.ucinky nejako dokazali, ze ich sposobila vakcina. Ci to uz netreba dokazat? Dokazat vam treba iba ucinky vakcin, chcete dvojito zaslepene studie...vy take mate, ktorepotvrdia, ze neockovane deti su zdravsie, ze ockovane maju oslabenu imunitu, ze ockovanie vobec nefunguje? Nato vam zrazudvojito zaslepene studie netreba? A ise ze ludstvo prezilo, a konkretne len ti najsilnejsi jedinci. Dnes je mnoho alergikov, astmatikov, cukrovkarov, kardiakov, onko pacientov, preto ze prirodzeny vyber uz nefunguje, kedze mame modernu medicinu, prezivaju aj taki ludia, ktori by sa pred 200 rokmi nedozili reprodukcneho veku!

zigzag
16. nov 2012

@evicka_po no ty si asi necitala pribalovy letak od vakcin, sami vyrobcovia tam uvadzaju mozne vedlajsie ucinky vakcin,,,,, a v prvom rade ma vyrobca dokazat bezpecnost vakcin, a nie pouzivatel ze je nebezpecna, ziadna vakcina nebola testovana v dvojito zaslepenej trials, tak co chces ??? preco asi??? aby nahodou nezistili,ze nefunguje a je to vsetko podvod? 😉

a hlavne ze v denej dobe sa ludia reprodukcneho veku dozivaju, ale co z toho,ked vatsina nedokaze mat deti,,, ale poriesili aj to, zarabaju na umelych oplodneniach,, super biznis 😉

petot
16. nov 2012

@evicka_po @evicka_po Kolektívna imunita z očkovania tu nikdy nebola, pretože používané vakcíny ju principiálne nie sú schopné vytvoriť.

Niektoré z nich sa používajú len krátko a väčšina populácie ich nikdy nedostala. Spoločným problémom je, že pôsobia veľmi krátko, typicky 3-10 rokov, a keďže sa zvyčajne očkujú len deti, väčšina populácie je už dávno mimo teoretického "ochranného obdobia". Efektívna zaočkovanosť je zúfalo malá, možno okolo 5%, pričom vakcinátori tvrdia, že kolektívna imunita vyžaduje aspoň 95%.

Potom sú tu ešte špecifické problémy jednotlivých vakcín, ktoré väčšinou pramenia z neprirodzenej povahy imunitnej odpovede.

Záškrt - vakcína je zameraná proti bakteriálnemu toxínu, nie proti baktérii. Teoreticky môže zmierniť ťažké komplikácie ochorenia u očkovaného, ale očkovaný sa rovnako nakazí a šíri nákazu ako neočkovaný.

Tetanus - ochorenie sa nešíri z človeka na človeka, baktérie sa nachádzajú v prostredí, vakcína preto nič nezmôže z pohľadu prenosu.

Čierny kašeľ - Vakcína je efektívna len proti bakteriálnemu toxínu, nie proti baktérii. Očkovaní chorí šíria ochorenie dokonca ešte lepšie, lebo majú atypický priebeh, takže unikajú diagnostike a nie sú izolovaní.

Polio - súčasná vakcína preukázateľne nebráni nakazeniu ani ľahším formám ochorenia, len krátkodobo znižuje riziko ťažkých neurologických komplikácií. Preto aj očkovaný človek je nákazlivý.

Hepatitída B - nie je ani dokázané, že by vakcína bránila ochoreniu a jeho šíreniu, a keďže malé deti toto sexuálne prenosné ochorenie nedostávajú ani nešíria, vakcína nehrá žiadnu úlohu v kolektívnej imunite.

Hemofilus - vakcína je určená na prevenciu ťažkých invazívnych ochorení. Nie je preukázané, že by bránila nakazeniu alebo nákazlivosti, a vzhľadom k podobnosti s pneumokokovou vakcínou je takáto schopnosť veľmi nepravdepodobná.

Pneumokoky - podľa nespoľahlivých klinických skúšok, vakcína prinajlepšom chráni pred ťažkými komplikáciami - inváznymi ochoreniami. Prevencia stredne ťažkých infekcií - zápalu ucha alebo pľúc - je pomerne biedna, takže vakcína zjavne nechráni pred nakazením. Imunita voči pneumokokom je výsadou predovšetkým bunkovej zložky imunity (Th1) ktorú vakcína potláča. Pneumokokov je vyše 90 druhov, vakcína obsahuje antigény len voči 10 resp 13.

Osýpky - nové štúdie ukazujú, že aj očkovaní ochorejú, akurát tí s vyššou hladinou protilátok nemusia mať zjavné príznaky. Vakcína vytvára protilátky len proti polovici vírusových kmeňov a nepôsobí doživotne, takže ponecháva človeka nechráneného akurát v rizikovom období dospelosti.

Mumps - ešte kratšie a nespoľahlivejšie trvanie účinku. V súčasnosti dostávajú mumps najmä očkovaní adolescenti, čo je zlé, lebo majú vyššie riziko komplikácií. Vírusy osýpok aj mumpsu majú rezervoár u hlodavcov a netopierov, takže
sa šíria aj mimo ľudskej populácie.

Rubeola - ešte kratšie a nespoľahlivejšie trvanie účinku. Je preukázané, že krajiny, ktoré plošne očkujú, nedokázali znížiť výskyt poškodenia plodu následkom infekcie vírusom rubeoly (CRS). Podiel zraniteľnej populácie sa masovým očkovaním nijako neznížil, a imunologické prehľady ukazujú, že sa práveže bude zvyšovať, keď sa stratí dospelá generácia s prirodzenou imunitou.

Môžeme kľudne diskutovať, ale radšej v téme, ktorá nie je prelezená trollom. Takže ak súhlasíš, pokračujme v "Nesuhlas s povinnym ockovanim 2" - napíš prevenarovi: https://www.modrykonik.sk/interna-posta/nova-sp... a požiadaj o zaradenie do diskusie.

evicka_po
16. nov 2012

@zigzag ale neodpovedala si mi. Mate take studie vy ked podla vas su iba tie relevantne? Poprosim odpoved Ano - Nie. Pripadam si jak v krajine zazrakov, ja o voze ty o koze...To ze su uvedene v pribalovom letaku neznamena, ze tie ktore problemy "mojej susedy" musia byt zarucene sposobene vakcinou.

evicka_po
16. nov 2012

@zigzag a co sa plodnosti tyka, dnes chcu zeny otehotniet az po tom, co sa dosyta nabazia vyletikov, kariery a v 30.ke sa spamataju ze chcu dieta a chlapy nosia od puberty mobil vo vrecku pri "vajciach" . Tak nevidis mozne priciny neplodnosti?

evicka_po
16. nov 2012

@zigzag a v pribalpovom letaku mas uvedene aj hodnoty vytvorenych protilatok proti danej chorobe po ockovani. Tak ked neziaduce ucinky su 100 percentne platne, lebo su v pribalovom letaku, tak potom preco nie aj to ostatne?? to uz spochybnujes....to je zaujimave

zaockujteajslnko
16. nov 2012

@evicka_po

30r zena a povedzme do 37 by predsa nemala mat az tak velky problem otehotniet....

a muzi a mobily..... generacia 30tnikov, ma mobily 10 rokov.......a neverim ze moderne mobily maju take strasne ziarenie, ked tu to navyse pasivne zariadenia..........ono zase frekvencie vsetkych vlnovych dlzok prebiehaju tvojim telom stale cely tvoj zivot.........dokonca aj vesmirne castice s obrovskou energiou............a zijes............cize tvoj argument tiez dost stroskotava..

evicka_po
16. nov 2012

@petot dakujem, takto si predstavujem konstruktivnu diskusiu. Poniektory by ste si mohli brat priklad. Este raz, vdaka.

evicka_po
16. nov 2012

@zaockujteajslnko mozno, ale o nic viac ako poniektore vase...nemame dvojito zaslepene studie, niet sa o com bavit! vsetko su to len hypotezy a domnienky. Jak moje tak aj tie vase.

zaockujteajslnko
16. nov 2012

neplodnost je podla mna sposobena najma chemickymi latkami, aj ockovanim proti mumpsu, mmr, ak muz v dospelosti prechodi mumps tak moze realne byt sterilny......ak ako dieta, nic mu nehrozi........

je zaujimave ze ludia radsej uveria skodlivosti mobilov ako priamo toxickym chemickym latkam ktore im ockovanim vpichnu do tela...... 🙂

evicka_po
16. nov 2012

@zaockujteajslnko ano, su take latky vo vakcinach, ale ci v takom mnozstve aby sposobili take zavazne poskodenie ako je neplodnost tak to neviem...

netrep21
16. nov 2012

@evicka_po kto by asi mal zaujem aby taka studia vznikla? Vyrobca vakciny? Asi nie, kedze ten ma svoje slubne vyzerajuce studie. Stat? Asi nie, ked vehementne podporuje ockovanie. Rodic dietata poskodeneho ockovanim? Ten urcite ano, ale asi by to nemal z coho zaplatit.
Peniaze, penezi, penize!
Su tu rodicia, ktori maju viacero deti, vychovavaju ich rovnakym sposobom, rovnako ich stravuju, len niektore su zaockovane 100%, niektore ciastocne a niektore vobec. A tie rozdiely vidia v priamom prenose. Mne osobne v tomto pripade ziadnu studiu netreba.

zaockujteajslnko
16. nov 2012

@evicka_po
ano neplodni su ludia od mobilov, a GSK zase je chudaci v tom nevinne 😀 ako pisem ludom ak keby podavali kyanid tak to bude od mobilov 😀

zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz