Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
8. okt 2012

@manof @prevenar @zaockujteajslnko co tak podat hromadne trestne oznamenie, s podpismi rodicov poskodenych deti touto vakcinou???

hajanka
8. okt 2012

@meg_junova @manof "a nedostanu pokuty pediatri?" siiiice, ockovat maju nakazane zo zakona, ale oni este za kazdu vakcinu beru peniaze.... mali by ich vsetky vratit!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 do centa!

nikimax
8. okt 2012

@manof prišla už aj odpoved z GSK, máš to v schránke. Našli vo výrobnom prostredí baktériu BACILLUS CEREUS... 🙄

janka196
8. okt 2012

ahojte mna dnes presviedcala pediatricka ze ma novu ockovaciu vakcinu vola sa to MM-R vraj je to nieco ine ako sa ockovalo doteraz a ze ma menej neziaducich ucinkov. tak ci tak ju chcem odmietnut

hajanka
8. okt 2012

@nikimax co je to zac???

nikimax
8. okt 2012

@hajanka napísali, že kontrolovali nežiadúce reakcie a ani jedna hlásená (inf.hexa)nezodpovedala dôvodu, prečo bola vakcína sťahovaná....vyhýbajú sa škandálu, kade sa dá....všetko zametú, uvidíte...

hajanka
8. okt 2012

@janka196 o nic lepsie nez klasicky pouzivany Priorix

ide o M-M-RvaxPro vyrobca Sanofi Pasteur - osypky, mumps, ruzienka
ružienka sorbitol,fosforečnan sodný,fosforečnan draselný,sacharóza,hydrolyzovaná želatína,glutaman sodný,hydrogenuhličitan sodný,neomycín,fenolová červeň,živná pôda M199 (obsahuje polysorbát 80),živná pôda Minimum Essential Medium, Eagle,kyselina chlórovodíková,hydroxid sodný
http://www.ema.europa.eu/docs/sk_SK/document_li...

hajanka
8. okt 2012

@nikimax treba nieco ryyyyyyychlo vymysliet! ale co?????

nikimax
8. okt 2012

@janka196 never jej, náš syn má z tohto "unikátu" - AUTIZMUS::: 😔 😔 😔 🙄

janka196
8. okt 2012

@hajanka no vraj toto je lepsia fajnotka 😠 urcite ho nedam zaockovat a zvazujem odmietnut aj dalsie

@nikimax och to mi je luto, ja neviem ci nasa starsia z toho nedostala epilepsiu :( teraz ked si to tak spajam jedno s druhym :(

hajanka
8. okt 2012

@janka196 kludne jej povedz, nech ti nuka dalsie a dalsie, az kym si nevybries 😀 (take neskodne aj tak neexistuju)

manof
8. okt 2012

@mimi to bolo v akej relácii?

hajanka
8. okt 2012

@nikimax hladam o tom bacilovi nieco, vraj je viac kmenov, niektore su skodlive pre cloveka, ine su prospesne pre zvierata 😖 ako probiotka, sposobuje vracanie, hnackove ochorenia, bolesti... je znama aj tym, ze sposobuje chronicke kozne infekcie, nejaky zapal oka, choroba zvycajne sama odoznie do 6-24 hodin, ale v niektorych pripadoch moze mat toxin fatalne nasledky. 😲 😲 😲 😲
si predstavte toto + par mesacne babo 😖 😖 😢 + par jedov

pred par mesiacmi mi kamoska neskoro vnoci volala, ze boli na ockovani hexou (vopred som ju uzpozornovala nech si nastuduje co som jej poslala) a mala zacala strasne vracat, cely vecer aj celu noc, vracala este 3 dni, nechcela jest a schudla, potom sa akosi dala do poriadku, ale odmieta teraz papat.

nikimax
8. okt 2012

@manof teraz ma napadlo, hlásila katrenka (alebo jej doktorka) než. účinky na SUKL? Lebo ak hej, tak klamú a musia to tam mať....presne tú šaržu....

martinamk
8. okt 2012

ahojte v stredu ideme na RUVZ do DS ..nas pripad je taky ze sme chceli ockovanie odlozit ale nas (blbych) presvedcila doktorka nech dame aspon Infanrix, ze je to uplne bezpecna vakcina a dosial pocas jej praxe nezazila ze by nejake babo malo na nu neziaduce ucinky...tak sme dali ockovat a hadajte ktoru sarzu drobec dostal 😕 takze sa na RUVZ strasne tesim a nasu doktorku pojdem roztrhat ako mokre noviny!
Mate niekto skusenosti s pojdenavani v DS? my sme chceli ockovania len odlozit ale predvolanie nam prislo kvoli odmietnutiu ockovania...

labakam
8. okt 2012

@pd900bo v afrike sa o očkovaní nediskutuje tam zachranuje zivoty

pepa1
8. okt 2012

@manof prosim ta o aku sarzu stiahnutej vakciny sa jedna lebo sukl pise A21CA191B a v novinach uvadzaju A21CB191B, takze CA alebo CB je stiahnuta...a nevies nahodou ked sa vakcina stiahne kvoli kontaminovanemu prostrediu, nie vakcine ci to gsk alebo nas sukl prekontroluje a vrati naspat do obehu alebo to poputuje do kosa...Dufam ze sa aspon zisti cim bolo kontaminovane vyrobne prostredie pripadne co sa dostalo do vakciny, aby sme vedeli ci je tam nieco ozaj zle alebo nie, ako to mohlo pripadne ohrozit nase deti.

hajanka
8. okt 2012

@pepa1 vyssie @nikimax pisala ze ide o baktériu BACILLUS CEREUS, ktora produkuje toxiny.
toto som este nasla http://www.svps.sk/potraviny/info_Bacillus_cere...

mimi
8. okt 2012

chcem sa opytat, nie je mi este jasne, to kazde odmietnutie nieco stoji? Lebo my sme odmietli prve dve vakciny a zatial nasa dr ziaden podpis odo mna nepytala, len mi pride pozvanka na dalsie ockovanie, tak teraz neviem, ked ma RUVZ predvola, ci budem za kazdu jednotlivu vakcinu platit, alebo mi to zrataju dokopy 😅

meg_junova
8. okt 2012

@hajanka @manof Neviem zatial, ci pediatri dostavaju pokutu, budem mat cas to zistit az koncom tyzdna, ale ak to uz niekto vie, bolo by fajn, keby sa podelil o informacie.. 😉

nikimax
8. okt 2012

@hajanka ja tomu stále nerozumiem, čo zahmlievajú... To im tam rok a pol kvitli takéto baktérie v labáku, kým na to v sobotu prišli??? A že to sú potravinové baktérie: to tam v tých pršiplášťoch a sieťkových čapiciach, pri tých skúmavkách svačinovali?Kde boli, čakali že si to kontaminované prostredie nikto pred rokom a pol nevšimol, alebo až teraz vyhodnotili vzorky sterov? Ved tie baktérie už musia byť veľké ako kríky 😀 😀 😀

hajanka
8. okt 2012

@nikimax presne to aj mna napadlo, ci priamo v tych labakom mali aj kantiny

majusqwa
8. okt 2012

ospravedlnujem sa vsetkym, ale od cca strany 1523 som diskusiu necitala, lebo sa opat objavila "pany prohybycna, ktora je v tejto teme doma a ja fakt nemam cas cytat tye jej visokoyntelygentne blaboli".

viaceri ste sa pytali, ako je mozne, ze na kontaminaciu sa prislo az teraz. vysvetlenie - uplne jednoducho. skoro tak isto ako sa prislo na posypovu sol alebo pokazene maso a vajcia. ked sa vyraba liek (ale aj potraviny), mal by platit vseobecny postup: pri vyrobe by sa mali brat vzorky prostredia a na zaciatku vzorky z jednotlivych zloziek/surovin, ak sa da. toto sa ale vo vacsine pripadov preskakuje, lebo ak su aj vsetky testy ok, vysledny produkt ok vobec nemusi byt (znecistene trubky, zle umyte nadoby, kontaminovane pomocky a pod. je tam velmi vela veci, ktore mozu byt zdrojom problemu). po skonceni procesu vyrobu sa ale musi testovat produkt celkovo, ci vo vyrobe neprislo ku kontaminacii. to znamena, ze produkt by sa mal podrobit jednak celkovemu chemicko-biologickemu rozboru (tyka sa potravin) a pri liekoch by sa mal testovat ich celkovy dopad na cloveka - rozumej par "pokusnych ludi", ktori testnu kazdu sarzu. tolko legislativa, zakony a vyhlasky.
a teraz prax (tyka sa uz len lieciv/vakcin): na zaciatku sa vymysli novy liek, potom sa vyrobi, potom sa otestuje - najde sa skupinka ludi, ktori su testermi a su dve moznosti: bud vedia o tom, ze su pokuse zajace alebo nevedia. vacsinou sa vyuziva druha moznost s tym, ze do zaznamu o vyskume sa napise, ze boli riadne informovani. 😠 vykona sa vyskum v urcitom casovom obdobi - no nikdy nie v takom, v akom by sa mal. antidepresiva "staci" sledovat mesiac, tak si urobte obrazok. samozrejme, vyrobca ma kopu penazi, citi novy kseft - vyskumy sa troska posuria, upravia sa datumy, polovica veci sa nezapise, par ludom sa zvysia sumicky na bankovych uctoch a tadaaaaa - na svete je nadherny vyskum s uzasnymi vysledkami v prospech prave novoobjaveneho lieku! firma da ziadost o patent a liek smeruje priamo na trh. a kedze kazda sarza sa vyraba tym istym technologickym postupom, naco testovat kazdu sarzu? resp., ak aj testuju kazdu sarzu, naco zverejnovat vsetky vysledky? kseft je kseft, prachy stoja, trh sa nehybe, nie je na dovolenku na seychelach - zle vysledky sa zatvoria do najspodnejsieho suflika, par ludom pribudne opat pekna sumicka na konte, pomenia sa trosicka cisla, sfalsuju sa chemicke rozbory, vsetko sa pekne vlozi do obalky, posle sa na ministerstvo/uradom a tadaaaa - liek sa veselo predpisuje/ockuje/pouziva.
obcas vsak nastanu pripady, kedy maso zozeleneje, ludom je po pouziti istej potraviny zle, niektory liek sa malo predpisuje, lebo ma silne NU alebo sa vyskytne vakcina, pri ktorej zomrie vela deti. vtedy sa zacnu ozyvat rodicia. vyrobca pocka, kym uz tlak nie je tak velky, aky je uz nemozne udrzat a vtedy vytiahne prave vysledky testov a hops! prepacte, nasa chyba, nastala kontaminacia, stahujeme z obehu! odskodne? ake? za co? ved ockujete na vlastne riziko! vy ste predsa dali suhlas! vy ste si kupili kontaminovane maso! to vy ste sa ulakomili na lacne vajcia! vy si za to mozete!
takze sarza sa stiahne z obehu. po nejakom casovom useku - pritom sa na trh ani nemala dostat. takze takto to funguje. a nikto vam nezaruci, ze aj ta dalsia sarza nie je kontaminovana, a ta dalsia. alebo ta najnovsia. mozno je kontaminovana menej, ze sa vyskytne len "par" pripadov a neprevali sa to ako obrovsky skandal. to riziko tu ale je.... hrame rusku ruletu - dieta bud prezije alebo zomrie, a nikto vam nezaruci, ze ak prezije, nebude to bez celozivotnych problemov.

nikimax
8. okt 2012

@hajanka presne kantíny a asi aj latríny.....v sterilnom prostredí.... 😀

halienka
8. okt 2012

@majusqwa 😀 😀 😀 "pany prohybycna, ktora je v tejto teme doma a ja fakt nemam cas cytat tye jej visokoyntelygentne blaboli". 😀 😀 😀
Inak veľmi zaujímavo popísané ako to ide, a verím tomu úplne. 😒

majusqwa
8. okt 2012

fiiii, som sa zasa rozpisala O🙂. ale neda mi este zareagovat na par prispevkov:

@hajanka v labaku vseobecne je zakazane jest, pit, fajcit. ak chces nieco take urobit, musis vyjst z labaku na chodbu (skoly) alebo musis opustit cely blok labakov (velke firmy). no poznam aj takych (dokonca ich excelencie spektability a honorability), co jedli bagety priamo v labakoch, lebo "oni nestihali" (a my sme museli byt hladni, lebo by nam "nevysiel pokus" 😖 ). konkretne sa jednalo o labaky z jadrovej chemie, no dobru chut :D. a to bola len VS. si predstav ten bordel, co musi byt v nadnarodnych labakoch. napr. v USA a kanade sa v labakoch nenosia ani plaste, lebo su pre nich prilis drahe :D to fakt, nerobim si srandu.

@pepa1 je dost mozne, ze prelepia nalepku, prip. daju novy obal a mas to naspat v obehu - cista prax vo svete.

a posledna vec - je dost mozne, ze touto vakcinou by mi zaockovali minuly tyzden decko, ak by som neodmietla. takze.... dakujem tusim sama sebe za to, ze nie som ovca!

majusqwa
8. okt 2012

@halienka aaa tak najdu sa aj svetle vynimky, niektore labaky a firmy su fakt sofistikovane. ja som sa s takou ale este nestretla (to viem len z pocutia). takze aby som niekomu neukrivdila nahodou... stale vsak plati - zisk je zisk, prachy vladnu svetu!

manof
8. okt 2012

@nikimax
no neviem, chcela od svojej lekárky, aby to hlásila, ale či to tá hlásila, to neviem. Ani neviem, či to sama Katrenka hlásila.

Ale ono to vyjadrenie je dosť šalamúnske. Vraj neboli zaznamenané žiadne hlásenia KTORÉ BY MOHLI SÚVISIEŤ s týmto incidentom. Podľa mňa aj keby to úmrtie hlásené bolo, tak to vyhodnotili, ako že to nesúvisí s touto vecou a hotovo.

hajanka
8. okt 2012

zivot ohrozujuca infekcia krvneho riecista sposobena Bacillus cereus u 10 rocneho chlapca, ktoru sprevadzala vysoka horucka a intenzivna bolest, bakteria sa nasla na vlhcenych obruskoch, dalsi pripad spojeny s tymito obruskami viedol u 55 rocneho muza az k otvorenej operacii srdca a u 2 rocneho chlapceka k smrti.

halienka
8. okt 2012

@majusqwa No veď to je ako so všetkým, sú aj dobrí aj zlí aj tí niekde medzitým..., preto verím, že aj labáky sú aj také, kde sa to vcelku fláka 😉