Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

abbey1
12. okt 2012

Väčšina tých chorôb je dobre zvládnuteľná, niektoré i bez lekára a liečiv, u iných stačí správna diagnostika. Ale to by na sebe museli zapracovať i lekári. Takto je to jednoduchšie: Zaočkujú a ak náhodou dieťa aj tak schytá tú chorobu a má blbý priebeh, tvrdia, že sa to proste stáva a bez očko by to bolo ešte horšie. Viď pneumokoky a rotarovírusy. ☹

abbey1
12. okt 2012

@pepa1 Nechceš sami teda na tú pokutu zložiť? Prečo by som ju mala platiť? Ja sa starám o deti príkladne, chodím do práce ,aby maliniečo navyšea teraz mám 300Eur vyhodiť do luftu? radšej by som ich poslala napr Dobrému Anjelovi.Moje dieťa mala medicína a lekári v rukách 13 strašných mesiacov a nedokázali pomôcť, skôr pobabrali, čo sa dalo. A teraz im mám dať do rúk bez slova moje ďalšie deti?
Ďakujem nie!

vlnka81
12. okt 2012

@dai vdaka dai za info, len chcem aby si si uvedomila ze sponzorom BEDEKER ZDRAVIA je aj GSK a PFIZER a ine farmaceuticke firmy (najdes ich loga po celej ich web stranke), ktore budu propagovat len pro vakcinaciu. a ich studie su zavadzajuce - prave preto by som si tu studiu rada precitala. mozno v nej nenajdem ziadne zavadzanie. A ja uz GSK vobec neverim a tonie len kvoli tomu co sa stalo u nas s Hexou, ale aj kvoli pokusom ktore robili v argentine na malych bezbrannych detoch a zneuzivali negramotnost rodicov na suhlas s experimentami (a to nie je MOZNO sa to stalo, boli odsudeni a dostali nejaku trapnu pokutu 80 000eur ☹ ). tusim sirinka davala na to link - ale je to svetovo znama kauza, a zial nie jedina...to uz ale na bedekerezdravia nepisu ☹ rada by som s atu rozpisala o tom ako sa testuju vakciny - ale to uz asi vies...odporucam ale najst si iny zdroj ako bedekerzdravia ak sa chces dopatrat pravdy ☹

pepa1
12. okt 2012

@abbey1 pozri ak mas dieta nejako chore tak ani nema byt ockovane, ja nepoznam tvoj pribeh, ale ak mate kontraindikaciu tak by si ani pokutu nemala platit, ale ak mas zdrave dieta ktore neockujes lebo nechces tak to je to o com som pisala, keby si zila v zahranici tak ti dieta nezoberu do skoly/skolky lebo nie ste ockovany, preto vravim ze toto je "vyhoda" pre neockujucich rodicov u nas co maju zdrave dieta ale neockuju,proste si zaplatia pokutu a ide sa dalej, nemas obmedzenia ako v zahranici...

kaja73
12. okt 2012

@pepa1 a keby ti jedno dieta malo fatalne nasledky po vakcine-das ockovat to druhe,alebo zaplatis pokutu alebo co spravis?
To druhe by zatial nemalo ziadne konrtaindikacie-len ty a tvoje prve dieta by ste malo ozaj zlu skusenost .
Takpovediac smrtelnu.

nae
12. okt 2012

@dai ahoj, len stručne:
- čierny kašeľ sa stále šíri. Šíri sa v zaočkovanej populácii len taká radosť.
- ja som svojej pediatričke doverovala, ale už ma to prešlo - áno, má veľa skúseností, ale nie je vševedúca a treba si hľadať informácie aj samostatne. Ty ako rodič robíš konečné rohodnutia a ty si za svoje dieťa zodpovedná. Keď sa tvojmu dieťaťu niečo stane, ty sa oň budeš starať, tvoju rodinu to postihne okrem iného aj ekonomicky apod. Keď svojej pediatričke doveruješ, je to v poriadku, ale hlavná zodpovednosť vždy bude na tvojich ramenách.
- nevadia mi ľudia s opačným názorom, je to slobodné fórum, jeho názov však predpokladá návštevnosť istej skupiny ľudí.
Aj tebe prajem len samé dobré rozhodnutia.

pepa1
12. okt 2012

@kaja73 co tym myslis fatalne nasledky? Skoro zomrelo, malo anafylakticku reakciu na vakcinu?

dai
12. okt 2012

@nae suhlasim s tvojim nazorom... K tomu kaslu beriem... Zle som sa vyjadrila - chcela som napisat vo vekovej skupine kde bol smrtelny - mas pravdu v ostatnych sa vyskytuje nie je uz ale obycajne smrtelny.
S tou diskusiou si dovolim nesuhlasit - nech dam nazov akykolvek ale zaradim to do diskusii tak musim podla mna automaticky ratat ze sa ozvu aj ludia s opacnym nazorom... Ak by mali byt takyto vyluceny tak staci predsa zalozit sukromku pre ludi s rovnakym nazorom a nasledne len vo forme statusu bez moznosti pridavat klmentare publikovat linky ci zavery plynuce z tejto sukromnej komunikacie - teda ak chces oboznamovat sirsie plenum s tymito poznatkami...
Pekny dnik

kaja73
12. okt 2012

@pepa1 myslim tym smrt-ale nie uznanu ako nasledok ockovania-teda nie na SK-v zahranici byto uznali-smrt nenastal hned,len to ockovanie to vsetko spustilo.
Podla nasich odbornikov sa jednalo len o casovu nahodu,ziadne spojitost sa neuznala,ale ty ako maminka to vnimas uplne inak.
proste v tebe ako mame je uz zakoreneny strach z vakcin,strach velmi velky a presvedcenie, ze za tym bola vakcina- teraz neriesme ci to tak ozaj bolo-ty proste veris tomu ze to tak bolo-co spravis?
Riskens to s dalsim svojim babom? Potlacis svoje pocity?

abbey1
12. okt 2012

@pepa1 Mne dieťa zomrelo.

dai
12. okt 2012

@abbey1 prepac abbey , viem ze to musi byt velmi citliva tema pre teba a je mi velmi uto tvojej straty ale tbe syncek zomrelna leukemiu alebo sa mylim ? Fakt to nechcem rozpytvavat len sa chem utvrdit ci som spravne pochopila co si pisala v inej teme☹

abbey1
12. okt 2012

@dai pamätáš si správne. Dovtedy som lekárom dôverovala a až ich bezmocnosť ma donútili začať hľadať odpovede. A ver, že som nezačala na Slobode v očko. Prvé kroky smerovali k lekárom a odborníkom v zahraničí. teraz si dáva riadny pozor, aby som eliminovala možné riziká a spúšťače. Keď následne strašia dcéra mala jasné nežiadúce účinky po očkovaní- ukážkové z príbalového letáku a pomôcť klasická medicína nevedela, rozhodli sme sa neočkovať vôbec.
Život ťa občas privedie na úplne iné chodníčky, akými dovtedy kráčaš. 😒

pepa1
12. okt 2012

@kaja73 nerisknem, ale o to mi ide ak ma dieta zlu reakciu na ockovanie tak dalej pokracovat nebudem a jasne ze u dalsieho dietata by som bola opatrna, ale bola by som rada keby ine zdrave deti ockovane boli a chranili aj to moje,lebo tak to funguje a moze si hovorit kto chce co chce, vid. ako to prebiehalo v minulosti ked sa neockovalo...aj ja mam alergiu na penicilin, mna zabije ale tisice ludi zachrani...tak je to aj s ockovanim, preto treba ockovat iba zdrave deti,nie chore alebo ktore mali nu po vakcinacii, a tak isto nie je dobre vytvarat protiockovaciu hysteriu ako tu par ludi vytvara...len to som tym chcela povedat..

kaja73
12. okt 2012

@dai vyskyt leukemie u malych deri za posledne roky velmi vyrazne stupol-u tak malych deti,ze este strava na tom podiel mat nemohla ani znecistene prostredie-na toto sa to zvykne valat-ale proste to nesedi aby u 12m-20m babatka toto mohli spustiti tieto faktory.
Musi to byt nieco ine,nieco viac invazivne,nieco co tu predtym nebolo a dnes je,ale strava a prostredie to nebude.

abbey1
12. okt 2012

@kaja73 Ja svoje rozhodnutie nemusím a nebudem obhajovať. Viem, čo mi mnoho lekárov a ich štúdie potvrdili, viem, čo nedokáže potvrdiť zatiaľ nikto. Nás k tomu rozhodnutiu dotlačili fakty a žiadny Guru vodca. Toho som spoznala oveľa oveľa neskôr.
Hystériu okolo očkovania vytvárajú hlavne tvrdí zástanci očkovania. Veď mi nikomu očkovať a veriť nezakazujeme. Sme za slobodnú voľbu. tak skutočne nechápem, prečo tie útoky na nás.

dai
12. okt 2012

@abbey1 byt na tvojom mieste rozhodnem sa rovnako... Ale zaroven suhlasim s pepou... Tiez som alergicka na penicilin a po prvej zlej reakcii mi ho uz ziaden lekar nikdy neda pokial budem mat sancu ho o tom informovat... Ale naozaj tisicom ludi zachranuje zivoty...
Suhlasim s vami v tom ze by sa malo na neziaduce ucinky urcite viac prihliadata vakciny sa menej kombinovat aby bola moznost vaecsieho vyberu...

abbey1
12. okt 2012

Sorry za tie hrubky, jedným okom sledujem dieťa a ťukám jednou rukou.
My!!!

abbey1
12. okt 2012

@dai Vďaka za pochopenie. 😉

pepa1
12. okt 2012

@abbey1 to mi je luto,strata synceka, kolko mal drobcek rokov? Ale to ze uz tu nieje ma suvis s ockovanim? V pripade tvojej dcerky ak mala zle reakcie tak neockuj-ale to by ti mali uznat ako kontraindikaciu v ockovani a pokutu nedat, ved aj tvoja dr nech napise nejaky papier ktory si zoberes na ruvz s tym ze mate NU.

abbey1
12. okt 2012

@pepa1 Vidieť, že nemáš skúsenosti s uradmi ohľadom očkovania. Strašia mala reakciu, tak neočkujeme ani malú, ale to ti nikto neuzná. To že Filipkovi mohla leukémiu spustiť, ak nie priamo vyvolať, očkovanie, sa možno ťažko verí. Ale sú k tomu mnohé indície. Ver, že som celé dni presurfovala, mailovala a vôbec ma nepotešili fakty. Onko ochorení u detí pribúda, niektoré sa priamo viažu k určitému veku. samotná ľahšia forma ALL leukémie je najčastejšia u deti do 3 rokov. Už len v súvislosti s týmto oficiálnym faktom, mi nepríde úplne logické nacpať do 2 rokov dieťa všetkými nemožnými vakcínami. Imunitný systém potrebuje svoj čas a tieto umelé stimuly môžu a napáchajú viacej škody ako úžitku.
Preto ma nikto nepresvedčí, že moje dojča potrebuje očkovanie voči tetanu, hepatitíde, a iným chorobám, ku ktorým sa v tom veku nemôže dostať a neohrozujú ho.

lilina22
12. okt 2012

@vlnka81 no pre rovnake dovody ako pisala @jizzlgirl plus pediater spomenul nejake studie, ktore preukazali karcinogenny ucinok vo vyssych davkach, takze ked sme neboli rizikovi, nesli sme do toho.

mletymlynarik
12. okt 2012

Zodpovednému rodičovi v tejto krajine a v tomto čase plnom podvodov, klamstiev a nevyšetrených zločinov neostáva nič iné ako si riadne naštudovať všetku dostupnú literatúru (najmä zahraničnú i keď sú prístupné i preklady napr. na http://www.slobodavockovani.sk/, http://rizikaockovania.sk/ a pod.) a konfrontovať informácie z informáciami, ktoré dostane od lekára. Niektoré disproporcie sú obrovské. Chápem, že lekár používa najmä informácie ktoré získal na lekárskej fakulte a následne i na rôznych školeniach a sympóziách, ale mal si všimnúť kto tieto sponzoruje. Ak by bol lekár trestnoprávne zodpovedný za všetky informácie a všetky úkony, ktoré prevádza bol by donútený i on študovať, konfrontovať a selektovať to čo robí. Nechápem však lekára ako môže pre svoj osobný prospech ignorovať humanitu lekárskeho poslania na ktorú prisahal. Z vyššie uvedeného dôvodu neverím, preverujem a NEOČKUJEM!

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
12. okt 2012

MUDr. Ludmila Eleková o chrípke a očkovaní v Českej televízii a ďalšie videá:
http://www.slobodavockovani.sk/news/mudr-ludmil...

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@mletymlynarik
nebud naivny, na lekarskej fakulte je tolko informacii co tlacia medikom do hlavy, ze ockovanie je len okrajova tema.... ak vobec... a navyse ako kazda VS, vsetko co sa tam uci, je len akysi balast ktory ajtak nikomu nic neda a ajtak po 3-15 dnoch uz nevie naisto a po 30-60 dnoch zabudne uplne.... ale bud naivny ked ti to dava akusi dusevnu stabilitu 😀

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@abbey1
Ako citam osadenstvo toho ansablu co ti dali pokutu 300+eur de fakto "za" smrt tvojho dietata po ockovani, pekne si ich preberme menovite...

JUDr. Alojz Markech to je co za hovado? posobi ze nema ziadnu chrbtovu kost, kto uz len moze robit tak spinavu pracu ze pokutuje ludi za ich obcianske prava, nerobil predtym v StB alebo nie je z takej rodiny? Je to sadista alebo co mu je?

MUDr. Miriam Ondicová? kto to je? co to je za zjav? co na nu vies? Ma vobec deti alebo len teoretizuje? 😀

MUDr. Dagmar Kollarova? to je asi nejaka mlada pipinka, niekomu je to rodinka ze tam pracuje?

Este niekto je zodpovedny za tych 300 eur pokuty?

lucia2207
12. okt 2012

@abbey1 súhlasím, je to ako keby sme mali dávať pokutu za to, že chceme mať zdravé deti 😒 my sa pasujeme s vedľajšími účinkami 5 mesiacov, lekári nepomohli 😒 Hľadám všade kde sa len dá ako dostať to svinstvo von aspoň čiastočne, viem ,že sa to už úplne nedá 😒

petot
12. okt 2012

@sirinka @heimdalls Na Slovensku bol v roku 2007 taký právny stav, že očkovanie de jure nebolo povinné, a ďalšia legislatívna diera umožňovala nevymožiteľnosť povinného očkovania až do cca konca roku 2009. Napriek tomu v tomto
období nenastal žiadny masový pokles očkovania, podľa údajov ÚVZ to bolo pod 0,1% a aj to možno pripísať skôr nárastu povedomia verejnosti.

Súdiac podľa doterajšieho vývoja, keby sa hneď zajtra zrušilo povinné očkovanie, trvalo by aspoň rok, kým by si to uvedomila aspoň polovica väčšina pediatrov, a ďalšie 2 roky, kým by si to uvedomila aspoň polovica rodičov.

Ak by vakcíny ostali plne hradené poisťovňou (čo je vzhľadom k sile lobby najpravdepodobnejší scenár), tak vzhľadom ku kvalitnej zastrašovacej práci PR agentúr na Slovensku, väčšina rodičov by svoje deti aj tak dávala očkovať všetkým, čo by im odporučili pediatri. Podľa môjho názoru by sa zaočkovanosť významne nelíšila od Nemecka alebo Rakúska, a ak, tak len v rozsahu veľkosti asociálnej skupiny obyvateľstva, kde však povinnosť alebo nepovinnosť nehrá žiadnu rolu, ako otvorene priznáva aj ÚVZ.

petot
12. okt 2012

@smary pectore už absenciu logiky preukázala veľakrát a prikláňam sa k názorom, ktoré hovoria, že provokácie ju nejakým spôsobom bavia. Logicky sa totiž nedá vysvetliť, keď absenciu spoľahlivých údajov k vakcínam nepovažuje za prúser výrobcov a regulačných úradov, ale za prúser kritikov očkovania, ktorí na tento deficit upozorňujú.

petot
12. okt 2012

@dia Vidno, že problematike nerozumieš. TO je v poriadku, ale patrilo by sa v takom prípade prejavovať viac pokory než agresivity.

Vakcína nemá ako znížiť chorobnosť malých detí na čierny kašeľ, pretože 1) prvá efektívna dávka vakcíny sa dáva v pol roku, takže neposkytuje malým deťom priamu ochranu, a 2) vakcína neposkytuje ani nepriamu ochranu, pretože nijako neznižuje prenos ochorenia. Práve naopak, infikovaní očkovaní ľudia sú ešte lepšími prenášačmi, lebo s atypickým priebehom podceňujú potrebu izolácie.

Vakcína práveže zvyšuje ohrozenie malých detí, pretože kým neočkované matky po prekonaní ochorenia prenášajú na svoje malé deti imunitu, ktorá ich chráni v zraniteľnom veku, očkované matky imunitu neprenášajú a tak sú deti zraniteľné.

Oháňaš sa štatistikami, tak sa prosím najprv na nejaké pozri. Úmrtnosť na čierny kašeľ sa vytratila dávno pred začiatkom plošného očkovania. To isté platí aj pre ostatné infekčné ochorenia.

Stále čakám na nejakú vedeckú štúdiu nad 500000 deťmi, akú si spomínala. Uľahčím Ti to: taká štúdia neexistuje pre žiadnu v súčasnosti používanú vakcínu. Ak tvrdíš, že áno, nech sa páči, cituj.