Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
24. máj 2012

@ivka144 toto ti NIKDY ! neodpustime 😝

monikamajova
24. máj 2012

@tamix áno

monikamajova
24. máj 2012

@prevenar my sme tam už neboli asi rok,lebo kedže sa neočkujeme,tak sme neboli ani na ročnej,ona nás totiž ani neobjednala,dobre som si ju vycvičila,však? 🙂
tak len aby videla to dlhodobo zdravé dieťa,čo ohrozuje bezpečnosť národa,vyzerá,že ozaj žije a nič mu nie je 😉
neboj,budem tam teraz tak 5min.,odmeria,odváži,bude sa rozplývať aké krásne dieťa..bla bla a odchod,kedže je zdravý,spolieham,že kojené dieťa na zelenom musí mať super imunitu 😉 a to ja prídem a už berie,chápeš,však je homeopatka -takže nemá veľa ľudí,ved to aj tak nefunguje 😉 a ešte aj objednáva a iné doktorky sa s ňou "nekamarátia"
ale ináč je zlatá,a hlavne ked vie,že idem ja "čo jej zasa nové poviem" 🙂

heimdalls
25. máj 2012

Skúste sa pozrieť na toto (5 minút čítania): http://www.topky.sk/cl/11/1311149/Internet-zapl...

vefi89
25. máj 2012

@heimdalls ja na to hovorím 😀 😀 😀 😀 tie topky asi fakt stojí za to čítať 😨

petah82
25. máj 2012

@manof nejaky chytrak "JA" v tej diskusii pod clankom..., ako si niekto moze mysliet, ze moje neockovane dieta nakazi jeho ockovane? ako? sak to jeho je ockovane! a najskor by to moje muselo danu chorobu niekde chytit... sak ja by som mala moje chranit od ockovanych, aby neochorelo... jaaaj, hlupi su ti ludia a ze peklo zo zivota neockovanym co nakazia jeho ockovane... tak naco ich ockuje, ked sa stale boji nakazy?

luba41
25. máj 2012

oprava: Prečo nedať očkovať proti MMR?

blovitc120
25. máj 2012

@luba41 to boli vsetko urcite len casove zhody 😠

silvikaj
25. máj 2012

Ahojte. Chcela by som sa vas opytat ze ako ste dopadli ked ste nedali zaockovat vase deticky. My by sme mali ist o 2 tyzdne na prve ockovanie, ktore vsak chcem odmietnut. Samozrejme aj tie dalsie. Len ze aky by mal byt postup. Dakujem za vsetky informacie.

keziah
25. máj 2012
kkl82
25. máj 2012

@luba41 je mi z toho na grc... a najma z toho ako to mamicky obhajuju, ze asi len bola oslabena a nieco chytila... my mame v rodine tiez jedneho stvorrocneho, co ma kazdy mesiac atb a vzdy nieco chyti, ale tiez len vraj kvoli ostatnym detskam v skolke... ma navyse tazke alergie, ekzem, astmu. ale z ockovania? kdezeeeeeeeee!

tamix
25. máj 2012

@tamix To je nejaká divná homeopatka. Aspoň čo viem od nášho homeopata, sú zásadne proti očkovaniu - aspoň by mali byť 😒 . Homeopatia a očkovanie sa vzájomne vylučuje

tamix
25. máj 2012

@monikamajova Poslala som si to sebe 😀 . To je nejaká divná homeopatka. Aspoň čo viem od nášho homeopata, sú zásadne proti očkovaniu - aspoň by mali byť . Homeopatia a očkovanie sa vzájomne vylučuje

jadynka
25. máj 2012

@monikamajova ahoj, mozem sa spytat odkial si? hladam totiz velmi podobneho pediatra asi ako mate vy 🙂

manof
25. máj 2012

@petah82 takéto - na prvý pohľad nelogické - "argumenty" typu "očkované deti sa nakazia od neočkovaných" treba chápať ako tiché priznanie, že 1. Očkovanie nefunguje a 2. očkované deti majú (očkovaním) vážne narušenú imunitu, takže aj banálna choroba, ktorú neočkované dieťa zvládne ľavou zadnou (niekedy aj bez príznakov), môže ich očkované dieťa vážne ohroziť. No a keď si toto uvedomíš, tak to vlastne má logiku - je to de facto (podvedomým) vyjadrením nedôvery očkovaniu.

kkl82
25. máj 2012

@manof @petah82 ja mam radsej ten druhy, vydieracsky argument. vraj moje dieta nakazi to, ktore nemoze byt ockovane z vaznych zdravotnych dovodov. ze to je aj na trestne oznamenie... a moje dieta co? to akoze najprv mu mam tie vazne zdravotne dovody privodit vakcinou? znicit mu zdravie a imunitu, aby sa zaradilo k tym "chudatkam", ktore nemozu byt ockovane? ako sa vyjadrila nasa detska lekarka, "ze uvidime, ci bude mat alergicku reakciu," ale ze ja nemozem rozhodovat za moje dieta, ktore sa este nevie rozhodnut same 😖 😖 😖 😖

monikamajova
25. máj 2012

@tamix áno,už som to tu písala...no čo už s ňou narobím ☹

monikamajova
25. máj 2012

@jadynka čo očkuje a je homeopatka?

monky978
25. máj 2012

@monikamajova takú doktorku mám aj ja a utekám od nej...

jezibosorka
25. máj 2012

oki, potrebujem radu, uz som zufala, neviem si rady, mate typ na neaky prostriedok na spanie, pre rocne babo, ja som uz rok nespala, zacinam sa rozpadat, mlieko mi nepije, davam mu iba vodu, ked sa zobudi, hladom to urcite nebude, a ani ten syndrom oddelenia, lebo vystaja a budi sa aj ked spi s nami v posteli,, takze uz si neviem rady skusili sme vsetko co bolo mozne, poslednu noc pobudil vsetkych susedov, skriekal ako divy, kazdu pol hodinu, 10 min som ho ukludnovala a ulozila spat a o pol hod zase to iste,,,, je neaky preparat, nieco z fytoterapie s cim mate skusenost? napadlo mi to len teraz, taksom este nebola v lekarni, ze co by mi povedali, ze co maju,,, neviem si uz fakt rady
... aj teraz spi hodinu a uz bol hore s placom, ked si predstavim zase tu noc, tak mam normalne chut plakat a utiect niekam daleko.... 😖

kkl82
25. máj 2012

@jezibosorka babo nieco trapi, takze nicim na spanie by som to neriesila. ma bolesti alebo je nepokojny kvoli niecomu, skuste v prvom rade riesit to. skus najst nejakeho homeopata, poradi ti lepsie ako tetuska v lekarni, ktora bude pred tebou citat z pribalovych letakov...

jadynka
25. máj 2012

@monikamajova Nie nie, co neockuje a je homeopatka 🙂

jezibosorka
25. máj 2012

@kkl82 juj, uz sme skusili vsetko, hladny nie je, a bolet ho mozu akurat zubajky, ale teraz mu vysli 2 naraz a spanie sa nezlepsilo, ja si skor myslim, ze skusa,kolko vydrzim, uz poznam ako kedy place, a toto je skor rozmarny , tahavy plac,,, ale nepomaha, neako ani ked spi so mnou, akurat ma dokope doslova, uz sme skusili naozaj vsetko.... ja som uz unavena naozaj, viac mu uz dat nemozem,... 😖 ☹ pri homeopatke sme boli, a dala nam take kvapky na iminitu, koli neockovaniu,,, na spanie, nic, budem jej volat.,len je strasne draha, za tie kvapky sme dali 140e,, tak som zvadava kolko dame za kvapky na spanie, len som chcela vediet aj skusenosti inyc rodicov.... ja uz dam cokolvek za noc spanku... 😔 😔 😔 😔

keziah
25. máj 2012

@jezibosorka jejda, strasne mi je ta luto, ja som so starsim mala podobne obdobie- cca ked mal 8-9 mesiacov, odhadujem, ze to trvalo maximalne tak do roka, pamatam si, jednu noc som pocitala, kolko krat sme boli hore a napocitala som 10 krat. ja som vtedy kazde zobudenie riesila prikladanim (lahla som si k nemu), casto som sa v noci ani neprebrala, ako namesacna som si k nemu lahla, lebo vela krat som sa zobudila pri synovi a ani som si nepamatala, ako som sa k nemu dostala. tiez sme skusali aspon obmedzit nocne krmenie, ale neuspesne, ked nedostal mliecko, vyplakuval a mne sa to nedalo pocuvat. problem ako prisiel, tak odisiel, dodatocne si myslim, ze to bolo sposobene atopickym ekzemom- v tom case sme ho este neliecili, zrejme ho v noci to svrbenie rusilo v spanku. alebo to mohlo byt hocicim.
inak vsimla som si, ze vela babatiek ma v tomto veku- 8-12 mesiacov- problem so spanim. Chcem ta povzbudit, aj ked na pricinu nepridete a ani nic nezaberie, skutocne je to len docasne a urcite sa to coskoro upravi. drz sa.

jezibosorka
25. máj 2012

@keziah juj, no lenze mi take obdobie mame od zaciatku, ale brala som to, oki je maly, hladny, na krmenie s mi budil kazde 2_3 hodiny do 7 mesiacov, a potom troska sa polepsilo, moj uz vobec nepije mlieko a uz ani nedojcim, a hoci sa budil aj potom 2x za noc, bolo ok, dla som mu vody pomojkala som ho, a ked sa zobudil okolo 4 rano uz isiel k nam do postele, hoci postielku mam pri hlave ,, ale posledny mesiac to je katastrofa, poslednu noc noc bol hore v kuse.... tiez asi 10 x aj ked mne sa zdalo, ze nespal vobec, a v kuse reval, a to som na neho sama, lebo muz je cez tyzden mimo, akurat na vikend dojde,,, takze fakt nevladzem okolo neho aj v noci a este aj cez den behat ... som na konci so silami,, a dakujem za podporu... aspon sa vyzalujem, 😅

ivka144
25. máj 2012

@jezibosorka Teraz som si spomenula, ze aj my sme to take mavali. Maly spi s s nami (so mnou) v sposteli doteraz. Mal jedno kratke obdobie (neviem kedy, mozno okolo 4-5mes) ked prespal skoro celu noc, len na kojenie a tak. Ale inak vkuse hore. Lenze u nas to bolo aj strasnym ekzemom, spaval mi na bruchu a vkuse som ho jemne suchala, aby sa sam nedodriapal, aj tak sa zvacsa hej, az do krvi. A tiez mal problem s travenim, aj ked myslim, ze to doteraz, je na diete bez mlieka, lepku, vajec... Nam to trvalo dlhsie ako do roka, aj ked nepamatam presne, potom sa to zmiernilo, teda pocet zobudeni mensi, ale zase dlhsie, vpohode klasika bola, ze sa obudil o 2 v noci a bol hore plnohodnotne dve hodiny, hucal do mna, normalne uz som to aj vzdala a sla sa s nim hrat, po dvoch hod. som usudila, ze azda uz by zvladol zaspat, tak znova cely proces uspavaci atd. Bola som hotova vtedy, uplne uz mimo. A trosku maval aj take ako sa hovori ze nocny des, ze krici, ziape odusu, jak keby ho rezali a ani akokeby hore nebol, vtedy bolo najlepsie ho realne zobudit.
A inak jedna vec je, ze hovoris, ze asi len Ta skusa, co vydrzis, ze asi plac aj afektovany, ale druha vec je, ze sa proste zobudi a to naschval asi nerobi. Inak moj (4,5r) by pomerne zriedka prespal noc bez prebudenia, kebyze nie som pri nom. A aj ked som, casto za zobudi, ale zvacsa uz iba kukne situaciu a spi dalej, ale niekedy sa preberie a rozdumuje alebo reve, ze ho bolia nozky. Inak neviem, ako je Tvoj maly komunikativny, uz ani nepamatam, ci rocne dieta nejak vyjadri bolest, ale okrem bruska, nemozu ho boliet prip. nozky? (Rastove bolesti) ci to je blbost v takomto veku? Neviem Ti poradit. Mne moja naturalna doktorka poradila Amersna sa to tusim volalo, ale to bolo pre mna..., neviem, ci to mozu deti..., ale daco take prirodne by to malo byt... nepamatam...

keziah
25. máj 2012

@jezibosorka ja ti uplne rozumiem, ja som sice manzela mavala v noci doma, ale bolo to jedno, nadojcit a ani utisit dieta nevedel, takze spaval na opacnom konci bytu, aby sa aspon on vyspal. v jednej izbe sme mali letisko z matracov a castokrat som tam cez den zaspavala a zobudzala sa na to, ako ma syn prelieza. vidis sama, podla tvojho popisu, ze tie spankove navyky sa tvojmu synovi rozne menia, toto je len taka zla etapa, neboj, to prehrmi. ak sa ti aspon trochu da, skus si schrupnut aj cez den.

monikamajova
25. máj 2012

@luba41 ozvi sa mi na IP,rada hodím s tebou reč,moja doktorka očkujúca homeopatka-ved vieš,musím byť o krok vpred tak ak mi dáš "nejaké rozumy" budem rada..lebo nerozumiem tvojej otázkea neviem ako to myslíš,dakujem 🙂