Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
4. júl 2012

@hajanka a dalsi ,, TAK PRESNE TOTO JE FANTASTICKA UKAZKA , pre vsetkych ktori sa uspokoja so zaplatenim pokuty. "zaplatim 300e a budem mat POKOJ" ha , jasne .. dnes. ,, zajtra to uz bude o inom, ak sa im nepostavime uz dnes !

petah82
4. júl 2012

@mgrartdrzka tak to sme traja 🙂

mimi
4. júl 2012

@petah82 ja som si tento tyzden zavesila zoznam E ciek na chladnicku, kupila eko prasok do mycky a manzel nechape, co sa deje s nasou domacnostou 😀

ariela22
4. júl 2012

@prevenar @eaka @petot no tak teraz neviem či niečo pisať alebo nie ... no keby som to len nechala zapísať do karty ze odmietam vakciny ... a koniec nic nepodpisujem , a basta...... a tak to je super že plna zodpovednosť neexistuje,tak to čím zastrašujú, výmyslom pána mna už napadalo že ked sa niečo stane tak ma možu zavrieť.... no proste skúšajú na nás ísť len cez strach ....
Myslela som si že sa musia dať obe mená aby potom toho druhého nemohli za to stíhať ešte raz. Stalo sa už žeby jeden s rodičov to už mal vyriešené a zaplatil pokutu a predvolali si aj druhého?? alebo potom keby nás predvolali mám dať už obe mená,že odmietame všetky vakcíny? či nikde nedávať obe mená?

syla
4. júl 2012

@prevenar preto som chcela nejaký názor. My sme s manželom relatívne v pohode, žiadne alergie. Teraz všetko viacej riešim a zisťujem.

ariela22
4. júl 2012

@mgrartdrzka http://www.stream.cz/peklonataliri/691900-peklo... 😀 😀 😀 super relácia, malo by byť takých viac, aby ľudia zistili čo jedia ...

ariela22
4. júl 2012

@mgrartdrzka podla čoho sa stravujete? Ja nikdy neviem čo je a čo nieje správne. ... Niekde to je tak inde zas inak napísané a to človeka dostane do pomykova...

ariela22
4. júl 2012

@prevenar hmm no tak to človeka poteší,ekzem, astma, alergia ☹ ... ale podľa našich lekárov je to stále menšie zlo ako dostať chorobu proti ktorým sa očkuje... Som šťastná že som na to prišla zavčasu,aj keď ma to mohlo napadnúť aj skôr....

syla
4. júl 2012

@mgrartdrzka kde sa dá stiahnuť do mobilu aplikácia s Ečkami?

syla
4. júl 2012

@mimi ktorý eko prášok do myčky máš?

mimi
4. júl 2012

@syla kupovala som ho u nas v bio potravinach a vola sa Sonet.

prevenar
4. júl 2012

@ariela22

..bohuzial , presnu 100% odpoved ti neda nikto .. to by sa dalo iba v pripade ,AK by statne urady dodrziavali vlastne zakony, neprekrucali ich a nepracovali by pre zahranicne korporacie . v takejto situacii je jedno ak je odpoved aj spravna , ale zelany vysledok sa aj tak nedostavi, lebo statny organ kludne porusi zakon. to je potom velmi tazke, cokolvek radit.

-nase odpovede, ci petotova, manofova, moja ..alebo kohokolvek ineho len demonstruje to o com sme presvedceny, co by bolo zrejme najlepsie spravit v danej nelichotivej situacii ..zakona sa moc chytit neda , lebo ten aj tak nikoho nezaujima tak sa to cele odpari na to , ze co si kto mysli. ..no a co si kto mysli sa ako vidis moze mierne , alebo aj podstatne odlisovat 🙂 to neznamena ,ze jedno , alebo druhe nie je dobre , len kazdy jeden si mysli, ze ako z "konopi" trochu inak. cize si sama musis vybrat co ti dava najvacsi zmysel , popripade si skombinovat z toho svoj vlastny postup. ..a v tom ti drzime palce 🙂
- hehe ta plna "zodpovednost" ma vzdy dojimala 😀 ..cize ked nezaockovane dieta dostane kiahne , tak co ..pojdes do vazenia , dieta nepustia do nemocnice ak by to potrebovalo, bude musiet chodit do skoly aj s ochorenim , lebo nema pravo byt chore, oboch rodicov zastrelia pri mure , dostanu pokutu 5000e , odoberu im dieta ??? 😀 ..ok a co AK dostane tuto chorobu ZAOCKOVANE dieta ? potom co ? aku zodpovednost kto vyvedie voci komu ? odseknu ruku lekarke ktorou ockovala ? prepustia ministra zdravotnictva ? firma kt. vyrobila vakcinu dostane 2 miliardy eur pokutu ??? 😀 ..jasne ,ze nie ,, VYSMEJU SA VAM DO XICHTU,ZE STE BOLI TAKI SPROSTI A NECHALI ZAOCKOVAT VASE DIETA LEN PRE TO, ABY SA DOBRE NABALILI NA VAS UCET 😀
-nie nemusia byt 2 mena . taky pripad aky opisujes sa este nestal (aspon o nom neviem) ..ale ten ,ze sa snazili dat kazdemu rodicovi pokutu zvlast uz ano 😀 (ked podpisali obaja) ..chces byt dalsia ? 🙂

mgrartdrzka
4. júl 2012

@ariela22 podla coho...tak hlavne podla vlastneho rozumu a este, kym som profesionalne tancovala, mala som vypracovany vyzivovy a treningovy plan u poradcu na vyzivu a sport a odvtedy sa ma to drzi ... skus si vygooglig Vlado Zlatos

mgrartdrzka
4. júl 2012

@syla google play - aplikacia sa vola NutriAtlas

prevenar
4. júl 2012

@ariela22 my sme presli na takzvanu "paleo-dietu" 🙂 je to super a citime sa velmi dobre 🙂 nie je to dieta ako taka - je to v podstate zivotny styl .. nieco ako vegetarianstvo , len akurat aj s masom 😀 nieco si o tom vygoogli, najdes aj videa na youtube. + ked mi napises mozem ti poslat PDF knihu ktora o tom pojednava . (anglictina) prevenarxy@gmail.com

mgrartdrzka
4. júl 2012

@prevenar je to trochu aj makrobiotiky...pokial ste vsetci krvna skupina 0 - nemal by v tom byt problem a ked sa citite skvelo, tak nie je co dodat

prevenar
4. júl 2012

@syla ono netreba zabudat ,ze takyto zasah presahuje hranicu jedneho zivota ! clovek zije pomerne dlho a az tak si neuvedomi zmenu , vy ste "v pohode" ..ale vase deti uz budu menej v pohode , ich deti v este mensej ..a ich deti budu uz dajme tomu uplne sterilne a nebudu schopne mnozenia bez povolenia "uradu" a medicinskeho genetickeho zasahu. . ..alebo budu uplne bez imunity odkazane na nejaku imunitnu suplemenciu od nejakej farmakorporacie. v dnesnej vlade penazi je mozne vsetko ..a ich predstavy ,ze preco robia to co robia by mozno zburali aj nase najdivokejsie odhady.

na mysiach kt. sa mnozia kazdych par mesiacov ? (neviem presne) tieto efekty vidno velmi pekne.

-heh, podla nasich "lekarov" je najlepsie to, na com zarobia co najviac penazi 🤐 (alebo dostanu peknu dovolenku do nejakej peknej krajiny 🙂 )

mimi
4. júl 2012

@prevenar ty vies preco sa vlaste ockovanie proti TBC tento rok zrusilo?

prevenar
4. júl 2012

@mgrartdrzka no, my sme vzdy jedli zdravo takze az taka brutalna zmena to nebola ..v podstate zaklad je vynechanie komplet vyrobkov z akej kolvek obilniny - cize chlieb, cestoviny , vlocky atd 🙂 + vsetko z mlieka - okrem kysnutych veci , ako biely jogurt , kefir atd. a + ryza a zemiaky.

mozem povedat, ze sa citime lepsie ako sme sa citili predtym. 🙂

prevenar
4. júl 2012

@mimi

1) lebo malo tak strasne vela vedlajsich ucinkov na detoch, ze sa v tom zacali vrtat media , tak ho proste "obetovali" , aby odvratili pozornost ludi inym smerom. - vela deti dostalo TBC priamo z vakciny, postihnutie lymfatickych uzlin, ekzemy , rakovina ..
2) zaroven kazdy lekar vedel, ze to ockovanie je uplne zbytocne , NECHRANILO totizto proti PLUCNEJ forme TBC ..ale len proti MOZGOVEJ kt. sa tusim u nas vobec nevyskytuje 😀 proste financny tunel jak hovado.
3) teraz sa budu tvarit, akoby ta vakcina nikdy ani neexistovala (este pred par mesiacmi by ta zastrelili pri mure ak by si dieta nedala na TBC ockovat) ..aby si ludia nevsimli, ze sa NIC nezmenilo , ani ked nie su ockovani ..a nedoslo im ,ze tak je to S KAZDOU VAKCINOU 😀

bobocka
4. júl 2012

@hajanka ja normalne neviem co na to povedat,take veci ma napadaju,ze admini by sa cervenali pri mazani mojich prispevkov 😠

esterhazy
5. júl 2012

@mgrartdrzka no ja robim to iste 😀

halienka
5. júl 2012

@hajanka ja som mierumilovný nekonfliktný človek, ale keď vidím, že niekto chce masívne ubližovať ľuďom, tak som schopná všeličoho 😀 Ja vlastne stále nechápem ako mohol ten Hitler tak dlho prežiť 😝 😅

keziah
5. júl 2012

@halienka to je jednoduche, hitler nebol iba cisty zlocinec, hlasal aj kopec v zasade dobrych veci, snazil sa zdravo zit atd. Problem zla je v tom, ze sa nikdy neprejavuje v cistej forme, vzdy je zmiesane s niecim dobrym a preto obcas trva ludom dlhsie, kym ho rozpoznaju-ak vobec.

ariela22
5. júl 2012

@prevenar Tažko sa mi utvára svoj názor keď v týchto veciach ešte niesom zbehlá, mám sa čo učiť, ale budem sa snažiť čo najlepšie to vyriešiť a určite sa budem snažiť nedostať pokutu. Som veľmi rada že táto diskusia existuje, pretože by som tak akurat vedela že očkovanie škodí 😒 a takto viem že sa dá bojovať.
Na mail som ti písala a tú dietu musím mrknuť, možno by aj moji rodičia na tom boli lepšie.
Tak teda všade napíšem len jedno meno, by som sa sama dostala 🙂 ale nevedomosť neospravedlnuje ....

halienka
5. júl 2012

@keziah tak tak, nie je horšieho, ako keď sa zlo oblečie do šiat dobra, to už potom skutočne málokto dokáže rozoznať, že ide o zlo...

ariela22
5. júl 2012

@mgrartdrzka ano na tej stránke som už bola, ..... ja som taký neveriacky človek,tak som to ani neskúšla. ... Kúpila som si knihu od Horákovej a tak sa zatiaľ snažím podla toho,ale tak či tak do seba pchám aj nie bio ... Musím na seba kus tvrdšie.. 😉

prevenar
5. júl 2012

@ariela22 jo, ved poradime , v ramci moznosti 😝 🙂

-ako som uz 100x napisal , najlepsie je precitat si tak poslednych 300 (aj viac) stranok tejto diskusie a clovek ziska obrovsky prehlad.

- co sa tyka peleodiety , narazil som na super reklamu 😀

https://www.youtube.com/watch?v=rfbkUT0Qx2Q