Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ariela22
6. júl 2012

Takže asi si to dr naštudovala lepšie a napísala do karty veci s ktorými som vôbec nesúhlasila. Napísala aj moje aj priatelovo meno a aj moje rodne číslo... mam take nervy že až mi je do plaču...ale nepodpísala som.... Aj ta to asi nebude mať účinok kedze tam su mena nas oboch ☹ .... asi neexistuje dr. ktorý by tomu vyhovel.... a napísala aj že sme odmietli podpísať to čo napísala... Takže neviem čo mám čakať, je to proste niečo neuveritelne... aj ked som nesúhlasila s tým čo tam chcela napísať aj tak to napísala..... Mám teraz čakať predvolanie nás oboch? a pokuta sa zdvojnásobí? 😠 ach jo ....

prevenar
6. júl 2012

@ariela22 podla mna nema pravo v zdravotnej karte uvadzat vase osobne udaje, ako rodne cislo a tak .. ale nie som si isty . musis sa spytat nejakeho pravnika , mozno @petot @manof by vedeli. v pripade,ze je to protizakonne tam uvadzat take veci adresujes jej ziadost o odstranenie takychto udajov , ak to nespravi podas na nu trestne oznamenie na prokuraturu (ak by to bol trestny cin) ..a podnet na presetrenie na UOOU koli moznemu nezakonnemu spracovaniu tvojich udajov na kt. si nedala pisomny suhlas.

ako odtial potial ..aby nakoniec neplakala ona.

bobocka
6. júl 2012

@ariela22 podla mna pokial pod zaznamom v zdravotnej karte nesvieti tvoj podpis ,tak je to slovo proti slovu.dr si do zdravotnej karty moze napisat aj recept starej matere 😝 😀 (nadsazka) vazne,podla mna pokial si jej to nepodpisala,tak ona podla mna na teba nic nema.a tie osobne udaje,teda rodne cislo seba a draheho,to si jej poskytla sama? ak aj ano,tak aj z toho sa da vyvliect,kedze to je udaj figurujuci na mnohych dokladoch,nic supertajne.
teda toto je moj osobny pocit z celej situacie.mozno to niekto zakona znaly uplne vyvrati,ale podla mna pokial si dr nic nepodpisala,tak kludne mozes tvrdit,ze zaznam bol spraveny bez tvojho vedomia, bez tvojej pritomnosti.to,ze tam napisala ,ze ste odmietli podpisat podla mna vahu nema.ma nieco cim by dr dokazala opak?

syla
6. júl 2012

@andrejka1974 je mi ľúto, že ste takto ochoreli a prajem vám veľa zdravia! Po dlhej konzultácii s lekárkou detského odd. v nemocnici mi povedala, že sa v praxi stretla s dvomi deťmi, ktoré boli očkované a napriek tomu mali pneumokoka. Ale to určite preto, lebo vakcína nepokryje všetky typy pneumokoka.

@alla24 tak tomu ver, že toto je moje najťažšie rozhodnutie v živote. Tiež vychádzam z osobných skúseností a volím to, čo je menšie zlo. Aspoň dúfam, je to naozaj ťažké rozhodnúť sa. Ale teraz som už pozornejšia k téme očkovania, hľadám informácie o tom a premýšľam o tom. Doteraz to tak nebolo, brala som to automaticky, že to tak má byť a je to správne. Každý deň ďakujem anjelom strážnym, že môj synček nemá následky z očkovania, dúfam, že ani nikdy mať nebude a že dcérka bude v poriadku.
Neodsudzujem tých, ktorí očkujú svoje detičky. Mne vadí na nich len to, že ani náznakom nepripustia, že nejaký nežiadúci účinok môže byť z vakcíny. Jednoducho nad tým nepremýšľajú. To sa náramne hodí farma biznisu.
V poslednom rade patrí veľká vina detským lekárom, pretože ako dlho sa už očkuje a oni flákajú nahlasovanie nežiadúcich účinkov. Keby robili svoju prácu poctivo, tak za tých pár desaťročí očkovania sme tu už mohli mať celkom slušnú štatistiku zo ŠÚKL, ako a čo spôsobuje konkrétna vakcína.

syla
6. júl 2012

@prevenar moje deti majú v karte uvedené rodné číslo matky a tiež je tam založená prepúšťacia správa z pôrodnice s matkinými údajmi, takže si to vie dr. zistiť.

@ariela22 myslím si, že si urobila veľmi dobre, keď si to nepodpísala. dr. nech si píše v karte, čo chce, ty si budeš svoje obhajovať na RÚVZ, tipujem, že ťa určite nahlási. Poriadne si naštuduj, aby si vedela, ako postupovať ďalej.

andrejka1974
6. júl 2012

@hajanka prepac vtedy sa este voci pneumokokom neockovalo az neskor moje dalsie dve deti su uz ockovane aj voci pneumokoku najmensia este nie ale bude ma este len 3 mesiace ale rotavirus uz ma za sebou jednu davku o mesiac bude mat dalsie ockovanie aj rotavirus aj 6 vakcinu

andrejka1974
6. júl 2012

@ariela22 vtedy sa este neockovalo

andrejka1974
6. júl 2012

@syla vtedy sa este neockovalo

andrejka1974
6. júl 2012

ja som len sem prisla povedat moju skusenost moj syn vtedy voci pneumokokovi ockovany nebol vtedy sa este neockovalo voci nemu a ked ho dostal skoro zomrel to bolo len na vystrahu ze aj toto sa moze stat

bobocka
6. júl 2012

@andrejka1974 a to ako ockuje tvoja dr,kedze tvoje najmladsie ma za sebou uz rotavirovku,ale prevenar este nie? 😕 ziaden utok za tym nehladaj,mna to ozaj zaujima,pretoze nasa pediatricka sa sustreduje hlavne na povinne ockovanie a nepovinne su dodatkove

prevenar
6. júl 2012

@syla otazka neznie, ci si to vie zistit , ale ci ma pravo do zdravotneho zaznamu dietata pisat take udaje.

andrejka1974
6. júl 2012

@bobocka rotavirus sa musi stihnut dve vakciny do 6 mesiacov a pri prevenare sa caka aj na vahu a teraz su rozsirene hnacky tak mi to pri nej odporucila prevenar dostane asi o mesoiac neviem

bobocka
6. júl 2012

@andrejka1974 ja viem ako sa rotaviry "ockuju",moj syn ma rotarix-dnes uz by som iste nedala,ale clovek sa uci za pochodu.len ma zaujimalo to,ze dr ockovala nepovinne ockovanie v pohode a povinne este nie.ci si dr mysli,ze rotavirovky su sirupceky do pusy a nie seriozne vakciny? 😕

andrejka1974
6. júl 2012

@bobocka urcite nie mne to odporucila ja som voci rotavirusu este ani jedno nemala ale rianku som dala a ostatne dam tiez a su to seriozne vakciny vsak sa vakciny menia moje prve deti boli ockovane uplne inymi sposobmi ako moje posledne nieco sa zmenilo tuberkuloza sa uz nedava v troch rokoch sa uz deti neockuju a v 13 pribudol cierny kasel lebo jeho vela takze sa to meni moj nazor je taky ze treba ockovat voci tymto chorobam vy mate iny nazor ja som mala taku skusenost kto to nezazil nevie ja som si uz preskakala vela veci a som rada ze som vsetko zvladla to co som ja prezila to asi neprezil nikto a ockovanie je to najmenej su horsie veci s ktorymi som sa ja musela vyrovnat a musim s tym zit nikto mi to najcenejsia uz nevrati ☹ ☹

bobocka
6. júl 2012

@andrejka1974 pri vsetkej ucte,nerob z rodica neockujuceho cloveka neznaleho zla a bolesti.prave ten neockujuci rodic si mozno preskakal s dietatom take peklo,ze sa rozhodol,ze viac take nieco nedopusti.ty ako matka,ktorej dieta ochorelo na chorobu na ktoru sa dnes ockuje,to vnimas inak.ale pokial rodic vidi ako jeho dieta po ockovani chatra,ako u neho zrazu prepukne choroba,ktora mu bude zneprijemnovat zivot,taky rodic ma pravo povedat stop. zaciatkom roka zomrel maly marosko 4 dni po ockovani,k povinnemu mal ako bonus i nepovinne rotaviry.to hovori samo za seba.
a opakujem,moje dieta je ockovane. tema ockovanie ma zaujima,studujem si o nej vela,nie som neockujuci rodic.no nemozem sa k teme ockovanie stavat tak,ze moje dieta z toho vyslo bez vaznejsich neziaducich ucinkov,tak teda ockovanie bude isto bezpecne,to nie.

hajanka
6. júl 2012

@andrejka1974 ano pochopila som to az ked som nazrela do tvojho pasu 😅
.... hmmm, tak gratulujem, neviem inak co k tomu napisat 😅 😔 ... asi by som pisala v podobnom duchu ako @prevenar 😅 ale samozrejme mas pravo povedat svoj nazor aj zastavat si ho pokial nemas ziadne informacie o vakcinach, chorobach, nez. ucinkoch, ucinnosti, zlozeni,..... snad este tolko, ze keby existovalo aj ockovanie proti "slepote ci hluchote" tak by si sa aj ty mohla dat super rychlo zaockovat, nic v zlom, kludne poockuj aj doockuj vsetko dostupne co existuje na trhu, Prevenar chrani len proti 13 typom a typov existuje 90, co vsak neznamena ze ani tymi 13-timi sa nemoze v buducnosti nakazit (kedze ziadna vakcina nie je 100% + navyse vyplyvaju z nej dalsie a dalsie rizika), takze budes vlastne tam kde by si bola, ak by si vobec neockovala, tak len aby si o tom vedela. Inak nemam nic proti, je to len vasa vec, su to tvoje deti, tvoje rozhodnutie, ak si si vedoma rizik tak mozes ist s cistou dusou do toho a podstupit vsetky tie rizika, ak si si nie vedoma, tak je to tvoja smola, vacsina z nas tu nema strach z chorob ale prave naopak, z ockovania a vsetci aj vieme preco a ty nam vycitas ze sa zahravame zo zdravim nasich deti... prajem vela zdravia do buducnosti.

manof
7. júl 2012

@halienka
Najlepšie na tom je, že už v novembri 2011 bolo jasne dokázané, že Wakefield sa absolútne nijakého podvodu ani klamstva nedopustil, čo sa naozaj nedá povedať o Brianovi Deerovi a Fione Godlee - dvoch Wakefieldových najväčších kritikoch. Viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-obvi...
a tiež seriál:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vykonstruov...

O tom časopise ani poriadne neviem, nieto ešte aby som ho kupoval. Ja časopisy nekupujem, mne posielajú autorské výtlačky. 🙂

vefi89
7. júl 2012

@andrejka1974 ja len nechápem prečo si sem vôbecc písala? 😅 ako upozornenie, že aha, ja im ukážem čo sa stalo mne a oni všetci začnú očkovať? vieš si vôbec predstaviť, aké stavy tu boli po očkovaniach? 😕 ty tu chceš presviedčať rodičov, čo sú radi, že im deti vôbec prežili po podaní vakcíny, aby očkovali naďalej a riskovali aj tie posledné štiepky zdravia? Ja neviem, ale skôr ako si pridala príspevok si si mohla prečítať celé fórum a zamerať sa hlavne na tie nežiaduce účinky, ako sa tu s deťmi doslova bojovalo o ich zdravie a životy vôbec

prevenar
7. júl 2012

@andrejka1974

tak good luck - teraz mozes dufat jedine aby ti dietatko nezomrelo naozaj. uprimne , ked uz malo takuto infekciu ani by som nebol nejak extra prekvapeny. ..ale mozno budes mat "stastie" . ved uvidis 😨 .

skoda,ze si si neprecitala nic z toho co som ti sem pridal ja a dalsi ludia, totizto rychlo by si zistila ,ze to nie je moj, alebo niekoho ineho "nazor" , ale dokumenty svetovej zdravotnickej organizacie a roznych dalsich oficialnych zdravotnickych organizacii.. mne by sa take nieco ignorovalo velmi tazko ..ale vidim,ze ty a tvoja "panidoktorka" o tom viete daleko viac.

tak opat .. kto chce kam ... 😨

manof
7. júl 2012

Očkované deti majú až 5x viac chorôb než deti neočkované:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovane-de...

halienka
7. júl 2012

@manof no vidíš 😀 a ja si to musím poctivo kupovať, poprípade sem-tam sa k niečomu aj na internete dostanem, ako kedy...
No veď ja to viem, ale asi oni tam v redakcii sú zaspatí, takže im tam idem napísať mail, ak dovolíš, dám aj linky ktoré si mi sem hodil, nech si to pekne krásne do toho novembra rozmyslia, či tam také somariny popíšu 😉 🙂

petah82
7. júl 2012

@bobocka ta stranka http://www.vaccinateyourbaby.org/ je poriadne hnusna.... 😢

eniii
7. júl 2012

@syla tiez jak si to tu citam o zdrav.stravovani, nikdy som nejak extra zdravo nejedla, ale pocas tehotenstva som doslova jedla uplne vsetko v moznych aj nemoznych kombinaciach a teraz po porode jem sladkosti na kvanta, radsej si dam nanuk ako normalny obed...je to ako droga tie cukry jedovate, neviem sa toho zbavit...a ty s tym nieco robis ci to moc neriesis?
idem si studovat tu stranku co pisala @mgrartdrzka a nejak sa psychicky nakopnut zit zdravo

ariela22
7. júl 2012

@prevenar @bobocka @syla To by bolo fakt super keby som mohla požiadať o vyškrtnutie z karty... so mnou až klepe celý deň. A ešte ked som povedala že nepodpíšem , že mi to poradil právnik tak že to ja musím podpísať ževraj to vyplýva zo zákona...... Naozaj tam už v karte mám založené aj meno aj rodné čislo,preto priatelovy rodné čislo nezapísala,lebo nemala odkiaľ a meno vie.... Ale to je jedno ja som jej to nedovolila tam napísať... viem že moje by si možno zistili ale jeho nemajú odkiaľ vedieť a proste ked som jej to nedovolila povedala že ked ma taky jnazor ako ja tak aj on tam bude zapísaný a basta.... joioooj 😠 😠 😠 ... A popri tom by predvolali len mna a jeho by nechali na pokoji a tak nás predvolajú oboch lebo to je zapísané..... hahaha a ona ešte že to tam nedá,že to oni jú samí o to požiadajú... 😠 😠 😠 😠 ... podla mna s velkou radostou im to da pred ksicht len aby nam urobila problem...... @manof @petot, viete mi poradiť či môžem podasť žiadosť o odstránenie našich údajov z karty?.....

bobocka
7. júl 2012

@petah82 no myslim si,ze na zaklade prave tohto http://www.vaccinateyourbaby.org/why/victims.cfm si rodicov na ockovanie ziskali.nebudem klamat,aj mnou to pohlo.je to fakt obrovska zodpovednost rozhodovat sa v otazke ockovania.lebo jedneho dna dieta fakt moze ochoriet na danu chorobu a nemusi sa to skoncit dobre.ale zas riziko ockovania je tiez obrovske.kurnik,to je jak sofiina volba. 😖

bobocka
7. júl 2012

@ariela22 nemusis ziadat o vymazanie zapisu,sa tvar,ze o nom ani nevies,ze bol vykonany bez tvojej pritomnosti.😝 zahras divadlo,ze "toto tu akoze co ma znamenat?kto vam dal pravo robit zaznam do zdravotnej karty mojho dietata bez mojho vedomia?" 😝 😀 ked tam nie je tvoj podpis,tak dr nema ako dokazat,ze zapis spravila pred tebou,slovo proti slovu 😉
haha,asi to nie je take lahke 😅 ,no osobne si fakt myslim,ze bez tvojho podpisu sa dr nema moc o co opriet.nerob si z toho vrasky 😉

syla
7. júl 2012

@eniii ja sa "len" neviem zbaviť sladkosti, jem 5x denne ale poobede mi padne vhod nejaká mlsota sladká 😀 Musím začať chodiť cvičiť, potom mi tak sladké nechýba. Alebo byť stále tehotná 😝

@bobocka tá stránka je ozaj hnusná, ale kto vie, kto je za tým, skúšala sa pozrieť registráciu americkej firmy, ale neviem to nikde nájsť.

@ariela22 ja by som skúsila ešte dr. navrhnúť, nech si naštuduje § 13 ods. 3 zákona 585/2008 Z.z., ako má vyzerať záznam v zdr. dokumentácii. Nebola si poučená podľa § 6 ods. 576/2004 Z.z., takže nemôžeš dať informovaný súhlas - to tak uviedla do karty? Upozornila by som ju, že nech dodrží zákon č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov a nikde to nech to nenahlasuje, lebo potom využiješ svoje právo a budeš postupovať v tejto veci ďalšie kroky.
Naozaj si naštuduj jednotlivé zákony a nedaj sa!!!

syla
7. júl 2012

Chcem sa vás opýtať, nemohli by sa tieto stránky "o rozhodovaní v očkovaní" zaoberať aj jednotlivými chorobami? Mne osobne tam chýba popis chorôb, ich priebeh, ako ich liečiť. Alebo je to len môj dojem, že tak je toho málo?

mimi
7. júl 2012

@manof lekarka mi povedala, ze RUVZ ma pozve na ockovanie, to je normalny postup??? Ale aj tak ju nechce ockovat, lebo mala nedosiahla urcitu vahu. Odkial ma RUVZ informacie o rodicoch? Cele sa mi to zda cudne, neviem, ci to robia iba v ZA? 😕

prevenar
7. júl 2012

@ariela22

1) zaklad je,ze tam nie je tvoj podpis ..cize je to automaticky napisane bez tvojho suhlasu a vole.
2) ked lekar zacne hovorit o zakonoch na 97% je to klamstvo.
3) skutocne najlepsie spravis ked s tym pojdes za nejakym pravnikom, ak nemas cas na studium.

-je to jednoducha otazka , pre pravnika by to mal byt pripad na 10 minut.
- podla mna urcite porusila niekolko zakonov ..a osobne by som to skusil riesit cez 3 urady a to

-u zriadovatela danej nemocnice.
-UOOU -mas pravo na kopiu zo zdravotneho zaznamu.. dal by som jej odfotit tu stranku a obratom (v pondelok) by som to poslal na UOOU ..nech to presetria. za to nic nedas. vzor ziadosti o vydanie zaznamu pre lekarku ti mozem poslat 😀 musi to byt pisomne, osobne by som tam siel aj so zapnutym diktafonom .. taky moj zlozvyk pri jednani s tymito prasivcami lol
-a popripade prokuratura ak fakt porusila nejaky zakon.