Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

amulienka
12. júl 2012

@kvetinqa no a vidis chcela by som vediet, ci existuje pediater, ktory zahlasil, ze dieta malo nejake problemy po vakcine. aspon jeden!

amulienka
12. júl 2012

videli ste niekedy nejake statistiky, ktore by ukazovali na pocet zaockovanych a nezaockovanych deti a nasledne reakcie deti? taketo statistiky su zakazane, neexistuju...preco asi

prevenar
12. júl 2012

@amulienka hahahaha 😀 tak tento bol dobry 😀 na rozveselenie na dobru noc 🙂

prevenar
12. júl 2012

@amulienka .. na dany urad bolo odoslana poziadavka aby na zaklade zakona o slobodnom pristupe k informaciam vydali statistiku , kolko rodicov odmietlo ockovanie kazdy rok od roku 2000 po 2011 - odpoved bola,ze "takyto udaj nesleduju " 😀 jo, to nech hovoria babke , ze nesleduju.

nechceli ukazat ,ze v roku 2000 to bolo par kusov , 2005 zrejme par stoviek a dnes je to par tisis. - predpokladam.

katka0905
12. júl 2012

@kvetinqa podla mna je fer oznamit neockovanie lekarovi dopredu. My mame velmi milu detsku lekarku, zatial nas nenahlasila a povedali sme jej hned na prvej poradni, ze neockujeme. Ved nech zbytocne nekupuje tie vakciny pre nas, aj tak ju tusim oberame tym neockovanim o nejaku proviziu.

jerryjanka
12. júl 2012

tak už aj nám prišiel liebesbrief z RUVZ - doktorka si dala načas ale predsalen to ohlásila - asi sa bojí lebo jej narobili bububu. tak ideme ešte v júli. ale beriem tam aj Janku ona je za 5 minut ničnerobenia taka čertica že nech si to tam užijú ked už nás tam chcú tlačiť nezmyslami 😀 😀 😀

luthien.k
13. júl 2012

@klara.jas @senja - s tou školkou - je to na pediatrovi, jak se k tomu staví, naše lékařka se za nás postavila, zaručila se přímo, že vzhledem k tomu, že ostatní jsou očkovaní, že naše dítě je neohrožuje 😅 Je to sice na hlavu postavené, ale budiž, jsem za to ráda. Čili je to jen a jen o lidech.

manof
13. júl 2012

@nikimax
vaše mená tam spomenuté nie sú, i keď pánu profesorovi sociálnej práce asi bude jasné, o kom je reč

nikimax
13. júl 2012

@manof Vdaka, už som to našla. Inak myslíš, že sme jediný prípad, v ktorom použil takéto "nekalé praktiky"? Možno by podaktorí lekári vedeli rozprávať....

manof
13. júl 2012

@mimi
V ZA je právnička Mgr. Štalmašková

manof
13. júl 2012

@syla
No je to tak, oni majú svoje dogmy a všetky Tvoje argumenty buď úplne odignorujú, alebo ledabyle odbijú nejakými kvázi-argumentami, aby sa nepovedalo, že sa k tomu nevyjadrili, v skutočnosti sa však vôbec nevysporiadajú s Tvojimi námietkami. Ale to je fuk, lebo vedia, že drvivá väčšina poškodených to nedá na súd, a tak veselo notoricky porušujú zákony jak na bežiacom páse. Zákon im totiž ukladá povinnosť riadne sa vysporiadať so všetkými námietkami a dôkazmi účastníkov konania, reálne to ale vôbec nerobia.

Je mi ľúto, že som Ťa nepotešil, ale taká je realita. Vybrala si si červenú pilulku (ad: Matrix), tak Ťa nebudem kŕmiť ilúziami.

manof
13. júl 2012

@nikimax
Ale kdeže. Viem napr. o tom, že sa telefonicky vyhrážal redaktorke istého časopisu, ktorá uverejnila príbeh jedného dieťaťa, čo malo leukémiu z očkovania. Ale redaktorka bola dostatočne právne vzdelaná, tak sa mu vysmiala a poslala ho do teplých krajín.

A nič z toho nebolo.

Je to obchod so strachom. Vzbudzovanie strachu je teda jeho pracovný postup, tak to treba chápať. Robí svaly, starý dedko, ale je to len snaha vzbudiť zdanie. Reálnu silu už za tým nehľadaj. Nie v tak vysokom veku. 🙂

petah82
13. júl 2012

@nat28 mne povedala, ze som mala skor povedat, ze nechcem ockovat, lebo co ona teraz urobi s vakcinou??

nikimax
13. júl 2012

@manof ale, viem si ho predstaviť, aký je červený a sliny mu lietajú, ked kričí do telefonu, na niekoho, kto sa snaží prasknúť jeho bublinu...a ako prská, ked zistí, že dotyčného sa mu nepodarilo zastrašiť... 😀

eaka
13. júl 2012

@prevenar
@klara.jas
Mňa na Klárinom príbehu zaujala jedna veta.. "ockovani verim, tak to cist nebudu"... Veda a viera? Viera nad dôkazy? Nad vedecké články a knihy?? Jedna vec je veriť v Boha doma a v kostole...aj na úrade vlády..ale veriť v chémiu? Pichať niečo do detí povinne plošne a pod hrozbou pokuty na základe nejakej VIERY???

nikimax
13. júl 2012

@jerryjanka neboj u nás na RUVZ nie je až tak dusno, argumentuj hlavne než. účinkami, čo ste mali a tvár sa, že ako po tebe môžu ešte chcieť pokračovanie toho pekla.... Možno by si mala spomenúť aj to, že ako je možné, že lekátka to nehlásila na šukl a či to je v poriadku....a odmietni aj pre všetky dalšie deti, nikdy nevieš 🙂 🙂 🙂

kvetinqa
13. júl 2012

@monky978 my sme boli predvolani obaja, nechapem preco, kedze moj manzel pri odmietnuti ani nebol... Ta mila pani je podla mna straaaasne nesympaticka kazdemu. Dost dlho mi tam rozpravala o epidemii osypok, ktora k nam pride z ukrajiny, manzel jej zacal dost vyrazne protirecit, ale ona si aj tak hovorila len to svoje...
Rozhovor som si nenahravala, skusena nie som, ale poradim ti jedno, dobre si skontroluj zapisnicu. Ja som im tu moju dala prepisat, kedze tam mali predpisanu nejaku sablonu, ktoru davaju kazdemu a vobec tam nebolo to, co som hovorila ja, ani to, o com sme sa bavili, tak som im povedala, ze im to nepodpisem, ak tam budu taketo somariny... Ono je to asi v podstate jedno, pretoze nakonci je aj tak veta, ze si si vedoma toho, ze si spachala priestupok, cize to co tam cely cas obhajujes tym podpisom uplne zmazes. Ale ako som povedala, videla som, ze to bude na dlhe lakte a tak som si vybrala tu jednoduchsiu cestu....

manof
13. júl 2012

Pfizeru zrejme stagnuje predaj Prevenaru 13, tak opäť straší:

"Očkovanie prehráva boj s baktériami na celej čiare (Ad: Očkovanie zvádza vyrovnaný boj s baktériami každý deň)"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

reni93
13. júl 2012

@nikimax cim vlastne argumentovat, ked moja dcera nemala neziaduce ucinky po prvej hexe, ale viac uz svoje dieta ockovat nemienim, pretoze tomu jednoducho neverim a myslim si o celej ich myslienke ockovania a o pharmabiznise svoje. staci argument, ze povazujem to za dalsiu zbytocnu intoxikaciu mojho dietata?

kvetinqa
13. júl 2012

@katka0905 fer a mila su pre mna dve odlisne vlastnosti. Aj ta nasa pediatricka je mila. Ak si precitas moj prispevok znova, zistis, ze aj ja som si myslela, ze je to fer, ked to oznamis dopredu a aj som to urobila, pretoze mi to nedalo. ALE myslim si, ze keby chceli pediatri hrat fer, podrobne ta informuju o vakcine, moznych neziaducich ucinkoch, rizikach a aj realne povedia co sa moze stat, ak odmietnes a ci to moze mat nejaky dopad aj na tvoje dieta... Lekari nehovoria o vakcinach nic, maximalne ti povedia, ze ak dostane teplotu, je to bezna reakcia, nebojte sa, dajte mu panadol. Co je uplna kravina. Mne toto nestaci a nepripada mi to fer. Tak isto ako mi nepride fer, ze ta niekto nahlasi, ked nemusi... Ja sa na jednej strane snazim ten ich alibizmus pochopit, ale urcite by to bolo pre mna lahsie, keby so mnou jednala lekarka na rovinu a nie ako s dementom. ze do oci mi povie nieco a ked zavriem dvere, uz ma ohlasuje na ruvz...

mimi
13. júl 2012

@jerryjanka daj potom vediet, ako ste dopadli a cely priebeh, nas to tiez caka coskoro 😅

kvetinqa
13. júl 2012

@amulienka to bol hned prvy argument na RUVZ, ze ved my nemame hlasene absolutne ziadne neziaduce ucinky! 😠

mimi
13. júl 2012

@kvetinqa ty si zaplatila pokutu a tym to zhaslo, ci ako? Uz sa nebudu do toho vrtat?

kvetinqa
13. júl 2012

@mimi hej, zaplatila som pokutu, tak teraz im uz jedno, ze nemam dieta zaockovane... budu do toho vrtat asi az v 11. roku, ked bude treba preockovanie..

nikimax
13. júl 2012

@reni93 vieš, oni sú tie RUVZ rôzne. My to v našom meste také prísne nemáme. To záleží len od nich, čo zoberú a čo nie. Jedna kamoška tiež od nás odmietala a tiež nedostala pokutu, lebo jej malej sa začal atop. ekz. po 2 hexe s prevenarom. Skôr som ju proste nedokázala stopnúť. Najväčší goooool bol, ked jej kožná povedala, že jej dcérka má atop. ekzém preto, lebo nepoužíva na pranie ARIEL: Vtedy to celé dokonale pochopila.... 😝

reni93
13. júl 2012

@nikimax som z ba. len teraz neviem ci su tu najlberalnejsi, alebo najradikalnejsi🙂 uvidime..dakujem ti nikimax.

ajja21
13. júl 2012

Ahojte, prosím Vás, neviete o nejakom dobrom dokumente, kde by bolo pekne napísané aké nezmyselné je podávanie liekov na zníženie teploty pred a po očkovaní (akože preventívne)? Inak, držím paclce všetkým, ktorí sa chystáte na pojednávanie na RÚVZ 🙂 Aj nás to čaká, len ešte nevieme kedy...

hajanka
13. júl 2012

@ajja21 http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-deti... je tam aj vyjadrenie vseobecnej praktickej lekarky Murd. Ludmila Elekova

ajja21
13. júl 2012

@hajanka Dakujem 🙂