Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
26. júl 2012

@sana15 pre lekara je uplne normalne aj ked zomrie dieta priamo v ordinacii ..vzdy sa jedna o nahodu ktora, ziadnym sposobom nemoze suvisiet. pre lekara je "normalne" uplne cokolvek . vitaj v realite 😕 😕

bobocka
26. júl 2012

@valika_val
@aaluska ak by som ja mala neockovane dieta a pri zapise do skolky by mi prislo vyjadrenie,ze s jeho umiestnenim by mohol byt problem,tak by ma ani len nenapadlo dalej ziadat o umiestnenie mojho dietata v tej danej skolke.absolutne nestojim o to,aby sa ucitelky dietata stranili,ci aby od neho odhanali ine deti 🙄 pokial je nejake vedenie tak zabrzdene,ze neockovane dieta povazuje za hrozbu,tak moje dieta v takej skolke nema co robit.

kbeata
26. júl 2012

@mikymiky mne na ruvz v ba bolo povedane o cca 66 euro za neocko.,ale mozem este dat pichnut trojkombinaciu dtp,takze ma caka ta vyssie uvedena cena,pretoze dtp som nedala,zatial 😉

aaluska
26. júl 2012

@tean je mi to jasné, myslela som to ako básnickú otázku 🙂

aaluska
26. júl 2012

@bobocka jasné, potom máš ešte možnosť zaplatiť 400 eur mesačne a dať ho do súkromnej škôlky. a pozor, oni dieťa nechcú ani vtedy, ak je matka s mladším stále na materskej/rodičovskej - ale to je už iná téma

jonas17
26. júl 2012

@manof prosím ťa, čítam o premlčacej dobe, tak ked som odmietla v 8.mesiaci dieťaťa všetky očkovania, tak dva roky sa začínajú rátať odvtedy? alebo až od posledneho očkovania, ktoré by malo byť v 13.roku?

bobocka
26. júl 2012

@aaluska ako kde 400.moj maly pojde s najvacsou pravdepodobnostou do sukromky,no za 400to nebude 😉 ono lekar ma predsa len napisat,ze ci je dieta zdrave na nastup do skolky a nie to ci je ockovane alebo nie.udeluje niekde niekto lekarovi pravo zverejnit ockovanie ci neockovanie dietata pre materske skolky pri prihlaske? lebo ak nie,tak sa rodic predsa moze ohradit a ziadat lekara aby ziadne dodatky na prihlasku nedaval,nie?

aaluska
26. júl 2012

Mám kamarátku, všeobecnú lekárku v Brne, pýtala som sa jej na očkovací názor. Asi nikoho neprekvapí, že je vyslovene za očkovanie, všetkým svojim pacientom to odporúča a ona sama má aj nepovinné očkovania (niektoré vzhľadom na jej profesiu). V sept. čaká prvé bábo a chce ho dať zaočkovať aj na nepovinné očkovania. Napísala mi veľmi dlhý mail, v ktorom ma zaujalo okrem iného aj to, že v bývalom československu "bol vybudovany jeden z najlepsich ockovacich systemov na svete a vdaka tomuto ockovaciemu systemu, sme vyhubili vacsinu tych chorob na ktore sa bezne predtym umieralo..."

aaluska
26. júl 2012

@bobocka škôlka chce nahliadnuť do očko preukazu... tu pri nás v BA stojí súkromná škôlke 385eur na celý deň so stravou

bobocka
26. júl 2012

@aaluska no ba ma vseho vsudy sialene cenniky za sluzby 😝 a ma nejaka skolka pravo ziadat ockovaci preukaz dietata? je to niekde v zakone dane?

mimi
26. júl 2012

@aaluska Ak v skolke vyzaduju papier, ci ma dieta povinne ockovanie a ked pojde na zakladnu skolu, tam to vyzadovat nebudu, ci ako? To mi dieta nezoberu ani na ZS, ked nema splnene ockovanie, ci to sa uz inac berie? 😅

aaluska
26. júl 2012

@bobocka neštudovala som to, keďže môj starší ma všetky očkovania a to, že som bola tehotná sa mi podarilo utajiť 😅
myslím si však, že ak sa rozhodnú Tvoje dieťa nevziať, dôvod na papier si nájdu...

aaluska
26. júl 2012

@mimi Nuž, dobrá otázka... Malo by im to byť jedno, lebo očkované deti by nakaziť nemalo a neočkované deti nakaziť môže, ale to bolo rozhodnutie rodičov, neočkovať

janynkaaa
26. júl 2012

takze temu mam precitanu skoro od zaciatku po koniec och to dalo casu 😀 a rozhodla som sa ze sofi uz isto nedam zaockovat 😎

petah82
26. júl 2012

@janynkaaa spravne, tak uz len pokracovat v citani noveho 🙂 najma clankov, ktore su kazdy den nove. ja tu tiez kazdy den dobieham strany dozadu, co sa popise, kym tu nie som 😀 aby mi nieco podstane neuniklo...

nat28
26. júl 2012

Moja svokra bola az do septembra min roku niekolko rokov po sebe riaditelkou statnej skolky pri BA, Miloslavov, a tam ocko nezistovali. Stacilo im ak lekar napisal ze dieta je sposobile. Povedala mi, ze niektori lekari tam o ockovani pisali aj ked nemuseli, ini zas nie.

martinka1981
26. júl 2012

Ja mam tiež znamu ktora robila cely život v MŠ a ked som sa jej pytala ako je to s neočkovanymi deťmi a prijatim do školky tak odpovedala že čo ma očkovanie spoločne s nastupom do MŠ,že ich nezaujimalo či je alebo nieje dieťa očkovane 😉

manof
26. júl 2012

@jonas17
Pre každé očkovanie sa to počíta zvlášť počnúc dňom, ktorým vypršala lehota na dané očkovanie.

manof
26. júl 2012

Príbeh zo života:
"Niekoľkodňové vysoké horúčky a chronická bolesť ruky po preočkovaní proti tetanu"
http://www.slobodavockovani.sk/news/niekolkodno...

luthien.k
26. júl 2012

Až mě pozvou na tetanovku, nechám si udělat protilátky a uvidíme...

sorciera24
26. júl 2012

@manof to fakt? ja som myslela, ze 2 roky odo dna odmietnutia.....takze ma moze zavolat aj za 8 rokov...napr.

prevenar
26. júl 2012

@janynkaaa hmm.. tak si si dala nejaku tu namahu, na rozdiel od mnohych inych ..ale oplatilo sa nie ? 🙂

musi to byt riadny trip , aspon pre mna bol ..ta zmena z obetnej ovce na niekoho kto vie ,ze za jeho chrbtom stoji pravda a spravodlivost je sice sialena , ale poriadne oslobodzujuca. kto sa uz raz zobudi, nikdy sa nezaradi spat do stada. nikdy.

..momentalne su v panickom mode, lebo stado sa zmensuje zo dna na den. `;,,;`

lojzina
26. júl 2012

ahoj
ja mela po tetance taky horecky,bolest ruky,skoncila sem na atb a do dneska mam v miste vpichu malinkou bulku pod kuzi....

aimeecloe
26. júl 2012

Ahojte, ja si iba pomalicky zacinam citat clanky, kedze som sa prebudila z toho ze vsetko co povie lekar je pravda... mam 2 deticky a dalsie by malo prist za 4 tyzdne na svet 🙂... zacala som sa zauimat o ockovanie a po citani clankov i nazorov...som sa rozhodla neockovat ziadne dalsie ockovanie / starsia bola ockovana do 3 rokov okrem tetanu myslim, mladsia do 2rokov / taktiez ani babatko nedam zaockovat...trochu to mam momentalne jednoduchsie ako vy na sk - pretoze zijem v uk, kde to nemam povinne....takze sa nemusim stresovat...ale o rok to bude mat najstarsia 6rokov mladsia 4,5r a babo skoro rok sa ideme vratit spat na sk...tak ma zaujima ze ako to je...urcite ani na sk nebudem davat deti ockovat...ale nemam chut sa s niekym hadat alebo byt predvolavana, ci pocuvat hluposti od lekarov...mam moznost sa vyhovarat na to ze pendlujeme medzi krajinami a ze teda sa riadim uk ockovanim? kedze medzi uk a sk pendlujeme vzdy po niekolkych rokoch?alebo akonahle budem na sk tak budem "musiet "deti davat ockovat podla sk ockovania i napriek tomu ze tuto je ockovaci kalendar iny??? a co to ockovanie co nebudu mat? mozem byt za to pokutovana? este ma tiez zaujimalo ze kde najdem zakon o ockovani,?? niesom velmi dobra v googleni...a ako je mozne ze ludia stale dostavaju pokuty za to ze prejavia svoj vlastny nazor a rozhodnutie ohladom svojho dietata, nieje to niekde v europskej smernici alebo niecom takom dane...ze to je obmedzovanie?dakujem vopred za odpovede 🙂

janynkaaa
26. júl 2012

@prevenar ano oplati sa len skoda ze som to nezistila skor isto by som jej nedala tie predtym 😒

prevenar
26. júl 2012

@aimeecloe to mas super . na slovensko a jeho "ockonacisticky kalendar" sa kludne mozes vykaslat. ockujes podla krajine v kt. zijes ..cize neockujes 😀 (zavidime) ..ked "jedneho" dna sa raz mozno vratite , tak samozrejme nemusite nic doockovat, lebo to ani nie je mozne.. ockovania maju urceny posledny mozny datum do kedy mozu byt podane .. myslim,ze vacsina konci medzi 3mi a 5timi rokmi ..a tie dalsie sa nemozu ockovat ak neboli tie predosle .. takze ..

-prinutit ta k ockovaniu nemoze nikto ani na slovensku ..akurat ti hrozi pokuta kt. je stanovena (zatial 😕 ) na 320e

-http://www.slobodavockovani.sk/news/zakony-vyhl...

drz sa 🙂

prevenar
26. júl 2012

@janynkaaa nic si z toho nerob , vacsina ludi sem prisla "neskoro" tj. po prvej negativnej skusenosti ...tak napriklad ja som chcel malej aj zaplatit vakciny na vyse LOL !! takze tak .. 🙂 ..lepsie neskor ako nikdy 😉

prevenar
26. júl 2012

@aimeecloe ..inak googlit moc nemusis ,, precitaj si poslednych 300 stran a nejdes vela dolezitych linkov priamo v diskusii .. nehovoriac o tom ,ze samotna diskusia je zdrojom dobrych informacii .