Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petah82
31. júl 2012

@labaga je mi uplne jedno ako kto pise, prehliadam to, lebo v navale slov a myslienok sa to stava aj mne. ale ty tu vsetkych len provokujes a preto mi to neda. nie je HAMBA, ale hanba! nie haMba im, ale haNba tebe, ze ani jeden odkaz na ziadny zdroj tvojich informacii nemame tu cest si precitat.

tamix
31. júl 2012

@labaga máš pravdu, môže to byť aj slabý jedinec.

hajanka
31. júl 2012

@labaga nepoznam, co ja s nou? 🙂

ano ockovanie JE tazky BIZNIS! a nic ine!!!
vitaminy su organicke latky, dolezite a potrebne pre spravne fungovanie organizmu!!! potrebne pre fyzicku aj psychicku rovnovahu
ockovanie je uplny opak, su to chemicke toxicke latky urcene pre nicenie organizmu!!!

a charita je tiez nieco ine.... o tej vies malo....

labaga
31. júl 2012

@petah82 jasne zdroj.... staci si precitat megask.liečbu.... 🙂

hajanka
31. júl 2012

@labaga ano, mne je to velmi divne a naozaj nepochopitelne..... 😖 pretoze na vit C by asi tazko farmafirmy zbohatli.... (grcajuci smajlik)

labaga
31. júl 2012

@hajanka je to sef. kosickej infektologie ktorého manof nazýva prostit. komentuje a parafrazuje jeho výroky....nechal tu aj odkaz na to. a práve tie komentare sa mi vrcholne nepáčili

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janano
31. júl 2012

Baby, ved na nu nereagujte, ved ona len skace a steka ako taky psik, priviazany k retazi a nejde jej nikoho ukusnut 😎 Stale dokola 😉

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamix
31. júl 2012

@labaga Ja len k tej besnote. čítala som štatistiku, ako super vakcinácia zabránila, dokonca zlikvidovala besnotu líšok. No fakt super štatistika, keď skoro za každou dedinou nájdeš líšku bez akejkoľvek plachosti. Poľovné združenia, kde strelia besnú líšku, tak ju zahrabú a nikde nehlásia - aby nemali problémy. Tak presne takto sa to robí aj v ľudskom svete. Len nás besných našťastie nezakopávajú 😉. Prajem dobrú noc

kbeata
31. júl 2012

@slniecko77 no nemas pravdu,ze tu sa nabada neockovat, 😒
ja som sa konkretne nejaky cas dozadu bavila o neskorsom ockovani syna,o dostupnych vakcinach,a ktore,alebo ktora by bola vhodna 😉

tamix
31. júl 2012

@labaga kamoška strávila rok na onkológii. Nepriznala sa, že vie po maďarsky a sestričky sa veselo maďarsky rozprávali. Povedala, že jej je na grc z toho, čo sa tam dozvedela a ako hnusne ohovárajú onko pacientov a robia si z nich srandu a ohovárajú lekára, kolegu, že stanovil pre ňu zlú liečbu. To ako keby sa človek rok prosíkal, že chce sa stať onkopacientom.

lucia2207
31. júl 2012

@tamix ja som to nezažila na onko (našťastie) mali sme niečo menej vážne ,ale je mi na grc zo správania zdravotníckeho personálu k pacientom a najviac ma bolí,že sú to deti a tie sa nevedie brániť. ☹ nikdy v živote by som nenechala dieťa samé v nemocnici po tom čo som videla. Je to hanba a keď ide o to tak tiež sme ležali v nemocnici kôli komplikáciám po očkovaní,ktoré je tááák supéééér. 😖 😖 😖

radkatom
31. júl 2012

@labaga Je pre mna hrozne citat co pises. Moj otec ma rakovinu IV stadium a lieci sa metabolickou liecbou uz 5 mesiacov. Do nej spada aj megaskorbicka liecba. Povodne hodnoty PSA co su onkomarkery prostaty mal v 2/2012 PSA 11620 a dnes po 5 mesiacoch liecby a diety PSA 8,55. Lekari nechapu a krutia len hlavami, takze my sme jednoznacne jasny dokaz, ako veci funguju. Drzim Ti palce, aby si sa nikdy s vaznou chorobou nestretla, pretoze lekari Ti nebudu mat co ponuknut. Len tolko.

hajanka
31. júl 2012

@radkatom presne na vas som myslela 🙂 drzim otcovi velmi palce, urcite tu chorobu porazi! 🙂

radkatom
31. júl 2012

@hajanka dakujem pekne, este zopar cisel a sme v norme... Potom poriesime metastazy a diery co po nich v kostiach zostanu a sme za vodou. Aspon takto to mam v plane 🙂.

bobocka
31. júl 2012

@labaga nejak som nepochopila o co ti slo v tejto diskusii.co si cakala,ze ked zacnes kydat na megaskorbicku liecbu,tak ta jeden po druhom zacnu ludia virtualne tlapkat po pleci ci co? su ludia ,ktori tomu veria.co to uz len teba trapi? vsak ti nik nesype cecko do krku,tak nechapem cele tvoje rozhorcenie.kazdy ma pravo verit tomu,comu chce.su tu vsetko dospeli,svojpravni ludia a vedia si spojit dve a dve a co im z toho vyjde je ich vec.ak chce niekto ockovat,nech ockuje,ak nechce,nech neockuje.ak niekto veri liecbe ceckom,nech sa nim lieci.ak nie,nech do seba dava klasika lieky lekarom predpisane. ja neviem preco tebe pije krv fakt,ze ludia konaju inak ako ty.kazdy mame zdravie vo svojich rukach a ako s nim nalozime je na nas.

bobocka
31. júl 2012

@radkatom aj ja samozrejme drzim tatinovi palce 🙂

manof
31. júl 2012

@tamix
No dobre, ale to potom zomreli od hladu a nie na záškrt, tetanus, čierny kašeľ, HiB, hepB, detskú obrnu, pneumokoky, osýpky, príušnice či ružienku.

To ako s tými deťmi v Afrike: vraj ich tam státisíce zomierajú na osýpky. To je úplná hovadina. Oni zomierajú na podvýživu a tie osýpky sú pre ne už len ranou z milosti. Keby však neboli podvýživené a mali dosť vitA, tak takmer všetky prežijú osýpky bez väčších problémov.

manof
31. júl 2012

@bobocka
Navyše v prípade vitC nejde o vieru, ale o praktické pozitívne skúsenosti tisícov ľudí čisto zo Slovenska a miliónov svetovo.
Kto sa vysmieva reprodukovateľným dôkazom, nielenže nemá nič do činenia s EBM, ale je to vyslovený tmár, nemôžem si pomôcť.

manof
31. júl 2012

@labaga
Je to Tvoj milenec, alebo prečo sa urážaš zaňho?
A to, že poslúžil Pfizeru v reklame na Prevenar 13 je neodškriepiteľná pravda, tak neviem čo riešiš.
Takýto čin ja (a nielen ja) nazývam duševnou prostitúciou.

bobocka
31. júl 2012

@manof v istej miere ide o vieru v dobro daneho "lieku",lebo clovek musi aj VERIT v to,ze mu dana liecba pomoze,inak by s nou predsa nemohol ani zacat.ale to v co verime je predsa nasa vec. ja nechapem preco niekto tak razne zatracuje nieco,co sa ho v podstate netyka.tyka sa tych,ktori v dobro danej veci -liecby veria a kedze sa to danej skeptickej osoby priamo netyka,tak to rozhorcenie moja hlava proste neberie 😨

manof
31. júl 2012

@labaga
Počas moru to samozrejme BOLO zlé, ale vymrela cca tretina, nie 80% (4 z 5) a už vôbec nie 85% (6 zo 7).
Ale už som si zvykol, že obhajcom očkovania matematika a logika akosi "nejdú". Si len ďalším potvrdením tohto zistenia.
Tie Tvoje čísla sú teda očividne úplne od veci, rovnako ako tie Dluholuckého.

Pre Tvoju info, ako sa vyvíjal počet obyvateľov zemegule:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:World_populat...
Od 5000 rokov p.n.l. je tam strmý nárast.
Podotýkam, že stupnica je logaritmická. Keby bola lineárna, tak by to bolo ešte oveľa strmšie na pohľad.
I keď si nie som celkom istý, či Ti je vôbec jasné, čo to je logaritmická a čo lineárna stupnica. 🙂

Jo, a ten strmý nárast je samozrejme BEZ OČKOVANIA.

Keby ozaj hynulo 6 detí zo 7, tak pri extrémne nadsadenej priemernej "výrobnej kapacite" 15 detí na ženu by jedna žena mala len 2 deti, čo by sa dožili reprodukčného veku a mohli mať vlastné potomstvo, a to by sotva stačilo vôbec na udržanie populácie, ani snívať o nejakom prudkom raste.

S tou detskou úmrtnosťou si teda totálne strelila capa. Netvrdím, že sa sem-tam nenašla rodina, v ktorej ozaj zomrelo 6 detí zo 7 ešte pred pubertou, ale drvivá väčšina rodín neobišla zas tak zle. Čísla nepustia.

manof
31. júl 2012

@bobocka
Kebyže má skorbut, tak jej vitC pomôže, aj keby mu neverila. Samozrejme, keď mu verí, pomôže viac (placebo efekt).

manof
31. júl 2012

Tretia časť reportáže z prednášky slovenskej vakci-celebrity prof. MUDr. Henriety Hudečkovej, PhD., MPH:
http://www.slobodavockovani.sk/news/reportaz-z-...

manof
1. aug 2012

Ak máte strach z ihly, tak nezúfajte - už sa môžete dať zaočkovať aj bez ihiel:
http://www.slobodavockovani.sk/news/prichadza-n...

molka
1. aug 2012

@labaga naozaj nevieš, o čom je megaskorbická liečba, kým nebudeš nútená ju vyskúšať. Prosím Ťa, aspoň ju neodsudzuj, keď si ju neskúsila. Čo Ti mám napísať? Áno, myslím si, že ak by sa všetci liečili céčkom, tak by farm. priemysel skrachoval. Ja som na liekoch od 8.rokov, lekári už na mne vyskúšali všetko, čo by mi mohlo pomôcť, kvantá kortikoidov, liekov od bolesti, cytostatiká... Keď bolo dobre, bolesti som mala iba mierne, keď bolo zle, od bolesti som nemohla ani slinu prehltnúť - aj to ma šialene bolelo. Vyskúšala som všetky alternatívy, o ktorých som sa dopočula - liečitelia, bylinkári, homeopatia...všetko pomohlo len krátkodobo, ale aj tak som vždy mala bolesti. Megarkorbickú liečbu som skúsila ako poslednú možnosť, keď sa mi zdravotný stav zase zhoršil a zase som dostala ďalšie lieky. Neverila som, že by som niekedy mohla byť bez bolestí - ale ono to zbralo! Ak by som si to len vsugerovala, už dávno by boli bolesti späť, ale vyše roka som bez bolestí a asi 9 mesiacov úplne bez liekov! Po 35 rokoch som úplne bez liekov, cítim sa super, výsledky mám stabilizované, dokonca mi povedali, že niektoré výsledky sú mierne zlepšené. Lekárom som sa s touto liečbou nepriznala, teraz nemám silu obhajovať a vysvetľovať, že zneutralizované céčko naozaj neškodí na ľadviny, ani na nič iné. Ja na túto liečbu nedám dopustiť a vždy cítim potrebu ju obhajovať, keď sa niekto začne do nej navážať len preto, že mu to príde uletené. Nie je to žiadna ezoterika, ani nič podobné, je to len obyčajný vitamín podávaný zneutralizovaný vo vysokých dávkach. Mám pocit, že v dnešnej dobe chceme všetko komplikovať a ak je niečo príliš jednoduché, okamžite to odmietame. A ešte k tým ziskom - ja som mesačne nechávala v lekárni min. 10-15€ za lieky, teraz ma liečba stojí mesačne asi 3€ a to je podstatný rozdiel, aj pre mňa, aj pre farm. zisky.