Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
6. sep 2012

@yanus
Účinná látka je OK, ale otázka, v čom to je rozpustené.

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucy1990
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
6. sep 2012

@lucy1990 uz sa tesime 🙂 .. na slovensku netreba ni Billa , tu sa ludia sami hrnu pod ihly 🙂

lucy1990
6. sep 2012

@prevenar tak nejak... 😝

prevenar
6. sep 2012

@manof ..hmm, kto vie , kto to tak mohol byt ^^ O_o

bubulka722
6. sep 2012

@manof Vážne rozmýšľam nad objednaním vit. D3 od Swansonu. Mám možnosť ale v pohode kúpiť Oleovit z Rakúska. Vedel by si ich porovnať? Minulú zimu sme Oleovit sporadicky užívali a momentálne neviem ako sa rozhodnúť.

halienka
6. sep 2012

@lucy1990 Jéj Lucka, tak si nám objasnila ten prílev trollov v tejto diskusi za posledné obdobie 😉 teraz už to chápem, začína boj manofovho háremu(antivakcinačného) proti billovmu háremu (vakcinačnému) 😀 😀 😀 Tak priatelia, pevné nervy všetkým prajem 😉

manof
6. sep 2012

@bubulka722
Napíš komplet zloženie Oleovitu a uvidíme

manof
6. sep 2012

Na čo asi tak nám je plošné očkovanie Synflorixom???

"Nakoľko zodpovedá povinné očkovanie proti pneumokokom aktuálnej epidemiologickej situácii?"
http://www.slobodavockovani.sk/news/nakolko-zod...

yanus
6. sep 2012

@manof toto som nasla, ziadna vyhra :

Oleovit D3-Tropfen 2. Qualitative und quantitative Zusammensetzung 1 ml (= 30 Tropfen) enthält: 12.000 I.E. Colecalciferol (Vitamin D3) 1 Tropfen = 400 I.E. Vitamin D3. Sonstiger Bestandteil: Raffiniertes Erdnussöl 916 mg/ml Die vollständige Auflistung der sonstigen Bestandteile siehe Abschnitt 6.1.

3. Darreichungsform Gelbliche und klare Lösung. Tropfen zum Einnehmen.

4. KLINISCHE ANGABEN 4.1 Anwendungsgebiete Rachitistherapie und Rachitisprophylaxe, Nebenschilddrüseninsuffizienz, Tetanie aufgrund eines Hypoparathyreoidismus. 4.2 Dosierung, Art und Dauer der Anwendung Oleovit D3 Tropfen werden direkt eingenommen. Sie werden am besten direkt in den Mund getropft oder falls erforderlich, mit etwas Flüssigkeit in einem Löffel verabreicht. Zur genauen Dosierung ist die Pipette vor dem Eintropfen von Oleovit D3 an der Flaschenöffnung abzustreifen. Die individuelle Dosierung ist vom behandelnden Arzt festzulegen. Im Allgemeinen gelten folgende Dosierungsrichtlinien: Rachitisprophylaxe: Eine Prophylaxe wird im Allgemeinen ab der 2. Lebenswoche, im ersten Lebensjahr sowie in der sonnenarmen Zeit der folgenden 2 Jahre mit 1 –2 Tropfen Oleovit D3 Tropfen (= 400 – 800 I.E.) pro Tag durchgeführt. Als Richtlinie dazu folgendes Schema: – Normal geborene Kinder während des 1. Lebensjahres: ab der 2. Lebenswoche täglich 1 Tropfen (= 400 I.E.) Oleovit D3 Tropfen. – Frühgeborene während des 1. Lebensjahres: ab der 2. Lebenswoche täglich 2 Tropfen (= 800 I.E.) Oleovit D3 Tropfen Gefährdete Kleinkinder während der Wintermonate (sonnenarme Zeit): täglich 2 Tropfen (= 800 I.E.) Oleovit D3 Tropfen.

Rachitistherapie: Die für die Behandlung erforderliche Gesamtmenge von Vitamin D ist von der Schwere der Erkrankung abhängig. Bei florider Rachitis wird einleitend eine initiale Gabe von 200.000 I.E. eingenommen. Anschließend 1000 bis 5000 I.E. (ca. 2 bis 12 Tropfen Oleovit D3Tropfen) täglich. Für die Initialtherapie empfiehlt sich die Einnahme höher dosierter Darreichungsformen. Der empfohlene Dosisbereich zur Therapie des Hypoparathyreoidismus liegt bei 10.000 bis 200.000 I.E. Vitamin D pro Tag. Entsprechend den Serumcalcium- Werten werden 25 bis 50 Tropfen pro Tag eingenommen (entsprechend 10.000 bis 20.000 I.E. Vitamin D). Ist eine höhere Dosierung erforderlich, empfiehlt sich die Einnahme höher dosierter Darreichungsformen. Während einer Langzeitbehandlung mit Oleovit D3 Tropfen sollten die Calciumspiegel im Serum und im Urin regelmäßig überwacht werden und die Nierenfunktion durch Messung des Serumcreatinins überprüft werden. Gegebenenfalls ist eine Dosisanpassung entsprechend den Serumcalciumwerten vorzunehmen.

4.3 Gegenanzeigen Überempfindlichkeit gegen den Wirkstoff oder einen der sonstigen Bestandteile. Oleovit D3 Tropfen enthalten raffiniertes Erdnussöl. Bei Überempfindlichkeit gegen Erdnussöl dürfen Oleovit D3 Tropfen nicht eingenommen werden. Krankheitszustände, die Hypercalcämie oder Hypercalcurie zur Folge haben (Patienten mit gestörter renaler Calcium und Phosphatausscheidung, bei Behandlung mit Benzothiadiazin-Derivaten und bei immobilisierten Patienten), calciumhältige Nierensteine, Hypervitaminose D, Lungentuberkulose, schwere Arteriosklerose, Nierenerkrankungen.

4.8 Nebenwirkungen Colecalciferol kann, vor allem bei Überdosierung, zu folgenden Nebenwirkungen führen: Stoffwechsel- und Ernährungsstörungen: Hypercalcämie, Hypercalcurie. Erkrankungen des Gastrointestinaltrakts: Obstipation, Blähungen, Übelkeit, Magenschmerzen, Diarrhoe

prevenar
6. sep 2012

@yanus ...no neber to 😉

yanus
6. sep 2012

@prevenar ech, veru 🙄

petah82
6. sep 2012

@duplicka vyskyt Tetanu od pana Buchwalda/ Ockovanie-obchod so strachom: ""Vyskytují se převážně v koňském trusu, ale také v trusu dalších pasoucích se zvířat, stejně jako ve staré zahradní půdě, rezavých kovových předmětech, dřevěných třískách a nošeném oblečení. Mohou se také vyskytovat v zemědělské půdě, která je těžká a málo prostupná pro vodu, v jezdeckých stájích atd. Ve třetím světě naopak dochází k nákaze často při propichování a provrtáváním uší a nosních křídel, stejně jako při jiných uměle způsobených poraněních běžných v těchto oblastech, částečně z náboženských důvodů, a to zejména u dívek ve věku 12 až 24 měsíců. 😢 Rodiče stojící před problémem nechat své děti očkovat proti tetanu, by si měli rozmyslet, jak velké je nebezpečí, že by si jejich milované, dobře zaopatřené dítě ve svých prvních letech života přivodilo rány a poranění skrývající v sobě nebezpečí vzniku tetanu. Mělo by se seriozně přezkoumat, jestli několik málo - teoreticky možných - výjimek onemocnění tetanem opravňuje k proočkování celé populace a k požadovaným pravidelným přeočkováním od dětství až do vysokého věku.""

manof
7. sep 2012

@yanus
Die vollständige Auflistung der sonstigen Bestandteile siehe Abschnitt 6.1.

A kdeže máme Abschnitt 6.1?

lenaluci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
7. sep 2012

Tak som zistila, že by sa patrilo si zopakovať nemčinu, vy mi teda dávate 🙂

bubulka722
7. sep 2012

@manof Príbalový leták je v nemčine a ja zase nie som tak zdatná aby som to mohla preložiť. Pozerala som na nete ale nič som nenašla. Viem, že mnohé mamičky volili Oleovit ako vhodnú alternatívu voči Vigantolu, vraj sa v ňom nenachádza toľko svinstva, ale zaujímalo by ma či by predsa len nebol vhodnejší vit. D3 od Swansonu.

martinjasen
7. sep 2012

Uzivatelka @lenaluci za zakaz prispievat do tejto temy z dovodu provokacii. Ak znovu prispeje prosim oznacte jej prispevok. Dakujem.

stefi76
7. sep 2012

@martinjasen najlepšie by bolo keby sa táto stránka zrušila, to čo sa tu deje v poslednú dobu je naozaj prehnané- osočovanie , nadávanie...

halienka
7. sep 2012

@stefi76 No hádam sa pre nejakých provokatérov nebude rušiť diskusia? 😕 Kopec ľudí si sem chodí po rady a informácie... 😉

yanus
7. sep 2012

@manof Sorry pribalovy letak nemam, toto bol len vypis aus dem Österreichischen Arzneibuch, odsek 6.neviem vyhladat...na flasticke dokonca ani nie je konkretne uvedene o aky olej sa jedna, len ze je to triglyceride z "jadier" (to je vsak Raffiniertes Erdnussöl...nasla som este toto, pre kazdu krajinu vyrabaju iny:

Wichtig zu beachten bei Kindern mit einem hohen Allergiepotential:

Das österreichische Produkt Oleovit wird auf der Basis von Erdnussöl hergestellt. Dies ist bei Familien mit Allergien (z.B. Neurodermitis) zu vermeiden. Erdnüsse sollen bis zum vierten Lebensjahr bei Atopikern vermieden werden. Das Risiko einer Sensibilisierung mit der Dosis von einem Tropfen Erdnussöl täglich ist allerdings als sehr gering einzuschätzen.

Das Schweizer Produkt Vitamin D3 Wild, Öl, ist in mittelkettigen Triglyzeriden gelöst, es sind keine weiteren Hilfsstoffe (Aromen, Konservierungsmittel; Farbstoffe, Antioxydantien, ect.) enthalten. Das Lösungsmittel "mittelkettige Triglyceride" ist ein Gemisch von Triglyceriden gesättigter Fettsäuren, hauptsächlich Caprylsäure und Caprinsäure, welche aus dem Endosperm von Cocus nucifera L. (Kokosnuss) oder Elaeis guineensis Jacq. (Ölpalme) extrahiert werden. Dieses Lösungsmittel ist in der Europäischen Pharmakopoe beschrieben und es ist kein Allergierisiko für diese mittelkettigen Triglyceride bekannt.

Das deutsche Produkt Vigantol enthält als Ölbasis dieselbe Mischung aus Palmöl und Cocosnussöl und besitzt somit auch kein allergisches Potential. Somit sind Vitamin D3 Wild, Öl und Vigantol bei Kindern mit einem hohen Allergierisiko die Mittel der Wahl

lowike
7. sep 2012

Ahojte, dlhšie som túto diskusiu nečítala a popri dcérke veľmi ani nestíham dočítavať, tak by som sa chcela len spýtať, či ste náhodou nepočuli o tom, že vraj v nitrianskom kraji už 2 rodiny dostali pokutu v plnej výške 331 EUR za neočkovanie??
Chcem len vedieť, či je to fáma, alebo fakt, ale tipujem, že ak by to bola pravda, na tomto fóre by sa to vedelo - a @manof by o tom vedel určite 😉
vopred ďakujem za odpovede 🙂

kkl82
7. sep 2012

@lowike ja som zatial este o tom nepocula, ale tiez by ma to zaujimalo. nas si este ani nepredvolali, je to cca 3 mesiace od odmietnutia a velmi promptneho nahlasenia nasou pediatrickou...

lowike
7. sep 2012

@kkl82 naša pediatrička doteraz nenahlasovala nikoho, ale vraj už musí a rovno aj rodné čísla, že dostali taký príkaz a bojí sa, že jej zavrú ambulanciu, keď zistia, že má nízku preočkovanosť, atď. - tak neviem, či to bolo s tými pokutami len také postrašenie, aby dali tí rodičia, ktorým to vravela, očkovať, alebo či je to pravda...my sa k nej chystáme o týždeň, tak sa dozviem viac...(možno)

duplicka
7. sep 2012

@petah82 dakujeem za info o sireni, nemas prehlad kde najdem nejaky suhrn ako sa lieci a statistiku na sk, nasla som na cz, ale u nas nie

jerryjanka
7. sep 2012

@petot
ahoj prepač že otravujem len som sa ťa chcela spytať, mam 10 dnové bábätko, a má nádchu soplíky a dosť. doktorka vravela len davať morsku vodu do nošteka samozrejme odsavame odsavačkou ale chcem jej pomôcť, môžem aj novorodencovi davať vitamin napríklad do čaju? rada aby som ho vo zvýšenej miere brala ja nie je relevantná nekojím. dakujem za odpoved

prevenar
7. sep 2012

@lowike ahoj, bohuzial ti neviem odpovedat ☹ ..ale je to celkom mozne. u nas to tiez graduje , najprv neboli pokuty vobec a teraz sa uz vyhrazaju 320 eurovimi. takze je to celkom mozne . ..bude to mozno prikaz "zhora" ^^ ..mne to vsak pride nieco take ako ked sa pretrhne priehrada a do tej diery obcas hodia nejake vrece s pieskom 😉 ..heh, dobre vedia , preco nechcu uvolnit informacie o mnozstve "odmietacov" aj ked tym porusuju zakon ..lebo by sa ukazalo, ze clovek nie je "sam" ale ,ze su nas tisice. 🙂 ..tak sa v panike uchyluju k roznym zufalym pokusom. pravda je vsak taka, ze MENEJ NAS UZ NEBUDE !

prevenar
7. sep 2012

@lowike ..ano lekarov nutia do takehoto jednania ..samozrejme absolutne protizakonne. je to hnus , ale bohuzial ..spravodlivost je slepa ^^ a otacaju ju nou ti co maju miliardy 😖 v kazdom pripade ti drzime palce a informuj, nech vieme 🙂

prevenar
7. sep 2012

@jerryjanka gratulujem 😀 ..odsavacka/morska sol je dobry postup .. osobne si myslim,ze Cvit by v primeranom mnozstve k hmotnosti nemal byt problem ..ale nech sa vyjadri @petot ..lebo je fakt,ze 10 dnove je fakt mikro babatko 😀