Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
30. dec 2010

Očkovanie proti HPV je zbytočné a škodlivé:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

bambi2
30. dec 2010

@manof nemam ani ponatia... ☹ ale parkovisko pred hotelom Patria v Tatrach bude plne takychto luxusnych aut v 13- 15 januara 2011... 😠

jonas17
30. dec 2010

@manof hej, odpísala som ti aj na mejl. keby sme sa všetci spojili a keby už prestali pribúdať choré deti, bolo by fajn.zaujímalo by ma, či existuje nejaké dieťa, ktoré nemá žiadne očkovanie a napriek tomu dostalo cukrovku. ide mi len o tú "časovú zhodu", o ktorej píšu v sprievodcovi. 😠 😠 😠

cezarka7
31. dec 2010

Ahojte, som tu nova.. mam 4mesacne babatko. V nemocnici som odmietla TBC ale moja pediatricka ma nan `nahvorila` ako aj na dalsie prve ockovanie v 3mesiaci... bohuzial som obe ockovania dala ☹ (moj homeopat mi dal kvapky pre maleho na imunitu, aby nemal reakciu, tak to som mu davala popri ockovaniu) ...Teraz som pevne rozhodnuta nepokracovat, dalsie ockovanie nas caka koncom januara a ja sa pripravujem ako to pediatricke oznamim... Viem, ze nebude nadsena, ale je mi to jedno...
Vobec netusim kolko rodicov ockovanie odmieta, kedze v mojom okoli nikoho osobne nepoznam, len sa o tom hovori ale nakoniec aj tak daju zaockovat... budem rada ak mi napise mamicka ktora ockovanie odmietla...mozete aj do IP
Pripadne poznate lerara, ktory je ochotny o tom komunikovat?
dakujem

petal
31. dec 2010

Ahojte. Obcas si vas precitam, lebo ma zaujimaju rozne nazory, vratane inych ako je moj 🙂 a uz som si povedala, ze zareagujem. Som farmaceut aj preto si do tem tociacich sa okolo zdravotnictva odskocim. Nejdem sa vyjadrovat k ockovaniu, to, ci nejakym vyraznym sposobom ovplyvnuje narast vsetkych tych chronickych chorob co spominate sa podla mna uvidi o niekolko rokov neskor a mozno potom sa prehodnoti postoj k povinnosti alebo nepovinnosti ockovania. Zaujimalo by ma, ci poznate nejakeho pediatra alebo viaceryhc, alebo ci ste ich oslovili na to, aby vam nejako zhodnotil neziaduce uc. ockovania, ci uz akutne, alebo aky maju vrast percentualny poctu deti s tymito chorobami / myslim astma atd./. Jasne, ze pediatri, ktori teraz robia sa uz nestretli s neockovanou generaciou, ale v ramci ich 30 rocnej praxe aky je narast. Porovnanie napr. rocnikov 1975 a 1995 aj ked sa to asi tazko porovnava, ked sa pouzivali ine vakciny. A okrem ineho, mam vo svojom okoli velkych odporcov ockovania, ktori akonahle mali zlu osobnu skusenost s prekonanim kiahni alebo hepy A, dali svoje dalsie deti radsej zaockovat proti tymto chorobam.

Suhlasim s tym, ze v farm. biznise sa tocia velke peniaze. Ale tocia sa aj preto, lebo je dopyt. Ja pracujem s chorymi ludmi, je mizive percento ludi, ktoti su ochotni zmenit svoje stravovacie navyky, prestat napr. fajcit, ked im zistia astmu. Naozaj poznam velmi malo dospelych diabetikov, ktori sa stravuju tak, ako by sa mali. Myslim, ze osveta ohladom zivotneho stylu je dostatocna, lenze ludia chcu ist tou lahsou cestou. Tak pre nich su tie lieky. Pisem sem aj preto, lebo som sklamana z toho, ze niektori oznacuju zdravotnikov za mafiu, ktora dava ludom jedy. To myslite naozaj? Spravne podany liek je liekom a nie jedom. A to, ci je ten liek spravne podany a pomaha zavisi aj od cloveja, ktory ho uziva. Verim tomu, ze choroba sa da do velkej casti ovplyvnit napr. stravou ale niekedy to nejde.

Aj v inych odvetviach sa tocia velke peniaze, napr. media. Preco utocite len na farm. biznis? Nechcem vyryvat, naozaj ma to zaujima. Aj to, ci vam niekto niekedy nasilu pchal lieky, aby ste ich uzivali, s vynimkou ockovania 🙂
A posledna veta co sa tyka uzivania liekov, ludia v sucasnej dobe chcu byt rychlo vylieceni, naljepsie do hodiny a najlepsie s jednou tabletkou. Proste taka je doba a zavisi od cloveka ako sa k tomu postavi. A potom je druhy extrem, ludia, ktori chcu byt lieceni iba prirodnymi liekmi aj ked ide o choroby kde to nejde. A myslim, ze optimum je niekde medzitym.
Prajem vam stastny a zdravy novy rok,a by ste navstevovali lekarov co najmenej, aby ste boli spokojni.

vroni
31. dec 2010

@petal, s niecim (myslim, ze dokonca vacsinou) v tvojom prispevku suhlasim. Ale niekde ti budem oponovat. Negativnu skusenosti s kiahnami nema nikto. Na to uz kiahne pridlho neexistuju. Mas zrejme na mysli ovcie kiahne, ale proti tym existuje ockovanie len tusim dva roky, dovtedy ockovanie proti ovcim kiahnam jednoducho neexistovalo. Pochopila by som hysteriu (lebo to nie je nic ine) rodicov, ktory zaockuju svoje dalsie deti proti ovcim kiahnam, lebo prve malo zly priebeh (ci je to zmysluplne konanie je ina kapitola) Nerozumiem pediatrovi, ktory ale odporuci ockovat hlava-nehlava kazde dieta, hoci su ovcie kiahne spravidla banalne ochorenie, ktore zostava uplne bez nasledkov. Cim argumentuje? (za dva roky nijake dlhodobe studie existovat nebudu) Co ho vedie k tomu, pchat chemikalie do deti? Vlastne presvedcenie? (neverim, lekari su obvykle mysliace tvory) Ci vidina zisku? (ktora by bola inak uplne legalna, ani lekar nevyzije z lasky k bliznemu, ale zisk na ukor zdravia by nemal byt to prave orechove) Hep.A dtto.
Narast astmy, cukrovky a alergii je (lekarmi a statistickym uradom) velmi dobre zdokumentovany (cize existuje). Ale potvrdi ti ho aj kazdy pediater (pytala som sa dvoch) Snad maloktory by ti povedal, ze ockovanie je na vine (ani si to nemoze dovolit), ale urcite ti jednomyselne odsuhlasia vonkajsie vplyvy (znecistene zivotne prostredie a chemikalie, ktore dostavame do tela - co je vlastne chemicke spacovavanie potravin, lieky a ockovanie) Suhlasila by som aj s tym, ze ockovanie nie je jedinym dovodom na narast tychto chorob, ale je jednym z tych podstatnych.
Do bodky s tebou suhlasim, ze vacsina ludi chce od lekara nie liecit ale lieky. A ked da vela, je to dobry lekar. A radsej budu jest osemnast tabletiek denne nez by zmenili zivotospravu. To je vsetko (zial) pravda-pravduca. A ze lieky su casto pozitivne. Lenze prave povinnost ockovania (u nas) robi z vakcin ten vynikajuci (a neeticky) biznis, lebo oficialne odmietnut nesmies... Ano, aj v mediach sa tocia velke peniaze, ale nemame zakon, ktory by ti prikazoval kupovat kazdy den sme alebo pravdu od dovrsenia styroch mesiacov... Aj v takom zbrojarenskom priemysle sa tocia obrovske prachy (neeticke) a my (nedobrovolne) na tento biznis prispievame. Ale to je zase uplne mimo temy 🤐 Verim, ze ti je tazko, ked sa tu x stran toci o nenazranom a zlom farmaceutickom priemysle. Je to jednostranne a nefer, ano, ale zial, su tam (aj) praktiky, ktore nie su celkom koser. Na druhej strane takeho Virapena by som zase vazne nebrala......

manof
31. dec 2010

Očkovacie látky bez thimerosalu sú taktiež podozrivé zo spôsobovania autizmu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...

manof
31. dec 2010

@cezarka7
Síce nie som mamička ale otecko, ale očkovanie som rezolútne odmietol.
Niečo o tom nájdeš v seriáli článkov "Ako na RÚVZ" v Právnickom okienku: http://www.slobodavockovani.sk/pravo/
1. diel tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...

manof
31. dec 2010

@petal
Farmaceutický priemysel si tu najviac všímame hlavne preto, lebo toto je téma o (ne)očkovaní, nie o médiách ani o ekonomike.

Samozrejme, že nie sú všetci zdravotníci súčasťou farmakomafie, žiaľ o mnohých to možno s istotou povedať. Väčšina zdravotníkov sa však len vezie s prúdom a morálne otázky nijak zvlášť nerieši, nepríjemné informácie radšej nečíta a teší sa z milých pozorností obchodných zástupcov farmaceutických firiem. Inak povedané: je to tá mlčiaca väčšina, vďaka ktorej celý tento chorý a skorumpovaný systém funguje.

Rodičov, čo dali deti očkovať proti HepA alebo ovčím kiahňam možno označiť za prudko neinformovaných. Áno, aj medzi odporcami očkovania, je - žiaľ - mnoho veľmi neinformovaných ľudí, ktorí síce očkovanie odmietajú, ale nevedia dosť dobre, prečo vlastne.

To, že mizivé percento ľudí je ochotných zmeniť životný štýl, nie je vôbec výhovorkou pre výrobu a podávanie prudkých jedov, ktoré narobia viac škody než úžitku. Nesnaž sa uchlácholiť svoje svedomie takýmto trápnym pokusom. Lekár by mal jednoducho povedať pacientovi: "toto a toto musíte zmeniť, inak bude rýchlo po Vás" a nie nechať ho ďalej spôsobovať škody svojmu telu a predpísať mu "lieky", ktoré vyvolajú ešte väčšie škody výmenou za naoko a dočasné potlačenie nejakých príznakov. Potom už len riešime nežiadúce účinky liekov, ktoré mali potlačiť nežiadúce účinky iných liekov, ktoré mali potlačiť príznaky nejakej choroby vyvolanej zlým životným štýlom. A potom pacient zomrie nie na pôvodnú chorobu, ale na nežiadúce účinky "lieku", ktorý tú chorobu ani nemal vyliečiť, len potlačiť jej príznaky. To je teda výhra!!!

S očkovaním je to podobne. Prinajmenšom u niektorých chorôb (čierny kašeľ, osýpky, príušnice, ružienka, ovčie kiahne, hepA) je očkovanie oveľa nebezpečnejšie než samotná choroba.

Je mi jasné, že (nielen) môj postoj ide proti Tvojmu biznisu, ale nedá sa svietiť - keď robíš veci preukázateľne škodlivé pre národné zdravie, nemôžem inak.

Detských lekárov, čo sú prudko proti očkovaniu, niekoľko poznám. Chceš kontakt pre prípadné konzultácie, alebo prečo sa pýtaš?

petal
31. dec 2010

vroni, dakujem za reakciu a tebe manof naozaj prajem, aby si svoje postoje nemusel v buducnosi prehodnocovat.

denduska
31. dec 2010

@petal ja si myslim ze mas urcite vo vacsej miere pravdu. Ludia su aki su, a to bohuzial lenivi a pohodlni a to drviva vacsina. Moj manzel by povedal chvalabohu ze su taki, inak som bez prace 😀 😅

@manof cloveku ktory 50 rokov presedel nevysvetlis ze ma 3 krat do tyzdna cvicit alebo sa aspon trochu hybat. Alebo ze ma prestat fajcit. Zasmeje sa ti a vyjdes z toho ako najvacsi debil. Ci budes razny alebo jemny, je to uplne jedno. Ak sa 30x za den stanes debilom, tak budes velmi rad setrit svoj cas pre rodinu alebo konicky a vypisovat recepty na, dajme tomu antihypertenziva. To som napisala tak pejorativne, lebo to tak je, nie je to samozrejme proti tebe osobne 😉

Moj muz minule povedal jednej pacientke ze ked si neda ten zlcnik vybrat, zomrie. Nastastie to zobrala z tej lepsej stranky....lenze to tiez nemozes kazdemu takto servirovat. Este su schopni sa na teba aj stazovat, aj ked mas pravdu. Stalo by ti to za to...?

manof
31. dec 2010

@denduska
"Hlavne neškodiť!" - tak by mala znieť lekárska zásada č. 1, nie?
To, že Tvoj manžel zarába na samovražednom správaní sa svojich pacientov, je smutné a rozhodne nie chvála Bohu.
Odporučiť pacientovi zmenu nezdravých návykov, alebo mu dať niečo, čo mu vo výsledku bude viac na škodu než na úžitok??? To je myslím veľmi podstatná otázka, ktorú by si mal položiť každý lekár, v ktorom zostala štipka svedomia.

Na tom prvom sa totiž pri súčasnom systéme dá zarobiť oveľa menej (keďže pacient, čo si nedá povedať, má tendenciu stať sa štamgastom), takže momentálne je vlastne zdravotníctvo motivačne nastavené tak, aby bolo čo najviac chorých ľudí. Preto logicky požiera čoraz viac peňazí a na oplátku sú ľudia v priemere čoraz viac chorí. Pôsobivé...

Vôbec sa nedivím, že to Mike Adams nazýva nie health care ale sick care. Teda nie starostlivosť o zdravie ale starostlivosť o chorobu (v zmysle: udržanie či rozmnoženie choroby).

Samozrejme, z psychologického hľadiska to chápem, že radoví veriaci očakávajú od kňaza (lekára) tabletkové zázraky, aby nemuseli so sebou robiť nič, len brať tabletky. Ale správny lekár by sa nemal hrať na spasiteľa, ale na rovinu povedať pacientovi, že ak nezmení svoj životný štýl, tak si kope vlastný hrob, a že mu síce môže predpísať nejaké syntetické chemikálie, ale bude to len make-up na mŕtvole. Je to hnusné a nechutné, ale je to tak.

Keď lekár nechce pacientovi povedať pravdu (lebo je mu to nepríjemné a na lži či zamlčaní pravdy viac zarobí), tak je jednoducho klamár a podvodník, nemôžem si pomôcť. Nech už to obraciaš z tej či onej strany, je to tak.

Kritika pacientov neteší, to mi je jasné. Možno dokonca lekárovi vynadajú. Ale ak je to raz pravda, tak idú len sami proti sebe. Žiaľ, u mnohých (väčšiny?) lekárov sú peniaze a pohodlie až na prvom mieste, takže sa ani len nesnažia povedať pacientovi pravdu (a ak nečítajú príbalové letáky, tak ju ani nepoznajú). A sme tam, kde sme nechceli byť.

denduska
31. dec 2010

@manof lenze si predstav dnesnej dobe lekara co ti povie - musite cvicit a nejest klobasy a just mu neda liek na tlak. ten isty pacient sa na to samozrejme vyprdne a o mesiac umrie na infarkt alebo cievnu. co by si ty trebars ako napr.syn takehoto pacienta robil?? povedal by si si takto to malo byt, umrel, tak mu treba, aj keby si vedel s jednym pripadne dvoma liekmi by zil pohodlne aj dalsich 30 rokov? lebo pri dnesnom vybere velkej vacsine ludi vies usit antihypertenziva na mieru...a nemaju hrozostrasne NU, aj ked nejake maju, daju sa jednotlive druhy menit od vidim do nevidim.

Co sa tyka ockovania, to je samozrejme ine kedze je to povinne a nasilu vnucovane, len chcem podotknut ze tento princip aky je pri vakcinach sa zdaleka neda aplikovat vsade.

denduska
31. dec 2010

@manof a kazdy je si sam strojcom svojho stastia. ak sa niekto preziera a fajci, a nemusi mu to ani lekar povedat ze to nie je zdrave, nech sa nestazuje ze na nom potom zaraba, ved musi z niecoho aj zit, nie je Panboh. Aj ostatni zarabaju a neziju z peknych reci.
Ver mi ze mm kazdemu povie ze nemali by ste tolko pit a fajcit, citili by ste sa omnoho lepsie aj bez liekov. S prepacenim, s.ru mu na to! 😒 A nasledky uz nevyriesia ani bylinky ani homeo, ani synteticke lieky ale jedine chirurgia. Na ako dlho? Nuz..to je na zasa na kazdom z nas.

bambi2
31. dec 2010

@denduska dnes nie je ulohou liecit, dnes je ulohou udrzovat ludi chorych!!! tak ako pise manof... ved keby lekari naozaj liecili, vlastne lieky, nie iba potlacali symptomy, ale naozaj vyliecili, tak by nebolo tolko chorych... lekari, farmaceuti atd, vies kolki by prisli o pracu??
kazdy druhy, koho poznam su chori alebo beru nejake lieky. zdravych ludi pomaly ani nepoznam, fakt kazdy ma nejaku korelu... a to su ti neuvedomeli, ktori si myslia, ze beru zazracne pilulky ktore im pomozu. hej, akurat tak skor do hrobu... 😅

manof
31. dec 2010

@denduska
Snáď mi nechceš povedať, že antihypertenzíva nemajú vážne nežiadúce účinky?
A to, že nejaký čas sa tie NU možno neprejavia navonok, ešte neznamená, že (nepresne povedané) nerozožierajú telo zvnútra.

To, čo môže lekár povedať je:
1. Svojím súčasným konaním si privodzujete vážne poškodenie zdravia s cieľovou stanicou: SMRŤ.
2. Ak zmeníte to a to, nebudete robiť to a to, a budete robiť to a to, môžete sa úplne vyliečiť.
3. Mohol by som Vám predpísať, nejaké "lieky", tie Vás však vôbec nevyliečia, len budú dočasne potláčať niektoré príznaky, a ako bonus majú množstvo nežiadúcich účinkov. Vo výsledku Vám to spôsobí ďalšie zdravotné problémy, ktoré s tým pôvodným problémom možno vôbec nesúvisia. Na tie zdravotné problémy Vám zase budem musieť niečo predpísať a skončíte konzumujúc desiatky tabletiek 3x denne až kým Vás nadobro nevystrie.

Ak si pacient v takom prípade vyberie lieky, je to čisto jeho voľba, bol riadne informovaný o tom, že si privodzuje len ďalšiu skazu výmenou za udržanie stereotypu a pohodlnosti, a lekár nebude za jeho zhoršujúce sa zdravie zodpovedný.

bambi2
31. dec 2010

@manof bingo!!! ale ukaz mi takeho doktora... ved taky moze rovno zavriet ambulanciu... takyto clanok by mali ludia podpisovat u lekara, ze su si vedomi co ich caka ak uziju nejake lieky... 🙂

kaja73
31. dec 2010

ja si myslim,že porovnavat lieky a očkovanie nema zmysel.Lieky sa davaju až ked je daky problem ,no očkuju sa deti zdrave,ktore po nom zostavaju chore.A robi sa to pre myšlienku-čo ked....A je to povinne.Aj moj mm,vždy upozorni na vedlajšie učinky,ale lieky sa proste predpisuju.Očkovanie je založene na uplne odlišnej filozofii,ktoru ešte nik nepreukazal ako spravnu.Tabulky klesania chorob hovoria len jedno,že choroby klesaju,ale nehovoria nič o pričine klesania.A tie choroby klesali už davno pred očkovanim-asi sa už vopred bali vakcin 😕 A tie lieky nech už akekolvek može pacient odmietnut,ale očkovanie nie-hned sa mu stat vyhraža a dava pokuty.Nech sa ludia očkuju,ked chcu,ale nech maju dostatok informacii a možnost odmietnut,alebo vybrat si vakcinu aj mono na tu chorobu,ktoru považuju za potrebnu dat si zaočkovat.To je cele a antiočkovacia kampan by bola z vačšej casti umlčana.Takto je viac ako potrebna,pretože len tak sa ludia začanu zaujimat o vakciny a možno prevezmu zodpovednost do vlastnych ruk.

molka
31. dec 2010

@petal ja som napr. viackrát prosila lekárov, aby mi nedávali toľko liekov, veď niečo z toho sa určite dá nehradiť nejakými prírodnými prostriedkami (nemyslím homeo), ale ani sa o tom so mnou lekár nebavil. Iba lieky a lieky. Ak odmietam, tak sa hneď urazí, že ma teda nebude liečiť. Napr. mi v chladnom období modrejú ruky, pretože sa mi zle prekrvujú cievy a lekár mi napísal hneď 2 druhy liekov. Užívala som ich 2 mesiace a nezistila som žiaden pozitívny účinok - ruky modreli stále rovnako. Tak som ich vysadila a radšej som si kúpila kvalitný čaj Ginko Biloba, pretože účinok bude asi rovnaký. Ja stále prosím lekárov, aby som nejaké klasické lieky mohla nahradiť čímkoľvek iným - či už zmenou životosprávy, bylinkami, diétou...to je jedno, skúsila by som čokoľvek, ale lekári nemajú ani šajn, či by mi niečo mohlo pomôcť, pretože ich okrem liekov nič iné nezaujíma. Netvrdím, že každý je taký. V rádiu nedávno rozprával jeden starý lekár MUDr. Karol Mika, možno ho niekto poznáte, tento pán doktor mal úžasné názory, je to presne typ lekára, akého by som brala všetkými desiatimi. Uznáva klasické lieky kombinované s bylinkami a vhodnou životosprávou.
Ale inak súhlasím s tým, že ľudia zvyčajne z pohodlnosti odmietajú zmeniť svoje návyky. Moji svokrovci si radšej nechajú operovať žlčník, hrubé črevo, užívajú plno liekov na tlak, ale nikdy sa nevzdajú soleného, údeného, mastného jedla.

denduska
31. dec 2010

@manof sorry 😀 ale tak ako nikde, ani v medicine nie je nic ciernobiele. AH samozrejme maju neziaduce ucinky ale je ich tolko ze si vies vytipovat pacienta a vies vybrat najvhodnejsie.

Napriklad lieky "na hlavu" su podla mna ozaj skor len o obchode.
Ale ked si polames nedajboze nohy na lyzovacke (co ti samozrejme neprajem, to je len priklad), budu ti ich musiet polatat operacne a potom si radsej nepichaj fraxiparin lebo je to "komercne" a "chemia"...ked potom s prepacenim zgegnes na embolku tak aspon umries v mene svojho ciela. Uz ta nebude treba dlho a nakladne liecit ale co povedia tvoje deti, no neviem 😒
To nebola urazka, nechcem aby si to bral zle a osobne! Len chcem aby si sa na to pozeral tak, ze si treba najst vo vsetkom rovnovahu. Co je niekde zle, moze inde pomahat a naopak

Prisiel mi muz, ktory podla teba zaraba na samovrazednych umysloch, takze idem 🙂 .

bambi2
31. dec 2010

@kaja73 a lieky su potom zalozene na akej filozofii?? liekmi sa iba potlacaju symptomy. lieky neliecia... a kazdy liek ma vedlajsie ucinky!!!!! liekmi sa pacienti udrzuju chorymi!!! ti naivni si myslia, ze su vylieceni... omyl... 😒

bambi2
31. dec 2010

@denduska ok, aka je pravdepodobnost potom, ja som si napr. nedavala pichat po cisarskom tie injekcie, dokonca som aj zelezo infuziu odmietla a tabletky od bolesti som sa snazila co najmenej... aka je tam pravdepodobnost, ze tu trombozu dostanem?? a tu som, ziadna tromboza, nic?? ako je to mozne?? 😉 nechapem, na co to potom pichaju... ze by len koli biznisu??

kaja73
31. dec 2010

@bambi2 ved ja stebou suhlasim,ale to je ina tema a nie o očkovani.Ved sa da založit tema aj o liekoch.Tu to však neriešme.Je dost trapenia s pov.očkovanim a o tom je tato tema.Moj mm je lekar ,doma uprednostnujeme prirodnu liečbu ATB sa snažime uplne vynechat,ale na amulancii je to fakt tažke.Pac.si jednoducho najde ineho doktora,ktory mu liek predpiše a na dohovaranie sa ti fakt drviva vačšina pacientov zvyskoka vykašle.Dokonca su taki "mudri"pacienti,ktory ak maju diabetes a nedodrživaju dietu,tak tyžden pred kontrolou ju striktne dodržia,aby bol LEKAR spokojny.Ved to je uplne chore rozmyšlanie.Ale to je presne o tom,že nie sme schponi prevziat zodpovednost za naše zdravie do vlastnych ruk a čakame na zazrak.Preto aj očkovcanie ešte u nas bude velmi dlho povinne,pretože je jednoducho pohodlne nechat sa viest aj ked blbym smerom.

bambi2
31. dec 2010

@molka aj moji svokrovci sa napchavaju liekmi... z jednych boli zrazu 10... tiez na doktorov nedopustia. ale podla mna, ti ludia tam chodia z nudy, potrebuju sa vyrozpravat. nemaju ine problemy tak si vymyslaju zdravotne. tiez by svokor nemal par veci jest, on ich ale jest bude a potom ho boli zaludok a neviem co vsetko mozne. komu niet rady, tomu niet pomoci... 🙂

bambi2
31. dec 2010

@kaja73 je to ina tema... tiez na dlhe rozpravanie... ale nejako to ma nieco s ockovanim spolocne, pretoze ako lieky tak aj vakciny su len biznis. az na to, ze lieky nie su povinne ako ockovanie... ale co nebolo, to moze byt.... 😀

petal
31. dec 2010

molka, treba hladat ineho lekara, urcite najdes nejakeho, ktory ta spravne nasmeruje. jednoducho neverim tomu, ze vsetci lekari a farmaceuti su skorumpovani, nech si o tom mysli kto chce co chce. Ja mam svoju hlavu, svoje svedomie, svoj nazor a moze prist firemnik a nukat co chce, ked o niecom nie som presvedcena, nebudem to ponukat a vydavat ludom. uraza ma, ked si niekto mysli, ze som uplatny clovek bez rozumu. K liecbe choreho cloveka treba pristupovat komlexne, od zmeny zivotospravy po uzivanie liekov, nevyhybam sa ani alternative, ani homeopatii ani akupunkture. vsetko ma nieco do seba. Ale kazdy extrem je skodlivy. A bambi, ze si nedostala trombozu, super bud rada. Ziadny lekar si nezoberie na zodpovednost, ze mu niekto po operacii zomrie na emboliu len preto, ze nedostal fraxi. Ak to odmietnes, je to tvoja vec, treba to respektovat. Keby si bola lekar a niekto by ti umrel, asi by si rozmyslala inac. Lekari to vidia trochu inac.Mas pravo odmietnut liecbu, ale toto je fakt uz od temy. A suhlas s Kaja, ludia odmietaju byt zodpovedni za svoje zdravie.

petal
31. dec 2010

a bambi, nie vsetky lieky potlacaju symptomi, su lieky, ktore odstranuju pricinu, viem o com hovorim.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denduska
31. dec 2010

@bambi2 tromboza po zlomenine DK je kvoli imobilizacii....co po nekomplikovanej sekcii nehrozi. Infuziu zeleza? to kde davaju po sekciach? akoze fakt sa pytam teraz, nie ironicky.

@manof a toto
3. Mohol by som Vám predpísať, nejaké "lieky", tie Vás však vôbec nevyliečia, len budú dočasne potláčať niektoré príznaky, a ako bonus majú množstvo nežiadúcich účinkov. Vo výsledku Vám to spôsobí ďalšie zdravotné problémy, ktoré s tým pôvodným problémom možno vôbec nesúvisia. Na tie zdravotné problémy Vám zase budem musieť niečo predpísať a skončíte konzumujúc desiatky tabletiek 3x denne až kým Vás nadobro nevystrie.

ak by si tam dal podmienovaci sposob, okej. Lebo nie je pravidlo ze sa u kazdeho musia prejavit nejake NU. Takze v tomto pripade by to bolo znova prinajmensom zavádzanie.

@petal s tvojim poslednym prispevkom uplny suhlas.

A tiez nie vsetci firemnici su "nenazrane svine" (su samozrejme aj taki)..ale ti co obiehaju doktorov su povacsine taki isti ludia ako ostatni, maju svoje rodiny, deti, a chcu ich zabezpecit a nerobia pracu len preto aby inych pozabijali, to uz je trochu pritiahnute za vlasy😝

ale uz sme off temu zasa nam to tu vycistia riadne 😀

No bezim ja radsej riadit, ozaj kazdemu do Noveho roka 2011 len veeeeeela stastia a hlavne fyzickeho aj psychickeho zdravia. A nech sa stale len nestazujeme a nehundreme

🙂

bambi2
31. dec 2010

@denduska nie po zlomenine, ale po cisarskom...