Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

peti19
3. okt 2011

@didulka85 mala som tehotenskú cukrovku, malému nedávam piškóty, kupujem v DM také bio sušienky pre deti, tam nie je pridaný cukor, a pečivo som mu zatiaľ dávala len 2x malý kúsok, inak sa cukru vyhýbam, aj výživu som varila doma bez cukru, takže ani to nekupujem...

didulka85
3. okt 2011

@peti19 a ako mu prisli na tu hyperglykemiu?
Ja som mala tiez tehu cukrovku. Mali ma nastavit na inzulin kvoli ketonurii, no dostala som hypo sok. 😒
Bojim sa, ze Sara bude mat cukrovku, tak ma prisny stravovaci rezim.

asimon
3. okt 2011

Ahojte, tak minulý týždeň sme sa vrátili z pôrodnice a nezaočkovanííí... 😉 v deň narodenia malej sa robilo očkovanie a keď sme odchádzali, tak ešte nebol dostatočný počet detí nazbieraný...tak až tento týždeň sa očkuje...ale v nemocnici som každému prízvukovala "neočkovať"...tak mi aj do správy napísala lekárka veľkými písmenami, že matka odmieta dieťa zaočkovať a k tomu 5 výkričníkov... 😀 😀 😀
Dnes sme boli na prvej poradni s malou a na moje obrovské prekvapenie, keď sme oznámili dr., že očkovať sa nebude...povedala plne s vami súhlasím...a s mm hodili reč o bielej mafii a farmafirmách a chorobách z očkovania...skoro som odpadla...je úžasná...akceptuje nás...vraveli sme, že zvažujeme tetanus a záškrt možno po 4. roku...povedala, že ak si zoženieme vakcínu, zaočkuje nám malú... 🙂
Tak, takýto prístup som veru nečakala...ani nás nebude nahlasovať...asi preto je taká, že sa venuje aj homeopatii... 😉
@peti19 našej staršej dcére už dlhšiu dobu dávame Céčko a chlorellu a probiotika...a veru už možno aj rok nebola chorá...a zlepšilo sa jej aj Fe...asi z tej chlorelly ale tú dávame len bio...

Ozaj aj mne vzali tehotenský preukaz a nevrátili a mám tam vložené aj fotky mimi zo sona...musím sa k tej knižke ešte nejak dostať... 😅

peti19
3. okt 2011

@didulka85 fuha 😒 a nerobili jej nejaké vyšetrenia? my sme boli 2 dni v nemocnici, lebo malý vracal, tak mu dávali infúzky a tam mu robili vyšetrenia, mal zvýšené hodnoty, tak mu opakovane robili vyšetrenia a vždy to mal zvýšené. Nakoniec nás poslali na detskú diabetológiu a máme ho sledovať, či nemá príznaky cukrovky ( či veľa pije, ciká, zápach acetónu v moči...) a na kontrolu máme prísť v 1 roku, takže tiež sa bojím, no verím že z toho "vyrastie". Vraj u väčších detí sa to stáva (mal 4,36kg a 54cm)

peti19
3. okt 2011

@asimon tak to je super, ja dávam z green ways, takže tiež bio

didulka85
3. okt 2011

@peti19 poriadny valibuk. 🙂 My sme mali predpokladanu hmotnost 5 kil, nakoniec mala len 3640.
V porodnici jej zevraj vysetrovali cukor, odvtedy nie. Bojim sa cukrovky.
Chodila som na pripravu na porod k Hrabcakovej, jej muz je gynekolog a bojovnik proti ockovaniu. Ich dcera po ockovani dostala cukrovku. O dovod naviac, preco neockovat.

kaciatko81
3. okt 2011

ahojte, mam niekolko otazok. kym sa rozhodnete ma ukamenovat 😅 tiez som proti ockovaniu, sama som mala dost velke problemy, ktore vraj s ockovanim mohli suvisiet, ale ako mi povedala dr. dokazat ani vyvratit sa to asi nepodari...
ale k otazke... minule som mala s kamaratkou rozhovor na tuto temu a ked som jej povedala, ze podla vyskumov je u zaockovanyc deti vyssi vyskyt autizmu, cukrovky , dostala som otazku, ze ci mam prehlad aka je percentualna zaockovanost v krajinach, kde ockovanie nie je povinne, vyskyt tychto poruch a tiez, ze aky je vyskyt tychto poruch v krajinach, kde je zaockovanost nizka. viete mi na toto niekto odpovedat? dakujem
a este, niekde som natrafila na info (citam toho teraz vela, tak si bohuzial nepamatam kde), ze pokial boli u rodicov zaznamenane komplikacie v suvislosti s ockovanim je to dovod na odmietnutie ockovania dietata, viete o tom nieco?
@manof nezabudla som na teba, len som zatial nebola preverit tuto nasu dr... urcite dam vediet, ale asi to pozitivne nebude... kamaratka minule povedala, co si mysli a zacala ju zastrasovat ake rozne choroby jej dieta moze dostat, ked nebude ockovat 😖

peti19
3. okt 2011

@didulka85 a nemáš vo svojom okolí niekoho, kto má glukomer? že by ste skúsili malú na lačno zmerať a ak bude mať zvýšenú hodnotu, tak sa vypýtaj na vyšetrenie, že máš obavu, ale dôležité je aj veriť tomu, že je zdravá, aj ja sa tak povzbudzujem 🙂 s doktorom Hrabčákom som videla nejaké relácie, myslím že to bol reflex alebo Cesty nádeje, či tak nejak sato volalo...

didulka85
3. okt 2011

@peti19 o mesiac idem do poradne, tak sa popytam, ci by jej nezobrala krv. Nepoznam nikoho s glukomerom. 😒
Ja verim, ze vdaka dobrej strave a ziadnym cukrom bude zdrava.

tiffanka
3. okt 2011

@didulka85 ja mám tiež podozrenie, že dcéra dostala diabetes z očkovania, v 10 rokoch... v rodine nemáme nikoho....preto sme drobca už nedali ani mi očkovať...a mladšia dcéra je astmatička/alergička...

jerryjanka
3. okt 2011

@manof - už viem čo malej kupim na narodeniny alebo na vianoce - no predsa tu super babiku 😀 😀 😀 🙄
myslite že postačuje na zvyšovanie imunity u 9 mesacneho dieťaťa 2 kvapky vigantolu denne, 500-1000mg vitaminu C denne, a jedna odmerka probiotika Infant Dophilus denne.

jerryjanka
3. okt 2011

@manof - na FB nie si?

pifina
3. okt 2011

@jerryjanka on konkretne nie, ale sloboda v ockovani tam ma svoju skupinu/stranku/alebo ako to nazvat 😅

jerryjanka
3. okt 2011

@pifina dik na nej myslim som

prevenar
3. okt 2011

@manof LOL sialene. myslel som ,ze spadnem zo stolicky..

prevenar
3. okt 2011

@kaciatko81 heh, takze si sa spytala na tento problem lekarky ? 🙂 to je ako dojst do autopredajne skoda a spytat sa aku znacku auta by ti doporucili. :P ked sa neda nieco dokazat ani vyvratit tak potom je to pokus, cize si musis rozmysliet ci zrovna tvoje dieta ma byt sucastou takehoto pokusu ktory je hahardom s jeho zdravym.

takych grafov je vela, realita je taka ,ze cim vyssia zaockovanost tym vacsi podiel autizmu , autoimunnych poruch, rakoviny u deti a pod .. cim mensia zaockovanost tym tieto cisla klesaju.

velmi pochybujem,ze by to mohol byt dovod na odmietnutie. problemy si mala predsa ty a nie tvoje dieta, tak preco to nepodat aj dietatu, ze 🙂 ..zaroven ak si aj mala problemy, tak to urcite nebolo z ockovania, kedze ockovanie je uplne bezpecne a neskodne, tymto sa vylucuje to co tvrdis. ockovanie je nieco ako mala vcelicka ktora prileti a spravy pich, pofukas a je dobre 😀

marianne
3. okt 2011

zulok, ockovali ho BCG vakcinou na stvrty den alebo nebodaj este skor? tusim si pisala, ze ste boli v Ruzinove, tak tam sa chystam aj ja a rozmyslam ci mam hovorit pri kazdom odobrati dietata neockovat alebo na treti den odist domov

miliharmi
3. okt 2011

Ahoj, zdravím všechny. Napsala jsem úvahu na téma povinné očkování a chtěla ji vložit jako článek do mého fotoblogu na MK, ale nějak mi to nefunguje, když dám vytvoř článek, tak mi to píše, Nezadala si znění článku a přitom tam text mám, zkoušela jsem několikrát a pořád dokola mi to píše Nezadala si znění článku, tak asi nějaká chyba. Nevíte, kde se to dá nějak rychle a jednoduše nahlásit?

Takže úvahu dávám sem: 😉
Uvědomuji si, že naším základním cílem je dobrovolnost v očkování a že nic méně by nás nemělo uspokojit. Přesto však přemýšlím nad jednou věcí, pokud stát nařizuje pod hrozbou sankcí povinné očkování, měl by také zajistit jeho maximální bezpečnost pro všechny děti, tedy i pro ty, které jsou očkováním ohroženy více než ostatní, ale u kterých se kontraindikace k očkování zatím neprojevila, což je v tak nízkém věku jistě dost časté. Pokud stát nařizuje děti očkovat, měli by jím pověření odborníci v případě, že dojde k zdravotním problémům u dítěte v časové následnosti po očkování, jasně prokázat, že tyto problémy s očkováním nesouvisí, a to znamená najít a prokázat jinou příčinu těchto problémů. Dnes je tomu přesně naopak, očkování má jakousi presumpci neviny, dokud se nenajde a neprokáže příčinná souvislost s očkování, pokud se nenajde, očkuje se dále, očkování se považuje za nevinné, což podle mě vede k dalším a často mnohem větším škodám na zdraví takového dítěte, neboť neprokázání příčinné souvislosti s očkováním neznamená, že tam není. Pokud má být očkování pro všechny děti skutečně co nejvíce bezpečné, pak je třeba v případě následných zdravotních problémů očkování považovat za nejpravděpodobnější příčinu, dokud se neprokáže příčina jiná, v případě že se neprokáže, pak je třeba toto dítě začít očkovat šetrnějším způsobem nebo ho přestat očkovat vůbec.
Mnozí z nás se postavili systému právě z tohoto důvodu, že odmítli dát dále očkovat své dítě kvůli jeho reakci na očkování a zdravotním problémům z toho vzešlým a často tvrdě narazili, ačkoliv co už je oprávněnější požadavek než toto? V novele zákona o veřejném zdraví je formulace, že "zákon neumožňuje výjimku z očkování na základě předchozí špatné zkušenosti s očkováním", toto je jedna z důležitých věcí, ke kterým bychom měli jako rodiče zaujmout odmítavé stanovisko. Mnohým z nás bylo a je stále předhazováno, že se nenašla příčinná souvislost zdravotních problémů dítěte s očkováním, když pominu fakt, že se v mnoha případech ani nehledala, nebylo by snad jen spravedlivé vůči nám poškozeným, aby právě stát měl povinnost nade vší pochybnost dokázat, že to nebylo způsobeno očkováním, pokud nás chce nutit do dalšího očkování. Stejně tak případné odškodňování obětí povinného očkování by muselo fungovat na stejné principu, když stát vnucuje očkování, pak v případě poškození zdraví nebo smrti v časové následnosti po očkování by měl mít povinnost buď jasně prokázat, že očkování nebylo příčinou a nebo odškodnit. V případě dobrovolného očkování by to nemuselo být takto striktní, protože rodiče se rozhodují pro očkování s vědomím rizika, na které dobrovolně přistupují, ale u povinného vnuceného očkování bychom měli požadovat výše nastíněný přístup.

manof
3. okt 2011

@miliharmi môžem to zverejniť na www.slobodaVockovani.sk ?

manof
3. okt 2011

@asimon pošli mi, prosím, na sloboda.v.ockovani@gmail.com kontakt na tú doktorku.

zulok
3. okt 2011

@marianne ockovali 4.den, pri prvom syncekovi ockovali neskor, pretoze moc nepriberal..

manof
4. okt 2011

@marianne najlepšie aj stále hovoriť aj skôr odísť

halienka
4. okt 2011

@miliharmi presne niečo takéto som mala na mysli, keď som kedysi chcela hodiť príspevok na jeden filozofický blog, čo tam prebehla dosť búrlivá debata, tuším aj manof a denduška tam písali, no mne to už príspevok nevzalo, asi neprešiel cenzúrou autorky. Chcela som tam dať pohľad na totálnu nedemokratickosť povinného očkovania u nás. Už len samotné "povinné" nariadenie akéhokoľvek zásahu do ľudského organizmu mi príde vrchol nedemokracie, nie to ešte za takých podmienok ako to je u nás, teda:
1) bez akehokolvek ohladu na konkretneho jedinca, jeho geneticku vybavu, cize bez poriadneho imunologickeho popripade aj genetickeho (ak je v rodinnej anamneze podozrenie na taketo ochorenie) vysetrenia pred ockovanim, jednoducho sa "typuje" ze dieta to "zvladne"
2) bez toho, ze by bolo jasne, kto ponesie pripadnu zodpovednost za neziaduce nasledky, kto bude komplet hradit liecbu a pomocky, bolestne pre takto postihnutych jedincoch
3) bez toho, aby bol skutocny zaujem a ochota presetrit (potvrdiť / vyvrátiť) a riadne zaevidovat kazdy jeden vyskytnuty neziaduci ucinok, bez "zametania pod koberec".
A budeme sa tu hrať na demokratické Slovensko 😠

kaciatko81
4. okt 2011

@prevenar neviem preco som prave od teba cakala kriticku reakciu... ano, pytala som sa na ten problem mojej lekarky, nakolko mame velmi otvoreny vztah a riesila tu vzniknutu situaciu so mnou. tiez som si nebola ista ako bude reagovat, ale bola som prekvapena. sice povedala, ze to nikto ani nepotvrdi ani nevyvrati, co svojim sposobom chapem nakolko je to niekolko rokov a mna samu vtedy nenapadlo davat si to do suvislosti s ockovanim, ona sama sa priklonila k tomu, ze to nasledok ockovania bol a co sa tyka ockovania dietata suhlasila s mojim nazorom (ak si dobre cital, ja si rozmyslat nic nemusim mam v tom jasno).
predpokladala som, ze tie grafy existuju, este som vsak na ne nenarazila, preto som sa pytala...

miliharmi
4. okt 2011

@manof Určitě.

prevenar
4. okt 2011

bohuzial, nejde len o "povinne" ockovanie co sa tu deje je kompletna zmena systemu z povedzme demokratickeho riadenia ludmi ktorych sme si zvolili vo volbach k vlade monopolnych megakorporacii ktore preberaju vladu cez pajacov v parlamentoch ktorym len diktuju zakony ktore maju prijat. ak si to ludia nevsimnu tak cim dalej tym bude viac jedno koho volime, nebude na tom absolutne zalezat. jedneho dna zistite ,ze nemozte vyrabat brindzu tak ako sa robila stovky rokov, ze musite nahradit ziarovky 10x drahsimi ako tie co mate, ze vam niekto predpise aky vysavac mozte mat, ake auto ..atd. je cas aby si to ludia zacali uvedomovat co sa deje okolo, lebo coskoro zistia,ze si bez povolenia nebudu moct ani prdnut. (tvorba co2 🙂 )

prevenar
4. okt 2011

@kaciatko81 no.. to neviem ani ja :D zaroven ani neviem o akej kritickej reakcii vravys , ale to je jedno ..co je dolezite,ze som ti mienil odpovedat tak aby si pochopila,ze ziaden graf uz nemusis hladat , lebo ako pisem ja som ich videl niekolko a vysledok je ten isty , vela ockovania - vela "civilizacnych" chorob malo ockovania - malo "civilizacnych" chorob. takze ma mrzi,ze som moj zamer nezvladol 🙂

kaciatko81
4. okt 2011

@prevenar to je jedno, mozno to bolo len nedorozumenie (mozno som brala ako kritiku, ze na co som sa pytala lekarky... poznam zopar lekarov, ktori su v tomto celkom otvoreni, bohuzial ani jeden nie je pediater a nemam ho "pod nosom")... ja verim aj tvojmu tvrdeniu aj ostatnym, ze ockovania tieto choroby vyvolavaju, ale pokial sa s niekym na tuto temu rozpravam a opyta sa ma na to ako argument mu asi nebude stacit, ze to tak je, a ze si tie grafy videl 😉 nemas nahodou nejaky link?

sirinka
4. okt 2011

@kajulka1 tehu knizky maju zalozene v archive na 100%, ja som si bola dodatocne pytat kopie....

kaja73
4. okt 2011

@kaciatko81 Tu mas jednu studiu,ale v nemcine-su tam aj grafy-jednoznacne je to v prospech neockovanych. http://www.efi-online.de/PDF/UngeimpfteGesuende...
tu mas zas niečo o autizme http://www.rense.com/general85/cant.htm ale zas v angline.